Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

I tak się ma teoria do praktyki... ;))) Prawda jest taka, że pod koniec, to już naprawdę indywidualna sprawa, w jakim tempie Bejbisek rośnie. Jak mu się podoba... A ciekawość to mnie dosłownie zeżre do pomiarów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wazylam 3450g. Generalnie niby dziewczynki mniejsze się rodza, ale to chyba nie ma jakoś znaczenia bo bratanica wazyla 4200g a siostrzeniec tylko 3700g wiec chyba nie ma reguly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY IDE!!!!!!!!!!! Trzymajcie kciuki aby mi cokolwiek powiedzieli....!!!!! ;) THE SHOW MUST GO ON ;) !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka, ja się duza urodziłam a pozniej to ani nie wyrosłam zbytnio, ani nie byłam nigdy przy kości:P oby mój synio nie był taki jak mamuśka bo przy moich gabarytach to pewnie już wskazanie do cc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Powodzenia! Wszystko będzie dobrze! Przyduś ich tam gradem pytań, żeby Ci wszystko wyjaśnili, jak należy! Nie daj się spławić ogólnikami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę... zostały mi do kupienia na nowe mieszkanie właściwie same "detale" i utknęłam. No najwięcej problemu mam z pierdołami typu oświetlenie, rolety, meble do przedpokoju (dosłownie 1 wieszak, 1 szafka na buty i lustro)... Męczy mnie to już!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZien doberek:):) a ja dopiero ale juz po pracy:)jupiii;) i po wizycie u poloznej:) siuski w pozadku, cisnienie tez, zostalam uswiadomiona,ze moge szpital opuscic w ten sam dzien a na drugi dzien polozna sie w domu u nas zjawi- nie zaleznie czy to Boze Narodzenie bedzie czy Nowy Rok oni na posterunku sa caly czas:) smieszne bo zaczela mi macac brzuch i mowi gdzie glowa, pupa, raczki, nozki-a ja to widzialam w sobote na usg i tez bym chciala tak dotknac i wiedziec-pamietacie jak pisalam, ze skoro nie robia usg to skad beda wiedziec jak jest male ulozone itd-no juz wiem po dotyku;) mowi, ze maluszek wazy jakies 1700-1900(z usg wiem, ze 1800) dotykala i mi to mowila,dziwne dla mnie-jakas magia;)no ale wiem juz, ze wiedza co mowia:D popytala o imie itd no i za dwa tyg gp a do niej za m-c. Sylwus- mi przyznali maciezynski w stawce max -ale to maciezynskie "ustawowe", mi pracodowca nie dopalaca do pelnej wyplaty(zreszta to jego dobra wola- a pracodawce z dobra wola znalesc...chyba tylko fachowiec w swojej dziedzinie moze negocjowac takie warunki, jeszcze teraz kryzys-to nawet sie nie ludze i nie pytam o to, ale w umowie nic nie ma wiec z tego co juz miedzy wierszami wyczytalam nie placa nic a nic).Co do tego o co sie starac-nie wiem jak w Anglii to wyglada-wiem, ze tutaj szpital wysyla dok, ze male sie urodzilo i automatycznie ten Child Benefit jest przyznany i wypalcany m-cznie, czy cos jeszcze-nie wiem, nie powiem bo sie w ogole nie orientuje. Ja wracam do pracy (na 80%) na 1/2 etatu i bede sie starac o doplate z racji redukcji godz i ostatnio kolezanka mnie uswiadomila, ze ciezko bedzie...i dla mnie to dziwne-bo skoro wroce do pracy to i tak podatek place(ja swoj mezus swoj) zadnych znizek, zapomog bo pracuje i tylko ten zasilek a jesli nie wroce do pracy to ten zasilek, znizki, mniejszy podatek mezula placi, dofinansowanie do mieszkanie, ekstra kasa na dziecko, karta medyczna i to- jesli nie wroce do pracy MAM a jesli wroce to o ten sam zasilek bede chodzic i chodzic i chodzic a i tak nie wiadomo czy mi przyznaja... a wlasnie i on bedzie na rok, a jesli do pracy nie wroce to zasilek na czas nieokreslony-az cos znajde...i niech mi ktos powie jak IRLANDIA ma nie byc w kryzysie??????????????/no jak???????????/przeciez bardziej sie oplaca siedziec w domu niz pracowac:O:O no zalosne, zalosne, a wlasnie i jak bede siedziec w domu to i tak moge malego wyslac do zlobka i mi panstwo dopaci do niego a jak bede pracowac to nie:O gdzie tu logika????ale ja chce wrocic i to 1/2 etatu by mnie uszczesliwilo bo i z dzieckiem duzo czasu bym spedzala a tez bym sie na te 2 dni wyrwala z domu no ale kurcze ....kolezanka irlandka mi to powiedziala i sie pyta po co ja chce do pracy wracac....ehhh sie wygadalam bo normalnie nie moge ich zrozumiec:( no a teraz ide cos ugotowac dobrego, posprzatac i czekac na mezusia i pana do zmywarki bo sie popsula:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaleZc;) a co wagi, mojej kuzynce gin caly czas mowil, ze corcia bedzie duza, duza, duza!!!, ze napewno ponad 4 kg (kuzynka sie urodzila prawie 5 kg) a malutka urodzona w czwartek 3600:) wiec czasem sie myla;)mi gin w sobote pow, ze na teraz waga przwidywana 3600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce wcale nie jest lepiej żeby cos od panstwa dostac to musisz albo się niezle nakombinowac, albo zyc w skrajnej biedzie, to dostaniesz 60zl rodzinnego i 400 zl zasilku na wychowawczym o ile masz prace, bo jeśli nie, no to nawet to ci nie przysluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna-ja wiem,nawet nie to, zebym liczyla na jakas kase strasznie od panstwa- nawet nie orientuje sie w tych zasilkach itd bo ich nie potrzebowalam ale kurcze co za logika?w dobie kryzysu dawac wiecej niz motywowac do pojsca do pracy? ja nawet nie wiedzialam, ze moge sie o cos starac przy tym 1/2 etacie-szefowa mi pow, ze cos takiego jest a potem ta kolezanka sie dziwi po co? skoro i tak pewnie nie dostane a siedzac w domu bede miec praktycznie cala dotychczasowa wyplate z zailkow,znizek itd...gdzie tu logika???nie wiem... a tam, byle Male bylo zdrowie i bedzie dobrze:D:D sluchajcie-zostalo mi pol glowki kapuchy, czy lazanki sie robi ze swiezej czy z kiszonej?? bo jutro bym ta moja pozostalosc wykorzystala do lazanek ale nie wiem czy sie nadaje, jesc jadlam ale nigdy nie robilam i nie wiem:D:D ale kuchara ze mnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocham łazanki... jeść! Zrobić oczywiście nie umiem... Teściowa przywozi zawsze gotowe! ;))) A co do macierzyńskiego, wychowawczego i wszelkich świadczeń, jakie mi się będą w Polsce należeć - pojęcia nie mam. W ogóle jakoś się tym nie interesowałam. Nawet nie wiem, kto i ile będzie mi płacił po urodzeniu dziecka przez te 22 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM !!! ;) Z nowosci napisze , ze mala jest ulozona rowno glowka po srodku ;) w dol ;) do wylotu;) hahahaha tak jak czulam ;) I wazy 1786 gr ;) MALUTEK MOJ KOCHANY ;) jak Zobaczylam te malutkie kosteczki ...rczki....nozki to SIE poplakalam tak bardzo ,ze maz szybko mnie za reke chwycil...a sam prawie tez juz plakal......tak dawno Jej NIE widzielismy..... GLOWKA LALUSKI 28.5 cm ;) chyba czas najwyzszy zaczac pipe trenowac ;) !!!!!! Hahahaha aha ;-p Niestety jajnika NIE mogla znalezc BO wszystko tak Macica przykryte....walczyla...ale NIE dala rady;( moze przestanie bolec ...mam nadzieje... ANDZIA...ja chyba tez w miare szybko bede szukac pracy choc NA poczatku myslalam , ze z mala w domku ze 3 latka nawet posiedze...ale po TYM jak mi te smieszne* pieniadze przyznali....to poprostu NIE bede miala wyjscia....no zobaczymy...mam 10 mcy NA myslenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o lazanki pojecia nie mam ale to w necie sprawdz, tam jest wszystko:) Ewa a co do macierzynskiego, to jeśli masz umowe o prace placi ci pracodawca srednia wynagrodzenia chyba z ostatniego roku, a oni rozliczaja się z zusem przy firmie powyzej 20 osob. A jeśli nie masz umowy albo konczy ci się tak jak mi, to wyplaca ci bezposrednio zus też srednia zgodnie z dokumentacja jaka dosyaje od pracodawcy. Tak mi wytlumaczyla w kadrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluduska no wlasnie niby i sa przepisy z kiszonej i swiezej-ale chyba bardziej popularne sa z kiszona...hm musze mame zapytac z jakiej ona robila;) Sylwus to fajnie,ze wszytsko w pozadku:) oj coraz blizej, coraz blizej:) wiecie co wlasnie ogladalam zdjecia i mam zdjecia mezuli siostrzenicy ktora urodzila sie w 31 tc(czyli w tym co ja jestem) i jak patrze na to zdjecie i sobie pomysle, ze moj szkrab tak wyglada teraz...ehhh az sie lezka w oku kreci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się porobilo. Kolezanka wlasnie dzwonila mowila że wszyscy z mojego dzialu dostali wypowiedzeniam o ile mi wiadomo kobiety w ciazy i na macierzynskim nie mozna zwolnic z powodu likwidacji stanowiska, wiec czuje się spokojniejsza, ale pewnosci nie mam. Mam nadzieje tylko że nie beda kombinowac i do konca umowy tj. Do konca roku mnie przetrzymaja. Z tego co wyczytalam to moga tylko zaproponowac mi inne stanowisko albo zwolnic z obowiazku pracy ale musza mi placic. W kazdym razie nie musze się plaszczyc żeby mi przedluzyli umowe skoro wiem że nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak jak na pisałaś nie masz sie co martwić bo jesteś po mino wszystko najlepszej sytuacji tyle ze na nową umowe nie masz liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pelepetka To mi ulzylo:) dobrze że mój partner zmienil prace jakies pol roku temu. Pracowalismy w jednej firmie, byloby nieciekawie, a tak ma wyzsza pensje, umowe na stale i spokoj. A ja teraz w sumie ciesze się że jestem na L4 a co trzeba korzystac, tymbardziej że finansowo jestem do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładniutko spadłaś jak kotek na cztery łapki i nawet to ze poszłaś na l4 bo jak teraz wyszło męczyła byś sie w pracy i tak byś nie miała co liczyć ze bedzie kolejna umowa. tak ze macierzyński bedziesz miała a wychowawczy to prawie nie do zdobycia wiec nie masz co sie martwić ze nie dostaniesz jeśli byś została z dzidzią w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No macierzynski placi pracodawca do konca umowy a pozniej przekazuja papiery do zus i zus bedzie placil. A pozniej tak wymyslilam zarejestrowac się w up żeby miec ubezpieczenie i troche grosza z zasilku no i z mala w domu, a jak sie trafi to i praca nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski!:) Ja również grudniówka :D byłam dzisiaj na wizycie miałam termin na 18 a dzisiaj wyszło ze na 6!!!!!!!!!!:( Strasznie się boję to moje pierwsze dziecko! Pozdrawiam:):*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema ;) KAROLA.....DOPISZ SIE DO TABELKI JAK MASZ OCHOTE :) I dziel nasze obawy I radosci.... Dal wiekszosci z nas to pierwsza ciaza ;) mimo wieku hehehe ;) Chlopczyk czy dziewczynka???? Skad klikasz????? Latek 23????? Pisz nam wszystko co chcesz napisac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy w naszym gronie:) napisz cos wiecej o sobie, o dzieciatku,jaka plec imię. Jeżeli chcesz dopisz się do naszej tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To więc tak:) Mam na imię Karolina:)23 lata:) Do porodu zostało 42 dni NIBY:) Będę miała CÓRECZKĘ MARYSIEŃKĘ:) Jestem z Wielkopolski dokładniej to Piła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy serdecznie KAROLA ;) a Potm skopiuj nasza tabelke I SIE dopisz wg daty porodu....Jak masz Konto na Facebook u albo NK to zapraszam ;) ---sylwestra hasan :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! od jakiegoś czasu "podglądam" Wasze wpisy i postanowiłam, że i ja dołączę. Zawsze w kupie raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×