Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

mala zasypia po 3h aktywnosci i jak dobrze bedzie to nawet ponad 4h po trafi przespać:) co do kąpieli to ja robie co drugi dzien polożna dosyć przekonująco mnie namowila nosek mam zakraplać co dzienie, w czesniej na patyczek i 3/4 do noska czyli tak jak ty, natala kicha nie zawsze od razu i nosek czysty. dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka przez pierwsze 2 tygodnie moze troche dluzej rzadko kiedy sie odbijalo teraz juz praktycznie po kazdym karmieniu, pewnie u CIebie tez z czasem przyjdzie, ja przewieszam ja przez ramie ja raz lub dwa razy dziennie uzywam disnemara i na razie nosek czysty kapiemy kazdego dnia, poczatkowo plakala przy kapieli teraz juz nie, dopiero przy ubieraniu czapki :) (zakladam na pol godziny po kapieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje. Za zyczonka!!!! ;) Mala spi...przed burza...ok 11 sie zacznie placz...;( Nie zrobila JESZCZE kupki od wczoraj...biedna cierpi JAK nie wiem;( prezy sie steka I nie Wie JAK ! Dziewczyny powiedzcie mi co WY sadzicie o tym calym proszku troistym? Ja przywiozlam go z Polski ale boje sie uzyc...opinie SA podzielone... Aha zamowilam lefax " z Polski ...2 op rimy bayer...podobno rewelacja na kolki...no zobaczymy przyjdzie na Nast ppniedzialek ...ale mam cicha nadzieje,ze w piatek.. Slyszalyscie cos MOZE o jednym albo drugim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLCIA....MICHALINA SUPER!!!! moje najszczersze gratulacje;) ANNNNNNNNNN NO TO NADAL TRZYMAMY KCIUKI;) Twoje Malenstwo bedzie zawsze najstarsze w klasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie moja natala wlasnie zasnela a ja tak z nostalgią pomyslałam o brzuszku och wygodne mialo sie zycie :P a teraz biegiem pod prysznic, drugie sniadanko, naczynia, obiadek teraz nie da marnować czasu. milego poranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann27 (Ania)..................27........Toruń.................40( K)................ 29-12-2011 SWIEZO UPIECZONE MAMUSKI (ROZPAKOWANE) Asia GB..............29.....Opole.............02-12- 2011.........Pola...............01/11/2011(CC) olcik777..............26......Kraków.........09-12-201 1.........Antosia............................. br Ewa1311............31.....Puławy..........07-12.2011. ........Szymek...........22 .11.2011(CC) Niunia(Paulina)..26.....Tarnów.........12-12-2011.... .....Julcia...............25/11/2011(CC) Natalia261985...26......Wojnicz.........02-12-2011.... .....Piotruś............28/11/2011(CC) Tosieńka87.......24......Katowice.......06.12.2011... ..... .Filipek.............30/11/2011(CC) Onk3(Magda)...36......Osiek.............02-12-2011.... .....Coreczka...........................br Starbuck80.......31......Warszawa.....04-12-2011......... .Olga................03/12/2011(SN) nika 29.............29.......Warszawa.....08-12-2011..........Wit us..............04/12/ 2 011/(SN) elizka_84..........27.......Gdańsk.........16-12-2011 .........Wiktor.............04-12-2011(SN) Ewelina_83......27.......Oświęcim......06-12-2011...... ....Marus.............09/ 12/2011 (SN) Dolarka5..........23.......Łódź.............12-12- 2011.........Mikołaj............12/12/2011 (SN) RoyalFlush.......25......Irlandia..........30-11-2011. .......Adrian /A.J./.....08/12/2011(SN) BernadetaM.....26......CH................06-12-2011...... ...Jan.................14/12/ 2011(CC) kajaczki(Marta).26......Warszawa....24.12.2011........... Nadia............15/12/2011 sylwestrowe(Ania).28..Opole...........31-12-2011......... .Tomasz.........15.12 .2011 (sn) karolkajolka.....26.......Szczecin........18-12-2011..... .....Dominik..........16-12-2011(sn) Klaudyna213...25......Poznań..........11-12-2011........ ..Basia..............21/12/2011(sn) HASANANA(Sylwia)..32..UK..........17-12-2011...........La jluska...........22/12/2011(sn) pelepetka123(Ania)...28..Kraków...18-12-2011............Natalia..............22.12.2011(sn) kasztanka1(Sylwia)...24...Katowice...18-12.2011..........Viktoria............20.12.2011(sn) a co tam(Ania)..........28..D-ca..........29-12-2011...........Artur...............25-12-2011(sn) ollakoziol(Olka).........24...Czwa........24.12.201 1..........Michalinka........27.12.2011(sn) Malinowa87..(Milena)..24..Kolobrzeg.18 -12-2011.......Kornelia...........30-1 2-2011(cc) poprawilam troche, no moj szkrab urodzil sie w Boze Narodzenie nie w Wigilie:) Mojemu wlasnie tez nie bardzo sie odbija...juz szybciej po jedzeniu jak go mam na rekach tak troche wyzej-jakbny siedzaca niz jak go przez ramie przewiesze...ale jakos nie ulewa nie wymiotuje za bardzo wiec chyba jest dobrze:)czasem troche ale zadko my go do tej pory kapalismy 3 razy, a tak to codziennie przegotowana woda buzie,szyje przemywamy, ale juz zaczniemy czesciej bo jednak wymiotowanie robi swoje-nawet sporadyczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos pecherz czuje-nie wiecie czy moge zurawine wziasc? szukam w necie niby mozna jesc zurawine w czasie karmienia piersia ale net to net-a Wy slyszalyscie, bralyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIA cranberry sok...tylko sprawdz czy MOZESZ JAK kermis piersia...szybko oczywzcza pechez... No tak masz racje zurawina...ja pilam litrami...( musialam) I do tego antybiotyk... Ale MOZE Tobie pomoze sama zurawina;) powodzonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby tesciowa wysprawdzala i moge, wiec wezme narazie jedna kapsulke i bede patrzec czy sie nic nie dzieje:) jeszcze katar sie przypeletal i do mnie i malego...zrobilam sobie herbate z cytryna i miodem-ale tak malo dalam i tez bede obserwowac...mam nadzieje, ze sie nic nie podzieje....ale jakos trzeba dziada w zarodku zabic-co mnie i dziecko bedzie meczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) A co tam... można brać żurawine mi połozna poleciła także na mój pęcherz bo jak sikam to jakos tak mnie ciągnie nie boli ale ciagnie nieprzyjemne uczucie=od jutra zaczynam brac. A powiedzcie czy wasze maluszki maja obrzeknięte cycusie bo moja Viki ma i na dodatek leci z nich mleko co najlepiej na to poradzić????Dzis to zauważyłam i strasznie mnie to zmartwiło :( A kiedy kąpiecie swoje maluchy przed czy po jedzonku? Pisałyście coś o rumianku ab nie robiły się pleśniawki jak go używać??? Dziś moja mała pierwszy raz chyba miała kolki tak się prężyła i ten płacz aż mi się też zbierało tak mi jej było szkoda nie wiedziałam co zrobić :( Co najlepiej stosować- co u was się sprawdza. Wiem wiem mam sto pytań do ale nigdy nie miałam kontaktu z małymi dziećmi a dla mojej ślicznotki chcę jak najlepiej a lepiej zapytać niż nie wiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka kolki zaczynaja sie kolo 3tyg zycia,wiec Twoja dzidzie mecza pewnie gazy.U nas to samo,choc Maly niedlugo skonczy miesciac i w zasadzie jest juz lepiej.Po prostu uklad pokarmowy takiego dzieciaczka musi sie bardziej rozwinac. Kapie synka przed jedzonkiem dlatego ze Okruszek zanosi sie placzem w wanience badz przy ubieraniu wiec piers mamy dzialaa jak 'uspokajacz' juz po I dziecko zapada w sen na koniec. Co do plesniawki,na szczescie falszywy alarm.Okazalo sie to byc tylko nalotem z mleka..uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASZTANKA!!!! Poniewaz u niemowlwczka we krwi kraza JESZCZE Twoje hormony, MOZE sienzdazyc Mały wyciek mleczka z piersi Maliszka...a nawet malenka miesiaczka...rzem z bialym sluZem zmdrog rodnych malca. Nie jest to podobno nic czym mogla byc sienprzejmowac...MInie! I opuchniete cycuszki I pindolina tez sie zmniejsza z czasem;) Dziewczyny moja mala Ma chyba reflux...podlozylam dzis na noc recznik ooh materac aby byla delikatnie bardziej glowka uniesiona....I spi.....do tej pory obudzila sie 3 razy co 3 h na jedzenie;) ale to chyba normalne? Prosze BOGA any juro tez zadzialalo;) Buzka mamuchny;) achhhhh czuje duza urge w piersikach po tych zastrzykach...JESZCZE tylko prawy pobolewa... ANIA JA PILAM TE KWASNE NAPOJE ZURAWINOWE...ALE I TAK JESZCZEDOS TAM MNIE CIAGNIE"""" tak JAK KASZTANKA naposala...Jutro kupie wiecej;) buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja:) Sylwunia to dobrze, ze juz z piersiami czujesz ulge!!!a ten reflux to cos powaznego?bo ja slyszalam, ze cos takiego jest ale nie wiem dokladnie co to za dziadostwo:( to co tylko nam Ania zostala? wzielam zurawine i dzis juz lepiej,szwy sie prawie rozpuscily, mam nadzieje, ze nic tam sie nie popsulo;) gdzies jakis szew nie popuscili nic mi sie nie porozchodzi...Malutki zjadl i kima:)troche mu sie lewe oczki ropi-polozna w szpitalu kazalaprzemywac woda przegotowana-w sumie to tylko po dluzszej drzemce ma to oczko sklejone a tak to dobrze:) ja w szpitalu kazda jedna osobe -polozna, pediatre, studentke pytalam o tooko-czy to oby nie infekcja:D:Dale za kazdym razem-prosze sie nie martwic tylko przemywac. wiecie co w sobote w nocy skonczyly sie nam pieluchy te najmniejsze 1-no to w niedziele mezus pojechal dokupic ale,ze Nowy Rok to wszytsko pozamykane bylo, wiec zakladalismy "2"ale stwierdzilam, ze za duze i nie trzeba nadal"1" no to wczoraj Pawel kupil 2 opaknowania "1" i co?male...cale plecy, bok-wszytsko obsikane, myslalam, ze zle ubrany byl- no ale 1,2,3.4....ubralam nad ranem "2" i spokoj....no i mamy dla 2giego dzieciaczka juz 2 paczki pieluch:D:D:Dha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka -my kapiemy przed jedzeniem-tak mniej wiecej je cos 2 godziny wiec godz po jedzeniu-jak juz sie ulozy wszystko;) to zaczynamy i jak skonczymy to piers i po kapaniu to tak 3 godz spi:) co do tych kolek-to ja nie pomoge ale z teorii wiem, ze robienie nozkami jakby rowerka pomaga dziecku sie odgazowac, masaz brzuszka, mozna na brzuszku polozyc i masowac plecki-ale nie wiem czy to od urodzenia czy musi byc juz jakis m-c zycia?nie wiem...mi siostra wyslala Sab Simplex z niemiec jakby cos sie dzialo-ale mam nadzieje, ze bedzie spokoj-bo bede z dzieckiem ryczec-on teraz jak placze przy przebieraniu a glodny juz jest to ja nie wiem czy go karmic czy przebierac i tez mi sie chce ryczec a co dopiero jakby go bolalo a ja niemoglabym pomoc:( nawet nie mysle o tym.... patrzylam na malego czy nic mu po tej herbacie z miodem i cytryna nie bedzie ale widac , ze przyjal-bo nic sie nie dzieje:) i dobrze, bo jakos sie trzeba podkurowac:) nic ide kuchnie troszku ogarnac bo maja kolezanki przyjsc a u nas od porodu maezula sprzata, pierze, gotuje wiec-nie zebym nazekala-spisuje sie na meda ale nie sprzata po mojemu-dzis w pracy wiec moge troche zrobic -bo jak on jest to nie poprawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to nie wiem, ale : urodzil sie w niedziele: 3620 wyszlismy w poniedzialek: 3480 wazony byl w czwartek: 3450 polozna pow,ze jest dobrze. a sluchajcie ile jedza wasze maluchy? te na piersi w zasadzie mam na mysli...bo moj co 2 godz ale tak 10-15 min-ssie apotem wypluje i koniec, spi..budzeniu nie pomaga...polozna pow, ze tak min co 3 godz powinien byc karmiony przez 30-35 min, noi sie zastanawiam czy on je odpowiednia ilosc bo kurcze leniwy on troche - jakby nie patrzec w niedziele urodzony a dzieci z niedzieli podobno leniwe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm trudno powiedziec bo u nas jest butelka i Mala pomimo ze wczesniak to sama sobie reguluje jedzenie. Zasadniczo je co 2,5-4 godz ale w nocy ma jedna przerwe 5 godzin. Dzis nawet 7 i to bylo przegiecie. Zjadla o 21 potem miala masaz i kapiel no i kolo 23 zasnela. Myskalam ze kolo polnocy zawola jesc ale dopuero o 4 obudzilo mnie stekanie z lozeczka. No i ja widze ile ona zjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie trudno powiedziec...dzis zobaczymy,za 20 min polozna ma przyjsc wiec go zwazy i bede wiedziec co i jak:) wlasnie sie ogarnelam, dom troche tez-ale nawet nie bylo duzo do zorbienia,max 15 min i bylo po mojemu;)zadzwonilam polozna, ze dzis przyjdzie ok 11 no i juz gotowa czekam, tylko Artus spi i nie bardzo mu sie widzi wstawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jedzeniem u nas to wyglada tak srednio na dobe 8 razy, w nocy przerwy ok 4 godzinne teraz nawet jeszcze rzadziej bo i czasem tylko 6 razy a ssie 10, 15 min max i wiecej nie da rady, zamyka buzie i koniec :) mysllam ze malo je, ale przyrost wagi jest i to spory, wiec na pewno sie najada, po prostu nie obija sie, zadnego przysypiania ;) dzis wazyla u lekarza 4600, czyli miesiac po urodzeniu o 1300g wiecej Olga dzis skonczyla miesiac, i juz nie jest noworodkiem tylko niemowleciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wazymt codzien sami. U nas przybory sa ponadprzecietne podobno ale Mala ma sporo do nadrobienia w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck-- o dzieki,to je tak jak moj szkrab:) moj tez te 10 min ssie caly czas nie obija sie alei tak mnie to zastanawialo...w sumieto dobrze bo nie wisi bezczynnie na piersi:) Olcik- mojego Pawla siostrzenica urodzila sie w 31 tc i tez wazyli itd , teraz patrzac na opieke nad nia a nad Artusiem to zupelnie inna bajka...takze podziwiam-pewnie juz sie unormowaliscie ale domyslam sie, ze poczatki w domu byly trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodzila sie przez cc 12 wrzesnia dokladnie o 3 miesiace za wczesnie. No nadal jest ciezko a w domu jestesmy juz ponad 5 tyg. U nas dochodza codzienne masaze, odpowiedni sposob noszenia itd. do tego lekarze i rehabilitavja. Wczoraj byl neurolog a w czwartek jedziemy do kliniki badac oczy bo Antonka miala laseroterapie na oczy. W poniedzialek bioderka badamy. A co do wagi to Teraz to juz w sumie co 2 dni wazymy. Ostatnio lekarz nam powiedzial ze waga jest piekna bo Mala w 5 tyg 1,2 kg zrobila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponoc dzieci powinny przybierac ok kilograma na miesiac. U wczesniakow jest mniej zaxwyczaj wiec to nadze 1200 to b. Duzo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny , wskoczyłam tylko na chwilę bo czas tak mi leci że masakra rano wstanę to trochę sie ogarnę i zaczynam codzienny maraton dzieci sprzątanie gotowanie koniec świata ale już się po mału wszystko normuje mały więcej przesypia mogę wtedy coś zrobić np prasowanie po pranie u mnie to prawie co dzień bo małemu tak się ulewa a mały mój je nie wiem czy 10min może mniej ale doszłam do wniosku że się najada bo sam wypuszcza pierś i nie płacze no i robi się ciężki taki bobasek w piątek skończy 3 tyg kąpie małego codziennie ok godziny 17-18 staram się cały czas o tej samej godzinie i przed karmieniem ale jak dotąd jest spokojny , lubi się kąpać . a za niedługo robimy chrzciny tak w lutym i zaczynam już planowanie szukam na alegro zaproszeń itp miałam już wizytę pediatry z małym ok kazała niczym nie dokarmiać nie przepajać jeśli jest spokojny i mleko moje mu wystarcza. a jak widzę że się czasami pręży nie mogąc się zalatwi to wypijam herbatkę z kopru włoskiego granulowaną z hippa i pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no juz po wizycie:) zbadala bioderka, kregoslup, glowke, zmierzyla- 52 cm:) zwazyla-3777,jakies rozne rzeczy z nim wyprawiala- ale malemu sie chyba podobalo bo ani nie kweknal;) byla chyba z godzine- wypytywala, doradzala-taka mila starsza pani, 19 ja ide do niej na wizyte. powiedziala, ze jesli maly ma takie jedzenie to znaczy, ze tak mu potrzeba i mam sie nie martwic-przybral pieknie wiec kontynuowac to co jest:)fajnie!pochwailila mnie, ze sobie tak fajnie sama radze, malutki grzeczny, zadbany itpitd...mile to bylo- tak mi sie fajnie zrobilo-mimo, ze mezula codziennie mi powtarza jaki to on nie jest dumny i jak to ja sobie swietnie nie radze(haha leze w lozku-dzis sie pierwszy raz ubralam nie w pizame, haha strasznie ciezko sobie nie radzic dobrze;)jeszcze jak Maluski tylko je i spi;)) no ale dobrze niech chwali- on sie naczytal o tej depresji i teraz chodzi i sie pyta czy wszytsko ok:D:D:D haha no nic ide, bo kolezanka w drodze:)Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann27 (Ania)..................27........Toruń.................40( K)................ 29-12-2011 SWIEZO UPIECZONE MAMUSKI (ROZPAKOWANE) Asia GB..............29.....Opole.............02-12- 2011.........Pola...............01/11/2011(CC) olcik777..............26......Kraków.........09-12-201 1.........Antosia..........12/09/2011(CC) Ewa1311............31.....Puławy..........07-12.2011. ........Szymek...........22 .11.2011(CC) Niunia(Paulina)..26.....Tarnów.........12-12-2011.... .....Julcia...............25/11/2011(CC) Natalia261985...26......Wojnicz.........02-12-2011.... .....Piotruś............28/11/2011(CC) Tosieńka87.......24......Katowice.......06.12.2011... ..... .Filipek.............30/11/2011(CC) Onk3(Magda)...36......Osiek.............02-12-2011.... .....Coreczka...........................br Starbuck80.......31......Warszawa.....04-12-2011......... .Olga................03/12/2011(SN) nika 29.............29.......Warszawa.....08-12-2011..........Wit us..............04/12/ 2 011/(SN) elizka_84..........27.......Gdańsk.........16-12-2011 .........Wiktor.............04-12-2011(SN) Ewelina_83......27.......Oświęcim......06-12-2011...... ....Marus.............09/ 12/2011 (SN) Dolarka5..........23.......Łódź.............12-12- 2011.........Mikołaj............12/12/2011 (SN) RoyalFlush.......25......Irlandia..........30-11-2011. .......Adrian /A.J./.....08/12/2011(SN) BernadetaM.....26......CH................06-12-2011...... ...Jan.................14/12/ 2011(CC) kajaczki(Marta).26......Warszawa....24.12.2011........... Nadia............15/12/2011 sylwestrowe(Ania).28..Opole...........31-12-2011......... .Tomasz.........15.12 .2011 (sn) karolkajolka.....26.......Szczecin........18-12-2011..... .....Dominik..........16-12-2011(sn) Klaudyna213...25......Poznań..........11-12-2011........ ..Basia..............21/12/2011(sn) HASANANA(Sylwia)..32..UK..........17-12-2011...........La jluska...........22/12/2011(sn) pelepetka123(Ania)...28..Kraków...18-12-2011............ Natalia..............22.12.2011(sn) kasztanka1(Sylwia)...24...Katowice...18-12.2011.......... Viktoria............20.12.2011(sn) a co tam(Ania)..........28..D-ca..........29-12-2011...........Ar tur...............25-12-2011(sn) ollakoziol(Olka).........24...Czwa........24.12.201 1..........Michalinka........27.12.2011(sn) Malinowa87..(Milena)..24..Kolobrzeg.18 -12-2011.......Kornelia...........30-1 2-2011(cc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U NAS bylo, 3500 kg...przy wypisie 3460..po tygodniu 3680. Layla je co 2i pol 3 h, ok 120 ml 140 ml. Mleko najbardziej zblizone do maminego...z antycialami..Aptamil.;( Reflux to te kwasy w zaladku cofaja sie do przelyku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wlasnie mialam w planie kupic aptamil jakbysmy byli zmuszeni na butle przejsc-to Bebilon polski. czyli ten refluks to jak zgaga?bleeeeeeeeeeeeee biedne malenstwo:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a na te gazy u maleństwa (skoro mówicie że to jeszcze nie kolki-mała ma dziś 2 tyg :))) ) to podawać jej herbatke z kopru czy ja mam ją pić???Chodzi mi o ta z hippa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×