Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

sylwia ale ci fajnie jak widze te zapowiedzi kinowe to już nie moge sie doczekać. a ja to na poczatku z nudów pierwszą część zobaczyłam i ze świrowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek a Ty te majciochy to w Bootsie kupilas? jaki rozmiar - bo u mnie wyszlo, ze sa tylko 2 rozmiary- 14-16 i 16-18, wzielam te mniejsze ale tylko te 2 opcje do wyboru? bo na polce nie bylo w ogole nawet cen dla innych rozmiarow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za tak miłe powitanie :) Viktoria mój maż tak chciał no i marzył o córce i będzie ją miał :) Ja będę rodzić w Rudzie Śląskiej na Goduli bo mam najbliżej. Moja szwagierka rodziła tam 2 razy ostatni raz w lipcu no i nawet chwaliła choć położne zmierzłe były ale wiadomo wszystko zależy od tego na kogo się trafi. Dziewczyny od kiedy zaczynacie pić ta herbatkę z liści malin i tak właściwie na co ona wpływa???A kosmetyki do pielęgnacji maluszków jakie kupiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka:--->ogolnie z ta herbata chodzi o to, ze dziala ona ( w sensie te liscie malin maja takie wlasciwosci) stymulujaco i sprawia, ze porod postepuje szybciej. Ogolnie wlasciwosci te powoduja, ze skurcze sa bardziej wydajne, Jest opinia, ze pijac ta herbatke porod jest krotszy i latwiejszy, Ze wzg na te wlasciwosci nie powinno sie pic tej herbaty we wczesnym stadium ciazy,ale od 37 tyg ciazy juz jest ok, polozne polecaja:) z netu: Napar z liści malin (ale nie z owoców czy kwiatów) jest znany i stosowany od stuleci w Afryce, Azji i Ameryce jako środek ułatwiający poród. Polecają go również nasze położne, ale pamiętaj stosowanie ziół w ciąży trzeba skonsultować z lekarzem. Napar ten można pić od 38. tygodnia ciąży. Pomaga w przygotowaniu mięśnia macicy poprzez uelastycznienie szyjki macicy, co ułatwia jej rozwieranie podczas narodzin dziecka. Dzięki temu poród trwa krócej. Herbatka z liści malin wpływa też na jakość i ilość pokarmu. tylko pamietaj, ze ona nie tyle przyspieszy porod w czasie co sprawi, ze TEORETYCZNIE (bo w praktyce kto wiec co na kogo dziala??;)) pojdzie szybciej i sprawniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kasztanka ja też z kato i mam 24 lata :) ja rodzę w Zabrzu, bo tam pracuje mój lekarz :) Zazdroszczę co niektórym (hihi) tej dzisiejszej wizyty w kinie :D aż mnie skręca, no ale... są priorytety :D dzwoniłam dziś do lekarza i chyba będzie upierać się na to, bym wytrzymała jakoś do 30.11 no chyba, zacznę rodzić wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tam wpisze się- dziękuje za odp :) tosieńka- spotkanie ślązaczek nice :) moja gin pracuje na Goduli A kiedy kupujecie witaminki K i D dla dzieciaczków po czy przed porodem? Dokończe obiadek i też wybieram się na zakupki bo mi się strasznie nuuudzi :( Uuuu ale mi się niedobrze zrobiło brzuch mnie pobolewać zaczął i tak na wymioty mnie bierze czyżby....a ja sama w domu....zobaczymy co się dalej podzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztanka- ja vit K nie bede podawac- bo dzidziek dostanie zastrzyk w szpitalu a D chyba kupie przed porodem,bo podawac trzeba od razu a po wyjsciu ze szpitala nie bede latac po aptekach a mezula to juz wiem, ze bedzie tak spanikowany, ze szkoda mu dodatkowych "zmartwien" dodawac;) chyba, ze moja gp powie, ze powinnam K rowniez podawac to i ja kupie ale z tego co wiem to po tym zastrzyku juz nie trzeba...ale dopytam bo pewna na 100% to ja nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszczę Wam tych zakupów i wogóle wychodzenia z domu, ja niestety od 9 tygodni nie mogę nigdzie iść, jedyna rozrywka to raz w tygodniu lekarz... :( dzis się wkurzyłam i mówię, że pójdę gdzieś, wreszcie zacznę rodzić i będzie po wszstkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam kosmetyki Nivea a co do wit to teraz już mi się nie chcę chodzic po aptekach, tatus. Po porodzie pojdzie i kupi:) Kasztanka to moze daruj sobie zakupy, jak cie tak wzielo teraz na wymioty i bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tosienka- sie nie dziwie- ja caly czas pracuje i jakby mi przyszlo lezec to chyba bym zeswirowala:O wiadomo jakby byl mus to mus i lezalabym ale wiem, ze byloby to ciezkie dla mnie....ale juz niedlugo!!!dasz rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim, witam nową koleżankę ja po wizycie, wszystko ok mały główką w dól nie przekręcił się no i upewnił że synek będzie, dziś zaczęłam 37 tydzień równo za miesiąc termin 18 grudnia. a dziś moje imieninki . nalatałam się dzisiaj po mieście małej szukałam spodni ocieplanych krocze mnie tak boli że już się wkurzam chodzić nie mogę bo boli siedzę też boli i już nie mam wygodnej pozycji. i tak jakoś mnie mdli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tam się wpisze- masz rację, dam radę :) już niedługo, max 1,5 tygodnia :) karolka- połóż się i odpoczywaj, to jedyna metoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja wczoraj i przedwczoraj mialam to samo, ale nawet lezec nie moglam, bo mnie kulo w pachwinie i nogi mi cierpna jak na boku leze lewym- to lewa, a jak na prawym, to prawa mi cierpnie.ale jakoś przeszlo. Dziś o dziwo tylko klucie tak jakby gdzies przy szyjce. No i plecy- masakra. I chyba już mam te skurcze przepowiadajace bo takie miesiaczkowe bole mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po wizycie położnej. Na szczeście już się nie wpraszała na mierzenie ciśnienia i dopiero po porodzie przyjdzie. Nie wiem czemu, ale ma coś takiego w sobie co działa na mnie jak płachta na byka. Ciśnienie mi wyskoczyło 140/90 - chyba pierwszy raz w życiu. Może temu już nie przyjdzie, bo dotarło, ze to ona na mnie tak działa, bo jej powiedziałam, że jak sobie mierzę sama, to mam tak za 110 max... :) Tak sobie myślę, że jak będziemy sobie radzili, pępuszek będzie się dobrze goił i mały będzie ładnie jadł, to nie będe do niej wcale dzwonić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zasypiam!!!!!!!!!!!juz skonczylam an dzis co mialam z papierkow do zrobienia, teraz tylko telefony zostaly-a dzis jakos malo dzownia...a dopiero 15, kiedy 17:30??chyba zaraz usne na tym biurku!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_tez_grudzien_
dziewczyny, przepraszam ze sie wtracam.mam do Was pytane: - jaka metoda liczycie ruchy dziecka? -jak czesto te ruchy czujecie? Moj lekarz nie zalecil mi liczenia (36tc), a w sieci jest taka roznorodnosc informacji ze glupieje... Z gory dzieki za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swoja wybralam chyba w 32tyg i tylko dostalam wizytowke żeby zadzwonic jak już bede z Malenstwem w domu, to wtedy przyjdzie. Z jednej strony dobrze, a z drugiej pytanie jak to faktycznie bedzie czu przyjdzie te 4-6 wizyt czy po 2 stwierdzi że dzwonic jakby się cos dzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie liczę ruchów... a co tam...- mi się też strasznie nudzi, czekam na P aż wróci, a to jeszcze długo, długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie licze bo mojego czuje caly dzien, sie wypina, kopnie..wiec nie licze w ogole ale jakos slyszalam, ze powinno byc 10 ruchow na 1h, jesli nie ma to zjesc cos slodkiego polozyc sie na boku i powinny sie pojawic jesli nadal cisza no to wtedy usg? ale znow mi na szkole rodzenia pow, ze jesli przez dwa dni nic nie bedzie to dopiero wtedy do szpitala....hm...ciekawe jak to liczyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie licze bo moja Mala jest bardzo ruchliwa. Ale lekarz powiedzial mi kiedys że jak bedzie się slabo ruszac to wzias pod uwage 2godz usiasc albo polozyc się i liczyc. Jeżeli powyzej 10 w godz ok. Jeżeli mniej, to liczyc druga godz i jeżeli mniej niż 10 to do lekarza albo szpitala a jeżeli wiecej niż 10 to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja tak z innej beczki oglądam wypowiedzi z sejmu po prostu kabaret:):):):) szkoda ze ten kabaret ma wpływ na moje życie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Expose Tuska. Ja tam nawet nie slucham. Najwazniejsze powiedza w teleexpresie. Ale już się wkurzylam, bo becikowe nie dosc że dopiero utrudnili że trzeba miec swistek od lekarza, to teraz tylko najbiedniejszym beda dawac, czyli malo komu. Ulgi na dzieci dopiero na 3 i kolejne. I zyj tu w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzia tego nie ma jak opisać powiem krótko nasi politycy CHOĆ CZASEM COŚ NAWET MODREGO POWIEDZĄ DO CZYNÓW DALEKO. dziś było expose premiera po raszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też wrocil wlasnie ale za 2 godz jedzie na szkolenie, pewnie godzinne a pozniej to bedzie pewnie cos do picia, wiec kolo polnocy podejrzewam wroci, ale skoro ma okazje. Niech korzysta, bo jak się mala pojawi, to tylko obowiazkowe spotkania i do domciu, a teraz to jeszcze moze na piwko się wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×