Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Jestem po wizycie i troche się martwie, zreszta lekarz też. Mam skonczony 29 t.c. Znaczy 29 tydz i 6 dzien a mala w wiekszosci przypadkow wszystkie kosci i wogole ma na 30 tydz a obwod brzuszka tylko na 27 :( chudzinka straszna. W poniedzialek mam się zglosic do szpitala na usg ipozniej tam zdecyduja czy mnie nie polozyc w szpitalu. A dotego okazalo się że szyjka macicy prosta ale bardzo krotka i nie wiadomo czy nie urodze wczesniej bo nie wiadomo czy wytrzyma do 40 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojc Klaudus:( miejmy nadzieje, ze poprostu "taka uroda" malutkiej i mala modeleczka rosnie:) a szyjka...nie ma sie co martwic na zas-moze dotrwasz do 40 tyg:) przynajmniej ja bede trzymac za to mocno kciuki!!dobrze, ze lekarz juz to wykryl i "bedziecie dzialac":)buzka!trzymaj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co? siedze jeszcze na jednym topicu i tam jest kolezanka ktora urodzila corcie jakos w licpu jak sie nie myle, i w zeszla sobote w domu zemdlala, pogotowie ja wzielo i sie okazalo, ze ma guza w mozgu:( 10/10 ma miec operacje, pow jej, ze i wech i smak straci, ze z 10 lat min rosl dziad a ciaza, karmienie piersia-hormony spowodowaly, ze sie skurczybyk "uaktywnil".....brak slow!codziennie o niej mysle i normalnie ryczec mi sie chce, chodzi czlowiek chodzi a nie wie jakie dziadostwo w nim sie rozwija:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDYNA ....Ja tam wierze ze wszystko bedzie dobrze...niektore kobitki z TAka szyjka chodza do 42 tyg a NIE tylko 40.... A brzunio SIE wyrowna....I bedzie dobrze... Ania. Z tym rakiem to naprawde NIE wiadomo jak I kiedy...male dzieciaczki choruja...a ani fajor NIE pala...do solarium NIE chodza...no co one ogolnie zrobily w tym zyciu ;( Ewcia zawsze SIE martwie ze za malo pije...a na USG pokazuje , ze wod bardzo duzo...no zabaczymy jak teraz pokaze ...jeszcze 12 dni I moje upragnione USG normalnie zaczynam SIE bac.... A wody pic NIE nawidze....Wiem ze to dla dobra Niunki I czasem na sile popijam...a czasem troche wody przegotowanej z miodem...albo smakowki pije...I tyle....sok pomaranczowy rozcienczony z woda...staram SIE... Co do tych wystajacych ...co odpadaja ...Ja na NIE mowie bobki ;) z 6 lat do tylu wszystkie obwiazalam nitka.. I tak po 5 dniach bez doplywu krwi odpadly....NIE MA po nich sladu do tej pory ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry A ja nie spie już od 2 godz, wierce się w lozku.ale teraz czas na sniadanko kawke i w droge. Jade dziś do siostry po reszte rzeczy dla malej:) milego dnia zycze:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Klaudynko! Co do wyników ostatniej wizyty - nic się nie martw, Z pewnością jest to przysłowiowe "dmuchanie na zimne" i świadczy tylko o tym, że lekarze coraz poważniej podchodzą do prowadzenia ciąży, coraz mniej im "szkoda kasy" na położenie pacjentki do szpitala w celu dokładniejszej diagnostyki i ich wiedza jest coraz bardziej szczegółowa. Dzieciątko na pewno "wyrówna" sobie samo różnice między chudziunim brzusiuniem a resztą. Dzieci nie rosną "od linijki". Obliczenia z USG są wynikiem pewnego uogólnienia całej populacji. To jest tzw. norma, a odbieganie od niej nie musi wcale oznaczać nic złego, bo w późniejszym okresie ciąży rozwój dzieciątka to jest indywidualna sprawa... Szyjka może być i minimalna, a jak mocno trzyma, to jeszcze będziesz się niecierpliwić, kiedy w końcu urodzisz... Nie martw się na zapas, bo najbardziej szkodliwy z tego wszystkiego jest stres! Miłego dnia! Buziale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Co do Twojej koleżanki... i tej koszmarnej historii z nowotworem - nie wypowiem się, bo to dla mnie szczególnie drażliwy temat. Bardzo współczuję zarówno Koleżance, jak i jej bliskim. Będę trzymać kciuki, aby operacja się powiodła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) Klaudyna213 nie zamartwiaj się na zapas. Ja wiem że to się tak łatwo mówi i trudno się nie martwic kiedy chodzi o własny brzusio. Ale ja wierze że pomimo krótkiej szyjki wszystko będzie ok. zobaczysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla rozluźnienia atmosfery... jak zwykle... pytanie z zupełnie innej beczki: Macie jakieś ciążowe "okrycie wierzchnie" na jesień/zimę? Szukam i szukam, i znaleźć nie mogę... Chcę coś taniego, bo mi szkoda kasy na ciuch na parę tygodni, kupić mus, bo już za zimno latać w samych sweterkach... Macie może namiary na jakieś fajne sklepy internetowe? Albo na sprzedawców na allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja moja szafa z ubraniami choć bardzo sie skurczyła to jednak płaszcz na jesień mieści moje gabaryty a z zimowym starym modelem który ostatnie sezony leżał samotnie pozwoli mi dotrwać do porodu i tak już nie bede chodzić do pracy ale jakiś cieplutki sweter na pewno by sie przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tego to jeszcze nie grali! Wiecie na co mnie smak dopadł? NA CYBULE Z JAJKIEM Z PATELNI! Nie wiem, jak to się skończy, ale robię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ tu cisza w weekend... A ja siama siamiuteńka, bo Monsz na służbie do jutra rana... :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem. Mam już wszystko dla Maluszka:) pozostaly do kupienia tylko pieluszki:) milego weekendowania.w tak piekna pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jakoś tu pusto w ten weekend, zreszta jak w kazdy, ale nie ma się co dziwic, piekne mamy lato tej jesieni:) Ja wlasnie sobie wstalam, Krzysinka robi sniadanko, a ja się witam:) Mam pytanie, czy ktoras z Was też tak ma: jak ide trochy szybciej to mnie lapie taki bol po bokach brzucha, taki jak kolka przy bieganiu kiedys tak teraz jak chodze, tylko że nizej. Wydaje mi się że to wiezadla- brzuszek rosnie a one się rozciagaja. Ale nie wiem dokladnie. Moze ktoras też tak ma?? W piatek się troche przestraszylam u lekarza i nie zapytalam, ale jutro ide na to usg do szpitala to zapytam. Milej niedzieli zycze wszystkim mamusiom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POWITAC ;) KLAUDYNA...JA MYSLE ZE TO BEDA WIĘZADŁA....MASZ RACJE.... czasem w nocy jak spie z rekoma do gory I je dobrze wyciagne ...to bola mocniej nastepnego dnia....dlatego teraz staram SIE sypiac z rekoma w dole ;) I czasem jak za duzo pochodze za duzo to bola ,ze hej....ciagna jak diabli;( Wstalam ...Zjadlam....siedze....rutyna....kawke popijam....rutyna....niech SIE juz to skonczy I zacznie biegania przy Laylusce;) Ja chce Lajluśke ;( NIE moge SIE doczekac....;( 9 dni do USG.....( bez dzisiejszego)... Hurrra..... Jakos dam rade dluEj NIZ 10 tygodni dalam....;) to teraz tylko 9 dni.....,! Milej niedzieli dziewczynki.... Ja poszalalam w tamtym tygodniu ze slodyczami ,ktorych doctor mi zabronil I od razu 2 kg weszlo I zatwardzenia....;( od wczoraj znow poszly w odstawke....do konca ciazy....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Co do wagi, to moja też podskoczyla przez ostatni miesiac. Najpierw schudlam 4kg a pozniej przytylam w sumie 10,5 kg czyli jestem 6,5 kg na plusie jeżeli chodzi o wage sprzed ciazy. A co do pieluszek bo Ewa tu pisala o haggisach z wycieciem na gojacy się pepuszek, ja na poczatek taz chyba skusze się na nie, tym bardziej że znalazlam fajna oferte w realu 96szt za niecale 40zl do tego kupie jeszcze paczke pampersow w razie czego. Moja kolezanka mowila że huggisy sztywne sa, a moja siostra że nie wchlaniaja tak dobrze jak pampersy, ale ja stwierdzilam że przeciez takiego malucha to trzeba przebierac czesciej bo ma wrazliwa skore, wiec nawet jak nie sa super chlonne to przeciez dziecko nie lezy w 1 pieluszce caly dzien i przebiera się bardzo często wiec mysle że sprobuje wlasnie z haggisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Nawet mi się odzywać nie chciało za bardzo, bo mam za sobą koszmarny wieczór i jeszcze koszmarniejszą noc. Nie dość nie katar wcale mnie nie puszcza i z wodnistego robi się ropny (zatokowy), to jeszcze niesamowicie nasilił się ból w pachwinie lewej. Nie ma mowy o włożeniu rajstop i w ogóle podniesieniu nóg wyżej... Każde wstawanie z łóżka z jękiem. A wstawać trzeba, bo się siku chce. Jestem zamordowana. Od kataru mam spuchnięty łeb. Oczy mi wyłażą na wierzch. Z tymi boleściami też nie wiem, co zrobić. Czy cierpieć z godnością i leżeć, czy spróbować brać ten Buscopan rozkurczowy? Staram się unikać wszelkich prochów i chemii w ciąży, ale nie wiem, czy sobie tym bardzie nie zaszkodzę, jak nic nie wezmę... Sylwia, jak Ty miałaś taki okropny atak tych boleści, to co Ci w końcu kazali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia... Nic ...nic na to NIE dziala....bynamniej u mnie NIE dzialalo.....ale tak po 2 tyg stalo SIE to duzo slabsze....caly czas mam ten Bol....ale teraz jest taki ,ze spokojnie mozna wszystko zrobic....Powiem Ci tak szczerze...moze to I glupie...ale gdy wiedzialam w duzym Rozkroku* to bylo duzo lepiej z podniesieniem.... Buzka trzymaj SIE ...okropny ten Bol...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Mam to samo! Jak się "rozkraczę" nawet na leżąco, to nie czuć i w ogóle tak się rozluźnia, i wstać potem łatwiej... Najgorzej jest albo leżeć na boku, albo przekręcić się na bok. I bądź tu mądra, jak nie każą w ciąży leżeć i spać na wznak! Ja mogę powiedzieć, że wczoraj miałam taki kryzys, że bolało najbardziej najbardziej! A próbowałaś jakieś rozkurczowe??? Ja Ci mogę powiedzieć, że chyba opanowałam "twardnienie brzucha"... Sylwia, możesz mi nie wierzyć, ale to jest z odwodnienia. Odkąd piję po 2 butle mineralnej niegazowanej (oprócz pozostałych płynów) - brzusio mięciutki jak kaczuszka... I sikać latam tak konkretnie, a nie wydusić parę kropelek. Pomyśl, czy u Ciebie nie jest tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj ...pije 2 l....bo SIE wystraszylam....wmuszam w Siebie ....Ale brzuch nadal nadety ...po kazdym nawet malenkim papu ;(...wlasnie zjadalam obiad ...jajo sadzone ziemniaczki I maslanka...na to mialam ochote... Ewcia uwierz mi ...ze brzuch am tak nadety jakbym zjadla Konia z kopytami...Ale jak nawodnie moze ten organizm....to przestaje tak peczniec....no zobaczymy...EWULEK brzuch rosnie...więzadła ciagna...ale uwierz mi ze ten ostry Bol zlagodnieje...Mi kazali wtedy Luteine brac bo Ona tez podobno lagodzi te bole rozciagania wiazadel...I nospe 3 razy dziennie...ale nic NIE pomagalo to odstawilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś To zwróć jeszcze tylko uwagę na to, ile Twoja woda mineralna ma sodu i żeby faktycznie była kompletnie niegazowana. Żeby nie puchnąć trzeba koniecznie pić wodę NISKOSODOWĄ. Ja piję albo Cisowiankę. albo Żywca, albo Nałęczowiankę. Wszystko w okolicach 10 mg/l Na. A! I nie wolno wypijać więcej niż 2 szklanki wody na raz. Można doprowadzić do wstrząsu w drugą stronę. Za bardzo gwałtownie rozwodnić krew. To niedobre, ani dla nas, ani dla bejbisów. I przyzwyczaj się, żeby koniecznie wszystkie "grzeszki" kulinarne zapijać szklaną wody (ja mam zasadę świra - 7 porządnych łyków). Jak zjesz coś słońszego - szklana. Ciasteczko - szklana. Sok owocowy - szklana. Mnie osobiście pomogło. Odwodnienie w ciąży = puchnięcie, twardy brzuch, nadciśnienie, żylaki... Nic fajnego! Warto sobie wyrobić nawyk! Szczególnie, jeśli zamierzasz karmić piersią. Wtedy to dopiero się chce pić. Norma 2l dziennie zostaje, a nawet idzie w górę... :))) O tym też położna na szkole rodzenia mówiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...tak tez zrobie...wszystkiego trzeba sprobowac...a moze pomoze... Ja pije Wode Evian...bo Tutaj to Ona najlepsza... Reszta to szmelc...NIE da SIE wypic.... Dzieki Ewcia...za rady napewno bede walczyc ;) kolorowych snow I do juterka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
Natalia261985..............26......Wojnicz........31(M)..... ..02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............30(K). ......02-12-2011 Asia GB.......................29......Opole...........30(K)...... ..02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa......30(K)... .....04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim......30(M ).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy..........31(M ).......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań..........29(K ).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia........27(M).......11-12 -2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27(M). .....12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk.............27( M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów............30(K) .......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M).. ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27 (M)......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................29(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........29(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K) .......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............28(M)...... 29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............28(M)......31-12-2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
Hej Laski! Ale heca! Zastanawiałam się kiedy i której z Was się to przytrafi a przytrafiło się właśnie mnie!!!!!!! :D Mojej córeczce Oldze najzwyczajniej w świecie urósł siusiak!!! Tym sposobem mam małego Olgierda (żart) w brzuszku. Nieźle się ubawiłam podczas ostatniej wizyty. Powiększam więc grono chłopaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
A na imię chyba będzie miał Bartłomiej, ksywkę Olgierd już ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia261985..............26......Wojnicz........31(M)..... ..02-12-2011 Onk3(Magda)...............36......Osiek............30(K). ......02-12-2011 Asia GB.......................29......Opole...........30(K)...... ..02-12-2011 Starbuck80.................31......Warszawa......30(K)... .....04-12-2011 Ewelina_83..................27.......Oświęcim......30(M ).......06-12-2011 Ewa1311....................31.......Puławy..........31(M ).......07-12-2011 olcik777.....................26.......Kraków..........27 (K).......09-12-2011 klaudyna213................25.......Poznań..........29(K ).......11-12-2011 Mama FILIPKA(Wiola)....19.......Norwegia........27(M).......11-12 -2011 Dolarka5(Martyna).......23........Łódź.............27(M). .....12.12.2011 TakaBasienka87..........24........śląsk.............27( M)......12.12.2011 Niunia855(Paulina)......26.......Tarnów............30(K) .......12-12-2011 mamazuzki76(Monika)...34.......Świecie...........27(M).. ....15-12-2011 elizka_84...................27......Gdańsk............27 (M)......16-12-2011 HASANANA(Sylwia).........32......UK................30(K) ........17-12-2011 pelepetka123(Ania)......28.......Kraków...........29(K) .......18-12-2011 ollakoziol(Olka)............24......Częstochowa....26(K) .......24.12.2011 a co tam(Ania).............28......D-ca...............28(M)...... 29-12-2011 sylwestrowe(Ania)......28........opole...............28(M )......31-12-2011 SYLWESTROWE...NAJSZCZERSZE GRATULACJE.... TZN ZE BEDZIESZ MIALA RAZEM PARKE?????? Bo coreczka juz jest;)????? Oj ale powiem Ci szczerze zes mnie teraz przestraszyla.....bo Ja same rozowaosci mam....a USG przez 10 tyg NIE robione....ponad!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha....Bartek to sliczne imie ;) ...I wszystkie Bartki to super chlopaki ;)( z mojego toczenia) bardzo muzykalni ludzie hehehe;) A .....Witam SIE ze wszystkimi;).... Wielkie odliczanie trwa...do USG...8 dni ;);););) Milego dzionka dla wszystkich...Ewcia jak tam więzadła ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Sylwestrowe Gratuluje:) Ja siedze w poczekalni. Taka przypadlosc jaka u mnie wypatrzyl lekarz nazywa się hipotrofia asymetryczna plodu, narazie wiem że zalecaja diete bogata w magnez i wit C no i duzo odpoczynku ponadto moga zalecic jakies leki. Narazie czekam. Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwestrowe
Tak, mam już córeczkę, będę miała parkę. Mój szwagier podsumował to tak: przynajmniej będziecie mieli dzieci!! (w sensie: nie córki a dzieci :) ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDYNA....Ja czytalam o tym.....Tutaj mam kolezanke u ktorej stwierdzono to samo ... Teraz jest w 9 miesiacu I wszystko SIE wyrownuje...Wiec trzymam kciuki I za Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×