Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Sylwia Ja przerobiłam obie i Yasmin, i Yasminelle... Dobrze, jeśli masz sprawdzone i Ci służą, ale bądź czujna. Ja brałam najpierw parę lat i było git, potem nie brałam, a jak wróciłam do Yasmin to przeżyłam koszmar. Na pewno jesteś na tyle świadomą kobietką, że nie muszę pisać, na co powinnaś zwrócić uwagę. Nie przegap ewentualnych skutków ubocznych, bo po ciąży łatwo sobie wytłumaczyć, że to zmęczenie, burza hormonów, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj! Przegapiłam pytanie o EMOLIUM! Ja bym kupowała wyłącznie na allegro. W zwykłej aptece płaci się nieziemskie pieniądze. Mogę zaraz odszukać sprzedającego, u którego ja się zaopatruję, ale wystarczy na allegro po prostu znaleźć najtańsze - najlepiej, żeby to jakaś apteka internetowa była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HASANANA
EWCIA BEDE ZWRACAC UWAGE NA WSZYSTKO....W KONCU ZDROWIE TYLKO JEDNO...IDE JESZCZE POCZYTAC O TY YASMINIE.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa masz racje z tym dopajaniem ale pisałaś że Szymuś ma problem z kupką i wiem że to działa ! więc czasem może warto nie męczyć maluszka ;) Kasztanka ja kupiłam w promocji w SUPERPHARM tam czasami naprawde hit cenowy można wyłapać :) :) :) Ewa a Ty szczepisz na rota. i pneumo. ? jeśli tak to kiedy masz to szczepienie ? i ja miałam 6w1 i po tyg. piguła kazała przyjść na te dwa pozostałe Słuchajcie moja córcia jest super 👄 obudziła się na jedzenie o 5.00 i tak sobie siedzimy :) tak ok.6.00 już przymykałą oczka , pomyślałam ooooooooo super jeszcze sobie pośpię :) zamkneła na 20 sekund i jak otworzyła to heja do zabawy :) :) :) jak ona się szybko zregenerowała ! teraz leży śmieje się , wymachuje rączkami i nóżkami !!! a o spaniu to raczej można zapomnieć Ona od 2 tyg śpi tylko tyle co na spacerku ( w ciągu dnia ) w domku takie małe drzemki ok. 10 min i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak u Was z ciuszkami ? Pola już oddała karton z garderoby :) nie wspomne że w drugim są same nowe rzeczy :( poprane ,wyprasowane ale już małe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Co do tego "problemu z kupkami" - to jestem megawściekła na siebie, bo znowu spanikowaliśmy. Niemowlaki w tym wieku mogą i 10 dni nie robić kupy, i świadczy to tylko o tym, że mój pokarm jest łatwoprzyswajalny i lekkostrawny. Niepotrzebnie daliśmy tego czopka. Tylko umęczyliśmy dziecko i zmarnowaliśmy parę ładnych karmień! :((( Jeśli chodzi o szczepienia na rota i pneumo - cały czas czytam i pytam o opinie znajomych, które mają dzieci. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Na pneumo już prawie jestem przekonana, a co do rota... zastanawiam się jeszcze. Też nie chcę przesadzić. Bądź co bądź Szymucha jest troszkę "wcześniakowaty" i taki delikatny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas ciuszki wędrują po półkach - najniższa jest na za małe i pomału brakuje na niej miejsca. ;) Niektóre Szymek miał na sobie dosłownie 2 razy. Teraz już zamawiam "na zapas" na necie, bo kto przewidzi, kiedy wyrośnie z tych "aktualnych'"? A ja mam pytanie, czy Wasze pocieszki stękają? Mój Szymek prawie od początku dość głośno sobie stęka, jak się obudzi - czasem towarzyszą temu głośne bąki, a czasem wcale nie. Zauważyłam, że robi to też, kiedy ma mokrego pampersa i czuje dyskomfort. Oczytałam się znowu głupot, czego to może być objawem i się denerwuję... Niektórzy piszą, że to świadczy o zapaleniu dróg moczowych i pieczeniu podczas siusiania. Inni, że to kompletnie normalne u niemowlaków... Jakie jest Wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje mojej corci herbatke koperkowa HIPP 10-20ml albo troche wody. Z tego wzgledu, że mala z cyca nie dojada i dokarmiam ja mlekiem modyfikowanym HIPP i troche mi się prezy przy kupce i placze, a jak podam to jest jej latwiej. Pokarm z piersi też podaje z butli, bo przez pogryzione brodawki odciagalam i karmilam butla i się oduczyla ssac cycucha i denerwuje się, bo musi się troche przy cycu nameczyc. Wiec odciagam i podaje z butli. Co do ciuszkow, to ja mam kilka na 56 takich akurat,ale wiekszosc za duzych. 62-68, a mala urodzila się krotka, tylko 54cm wiec jak narazie z ubranek jeszcze nie wyrosla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie te na rozmiar 56 od razu poszly w odstawke...I nie wszystkie te wieksze...byly dobre na dlugosc nożek...na SZCZESCIE cala reszta ok...aha I buciki za male 2 pary takie welniane ze szwami... Dziewczyny Mala Ma 37.3 temp I taka jest jakas niespokojna nie spi JUZ 9 h...nie WIEM cY sie nie potzrebnie martwie ...ale Wiecie JAK jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś trzymam kciuki za kruszynke ! Klaudyna ja też karmie HIPP-em po tych wszystkich mieszankach uwazam że jest dobre !ale Polcia też sie napina nie zawsze ale jednak :( przerabiałam PRONAN -za bardzo energetyczne mała była cały czas niespokojna i miała problem z kupką , położna poleciła Bebilon Comfort----> miało pomóc na zaparcia i kolki niestety przeciwnie po tym mleku miała kolki i zqaparcia jak cholera :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazlam taki fragment, ale gdzies w dzieciowej gazecie też czytalam o tym "kiedy moja Wiktoria miała temperaturę poradziłam się naszej pani doktor, która powiedziała mki że od temperatury mierzonej w odbycie odejmujemy pięć kresek. a temperatura, którą należy zbijać zaczyna sie u niemowlęcia od 38,3" Wiec moze to tylko stan podgoraczkowy, albo malej po prostu za cieplo. Pamietam jak w szpitalu lezalam karmilam mala piersia i mialam ja w tym rozku i przyszla pielegniarka mierzyc temp i malej 38,5 pokazalo, a jak się okazalo pozniej, jej było za cieplo, bo rozek, przytulona do mnie byla, no i wysilek jeszcze jaki wkladala w ssanie i tak jej podskoczyla temperatura. 15min Po karmieniu miala już 37,3 czyli w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje ten HIPP bio combiotik jakies nowe podobno najbardziej zblizone do mleka matki, takie też w szpitalu dawali to podawalam jak mala nie dojadala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodze sie z Kaudyną ! sprawdz Sylwuś temp. otoczenia i zobacz jak urana jest dzidzia ja tez miałam taki przypadek że Polcia miała wyższa temp. bo mamusia naubierała i zrobiła z córci małego niedzwiadka :) Klaudyna ja dokładnie to samo mleko daje małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ciuszki - 56 były dobre przez 2 tygodnie. Szymek urodził się 53 cm, ale potem jakoś niesamowicie szybko go wyciągnęło, bo 62 w tej chwili już zaczynam pakować niektóre - ale 68 są jeszcze za duże, także nie wiem, w co ja go będę ubierać, bo przydałoby się coś pośredniego. ;))) I jak z tym stękaniem? Uważacie, że to normalne? (pytałam wyżej trochę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to samo ( stękanie ) więc też czekam ;) Ewcia a może to nic złego ! mam taką nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lavra901
Witam serdecznie wszystkie Mamuski ! W wolnych chwilach czytam Wasze forum. Robie to od poczatku ciazy,czyli troche czasu juz>moja dziewczynka konczy dzis 2 tygodnie;) Wasze posty sa dla mnie prawdziwa skarbnica wiedzy i doswiadczen! I tak chcialabym sie Was poradzic. Czy podajecie swoim maluszkom witamine D? jesli tak to w jakich dawkach i jak dlugo? jesli karmicie piersia i sie suplementujecie to tez dajecie? Wiem,ze to pytania do lekarza,ale tu gdzie mieszkam nie podaje sie wiec mam dylemat. Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala też postekuje. Inaczej jak robi kupke, a inaczej jak się denerwuje bo np za dlugo na brzuszku lezy i już jej niewygodnie, albo jak się przebudzi to też sobie postekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lavra901 Przepiszę Ci, co dostałam przy wypisie ze szpitala, jako "Wskazówki pielęgnacyjne dla noworodka": "Noworodkom i niemowlętom karmionym piersią należy codziennie podawać witaminę D w dawce 400 j.m. od urodzenia do końca karmienia piersią oraz witaminę K w ilości 25 mikrogramów od 8 dnia życia do końca 3 miesiąca życia" Ja konkretnie raz dziennie podaję preparat: http://www.vitispharma.pl/vita_kd_30.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BernadetaM
Leva lekarz dał mi w szpitalu wit. D w kroplach, 1xdziennie po kropli, az maleństwo skonczy rok. Argumentował zbyt mała ilością słońca w naszym klimacie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUZ troszke lepiej....ja malej zakladam tylko spioszki...temp w domku zawsze21/23 ' stopnie. ( mowili ze taka najlepsza. Mala NIGDY nie jest spocona...ani nie Ma zimnego noska. JESZCZE tak mysle , ze to MOZE od tej masci antybiotykowej na oczka ;( Ewcia moja JAK robi kupe to tak steka ze szok! Nawe godzine bo nie Wie JAK przec* a JAK JUZ kupka z dupelki wychodzi ...to Ma taki usmiech dziwny I skpienie na TWARZY jajby w Totka wygrala ;) bezcenne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harikriszna
Tak male dzieci sie nie usmiechaja,tzn ten wyraz na ich twrzy pojawia sie przez gazy,na skutek niekontrolowanej mimiki.Rodzice mysla ze to usmiech a dziecko to robi nieswiadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lojtam !!! Dla mnie to usmiech I tyle;) chce w to wierzyc;) kocha Mame I sie do niej usmiecha;) nawet JAK kupe robi ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lojtam !!! Dla mnie to usmiech I tyle;) chce w to wierzyc;) kocha Mame I sie do niej usmiecha;) nawet JAK kupe robi ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lojtam !!! Dla mnie to usmiech I tyle;) chce w to wierzyc;) kocha Mame I sie do niej usmiecha;) nawet JAK kupe robi ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) dziewczyny powiedzcie mi czu uzywacie podgrzewaczy do pokarmow???Mozecie mi jakis polecic bo musze sie w niego zaopatrzyc?bede odciagac moje mleczko i dawac malej z butli bo butelki sa antykolkowe a jak daje z piersi + kapturek to mala lyka powietrze i poznie ma kolki-bole brzuszka. Jeszcze jedno pyt czy mleko z piersi mozna odciagnac i umiescic w podgrzewaczunp wieczorem nastawic by podgrzewalo stala temp i dac dziecku w nocy????moze byc tak nin stop podgrzewane????ja daje herbatke zeby lepiej jej sieabaczki puszczalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaBabla
Kobieto,po butelce dopiero zobaczysz co to kolka..i nie wazne ze pisze 'antykolkowa'.piers jest najbezpieczniejsza.poza tym prze ciagle uzywanie laktatora zaniknie Ci mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przy laktatorze to raczej się pokarmu nie utrzyma, tak jak dostawiając do piersi. Ja bym sporo dała za karmienie piersią, ale długi pobyt w szpitalu zmusił mnie do odciągania i pokarmu prawie nie mam. Mała piersi nie chce. Co do podgrzewaczy - ja mam z Canpolu i jest ok. Pokarm nie może stać w podgrzewaczu tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobity :) cos mnie tu ostatnio malo,ze sie tak wyraze :) nie wiem od czego zaczac.. Co do Yasmine,uzywalam kolo roku i problemow zero.Chetnie bym do nich wrocila,sluzyly mi. W kwestii ubranek-oj,moj Bobas tej juz powyrastal z tych pierwszych.Jestesmy na etapie kiedy to stary rozmiar za maly a nowy lekko przyduzy,ale co tam..przynajmniej slodko wyglada w takich luznych spiochach :) Jesli chodzi o dopajanie malucha na piersi-stanowczo nam to odradzano. Kasztanka:Nie moze byc tak podgrzewane.Mozesz je trzymac w lodowce a potem podgrzac w miseczce z ciepla woda,ale czy bedzie bedziesz miala sily wstawac w nocy za kazdym razem i to robic?? Poza tym jak juz nadmieniano,sciagajac mleko tylko i wylacznie laktatorem predzej czy pozniej je stracisz. Co do butelki-mi takze polozna powiedziala ze kolka jest o wiele wieksza niz karmiac piersia,wiec na Twoim miejscu zastanowilabym sie..a juz na pewno odstawila te kapturki.Ja takze mialam piersi poranione podczas pierwszych 2tyg,ale im czesciej przystawisz dzieciatko,tym szybciej sie wylecza.Bedzie ok i zupelnie bezbolesnie! Powiedzcie mi Panie Drogie,wychodzicie na spacerki przy beznadziejnej pogodzie?jak czesto?i kiedy zaczelyscie wychodzenie z maluchami? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wstaje w nocy, s chodze po mleko, podgrzewam, karmie, odbijam, odkladam dziecko i sciagam pokarm. Da sie tak. Ale fo piers to piers. Dalabym wiele zeby moje dziecko ttak jadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×