Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolka66

Podzielmy sie swoja wiedzą i doświadczeniem

Polecane posty

Gość gość
Doczytaj sobie ,bo wszystko jest dobrze napisane-dziękujemy Offciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już cieplej,i dziś nawet słonecznie było,to i z chęcią człowiek nos 'wyściubuje" z domu ;) Śmiałam się dziś z koleżanką,rozmawiając przez tel,ze nadałyśmy sobie pracy w ten "świąteczny' dzień,ona " produkowała" pierogi ruskie dla córki-studentki ,a ja gołąbki + snikersa ,w sumie też dla studentki :) Ale znalazł się i czas na relax przy pysznej kawie i moim nowym ulubionym smaku lodów-pomarańcza i migdał w czekoladzie ,mniami :) .. b.miła przerwa w dreptaniu pomiędzy salonami meblowymi. Również wypatruje wiosny i ciepełka ,pozdrawiam 🖐️ iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie że wyjasniło sie co z tą wodą do zaczynu chlebowego od Off. Teraz przepis wpiszę do zeszytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję Offciu za przepis,rzeczywiście prosty i pewnie bardzo smaczny.U mnie wreszcie ciepło,wiosna nadchodzi i to mnie bardzo cieszy,oby nie zrobiła jakiegoś brzydkiego numeru,to będzie extra.Pozdrawiam niedzielnie.Życzę udanego nowego tygodnia.margo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tu taka marna obecność koleżanek????Hop,hop! gdzie jesteście.Grazia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj jesteśmy Graziu!A dlaczego tylko sprawdzasz obecność i nic do nas więcej nie piszesz? Upiekłam chleb- jest bardzo smaczny i prosty,a o to chodzi,żeby dużo czasu nie tracić.Dziękuje Ofciu za przepis.I wraca zima!A ja już z rozpędu zaczęłam myć okna.Miejmy nadzieję,że to nie będzie długa zimnica.W ogrodzie już cieszą pierwsze wiosenne kwiaty-mamy w planie jeszcze wycinkę 2-3 drzew i przycinanie starej jabłoni. Święta blisko,nawet nie mam jeszcze kuchennych planów.Pozdrawiam cieplutko i wiosennie🌻A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie też śnieg zasypał i zimno dokucza:( a już było tak ciepło i komu to przeszkadzało?:( Na parapecie już pomidorki i papryki rosną,w sadzie niektóre krzewy pąki puściły,w ogrodzie żonkile,przebiśniegi i śnieżyce już kwiaty pokazały a tu hyc i śnieg,przykryłam gałązkami i dalej czekamy na wiosnę,zapowiadają i święta mroźne,to nie wiadomo co tu robić pisanki malować czy bałwany lepić:( Pokazujcie się koleżanki,co tam u Was słychać.Pozdrawiam.margo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okrutna zima sie zrobiła i jak tu okna pomyć chociażby a brudne mam strasznie...jak w piątek zobaczyłam ten sypiący śnieg to mi sie płakać zachciało...a dziś lodem zawiewa brrrr.....krokusiki wylazły i je zmroziło od razu takze nawet nie zdążyły zakwitnąć...ze świeconką w korzuchach pojdziemy chyba...sat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mi zima wstrzymała robotę koło domu. Chciałem się przed świętami wprowadzić, a tu nawet barierki nie da rady ekipa zamontować. Na balkonie zdążyli w tamtym tygodniu, chłopcy z Pekametu przyjechali, zamontowali o po sprawie. Teraz śnieg ma tydzień leżeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj dopiero posiałam paprykę i pomidory,pory i selera,ale z tymi oststnimi to chyba lipa ,bo nie zdązą urosnąć do wysdzenia?Jak u was z rozsadami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Ja w tym roku dałam sobie spokój z rozsadami, żadnych nie sieje. Potem i tak nic nie wychodzi z tego. Kupię gotowce jak mi się zechce hehe.... U nas codziennie mróz a potem słońce cały dzień. Czekam wiosny i ogrodu. Nic się nie dzieje u mnie. Pozdrawiam. Ania 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćHania
Ania3 to ta sama co sadzi ,sieje, robi przetwory,haruje w gospodarstwie?Bo jakoś ostatnie wpisy nie pasują mi do Ani3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta sama Kochana hihi tylko zaczynam powoli odpuszczać niektóre rzeczy. Pomidory sadzilam wiele lat, rozsada najpierw, potem ogród, pielenie, wiązanie, owoce były piękne i tylko raz czy dwa skorzystałam. Rok temu wszystko zgniło, nic nie miałam pożytku. Pory nigdy mi nie rosną. Ogród mam dość duży, truskawki jesienią przesadziłam w drugie miejsce i też mniej hehe zdrowie mi siada laski. Mimo 38 lat kurde czasami mam dość. Tylko ja z resztek zrobiona? Zima minęła tak jak zawsze spokojnie tylko że po listopadowej operacji musiałam sporo się oszczędzić aby mi się coś nie uszkodziło. Do tej pory mąż jeszcze wyrecza w ciężkich rzeczach. Spoko to ja nadal tu piszę hihi.... Może wróci mi energia wiosną, może latem. W kwietniu idę do lekarza i muszę dowiedzieć się co mi nowego jest. Denerwuje mnie to i doły łapię. Ściskam najmocniej wszystkich czytających i piszących. Widać mnie na Jaśminowej Kuchni hihi że tak zupełnie nie jestem leniwa. Cmoki.. Ania 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćHania
Kochane co szykujecie na świąteczny stół?Normalnie łeb mi puchnie i nic nie moge wymysleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od lat to samo-taka nasza tradycja-przynajmniej jesli chodzi o śniadanie ;-) biala kielbasa parzona i pieczona,sałatka jarzynowa,szynka wedzona,gotowana,pasztet.schab pieczony,boczek zawijany,jajeczka na miekko,,szynka nadziewana chrzanem z warzywami w galarecie(w tym roku w formie babki),łosos wędzony z serkiem podany w ciescie francuskim,mozarella z pomidorami i bazylią,żurek, Przygotowuję jeszcze bigos z mlodej kapusty z koperkiem,indyka pieczonego,schab nadziewany szynką ,serem i suszonymi pomidorami,szynkę pieczoną,sałaty z vinagretem,ogorki malosolne,chrzan,sos zurawinowy do mięs.Z ciast sernik,babka drożdzowa,popapraniec,owoce w galaretce w formie na babkę ,orzechowiec.To tak z grubsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Ja też długo myślałam nad menu i będę robiła raczej proste rzeczy, które wiem że i nas zjedzą. Z ciast planuję sernik kokosowy, Shrek po mojemu, Cappuccino koleżanki, Błękitna Laguna po mojemu i pierwszy raz będę piekła mazurek. Z mięsa to szaszłyki, zrazy nie wiem z jakim farszem, kurczaki w chipsach, schabowe zapiekane pod pierzynka, nie wiem może jeszcze mielone w waflu, wszystko zależy ile jajek uzbieram jeszcze do świąt. Śniadanie i nas zawsze szybko i mało bo do kościoła na 9 jedziemy, mąż z rana jeszcze się musi uprawiać więc zazwyczaj jemy święconke plus kotlety usmaze, w tym roku zrobię biała kiełbasa. Nie lubię tej bieganiny z rana, bo nie czuć świat tylko pośpiech, ale tu na wsi jest zawsze tak. Najpierw do zwierząt trzeba iść a potem czas na resztę. Pozdrawiam i jeszcze zajrzę przed świętami. Ania 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla nas sniadanie jest najwazniejsze w czasie tych Świąt(podobnie jak kolacja wigilijna).Jemy je po powrocie z kościola tak między 10.30-11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćHania
gość na bogato ,schab nadziewany szynką to nasurowao ,póznije pieczone? Margo kiedyś miałaś fajne menu ,co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas rezurekcja jest o 6ej rano,i po niej rodzinnie jemy śniadanko,wpierw dzieląc się jajkiem.Tradycyjnie jest to barszcz biały na wędzonkach,kiełbasie ,z jajami,chlebem chrzanem jak ktoś lubi.Szczerze,dla mnie to jest wystarczające,rozgrzewające i już niczego innego nawet nie tykam...tzn po kilku h ,a jakże :D Nie wiem jeszcze do końca co piec,bo ciągle coś wypiekam w ostatnim czasie.Jutro się zastanowię :)Nastawiłam się na aktywne święta,podobno ma być ładna pogoda,więc "być może " troszkę się dotlenimy i pospacerujemy. Radosnych,pogodnych Świąt Wielkanocnych i wielu serdecznych spotkań w rodzinnej atmosferze 🌼 iv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj , dawno nie pisałam, Grypa mnie dopadła i ciągle słaba byłam. Ale może już o grypie coś pisałam. Nie pamiętam. Ale wy koleżanki piękne ciasta i potrawy robicie. Duuużo tego i na pewno przesmaczne. Ja skromniej, bo nie jestem mistrzynią w kuchni. A do tego słaba ze mnie organizatorka czasu. Wszystko mi przez ręce przecieka. Taka trochę ciamajda ze mnie. Ale piekę sernika i tort czekoladowy z kremem maślanym . Zrobiłam własną białą kiełbaskę, wyszła pyszna , i bez chemii i tych niesmacznych konserwantów. Pozdrawiam zimowo!!!U nas napadało dużo śniegu. Gość znad morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radosnych świąt dla wszystkich!A.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćHania
Wesołych ,zdrowych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co tam?jak tam?cisza taka,chyba wszyscy w ogrodach szaleją?próbuje zmienić moje "oponki zimowe' na letnie :),ale rozmiar się nadal nie zgadza :) :D;)!!!! pogoda piękna,dziabię sobie w ogrodzie i wywalam tony mniszka ,zauważyłam też w jego sąsiedztwie całe enklawy ślimaków,,,zapowiada się znów walka ze ślimorami :( chyba..?? kusi mnie bardzo w góry jechać,ale zerkam na kamery internetowe,i jednak natura wygląda na jeszcze lekko uśpioną,bo u mnie to wszystko już buzuje zielenią i kwieciem :)! wiosenne pozdrowienia 🖐️ iv 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×