Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

hej le_soleil a swoją córcię w co ubrałaś na chrzest?sukienka czy spodenki? pelepecia myślę,że body są dobre do wszystkiego i mega wygodne przy zmianie pieluszki:) Asiu dzięki za podpowiedź ! jak zdecyduje się na ubranie małej w sukienkę do chrztu to będę coś musiała dokupić pod spód bo nie mam nic takiego eleganckiego. Co do krzywicy mnie też pediatra nastraszyła ! przez to,że niby ma jeszcze miekka główkę z tyłu ! po tych badaniach na szczęście zostało to wykluczone,ale uwież wiem co poczułaś ! Onk3 hej :D daj namiar na siebie na nk tez chcę zobaczyć małą Marysieńkę :) mnie najdalej tydzień temu tak gardło bolało,że ciężko było ślinę przełknąć na szczęście już lepiej Tobie życzę zdrówka Ewa ja mojej daję nadal herbatkę z koperku włoskiego właśnie wyduldała 60ml i teraz kima:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepetka Ja zauważyłam też, że ci lekarze zawsze coś znajdą. Mój Synek o dzień starszy i neurolog która powiedziała o tej główce, że nie podnosi kazała zjawić się na kontrole za dwa miesiące i wówczas rehabilitacja. Jak bym nie poszła na żadną rehabilitację jak by mi teraz zaleciła. Każde dziecko jest inne, i ma inny rozwój. A niecałe 3 miesiące to za mało, żeby mówić o wadzie. Tak powiedziała mi pediatra jak powiedziałam jej słowa neurologa Zauważyłam, że gdzie nie pójdzie się z dzieckiem to albo kolki albo alergię wmawiają. Coś się dzieje, to na pewno kolki. Potem dojdzie jeszcze ADHD, ulubiona choroba lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jem przetwory mleczne oraz od jakiegos czasu robiłam sobie mała kawe z mlekiem a skusiłam sie na kawałek czekolady tyle ze tam były orzechy wiem głupia byłam zrobiłam to bezmyslnie w niedziele reszte dałam mezowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania nie smutaskuj się zrobisz Nati badania i na pewno się wyjaśni trzymam kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj pelepetka nie mow,z e bylas glupia bo skad mialas wiedziec- ja jem czekolade z orzechami, pije kawe z mlekiem, wczoraj jadlam makaron z serem bialym i maly zupelnie nie ma zadnych alergii ani nic (jak czasem jem poprawnie to to samo stekanie itd wiec niezaleznie co jem i tak to samo) wiec jak widzisz-nie moglas wiedziec, ze akurat zaszkodzi cos malej...nie obwiniaj sie moja kolezanka w pracy-ir- w szoku byla,ze w ciazy jadlam orzechy-no bo jak bo alergie itp-pisalam tu nawet o tym- i co? maly sie urodzil nic zupelenie poki co a jej synek atopowe zapalenie skory,skaza i nie wiadomo co jeszcze...takze mozna byc ostroznym a i tak cos wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem tylko dumna z córci bo pieknie zniosła szczepienie bardzo dzielna dziewczynka :) teraz spi sobie w wózku na balkonie do słonka. czy myślicie ze po szczepieniu jednak może zabrać ją do domu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga tak sie zastanawiam skoro była szczepiona dziś to może powinnam dzis nie wychodzić z mała na podwórko tylko siedzieć w domu ze by czasem sie nie przeziębiłam :( dziewczyny ja po wizycie u lekarza zawsze mam fisia ze zle sie zajmuje córcią :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelpecia chyba znow lekarz przesadzil. Ja tez bym jeszcze nie szla na rehabilitacje. Dzis zapytam naszej rehabilitantki o to czy dziecko ktore ma niecale 3 mies musi dzwigac glowe przy probie trakcji. Moim zdaniem to gruuba przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelpecia jutro zibaczy ja lekarz od rehabilitacji i dopiero on zdecyduje czy rehabilitacja jest konieczna. A swoja droga to fajnie ze masz id razu ta wizyte bo u nas sie czeka ok 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olka pielęgniarka na recepcji jak usłyszała ze to chodzi o 3 miesięczne dziecko powiedziała ze bym przyszła jutro niby prywatnie a podepniemy na fundusz zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania u nas jest 10stopni na sloneczku jest miodzio :) moja kumpela ma dziecko z 11.12.11 i tez jej lekarka skierowala małego na rehabilitacje z tego powodu,że nie podnosi główki brany za rączki do siadu...powariowali !mojej małej też leci główka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem przesada z ta rehabilitacja ale to sie chyba modne ostatnio zrobilo zeby wysylac dzieci na rehabilitacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka Ania Współczuję tych przejść! Tylko się utwierdzam w przekonaniu, że to nie ja ześwirowałam, tylko lekarzom się w dupach poprzewracało! Co tu komentować... Mam dokładnie takie same odczucia czasem. Idzie się do lekarza z dzieckiem zdrowym, a wraca z chorym i w ogóle kwalifikującym się albo do szpitala albo do natychmiastowej rehabilitacji... Nie dajmy się zwariować! Jak mi się nie podoba, co słyszę od lekarza i zapala się żółte światło, to pójdę do 10 innych i sobie "uśrednię" te wszystkie diagnozy! ;))) W obecnych czasach 9 na 10 dzieci przynajmniej raz w przeciągu pierwszego roku życia usłyszy: wzmożone napięcie, początki krzywicy, alergia, skaza, dysplazja, etc. Czy naprawdę nasze społeczeństwo zrobiło się aż takie chorowite, czy lekarze nakręcają koniunkturę farmaceutom, rehabilitantom i laboratoriom? Chyba prawda jest gdzieś po środku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak poza tym... Za mną koszmarna noc z bardzo bardzo silnym bólem łba i bardzo bardzo przyjemna połowa dnia ze spacerkiem na pięknym słoneczku! I jeszcze tak śmisznie się złożyło, że na spacerku wypatrzył nas Brat, bo przejeżdżał autkiem akurat i Ojciec Mój (Dziadson) przyjechał służbowo do miasta, i też się napatoczył. I ze spacerku zrobił się zjazd rodzinny... :))) Żeby nie było tak do końca różowo - myślę nad tym, co mi kolega pediatra nakazał... NIE NASŁONECZNIAĆ NACZYNIAKA! To co ja mam robić? Plastrem zaklejać? Jeszcze większe ryzyko, że podrażnię albo uszkodzę! Czapa? Naprawdę musiałabym Młodemu na same oczy ściągać... Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepetka Wg mnie to nie żadne atopowe zapalenie skóry tylko musisz odstawić nabiał i czekoladę. I zobaczysz czy będzie lepiej. U nas też od nabiału od razu wysypka a czekolady nie próbowałam, uznałam ze jak Mały będzie miał 3 miesiące to spróbuje zjeść i zobaczymy co będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. My po dwugodzinnym spacerku. Mlofa w foteliku, zadowolona, rozgladala się na wszystkie strony po czym zasnela i caly spacer przespala, obudzila się 2 razy zobaczyla że mamusia nadal jest i poszla spowrotem spac. A mamcia spokojnie zrobila zakupy na ryneczku. Jutro bedzie salatka jarzynowa:) A jak za godz nadal bedzie piekne sloneczko, to wyjdziemy tatusiowi na przeciw jak bedzie wracal z pracy. Ja w poniedzialek bede dzwonic do przychodni i umawiac się na wizyte, i szczepienie, aż się boje po tych waszych historiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poniedzialek dostalam nowy Pesel malej. Myslalam że znow 6tyg ale jakoś się uwineli w tydzien. Data się zgadza. Mala byla u ojca zarejestrowana w ZUSie, zostala dziś wyrejestrowana że starym Peselem i w poniedzialek zarejestruja ja na nowo już z nowym peselem. Nie znam się ale babka z ksiegowosci powiedziala że musi być 1 dzien przerwy między wyrejestrowaniem a zarejestrowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za tydzień we czwartek mam kontrole bioderek już dostaje świra ze na pewno jest gorzej i dostane skierowanie do ortopedy a ten da tą poduszka ortopedyczna frejki :( ale kto powiedzial ze bedzie łatwo :P a dziecko mam zdrowe tylko panikuje :P ania a ty z tym szpitalem to masz niezłą jazdę i tak z tego co piszesz to w irl ze służbą zdrowia jeszcze gorzej niż u nas :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania- a zebys wiedziala:O dzownila do mnie moja gp kazala sie zarejstrowac do pielegniarki na pobranie krwi-i pominelam jedna rzecz- ze ja nie mam z kim Artusia zostawic wiec on na jednej rece a zdrugiej bedzie krew pobierac...hm...ciekawie bedzie;) my dzis tylko do sklepu szybko skoczylismy bo pada deszcz-20min ale jak wyszlismy po 13 tak jest teraz 16:30 a maly dalej spi :) juz wiem i chyba zalicza sie to do rutyny, ze wychodzimy na spacer ok 13 i do 17 mam z glowy dziecko bo spi w wozku -ale nie moge ruszyc w kombinezonie, w czapce:) tylko kocyk z niego sciagam;) ewentualnie jak widze, ze dam rade;) to rozsuwam kombinezon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczeta! Ania-wspolczuje,z wlasnego doswiadczenia wiem ze potrafia tutaj niezle namieszac. Pelepetka-nie martw sie na zapas,zobaczysz wszystko bedzie dobrze! Klaudia-a jak tam Basia,nadal walczy z ciemieniucha?? Bylismy dzisiaj na szczepieniu..Masakra,jedno zaliczylismy w poniedzialek- Maly zostal ukluty w ramie,dzisiaj kolejne i to podwojne- po jednym na kazda nozke :( :( Zaplakal przy wkluciu a potem po kilku sekundach momentalnie zasnal (tak samo bylo w pon..) Szczepienie mielismy kolo 13tej a On spi mi jeszcze snem kamiennym,na spiocha wypil tylko butle... A ja oczywiscie sie martwie..czy wszystko ok???bo tyle slyszalam/czytalam ze dzieci sa marudne,rozdraznione,placzliwe...a Moj taki nieprzytomny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Royal Moze tak synek odreagowuje stres. Basia już nie ma ciemieniuchy, ale nadal myje jej glowke ailanem 2w1 plyn do kapieli i szampon. Narazie odpukac, nie ma nawrotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onk, nie znamy się ale witam! :) Piękne imię ma Twoja córeczka :) Moja miała być z 5.12, ale troche się jej spieszyło do nas :D A co tam -> ja w ciąży jadłam wszystko, tak samo teraz. Jedynie na samym początku sie trochę bałam i ograniczałam, ale położna mi powiedziała, że mam sobie nie dać wmówić radykalnych ograniczeń, jak mam smak na coś to zjeść, ale troszke i obserwować. I teraz jem wszystko, czekoladę, orzeszki, nabiał, piję kawę i jest ok. Macie rację z tymi lekarzami to teraz jest szok. Mogliby czasem rozsądniej te diagnozy stawiać, bo wiadomo że później rodzice się zamartwiają w suma sumarum okazuje się ze nie było czym. Na szczęsie nasza pediatra jest całkiem luzacka, to raczej ja wynajduję masę problemów, a ona mnie uspokaja :P My byłyśmy na spacerku 1,5h, Marysia spała jak susełek :D a ja się ubrałam ciut za ciepło, w słońcu nie źle grzało :P Kamila, u nas po szczepieniu Marysia też przespała pół dnia :) Widać nasze bobasy tak reagują i w sumie lepsze to niż by miały być rozdraznione :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezz-> Marysia była w polarkowym kombinezonku i beciku takim typowo do chrztu. Niestety nic innego nie udało się nam kupić, ona wtedy była kruszynka i cośmy te ubranka były dużo za duże :( Pod tym względem macie fajnie, możecie poszaleć z ubiorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dzieczyny nie nadązam za Wami a co tam... no Marysia ma takie kudły śmeiszne i dodają jej one powagi dzis bylismy u kuzynów i oni mają 5 miesieczną dziewczynke, kóra jest łysa jak kolano Ewa nie niekarmie juz piersia miałam troche wyrzuty sumienia le mała sama nie chciała ssać bo ja juz po starszym synku nauczona jak wiecznie wisiał przy cycu głodny Marysia dokarmiałam butla na noc potem dawałam jej mm w dzien i osttanio sama odrzuciła pierś no cuz z drugiej strony jakbym miała sie tak mordowac jak przy synku to nie wiem co lepsze dziecko było ciągle głodne budziło sie co godizne w nocy płakała nie wiadmomo o co my bylismy źli dizecko złe itd a tak marysia zje butle i jest wesoła najedzona a przede wszyskim mleko jej pasuje kupki nie było nigyd z nimi problemu wiec chyba lepeij dac butle i niech dziecko zdrowo rośnie inez na nk jestem u Ewy i Sywlii i Kamili mch jakby Ci tu podeslas moje dane nie chiałabym za bardzo sie tu upubliczniac ale pomysle jka to zrobić dziewczyny moze którejs przydałoby sie ubranko do chrztu po mojeje Marysi jest takie dosc fajne z polarku sukienka płaszczyk spodnie czapeczka i butki chetnie oddam rozm 68 a zdjecie zaraz znajde stronke na której zmawiałma to podesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda Myślę, że te Lasencje, które mają mnie na NK, mogą znaleźć Ciebie wśród moich znajomych... Niech szukają Magdaleny pod koniec. Z tym karmieniem to oczywista, że masz rację. Ja też nie zamierzam się upierać przy cycku, jak będę widziała, że mi Szymko albo nie przybiera, albo nie dojada i jest głodny. Nic na siłę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zrobiłam przegląd Szymkowej szafy z ciuszkami. Siadłam i zapłakałam rzewnymi łzami. Moje dziecko będzie chodzić od jutra gołe i bose. Dwa pudła Stokrotkowe spakowałam. Półki puste jak za komuny! Wszystko za małe! I to wszystko z zapasem wszerz by było, a za krótkie wzdłuż! Takie śliczne ciuszki... Musimy se drugiego Synusia zrobić, żeby się nie zmarnowało! ;)))) Muszę szybciutko nazamawiać, żeby zdążyło przyjść zanim znów mi urośnie. Jakiej firmy pajacyki są takie solidne, wygodne i z dobrej bawełny? Dziewczyny z zagramanic: George, Early Days, TU? Na Nexta mnie nie stać, więc mnie nie denerwujcie! ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam, bo chcę na allegro zamówić jakieś takie ekonomiczne do spania w 2-3 pakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie racje,to chyba Jego sposob na stres-to spanie. Po tym szczepieniu zamiast porzadna kupe zrobic to w pieluszce co chwila jakies 'kleksy' tylko... Ewa,polecam George,jakosciowo nie roznia sie od Next'a ..sa za to duzo tansze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×