Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

heja z rana:-) widze, ze WY lubicie polsipochy-u nas zupelnie sie nie sprawdzily-od narodzin-body z krotkim rekawkiem i pajacyk:) nic innego w domu nie praktykujemy:) Sylwek ja juz tych kropelek nie podaje- tylko przez jakos 1.5 tyg podawalam...zostalo pol butelki-musze wylac chyba bo juz raczej nie podam-jakby wrocilo-mnam jeszcze jedna cala nowa:) Royal- my po 25 bedziemy sie rejestrowac na ta 6w1, ale nadal czekam na termin BCG (gruzlica)...chyba sie przejde do HSE kolo nas i zapytam kiedy mi go zaszczepia... ja jak podaje wode to tez mam wlasnie Tomee butelki-i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj przed 7 pojadl, pobawil sie i spi na lozku-tak do ok 8:30 przerwa;-) a wlasnie dziewczyny pow mi czy Wasze pociechy spia w lozeczkach? moj w dzien spi, po kapieli zasypia ale potem jak sie budzi to go juz biore do lozka (2 noce spal cale w lozeczku) bo sie kreci i wierci i steka i prezy-i zeby sie nie wybudzil to go glaszcze po glowce- i z lenistwa wole to robic lezac na lozku niz stac przy lzoeczku....nie wiem czy za kilka m-cy nie bede zalowac;) no ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka witajcie nowe Grudniówki :) Mloda jeszcze spi od karmienia o 5tej, po raz pierwszy nie powitała taty przed pracą :) Ostatnio ma lepsze wieczory i zasypianie to kładę ja do łóżeczka, dopiero po rannym karmieniu biorę do siebie, bo wtedy tez się prezy i steka i jakoś latwiej mi ja uspokoić i tak sie zastanawiam czy lepiej zeby w dzien podczas tych drzemek tez spala w lozeczku czy lepiej tylko na noc korzystac z lozeczka zeby kojarzyla toz pora nocna? bo najczesciej to ucina sobie drzemki na dywanie w salonie (na kocyku i rozku) a okres chyba i mi wrocil (2 mc-ce po porodzie, karmienie tylko piersia) nie jest on jeszcze taki jak przed ciaza, wiec sie ludze ze moze jednorazowe cos tam.. i ze jeszcze troche pociesze sie stanem bez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciagu dnia Basia jest troche w lezaczku, czasem w nim pospi, troche na macie a czasem mam ja na kanapie i się bawie z nia, ale wieczorem laduje w lozeczku i cala noc spi w lozeczku, nawet jak postekuje czy wierci się, czy macha rekami i nogami, to nie wstaje do niej, dopóki nie placze. Czasem ja zabieram do lozka jak budzi się na jedzenie wlasnie kolo 5 i już nie chcę w lozeczku lezec, to jeszcze pospi że mna, ale generalnie przyzwyczajamy ja do tego, że wieczorem spi się w lozeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć i czołem Mamitasy! Zarąbista ta butla w kształcie cyca - teraz żałuję, że kupiłam http://www.mamabebe.pl/product-pol-13854-Butelka-Medical-250ml-0-BPA-Lovi.html Staram się, żeby Szymek całą noc spędzał w łóżeczku i póki co nam się udaje. Niestety, trochę za wcześnie zaczyna noc, bo o 21 już zwykle słodko śpi. Najczęściej od 20 do 1:30 jest noc, a potem zaczyna nowy dzień. 2:00 jedno karmienie, 5:30 następne karmienie. Na dobre wstajemy o 7:00 i wtedy leci dwa karmienia w odstępie może godzinki. Wydaje mi się, że bardzo chce mu się pić po nocy, bo i pampersy z rana są oooogrooooomne! Dużo sika nad ranem. Powiem Wam szczerze, poranki są dla mnie najgorszą częścią dnia. Ja mam masakrycznie niskie ciśnienie i zawsze miałam problemy ze wstawaniem. Teraz jeszcze bardziej, kiedy karmię, dużo schudłam bardzo szybko i dochodzi zmęczenie. Ja rano ledwo widzę na oczy, robi mi się słabo, kręci mi się w głowie, a tu zostaję sama - a Młodemu w to graj, bo On rano jest wyjątkowo aktywny. Wyśpi się od 21:00 i dawaj do zabawy! Dzisiaj tak potężnie zbolał mnie łeb od 3ciej nad ranem, że napisałam do Mamy, czy nie może na parę godzin się urwać z pracy, bo myślałam, że nie wstanę... Jakoś się jednak zmobilizowałam i snuję się po mieszkaniu jak cień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Wy tez zasadzie do łożeczka tylko na noc, a w dzien gdzie popadnie? :) chyba teraz najlatwiej nauczyc spac w lozeczku, pozniej moze byc problem, na razie idzie nieźle zobaczymy jak dalej :) Ewa ja ostatnio tez mam mega niskie cisnienie ok 90/50 i niższe :/ ale cale szczescie ze jakos tego nie odczuwam, bo ja tez jeste z tych niskocisnieniowych u mnie poranki sa najfajniejsze, Młoda nie płacze, uśmiecha sie, a ja sobie np tak jak teraz czytam kafe no i od tygodnia nawet sobie cwicze z ranca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa a próbowalas jedno nocne karmienie "zastapic" smokiem? - tak jak to zaleca autorka Jezyk Niemowlat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nocka poszła dobrze:) dwa karmienia:) w nocy mała spi najczesciej w łozeczku:)ale to jak jestesmy w domu...teraz jestesmy u moich rodziców bo Piotrek wyjechal na dwa tygodnie i tu ma kojec,którego nie lubi wiec spi ze mna na łozku....mam nadzieje,ze nie bedzie w domu akcji typu "chce spac z mamusia" a jak bedzie to w sumie ja nie mam i tak nic lepszego do roboty niz opiekownanie sie moja Lili:) a co do ciuszków to u nas leci wszystko:) i body i śpichy,sukienki,getry,rajstopki,spodenki,kaftaniki,bluzeczki itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze to widze, ze u Was sa jakies nocne godziny- u nas jak leci od kapania ktore jest 20-21- jedzenie co 2h-nie ma zlituj....dluzsza przerwa bez jedzenia jest tylko na spacerze i jak spi jeszcze po nim w domu-to tak czasem 3h....a tak to czasem nawet w czasie dnia to i co 1h co1.5h je....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te nocne godziny zrobily sie gdzies okolo jak Młoda skonczyla 7 tyg, wiec pewnie niedlugo i u CIebie będą, bo Arturek jest mlodszy od mojej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka u Nas po szcepieniu ufffffff........ dzisiaj pediatra zasugerowała aby podawać pomału malutkiej słoiczki , ja sama nie wiem co mam robić :( ja do łóżeczka tylko na noc Polcie kłade ale wygląda to tak że budzi sie po ok. 2 godz, i do mamuni do łóżka :) nie mam wyrzutów z tego powodu :) lubie jak śpi obok :) rączke daje mi na twarz i tak sobie śpimy :) uważam że to fajnie chwile i trzeba korzystać a do tego obie jesteśmy przeszczęśliwe jak możemy sobie tak się poprzytulać :)w ciągu dnia różnie to bywa raz huśtawka raz kanapa innym razem leżaczek :) ja mam butelkę firmy MAM ( dostępna w Superpharm) i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sobote bedzie pelne 7 tyg wiec jest nadzieja:-)) dziewczyny-piersi mi eksploduja za chwile od nadmiaru pokarmu!!!cieknie!!!nie bylo, nie bylo a jak sie pjawil to nie wiem corobic;)stanik juz poszedl w odstawke -koszulka i pielucha bo wkladki nie dawaly rady...chyba cos z tym kryzysem albo ja sie zaczelam nakrecac...a jak mleko i laktator sie pojawilo-troche mi odeszlo i prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Ty piersia karmisz? dlaczego pediatra juz zasugerowal sloiczki? Pola ma przeciez dopiero nieco ponad 3 miechy, mało waży czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcia z rańca:P Moja mała dała mi popalic w nocy wciaz sie budzila meczyly ja gazy wiercila sie i prezyla bedactwo moje:( do do ciuszkow tak jak Ania po domku preferujemy body dl rekaw i pajac.Mała w nocy śpi z nami,a w dzien tez roznie raz lozeczko,innym razem lezaczek(tak jak teraz).Kupiłam plyn do mycia "nuk" i jest o niebo lepiej juz tak nie cuchnie z butelki:)a uzywam dr brown-czesciej i avent-zadziej na chrzciny mamy juz ciuszki (po moich siostrzencach) typowo na chrzest,na razie sa za duze,ale moze do kwietnia beda ok pelepecia mam Cie juz na nk:D wstaw fotki Nati:) a co tam...tez mialam taki nawal wkladki mi przemakaly razem ze stanikiem i nawet na poscieli bylo mleko,teraz chyba w druga strone:o pije herbatki,mam jednak wrazenie,ze te IV zioła z herbapolu dawaly wiekszy efekt niz ta obecna ehh witam nowe maminki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka Korzystaj! Przystawiaj! Karmienie na żądanie, to nie tylko "żądanie dziecka" - jak Mamie buzuje cyc, to ten może "żądać". :) Starbuck Nie zastąpię smokiem, bo sobie rozreguluję cyca. Jak Małemu się godzinkę dłużej przyśpi, to sama go muszę czasem na śpiocha karmić, bo mi cyca rozwala... Poza tym nocny pokarm najbardziej kaloryczny - szkoda by mi go było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie Mamy Cyckowe - czy Wasze dzieci też tak okrutnie pierdzą? No Mój Szymo jak się budzi daje taki koncert, że można paść. Jak stary chłop! Czasem jak jestem w innym pomieszczeniu, to nie wiem, czy to Mąż, czy On.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha Ewa dobre:D moja tez daje koncerty tylko niestety meczy sie przy tym nie raz płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa tak moj purka bardzo-i do tego smierdzaco;)czasem nos wykrzywia;-)))ale jak u Inez-meczy sie biedak czasem-nieraz ida serie z usmiechem na sutach ale przewaznie w nocy to sie wije i prezy, steka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starbuck ja karmie mlekiem sztucznym , Polcia prawidłowo przybiera :) chyba jej nie posłucham , pani doktor z poradni wcześniaków powiedziała aby próbować pod koniec lutego i chyba tego będe sietrzymać Ewa ja nie jestem "cyckowa" a Poliśka czasem daje taki koncert że ho ho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez najwiecej bączków jest nad ranem, preży się wtedy, steka i kwęka, nawet zazwyczaj nie płacze ale i tak nie daj mamie spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh to ja mam tak ze Mloda je o 22 i idzie spac do 4. A potem spi do 9 i w dzien je co 3 godziny. Ale na mm tak jest. A w dzien spu roznie zazwyczaj ma mnostwo takich krotkuch drzemek. Teraz wlasnie zasnela na macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czopelek
Witajcie, od początku ciąży czytam Wasze forum. Teraz gdy urodziłam synka znów zaczęłam zaglądać, jak się rozwijają maleństwa w wieku podobnym. Mój Ignaś urodził się 21 grudnia, także skończył 7 tygodni. Generalnie nigdy nie piszę na forach tylko czytam, ale tu mnie zastanowiło w jakim celu niektóre mamusie podają glukozę dla dzieciaczków. U mnie w nocy z karmieniami jest różnie, czasem jedno, ale zazwyczaj ok 2 potem ok 6 rano. Oczywiście karmię piersią. Byliśmy na szczepieniu wczoraj i okazało się,że Ignacy waży 5740 g, a jak ze szpitala wychodziliśmy to miał 3180 g. I tak zastanawiam się czy nie za dużo je....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czopelek
A co chodzi o spanie, to staram się przestrzegać by spał całą noc w łóżeczku. Kąpiel o 19 potem jedzonko i śpi aż do 2. Generalnie wstajemy tak 8-9 na karmienie i zrobimy poranną toaletę a potem przekładam go do drugiego pokoju, zazwyczaj do gondoli. Mi się wydaję, że przez to kojarzy kiedy ma spać więcej bo w dzień śpi po jedzeniu mniej niż w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa - sorki, jakoś zle doczytalam, karmisz tez dwa razy w nocy wiec nie ma mowy o zastepowaniu smokiem :) Czopelek nie ma co sie przejmowac, karmisz piersia - naprawde ciezko "utuczyc" dziecko, widocznie tyle potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czopelek
Ja czasem daję smoczek jak widzę, że się robi głodny a minęło dopiero 2 godziny od poprzedniego karmienia, pomaga, ale jak już się robi mega głodny to niczym go się nie oszuka. Generalnie szczepiliśmy szczepionkami państwowymi, i tak mnie zastanawia czy wszyscy szczepią skojarzonymi. Bałam się tego szczepienia bardzo, ale nasz Synek płakał tylko przy wkłuciu igły ale szybko dało się go uspokoić, i przy wyjściu z poradni już był uśmiechnięty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej inez fotki w stawie tyle ze ja w tym temacie troche nie ogarnieta i luby musi to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czopelek, to Twój Ignas tak jak moja Basia z 21grudnia:) ale moja tylko 4,5kg i to na mm. My staramy się Baske przeciganac do 22 wtedy potrafi spac do 4-5 ale nie zawsze się udaje tak jak wczoraj kiedy padla po 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×