Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość globus

KOBIETY DOJRZAŁE - WSZYSTKO O ŻYCIU.

Polecane posty

Komentarz wielokrotnie usuwany z forum. Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???" kopiuj i wklej na inne fora. wyślij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Globusiku narobiłaś mi smaka na grochóweczkę. Szkoda ,że nie ma sposobu żeby to jakoś przesłać do mnie na stół. Ja też do Pana P... przesyłam te same słowa. Dobranoc i kolorowych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Zuzanna Przeworska ll Niedziela ll Śpi do południa zwinięta w kłębek zmiętego minionego tygodnia a potem tak wolno prują się minuty jakby nas nie było w tik tak wyłączonego budzika po obiedzie wychodzi z siebie na ciche leniwe ulice na ławkę podpartą niebem rozciaga niewidzącymi oczyma i czeka sama nie wie na co dlaczego i może myśli wypocznę w następną niedzielę ll Dzień dobry ll Do zobaczenia na kawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Koleżanki. Globusiku, poezja z samego rana, wprowadza mnie w spokojny nastrój. Wczoraj szyłam na maszynie,jeszcze nie koniec,ale co dziś też jest dzień. Pogoda nie sprzyja spacerom ,więc zajmę się robótką. Wynajduję sobie zajęcie ,bo jeszcze trochę dostane w głowę. Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry . Globusiku dziękuję - nastrojowe słowa . Miłe powitanie. Luna , ja też mam leniwy dzień dzisiaj. Zrobiłam już sos z karkówki . Wyszła pychotka. Ugotowała buraczki na surówkę. W tej chwili opycham się ciastem czekoladowym i wpadłam do Was na chwilę. Dziewczyny wpadajcie tutaj , częstuję Was . Pyszne.Te rodzynki napite alkoholem w czekoladzie . Po zjedzeniu można być na lekkim rauszu . Wczoraj nie chciało mi się ale dobrze , że upiekłam . Jednak jestem łasuchem. Dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witaj Lunka , witaj Dora. ll Dora ładnie to tak opychać się ciastem???:) Lunka zostaw szycie dosiadamy się do Dory. ll Na obiad mam duszone żeberka, ziemniaki.Surówkę zastąpi biały barszcz do popicia. Również mam dzień leniwy. Pogoda wietrzna zachęca do siedzenia w domu. Pozdrawiam Marylkę , Livię i Jedyneczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globusiku , ja też miałam ochotę na żeberka ale nie było chudych i w zastępstwie kupiłam karkówkę.Wpadajcie na ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wieczorkiem:-) Przyłapałam Was na objadaniu się!!! X Zostało coś jeszcze??? Obejrzałam Leśną Górę i też złapałam głoda. X Na prośbę chłopaków znowu piekę muffinki:-) Bardzo im smakują. Tym razem z nadzieniem bananowym. X Kulinarnie dzisiaj w wagoniku,a do maja 95 dni. X W nocy było u mnie -24.Teraz też mroźnie -15. Przed południem odwiedziłam mamkę,a potem zwykłe czynności niedzielne,zaliczyłam też odpoczynek:-) X Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dzień dobry. Nieśmiało pukam do okien. Wstawać czas , kawa czeka.U mnie pada śnieg.Do Stacyjkowa droga odśnieżona:) ll Jedyneczko chyba coś przeoczyłam , nie wiem co to są muffinki:) domyślam się ,że coś smacznego dla podniebienia . ll Pozostało 94 dni!!!! ll Pozdrawiam Kumpelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Globusiku:-) Rano nie mogłam dostać się do Stacyjkowa. -18 w tej chwili:-( X Globusiku muffinki to babeczki pieczone w małych foremkach. Stawiam na stoliku,częstujcie się:-) X Dobrego dnia Wszystkim koleżankom życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Wpadam na kawę, taka szybką. Mam do załatwienia trochę spraw w WM. Jedyneczko muffinki są pyszne.Nigdy nie piekłam, za to kupuję w piekarni od czasu do czasu. Dora ja wczoraj indyka w sosie robiłam.Jakoś tak mnie naleciało na chude mięsko. Ciasto pewnie pyszne wyszło. Globusiku u Z też śnieg pada. A u nas lekki przymrozek ,wczoraj padał deszcz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witajcie Lunka , Jedyneczko. ll U mnie zmiana pogody , już tylko - 1.Idzie odwilż. Również mam kilka spraw do załatwienia. Składam się w jedną całość:) i wybywam. Jedyneczko! Muffinki już wiem. Podobnie jak Lunka kupuje w sklepie.Mimo tego,że na pewno nie są tak smaczne jak zrobione w domu bardzo mi smakują. Bardzo chętnie się częstuję. ll Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Dzisiaj u mnie +2.Wczoraj wieczorem padał śnieg. Lunka ,też smaczny obiad wymyśliłaś. Jedyneczko jak tam muffinki ? Młodzi chyba już zjedli ? Globusiku dzięki za kawę . Od razu jaśniej myślę . Livi , Mario - dzień dobry. Wszystkim fajnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obudził mnie dzisiaj SMS - "dolecielismy z 1,5 h opóznieniem" x temp.o 9 - +18 st. wiatr i chmury. x oby tylko mój Wnusio na deszczowy tydzień nie trafił na Kanarach. Podobno,tylko 2 razy w roku taki się tam trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na moim balkonie KANARKI przeróżne się dożywiają. + 2 jak u mnie,słoneczko nieśmiało wygląda zza chmur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja C.po tygodniowym kurowaniu,dzisiaj w pracy. x bezsens,jak mi powiedziała - gotowanie obiadów dla jednej osoby. Codzienne zakupy -coby pod ręka wszystko co potrzebne było, wyjście do sklepu - co najmniej 30 zł, zajęcie w kuchni - bałagan w kuchni, zuzyta energia, x plus - jak wyjdzie cos dobrego.:) x Obiadki - najlepiej smakują u Mamy, a Mama wychodzi z siebie,jak gości dzieci. x Zresztą.jak gości się u dzieci,też gotuje - "bo robi to tak dobrze..:D"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Dołączyłam do stoliczka z kawą. Dziękuję. ll Wstałam dzisiaj lewą nogą:). Dzień będzie trudny , strach się bać:) jedyne lekarstwo to ...waleriana. ll Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globusiku,trzymam Cię za rękę. X Livio,dzieci odpoczywają na Kanarach:-) Fajnie im!! A co do obiadków mamy?? Dzieci doceniają je dopiero jak są na swoim:-) X 93 dni !! X Po mrozach przeszła i do mnie odwilż. Wczoraj M zarządził odśnieżanie!! Wyskrobaliśmy śnieg do chodnika :-) X Dobrego dnia koleżanki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Odwilż na całego.do WM sie wybieram - nie jestem tylko pewna,czy się wybiorę. w koło topniejący snieg - na mojej drodze,taki ubity - slizgawka, ech..zawsze cos nie tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livio:-) Dlatego właśnie skrobaliśmy wczoraj ten śnieg,żeby nie było na naszej posesji lodowiska:-) I co z tego??? u sąsiadów można się poślizgać:-) X Bądź ostrożna Livciu!!! To nie są żarty,ortopedzi mają co robić!!! X Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki. Spózniona ale jestem. Ratuję się kawą,ale chyba muszę się poddać i położyć się na trochę. Od 3 godz nie zmrużyłam oka. Po śniegu ani śladu,znowu pada deszcz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Luna:-) Mam nadzieję,że drzemiesz:-) cichutko stąpam,zostawiam sałatkę z paluszków krabowych. X Lubicie dziewczyny taką sałatkę?? Częstujcie się. Nie mam pomysłu na obiad.Mam rosół,a na drugie?? może placki ziemniaczane?? oby nie mięso!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witajcie na poobiedniej herbatce. ll Wszystkie mamy podobną pogodę. Chlapa.Na ulicach woda, jak przejedzie samochód robi się fontanna. Świetnie się idzie po nieodśnieżonych chodnikach. Dwa kroki do przodu jeden do tyłu:) Taki spacer prawdziwa przyjemność. Jedyneczko lubię wszystko ,częstuję się sałatką , rosołem i plackami ziemniaczanymi. Wszystko popiję zupą szczawiową:) Bardzo chodzą za mną faworki. ll Jutro urządzę sobie ucztę. Wychodzę do fryzjerki , a przy okazji zahaczę o cukiernię. Już dzisiaj zapraszam na faworkowy wieczór. Miłego popołudnia wszystkim Paniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko jedyna czy tu nie ma normalnych rozmow tylko zupki, placki, chlapki, sniezki, litosci przeciez dojrzale kobiety to tez inteligentne, madre, oczytane, a wam sie nudzi chyba i wypisujecie ile kawek i herbatek pijecie, brakuje tylko wiedzy ile kupek robicie. Kobiety opamietania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×