Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

KASZTANKA ja mam bliso do czech więc mąż podjechał , nie wiem czy da się ja gdzieś zamówić :( a co do kolek to podobno skutek niedojrzałego układu pokarmowego ( tak twierdzi moja pediatra )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelepetka123- wczoraj mi ten ortopeda powiedział że nie można absolutnie dziecku prostować nóżki lepiej żeby miało zgięte dziecko samo wie jak mu wygodnie A co Ci powiedziała położna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilysmy od Doktora...mialam racje mala Ma zgage..ludzie wszystko naraz...aha I jakas infekcje oczek...;( tak wiec dostalismy specjalny proszek do dodawania do mleczka...aby sie wiecej nie cofal kwas z brzusia...czopki glicerynowe...na kupke...masc do oczka...imzalecenie picia wody przegotowanej miedzy posilkami... Ja dostalam antykomcepcje na caly rok za tydzien mam zaczac 21 dni po porodzie... YASMIN. a...i....uwaga!!!!!! Kolejny antybiotyk JAKo przedlzenie zastrzykow...I to znow ampicylina 500 g. ;( ojjj JUZ mam dosc....JEDNA ZALETA ,..WSZTSYKO ZA DARMO! ANECZKA MOJA MA jutro 2 tyg ale ta hustawke uweibia ( w mamas&papas kupilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dawno mnie nie było, mala jest grzeczna, zdarzylo się kilka razy że się prezyla, ale herbatka koperkowa, albo troche wody i kupka poszla i spokoj. Mala jak zasypia okolo 22 to budzi się kolo 4 na karmienie, a pozniej okolo 7-8. Co do karmienia, to karmie mala z 1 piersi, z drugiej odciagam i podaje z butli, bo mi tak pogryzla jeszcze w szpitalu, że zagoilo się ale po 2 dniach znow pekla mi brodawka, wiec narazie calkowicie chcę wygoic. Dziś od 14 to Mala praktycznie budzi się na jedzenie i zasypia znow.aż się boje że to cisza przed burza. Dziś Basia skonczyla 2 tyg zaczelam ja werandowac-jak polecila polozna i w weekend na spacer na 15 min na poczatek. A w tyg czeka nas wizyta u pediatry. Dziewczyny szczepicie Maluchy na te pneumokoki itd.? Jeszcze na usg bioderek musze się umowic. Jedyne co mnie niepokoi to Basi strasznie przesusza się skorka na raczkach na nadgarstkach, na nozkach-na kostkach i pod paszkami, mimo że kremuje balsamem, a nawet na oliwke zwykla przeszlam. Zastanawiam się i chyba jutro wysle Krzyska po oilatum soft. Pozdrawiam mamusie i gratuluje ostatnio rozpakowanym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy dzisiaj na USG bioderek. Śmiech na sali. Odejmując rozbieranie i ubieranie małego, badanie trwało 4 minuty i nawet nie dostałam głupiego zdjęcia z opisem. Chciałabym tak zarabiać 100 PLN w 4 minuty. :((( Dowiedzieliśmy się, że jest wszystko ok, ale trzeba pamiętać, żeby szeroko pieluchować, najlepiej wkładać flanelkę na pampersa, układać Małego tylko na wznak albo na brzuchu - nigdy na boku! A jak leży na brzuchu to dociskać pupę, żeby nogi się jeszcze szerzej rozkładały... A ja na to? Dupa dupa dupa... i tak zrobię, co będę uważała za stosowne i nie będę układać ulewającego dziecka na wznak po jedzeniu! Będę go układać we wszystkich możliwych pozycjach, bo tak jest wg mnie naturalnie i tyle... Ale położna mnie uprzedzała, że tak usłyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka No prywatnie... Poszłabym normalnie na NFZ do tego samego lekarza i w to samo miejsce, ale niestety nie było terminu, a to trzeba podobno w okolicach 6 tygodni zrobić. Pierwszy wolny był koniec lutego. :( Na kontrolę już zapisana jestem tam na NFZ i dokładnie tak samo to będzie wyglądać. Olewka totalna. Kpina. Dobrze, że mam Brata i Bratową fizjoterapeutów i raczej na ich poradach będę polegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mala na noc ukladAm na boku raz na jednym raz na drugiM, a w dzien na plecach z glowka na bok tak jak powiedziala polozna. Moja mala na brzuchu to nie bardzo lubi lezec, ewentualnie jak ja tak na pol lezaco jestem na kanapie to klade ja sobie na brzuchu, tak brzuch do brzucha, to wtedy nawet do pol godz spokojnie lezy. Moze z czasem polubi taka poze, z opowiadan wiem, że ja spalam na brzuchu z pupa do gory jak mala bylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa i racja!!! Nadza fizjoterapeutka mowi ze to blad ze mamy nie klada na boczkach bo dzieci potem boja sie obrotow. A bedziesz go szeroko pieluchiwac? My mamy w pon bioderka. Ale jedno badanie juz bylo w szpitalu. Jutro okulista!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja się wczoraj opisałam o Naszej wizycie u ortopedy i chyba między czasie coś mi Amelka poruszyła bo widzę że nie ma na topiku :) my byliśmy we wtorek na usg bioderek na nfz lekarz podobno najgorszy z możliwych ale tylko on robi usg u nas w szpitalu najpierw porozciągał Julkę powiedział że wszystko ok. później zaczął robić usg mówi że ok. w końcu zapytał dla czego przyszłyśmy czy coś zauważyłam niepokojącego ja mówię że nie tylko dostałyśmy skierowanie bo Julka jest z położenia pośladkowego i znów robił usg i mówi że coś mu się jednak lewa nóżka nie podoba żeby przyjść za 4 tyg. jakiś walnięty do puki nie powiedziałam że z ułożenia pośladkowego to mówił że wszystko ok. kazał mi układać w takiej pozycje Julkę co Ewce Szymka ja i tak ją układam na boczku bo lepiej jej się wypierdzioszkować a po za tym Julka jak chce to sama zaczyna się na plecki kłaść Po wizycie skonsultowałam się z szwagrem mojej koleżanki on jest ortopedą mówił że to co napisał ten lekarz w opisie to że to żadna wada że wszystko ok. i dziwi się że pediatrzy dają tak szybko skierowanie na usg bo powinno się robić po skończeniu 3mż no chyba że coś rodzice zauważą że jest nie tak to wcześniej Nasza Julcia kopie jak szalona rozwija się super jest bardzo silna za 4 tyg. pójdziemy na tą wizytę kontrolną jeśli coś wymyśli to pójdziemy do innego lekarza prywatnie mam nadzieje że będzie wszystko ok. zestresował mnie ten lekarz same rozumiecie jak się boimy o Nasze Skarby kasztanka-pytałaś o mycie buzi rumiankiem żeby nie było nalotu z mleczka a więc my myjemy tak: zaparzam rumianem w nie dużej ilości wody jak wychudnie daję pieluszkę na palec zamaczam w rumianku i myję cała jamę ustną dokładnie Julka zaczyna płakać wtedy czyszczę tył języczka bo tak się też osad gromadzi nie lubię tego robić bo Julka płacze ale wiem że to dla jej dobra :) jak zacznie jeść zupki chrupki kukurydziane itd. to już nie będzie trzeba czyścić języczka bo sam się będzie czyścił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) o widze, ze temat jak ukladac dzieci...hm...miw szpitalu powiedzieli, zeby klas na plecy i dziecko samo sie ulozy jka mu bedzie wygodnie, no i tak orbie...MAly spi zawsze z glowka na boku raz jednym raz drugim, cialo tez tak obraca, ze jakby na boku...polozylam go raz na boku to sie przekrecil na brzuch i tyle bylo...takze poki co u nas sprawdza sie ulozenia na plecach bo maly sam sobie potem pozycje znajduje wygodna dla niego...wiec chyba dobrze.... Sylwek jak u Was z bioderkami? bo widze dziewczyny w PL usg itd-macie cos tam takiego? bo tutaj polozna jak byla przedwczoraj to robilaznim jakies pozycje,nozki, biodra,kregoslup, przerwcala, obracala i pow, ze wszytsko dobrze,no i tyle... ja sie dzis od 1 do 5:30 wyspalam i teraz juz drugie pranie robie, sniadanie zjedzone,nowoscie z swiata zaliczone wiec pojde dolaczyc do mojego spiocha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ho, u nas wesolo :D jestem jak czlowiek orkiestra :D Rano sniadanko - karmilam jedna reka Agate na drugiej trzymalam Wiktora, potem mylam butelki a noga wozilam Wiktora w wozku i prowadzilam dyskusje z Agata na temat sw Mikolaja - mlody zasnal, a teraz jedna reka bujam agate a druga pisze i pije kawe :D Szczescie ze jutro trzech kroli i maz w domku bedzie bo jestem troszke zmeczona :P Zazdroszcze wam kobietki troszke swietego spokoju ;) z jednym dzieckiem to bylo jak w bajce :D :D :D Na a Wiktor ma te tzw kolki. Co wieczor i czasami przed poludniem przez godzine a nawet dwie krzyczy w nieboglosy. Wieczorem ok bo jest ze mna maz to sie mala zajmie. A w dzien to koncert czesto na dwa glosy sie zaczyna ;) Ale spokojnie dajemy rade :P :D Pozdrawiam :* Niestety nie mam czasu zeby z wami wiecej popisac ale czasami sobie zerkam co u was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizka-ja Cie kochana doskonale rozumie bo u Nas jest tak samo tyle dobrze że Amelka jest starsza bo ma 27 m-c dużo rozumie wszystko mówi od przeszło miesiąca sika na nocniczek w dzień już jej nie daje pampersa do spania na noc zakładam ale zawsze suchy moja dzielna dziewczynka :) czasami to jest śmiesznie jak nie ma męża w domu a mama zajęta maraton na całego ale dajemy radę :)pocieszam się tym że są rodziny co mają bliźniaki i też dają radę nie jest źle ale dobrze piszesz że z jednym dzieckiem to jest jak w bajce :) chodź też się czasami narzekało na brak czasu :) najważniejsze że dzieci zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIA moja mila badane przez pediatre jeszcze w szpitalu...poeidzial,ze wszystko ok I ze USG nie trzeba ...???? Tez cuda z Nia wyprawial...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BernadetaM
Czesc dziewczyny Gratuluje wszystkim rozpakowanym mamusiom!!! Troche poczytalam Was, ale nie wszystko. Sylwia przykro mi z powodu tych kłopotów ze zdrowiem. Podziwiam was, ze znajdujecie czas na forum. Ja jakaś inna jestem, bo słabo sobie radzę, na nic czasu nie mam. Przebieram, karmie, odciagam.. Jak mały spi to sama sie kapie, piore i prasuje jego rzeczy, gotuje, jem i 24h minęły. Jak wy to robicie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Dzisiaj zaszczepiliśmy Szymka. Jednak wybraliśmy szczepionkę 6 w 1, a nie 3 w 1. Zapłaciliśmy 200 PLN. Jak poczytałam trochę, to jakoś mnie przekonało do tej szczepionki - ale nie do końca. Pediatra też twierdzi, że to "mercedes" wśród szczepionek. Mam nadzieję, że ma racje... W ogóle to mam doła z powodu kupy! ;) Szymek nie mógł się wypróżnić od poniedziałku. Dziś w nocy daliśmy mu 1/3 czopka glicerynowego. Zadziałało. Poleciało z niego sporo paskudnego błotka. Potem pojechaliśmy na tą wizytę szczepienną i z tego powodu mam jeszcze gorszego doła, bo Pani jak ważyła to widziałam 4530, a wpisała 4430 - czyli dokładnie tyle samo, co tydzień temu... I zdołowałam, że mi nie przybiera. Druga opcja, że się Babka walnęła, bo Mąż też się upiera, że było 4530. Ogólnie Szymek jest szczupaczek, ale do tej pory przybierał ponad przeciętnie. Oczywiście wkręcam sobie, że coś nie tak z moim karmieniem, albo że jakiegoś mikroba złapał... I konsekwentnie dołuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernadka myslam o Tobie, jak sobie radzicie:)?widze,ze maraton maly:( ja oprocz odciagania robie to co Ty + prysznic jak jest Pawel w domu, bo sie boje,ze jakby zaczal plakac to bym nie uslyszala;)ale moj to spioch wiec jest latwiej...ale jak dlugo etap ciaglego spania potrwa - oto jest pytanie... Sylwek mi wszpitalu tez pediatra zbadal i,ze ok..wiec mam nadzieje,ze jest ok;) sluchajcie dziewczyny czy Wasze malizny maja sducha skore?tak na brzuszku, raczkach,nozkach?albo mialy w 1-2 tygodniu? naszego kapiemy w oilatum, niczym juz nie smarujemy a na nadgarstkacg,kostach skora popekana:( niby,zeta pierwsza tak schodzi ale troche mnie to martwi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Ta skóra to normalna u Dzieciątek mocno terminowych lub ciut poterminowych także Szymek akurat tego nie doświadczył, ale w szpitalu widziałam sporo takich dzieciaczków. Ja bardzo, ale to bardzo sobie chwalę mniej popularne EMOLIUM. Na sobie stosowałam od początku ciąży i wierzę, że przyczyniło się do braku rozstępów i bardzo dobrego stanu skóry na brzuchu i piersiach po ciąży (Emulsja do ciała, Kremowy żel do mycia). Teraz kolejne produkty z tej serii stosuję dla Szymucha: Emulsja do kąpieli, Emulsja do ciała i Krem specjalny. Może warto spróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BernadetaM
Co do suchej skory: moje malenstwo tak mialo. Raczki i nozki, skora tak sucha, ze az sie luszczyla. Smarowalam olejkiem migdalowym (tak kazala polozna) - zeszlo po kilku dniach. Pozdrawiam. Moj Jas wczesniej duzo wiecej spal. Teraz czasami czuje sie jak wyrodna matka, bo zamiast sie z nim bawic, rozmawiac jak nie spi, to marze, by troszke jeszcze pospal. Nasze relacje w duzej mierze to pielegnacja - ktora zajmuje bardzo duzo czasu. Musimy cos w tym zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tak było- Młoda miała wlasnie taka sucha skore na rekach i stopach, kapiel w oilatum i oliwka na te miejsca i juz jest ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Jak tu zajrzysz, to proszę Cię o jedno - zastanów się jeszcze nad tą Yasmin. Mam bardzo niedobre doświadczenia z tą pigułką i Yasminelle również. Poczytaj o drospirenonie. Poszukaj na amerykańskich stronach, ile producent już ma wytoczonych procesów... Nie chcę tu nikomu robić antyreklamy. Wiadomo, każdy organizm inny i życzę, żeby Ci przypasowała pięknie, ale... ja na niej przytyłam 17 kg (spuchłam od wody pomimo, że ona ma temu zapobiegać). Wyglądałam nie jak wieloryb, tylko jak ORKA! A to i tak był najłagodniejszy skutek uboczny z całej gamy tych, które u mnie wystąpiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernadeta Mam dokładnie te same odczucia, co do "radzenia sobie" i "mania czasu". Mnie go brakuje notorycznie na zadbanie o siebie. Z mieszkaniem i żarciem pomaga mi Mąż. Pranie ogarniam. Sprząta też Ślubny. Cały pozostały czas to karmienie i pielęgnacja Szymka. Wyglądam jak 7 nieszczęść. Grzywka mi sięga prawie do czubka nosa - już chyba całkiem jej pozwolę odrosnąć. Nie wspomnę o innych zabiegach pielęgnacyjnych. Nawet blizny po CC już Octeniseptem dawno nie przecieram. Pewnie za to odcierpię co swoje, jak mi się jaki bliznowiec robi, ale... Nic kosztem Szymka! Jak mam do wyboru zająć się sobą albo Nim - to wiadomo. Dlatego też zachwaściłam się póki co straszliwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa to faktycznie przykre z tymi bioderkami :( u mnie było wpros przeciwnie ! mała chodzi do przychodni dla wcześniaków i zapisałam ją do swoje , i jak miał być termin usg to te obie przychodnie dosłownie wykłucałay się w której mam zrobić :) aż się smiałam ! i oczywiście wybrałam tą w której jest lepszy specjalista w tym temacie A co do kupki Szymcia to próbowałaś dopajać ? np. rumiankiem ( kolor słomkowy ) Ja też wybrałam szczepionki 6w1 i podobno odradzają je ci pediatrzy którzy nie pracjuą na odziałach dziecięcych i nie widzą co się dzieje Klaudyna na skórkę ja polecam Emolium moja księżniczka miała strasznie przesuszoną po lampach :( i nic tak nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia-ja polecam aksamitne mleczko nawilżające nivea baby ja używam moim dziewczynką i mają super skórę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A ja mala dziś zapisalam do pediatry, a rejestrowac bede tel w poniedzialek, bo podobno optymalnie jest jak pierwsza wizyta po skonczonym 3 tyg. Do kapieli kupilam malej oilan, moze to cos poradzi na ta skorke. Już kremowalam balsamem, smarowalam oliwka i nic, wiec sprobuje tym.moja corcia nie bardzo lubi kapiele i kapiemy ja co drugi dzien. Czasem jest spokojna, ale wystarczy jak zaczne myc glowke, to krzyczy w nieboglosy,ale moze jeszcze troche czasu i polubi pluskanie;) Generalnie dobrze jest. Wczoraj zaczelam ja werandowac, w weekend chcialabym wyjsc.z nia na pierwszy spacer, ale taki wiatr jest że sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie uzywam plynu 2w1niva do kapania i tego mleczka ale nie bardzo dziala wiec bede kapac w oilanie i ewentualnie jeszcze smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Sylwia dołączam się do słów Ewyco do yasminelli i yasmine ja ja bralam i okropnie sie czulam kolatania serca,wypadajace wlosy,skoki wagi po 2 opakowaniach zrezygnowalam najgorsze tab jakie kiedykolwiek stosowalam. Ewa ta szczepionka 6w1 to na co ???? Gdzie można kupić ten Emolium? Moja mala tez ma strasznie przesuszona skore luszczy sie jak waz okropnosc.Smaruje ja oliwka ale slabo pomaga wczesniej balsamem z nivei ale niepomagal wcale. Niunia dzieki za info :)))) To jak dziewczyny szczepicie swoje pociechy na pneumokoki i rotawirusy??? Ja układam Viki raz na jednym boczku raz na drugim czasem na wznak na brzuszku sie jakos boje :P jedynie co to zawsze po jedzeniu kangurkuje ja do odbicia. Rzadko kiedy sie jej odbija :( co robicie zeby sie odbijalo??? Mamcie które karmia piersia czy dopajacie swoje malenstwa np herbatka z kopru????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja Mam Yasmin nie Yasminelle, I bralam to 6 lat , ze wzgledu na wysoka dawke hormonu , ktorego Moj organizm potrzrbuje. I sama I Yasmin poprosilam ;)Wiec ja sie I to nie martwie. U mnie to przede wszystkim / wywoływacz terminowej miesiaczki *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.szczepienia.pl/KalendarzSzczepien.aspx kasztanka - program na 6stkę poczytaj, jak się najeżdża na poszczególne nazwy to się rozwija opis Ja niczym nie dopajam i póki się tak da, to nie zamierzam. Tak mi wszystkie położne radziły, że jak się piersią karmi, to nie trzeba dopajać. Najwyżej częściej przystawiać, jak się dziecku będzie chciało pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×