Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

J a znalazłam coś na ten temat : Wzmożone napięcie mięśniowe możesz podejrzewać, jeżeli dziecko: bardzo mocno zaciska piąstki i nie otwiera ich nawet wtedy, gdy jest ciepło, podczas zabawy czy kąpieli; ma bardziej napiętą lewą lub prawą stronę ciała (np. jedną piąstkę trzyma wciąż zaciśniętą) albo zamiast leżeć swobodnie np. na plecach, ciągle odchyla się w jedna stronę; leży na plecach czy na boku i odgina główkę do tyłu, a położone na brzuszku odchyla głowę tak mocno, że przewraca się na bok; leży na plecach i odgina się w bok, tak że jego ciało tworzy łuk przypominający literę C; ma stale skrzyżowane nóżki; ma ok. 9 miesięcy i tak jak inne dzieci w tym wieku próbuje stać, ale utrzymanie równowagi umożliwiają mu skrzyżowane nóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja z rana:) juz nie bede wiecej chwalic mojego malego, o nie;)pochwaililam i znow nocka zupelnie nie przespana.... Royal bylas na tej wizycie kontrolnej w 3 tyg? my dzis idziemy, zaraz Pawel jedzie malego zarejstrowac a potem do lekarza, mam nadzieje, ze sie uwinie szybko bo leje i nie bardzo wozkiem mi sie usmiecha jechac....dlugo Wam zeszlo z rejestracja Adrianka?w sensie w biurze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala JIE spi od wczoraj...;( chyba zaczne palic od nowa...nie wyrabiam psychicznie...10 godzin placzu stakania I wyginania...obserwowwnia bolu wlasnej corki...I ta pieprzona niemoznosc pomocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek ciezko,wspolczuje bardzo ale nie wracaj do palenia,pomysl-wrocisz z papierosa i bedziesz calowac Lajluske taka "papierosowa"...minie zobaczysz!a od tego dziadostwa sie nie opedzisz:( ehhh i ja moze sie juz nie bede wypowiadac i narzekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuś już sama czytam o kolkach bo bardzo mi szkoda twojej księżniczki dziewczyna daje takie rady : nam pomaga noszenie na reku tak ze dzidzia lezy na brzuszku, przyciaganie nozek do brzuszka, sab simplex, plantex, (esputicon nic nie pomogl), lezaczek z wlaczona wibracja, jazda samochodem, a dzis lekarka kazala ciasno owijac dziecko w kocyk tak zeby raczki miala przy sobie, i rytmicznie ale powoli kolysac. Pomaga tez hustawka wydaje rytmiczny odglos. Dodaje tez do mleka troche rumianku, jak karmisz piersia to sama pij rumianek i miete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już tak o problemach piszemy, to i ja mam problem. Podaje malej mleko HIPP Bio Combiotic gora 2 butelki 90ml na dobe, mala mi się strasznie prezy, nozki prostuje, placze i steka jakby nie mogla zrobic kupki. Nie wiem czy to wlasnie mleko jest powodem. Pediatra zapisala mi krople BioGaja dla malej, wczoraj podalam, niewiele pomogly. Ktoras z Was też podaje to mleko, też dzieciatko ma takie klopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Masz racje Olcik,lepiej sie nie nakrecac.Za tydzien wizyta u lekarza wiec rozwieje watpliwosci. Ania-mi nic nie wiadomo o 3tyg kontroli.Przez pierwsze 4tyg byla u nas polozna raz w tygodniu.Kazala nam sie zglosic do lekarza jak Maly bedzie mial 6tyg,wiec wybieramy sie juz niedlugo. Co do rejestracji trwala nie dluzej niz 15min.Na miejscu zastala nas usmiechnieta,bardzo mila urzedniczka.Dostalismy forme do wypelnienia,potem wprowadzila dane do kompa i wydrukowala papierek.Wsio.. :)Dostajesz dwa rodzaje-jeden ten 'ogolny',drugi z przeznaczeniem do Social Welfare. Masakra,alem dzis niewyspana :( Baaaardzo wczesna pobudke urzadzilo mi moje dziecko i od tej pory placz.Sorki za wyrazenie ale padam na ryj....A dzis jeszcze znajoma w odwiedziny przychodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna a dopajasz jakos malutka? Bo u nas tez tak bylo. Sztuczne mleko wymaga dopajanis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje malej mój pokarm z 2 butelki po 90ml wlasnie tego mleka, poza tym dopajam woda i podaje też codziennie 30-40ml herbatki koperkowej. Moze za malo wody podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudyna --------moja polozna powiedziala ze mieszanie pokarmu mamy ze mm moze powodowac takie problemy. ale jesli to inna przyczyna szkoda bylo by ze bys zrezygnowala z karmienia swoim mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jesli chodzi o podawanie witaminy to wyciskam z kapsulki na łyżeczke i daje ze 2-3 kropelki mojego mleka - polecam ten sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak u was ze spacerkami ?????? ja sie przyznaje okropna ze mnie panikara w tej sprawie i jeszcze nie zabralam natali taka nie dobra mama ze mnie :P dzis sie wybieralam ale umylam wlosy i za nim wysuszylam to mala kimonko a ze o 15 wizyta poloznej to robie obiadek i ogarniecie domku choć przyznaje ze nie mam dużo roboty bo wszystko staram sie na bieżaco co dawniej bylo ciężko. sylwia --------jak czytam co sie u ciebie dzieje to bym wskoczyla w samolot i przybiegla bym z pomoca ze bys sobie troszke odpoczela. ines -----jesli tu zaglądasz to sie odezwij bo ja na razie jestem u rodzicow i nie mam swojego gg dla tego sie do ciebie nie odzywam. mam nadzieje ze u ciebie wszystko dobrze pozdrawiam ciebie i maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepetka- kijowo ze spacerkami przez beznadziejna pogode ;/ Wyrzuty sumienia mam ale co zrobic...Do tego wkorza mnie moj wozek..Dostalismy go w prezencie- wiec bylam postawiona przed faktem dokonanym- ale jest to jeden z tych modeli, w ktorym gondole zastepuje fotelik samochodowy.Na spacerze bylismy trzy razy i widze ze dziecku mojemu (wcale sie nie dziwie) nie odpowiada fakt jak bardzo ma ograniczona przestrzen, siedzac upietemu w foteliku..Wlasnie- siedzac- stanowczo za maly jest na to, dlugie spacerki odpadaja bo mam wrazenie ze moga go bolec po tym plecki.Wozek sam w sobie jest swietny, lekki, latwy w prowadzeniu, bardzo dobra jakosc wykonania...tylko brak gondoli...ech.. Bede zmuszona dokupic drugi, bo przeciez nie odmowie dziecku swiezego powietrza kiedy poprawi sie pogoda, nie bede go tez meczyc w tym foteliku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my bylysmy na spacerku w niedziele godzinke i wczoraj godzinke. Ale mój wozek jest ciezki jak cholera, dlatego spacer tylko wtedy jak mam kogos kto pomoze mi go zniesc z 2 pietra. Wozek dostalismy od siostry, podobno ona znosila go z 1 pietra, ale ja sobie tego nie wyobrazam. A jeśli nie wychodzimy, to mala codziennie jest ubrana i ustawiona w wozku przy otwartym oknie tak na 10-15min. Tak polecila mi polozna i to się u nas sprawdza, mala wdycha swieze powietrze, a ja się nie martwie ciezkim wozkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dziś byłyśmy na pierwszym spacerku ok. godzinki zaczęło bardzo wiać i wróciłyśmy do domku Julka spała Amelka się cieszyła bo jeździła wózeczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślałam ze dziś ze spacerkiem się nie uda, ale wyczekałam na przerwę w padaniu i na dwór, prawie godzinka zleciała a Młoda dalej spi - nawet przy wyciąganiu z kombinezonu się nie wybudzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski:) pelepecia zagladam bardzo czesto - dzieki ze pamietasz o mnie jeszcze :* choc szczerze myslalam ze sie nie odzywasz na gg bo nie chcesz utrzymywac kontaktu:( ciesze sie ze sie mylilam...u nas wszystko oki mała rosnie i dzis zaliczylismy spacer razem z tatusiem.16go ortopeda i usg bioderek a pozniej te nieszczesne szczepienia.Majce wyszla wysypka na buzce i dekolcie nie wiem czy to nie czasem od tego plynu lub proszku lovela-widzialam ze poruszalyscie ten temat:) a jak Natalcia sie sprawuje?pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do proszkow i plynow, ja czesc rzeczy wypralam w plynie do prania jelp a czesc w proszku dzidzius, moja mala toleruje oba:) A czy wasze dzieciaczki maja takie biale krostki- tzw tradzik niemowlecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inez---------pewnie ze pamietam o tobie a jak ma na imię twoja krolewna och mam tyle pytan kiedy urodzilas, jak sie miewa sama mama po porodzie. bede do ciebie pisać na gg jak tylko powróce do domu a tak to na razie tu sobie pogadamy a dziewczyny chetnie pomogą jak bedzie potrzeba. klaudyna -----tak moja ma tradzik nawet sie dzis pytalam poloznej czy mam cos z tym robic powiedziała ze jest maly wiec nie ma co chemia faszerować małej a to wszystko przejdzie i bedzie oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka moja Polunia miała takie krostki na nosku , lekarz powiedział że moge być spokojna ( chyba że będzie ich coraz więcej ) skonsultuj to lepiej z pediatrą będziesz spokojniejsza ;) Sylwuś jak mi Was szkoda :( dziewczyny trzymajcie się ciepło ! My spacerujemy codziennie narazie pogoda sprzyja :) ale też Pola jest większa jeszcze ponad 2 tyg. i będzie miała 3 miesiące :) jak ten czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka moja Polunia miała takie krostki na nosku , lekarz powiedział że moge być spokojna ( chyba że będzie ich coraz więcej ) skonsultuj to lepiej z pediatrą będziesz spokojniejsza ;) Sylwuś jak mi Was szkoda :( dziewczyny trzymajcie się ciepło ! My spacerujemy codziennie narazie pogoda sprzyja :) ale też Pola jest większa jeszcze ponad 2 tyg. i będzie miała 3 miesiące :) jak ten czas leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie wczoraj bylam u pediatry, ale kilka miala tych krostek, to terz spowodowane tym że tak lugo po terminie urodzona, dr mowila że nic nie trzeba z tym robic, ale dziś ja tak wysypalo tymi krostkami wiec pytam was co wy na ten temat wiecie. Moja Mala też sobie przybrala. Ur się miala 3360g, jak wychodzilysmy że szpitala to miala 3160g, a wczoraj już 3860g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Byłyśmy dziś z Marysią u dermatologa i ta wysypka to trądzik. Jak tylko zlokalizuje mój kabelek z tel to wrzuce na maila jak to wygląda u Małej. U mnie krocze ok, zagojone ładnie, w przyszłym tyg ide na wizyte kontrolna. Z tymi poradami to ja też to przeszłam, co położna to inna rada, często jedna wykluczała drugą :O i weż tu potem człowieku nie oszalej :/ Na spacerki z Małą wychodzę od 3 tyg. Miałam zamiar wychodzić codziennie, ale nie zawsze się udaje :P Jak jest ładnie to spacerujemy ok godzinki. Ja przy karmieniu piersią podaję wit d3 i k. Obie mam w kapsułkach twist offi podpisuję się pod słowami jednej z Was ->strasznie to nie wygodne. I zawsze mam stracha ze Marysia trąci mnie rączką i wpadnie jej to do gardła :O Dziewczyny, które piszą o swoich małych siłaczach - > z moją dzidzią jest tak samo. Bardzo ruchliwa jest i czasem mam wrażenie ze gdyby mogla to by juz chodziła :P Ale my wogole jej prawie w rozku nie nosiliśmy i myślę że to miało wpływ na jej mięśnie, że sobie je bardziej wyćwiczyła. Ale może tylko tak sobie wmawiam :P Dobra, lece kąpać mojego szkrabka. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za POCIESZENIE dziewczynmki moje ! Dzis wzielismy mala do samochodu I tak jedzilismy JAK debile abym mogla troche sie przespac...POLTOREJ GODZINY KIMNELAM W SAMOCHODZIE ...A MAZ LEDWO NA OCZY PATRZYL PROWADZAC ,ALE DAL RADE. MALA CALA DROGE SPALA. NO NA POCZATKU TYLKO TAK SMIESZNIE SIE SMIALA ;) udalo mi sie nagrac filmik I wstawilam na Facebook. Normalnie p tym snie w samochodzie czuje jakbym cala noc przespala. Dzis pewnie bedzie powtorka z rozrywki...PROSE PANA BOGA ABY ZABRAL Z JEJ BRZUSZKA TEN BOL...I wlozyl do mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za POCIESZENIE dziewczynmki moje ! Dzis wzielismy mala do samochodu I tak jedzilismy JAK debile abym mogla troche sie przespac...POLTOREJ GODZINY KIMNELAM W SAMOCHODZIE ...A MAZ LEDWO NA OCZY PATRZYL PROWADZAC ,ALE DAL RADE. MALA CALA DROGE SPALA. NO NA POCZATKU TYLKO TAK SMIESZNIE SIE SMIALA ;) udalo mi sie nagrac filmik I wstawilam na Facebook. Normalnie p tym snie w samochodzie czuje jakbym cala noc przespala. Dzis pewnie bedzie powtorka z rozrywki...PROSE PANA BOGA ABY ZABRAL Z JEJ BRZUSZKA TEN BOL...I wlozyl do mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za POCIESZENIE dziewczynmki moje ! Dzis wzielismy mala do samochodu I tak jedzilismy JAK debile abym mogla troche sie przespac...POLTOREJ GODZINY KIMNELAM W SAMOCHODZIE ...A MAZ LEDWO NA OCZY PATRZYL PROWADZAC ,ALE DAL RADE. MALA CALA DROGE SPALA. NO NA POCZATKU TYLKO TAK SMIESZNIE SIE SMIALA ;) udalo mi sie nagrac filmik I wstawilam na Facebook. Normalnie p tym snie w samochodzie czuje jakbym cala noc przespala. Dzis pewnie bedzie powtorka z rozrywki...PROSE PANA BOGA ABY ZABRAL Z JEJ BRZUSZKA TEN BOL...I wlozyl do mojego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwuśka Ty biedulko:( moje problemy z Małym to nic w porównaniu do tego co Wy przechodzicie:/ u nas małe odparzenie na pupci, brak snu Małego w dzień(przez co jest marudny i płacze)i od wczoraj dwie małe aftki w buzi:( dziś cały dzień marudził, niedawno zasnął ale nie wiadomo na jak długo. nastepny problem to pokarm, myśle ze Mały coraz wiecej potrzebuje a moje piersi chyba nie wyrabiaja:/takie mam wrazenie:( ide pod prysznic i moze sie cos kimne bo nie wiadomo jaka bedzie noc. jutro wizyta kontrolna u gina. U ortopedy było ok, wszystko na szczesci w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×