Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

hej dziewczyny mam pytanie do PALAPETKI widzę,że jesteśmy z tego samego miasta i mamy ten sam termin porodu:) ciekawa jestem jaki szpital wybrałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineezz trafiłaś mnie w czułe miejsce jestem rozdarta kraków to duże miasto i szpitali jest sporo myślałam o NARUTOWICZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka my też mamy dwa zajęcia w szkole rodzenia za soba ogolnie na razie wrazenia calkiem fajne babki wydawały się ogarnięte i tak zdroworozsądkwo podchodzące do tematu :) i też położna mówiła że do 2 tygodni nie obcina sie paznokci kąpiel: zwykła wanienka bez tych róznych stelaży, gąbek, mat - jedynie myjki frotte (za każdym razem do prania z ubrankami) kąpiemy tak by nie moczyć pępka twarz gazikami sola fizjologiczna (tak samo oczka, nosek i uszy) kremy na pupę,zgiecia: alantan, linomag do pępka : rozrabiany spirytus lub co wygodniejsze Octenisept, do spryskania i pozostawienia do osuszenia w tym szpitalu gdzie ja chodze trzeba zabrac ze soba chusteczki nawilżające, i tym bardziej nie mowila że nie wolno ich stosować czyli co szpital/polozna to inne zdanie :) Pokazali nam tez papiery jakie trzeba bedzie wypelnic przed porodem - dokładnie tak jak Ewa pisze na co sie zgadzamy a na co nie itd I jeszcze jedna dosc wazna informacja żeby sie nie stresować jesli nie uda sie nam nakarmic w ciagu pierwszych 2 godzin (tak niby jest najlepiej - jak dostaniemy dziecko na brzuch, zeby wtedy juz sprobować) dziecko jest najedzone i ze do 24 godzin moze nic nie jesc i nic sie nie stanie, wiec spokojnie bez steresu probowac i nie pozwalac na dokarmianie sztucznym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to prawda duże miasto i szpital na szpitalu :) a Twój gin w którym pracuje? co do Narutowicza to słyszałam,że nie za dobra opieka...koleżanka rodziła we wrześniu 2010 i potwierdza...aha i remont nic nie dał co z tego ze szpital ładny skoro opieka rzadna:/ no ja póki co też się zastanawiam.Dasz mi nr gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i kolejny raz przypominali o ćwiczeniach mięsni kegla 3 razy dziennie po min 50 razy - pozwala to na skrocenie nawet o godzine 2 fazy I etapu porodu tego bolacego :) mowil tez o cwiczeniu oddychania przeponą - ciekawe ile z nas bedzie o tym pamietac jak juz bedzie akcja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz, Pelepetka-->ze sie tak wtrace:) mojego mezuli siostra lezala w Ujastku przez ponad m-c, urodzila mala w 31tc, byla z opieki bardzo zadowlona, pozniej juz po porodzie (miala cc) rowniez, jesli chodzi o Mala tez wszystko super, wiec wiem, ze ten szpital w sytuacjach kryzysowych sie sprawdza bardzo dobrze. to tak od siebie tylko chcialam dodac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Ujastku to dopiero wypas wnętrze :D byłam tam w laboratorium i raz u jednego gina.Hmmm ciężko się zdecydować-podobno najlepiej w szpitalu w którym ma się gina..na Ujastku szybko puszczają do domu nawet po cc taki nawał pacjentek,że nie ma gdzie ich kłaść ... niestety w każdym znajdą się plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w końcu coś trzeba będzie wybrać:D ciekawe która z nas pierwsza urodzi hehe moze bedzie czas żeby zdać relację nigdy nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na Galla - super! na Twoim miejscu wybrałabym ten szpital malutki,kameralny,ale bardzo duzo osób zachwala:) a jak masz juz stamtad gina to juz w ogole git.Miałam przyjemność być na wizycie u lekarza z Galla i uważam,że super lekarz kumepe prowadził w ciąży a przyjmuje na Wrocławskiej.Ty Galla nie bierzesz pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szkoły rodzenia jeszcze: Kąpać tak, żeby dziecko było jak najbardziej "przytulone" w sensie, żeby powierzchnia styku jego skóry ze skórą kąpiącego była jak największa... Wtedy czuje się bezpieczne i jest łatwiej. Co do pępka, to wyraźnie zaznaczyła, że odchodzi się od "niemoczenia" tylko trzeba dokładnie osuszyć koniecznie jałowym wacikiem. Odradzała Sudocrem zdecydowanie i wszystko co zawiera cynk - nadmiernie wysusza niedojrzałą skórę podobno. Polecała Linomag. Ale zaznaczam - ja tylko zdaję relację, wcale nie mówię, że się zgadzam z tymi poglądami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam Wam, ze mi pomieszali te wizyty-polozna-szpital:O no i dzowni do mnie mila Pani ze szpitala,ze ja dzis mialam wizyte i czy przyjde czy cos sie stalo:D no to grzecznie wytlumaczylam,ze ostatnio pomieszali:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Czyli już dzisiaj nie idziesz? Wierzę, że mogłaś się wkurzyć... Pocieszające tylko to, że nie tylko w Polsce się zdarza bajzelek w służbie zdrowia. ;-) Ja zadzwoniłam do mojego gina w sprawie tego "twardnienia brzucha". Przesłuchał mnie na telefon i wytłumaczył, że mam się martwić tylko wtedy, jeśli: zacznie boleć dół brzucha albo krzyż jak na okres, twardnienie będzie miało charakter "pulsacyjny" - będzie przychodzić i odchodzić, będę słabiej odczuwać ruchy Małego... W przeciwnym wypadku nie ma absolutnie powodów do obaw, jeśli twardnienie dotyczy góry brzucha albo całego brzucha i ma charakter "stały". Łykać więcej magnezu, a jak zrobi się dokuczliwe - Buscopan, ale to też niekoniecznie i jak jest potrzeba. Ani mi nie kazał leżeć, ani żadnych innych cudów. Wizyta tak jak była zaplanowana... Ale uprzedził, że już od tej wizyty widujemy się co 2 tygodnie przynajmniej... :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ineezz a ja nie znam nikogo kto tam rodził . co do gin to podobno to mnie ma dużego znaczenia bo i tak położna jest głównie z tobą i to od zależy jak bedziemy wspominać poród. jestem w totalnej rozsypce w tym temacie to moje gg 6206560

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepetka Ja jeszcze nie teraz. Byłam 21.09. Idę 20.10 i od tej wizyty dopiero co 2 tygodnie. :))) Jesteś w rozsypce w temacie porodu? Widzisz... większość nie chce naturalnego, a ja chciałam i jestem megawkur... że być może nie będę miała szans... I tak źle, i tak niedobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........30(M).......02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............30(K).......02-12-2011 Asia GB.......................29......Opole...........30(K)........02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa......30(K)........04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim......30(M).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy..........31(M).......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27(K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań..........29(K).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia........27(M).......11-12-2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27(M)......12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk.............27(M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów............30(K).......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M)......15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27(M)......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................29(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........29(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K).......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............27(M)......29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............27(K)......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaktualizowałam siebie... Niuńka przeniosłam Cię "wyżej" zgodnie z terminem porodu... mam nadzieję, że się nie gniewasz? Próbowałam też wyrównać, ale mi g... z tego wyszło... :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie rodzić bo szpitali dużo opinie zawsze dobre i złe a od kiedy sie dowiedziałam ze moja bratowa choć pracuje w szpitalu rodziła dwoje dzieci w prywatnym to już mnie załamało:P a cc jeśli bedzie konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki pelepetka dodałam Cię,wyskakuje mi Rafał na gg chyba,ze to Twojego numer:) jakie imię wybrałaś dla córy? wejdz sobie na temat Poród w Krakowie tam jest co nieco o Galla ,ale w wiekszosci o Narutowiczu.Dobra spadam się szykować do gina:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój też Rafał no kurde trochę wspólnego już mamy:D pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pięknie u mnie już jest Natalia w rodzinie,a nie chce powtarzac :D z imieniem też mam problem :d niezdecydowana jakas jestem hehe odezwe sie moze po wizycie na gg BUŹKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśki właśnie sie dowiedziałam moja koleżanka urodziła przez cc córkę bo mała sie nie obróciła. a ja jestem chora i nie moge ją odwiedzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........31(M)..... ..02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............30(K). ......02-12-2011 Asia GB.......................29......Opole...........30(K)...... ..02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa......30(K)... .....04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim......30(M ).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy..........31(M ).......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań..........29(K ).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia........27(M).......11-12 -2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27(M). .....12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk.............27( M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów............30(K) .......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M).. ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27 (M)......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................29(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........29(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K) .......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............27(M)...... 29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............27(K )......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepecia czyli mówisz, że mała moja imienniczka będzie;) Ja też sie obawiam co do obrotu mojego syncia. Narazie mu wygodnie z głowką pod moimi żebrami:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×