Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ewa1311

GRUDNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ewa - Ja mam paracetamol, 125 mg, bo jak dzwoniłam do lekarki jak Ignacy za gorączkował to mówiła, że obecnie podaje się nawet do 20 mg na 1 kg masy ciała. I ten co mamy się wg mnie szybko działa. A stoliczek bardzo okazyjnie wylicytowałaś:) I też się nad nim zastanawiam ale w sumie jeszcze mam sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Biedne dzieciaki. U nas dwojek dolnych cos nie widac a wydaje mi sie ze gorne trojki sie szykuja. U nas problemy z zasypianiem i w dzien i na noc....do tego wkurza sie w foteliku a za mala jeszcze na wymiane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Ja też chciałam 125, ale wysłałam Mamę do apteki i oczywiście Pani magister ją przekonała, że to za dużo dla 8 miesięcznego dziecka. Tylko, że nie uwzględniła wagi Szymka, ok. 10,5-11 kg. :))) W sumie działały i te 80 mg, więc jakoś daliśmy radę. Jak było naprawdę źle, to 5ml Ibum (100 mg ibuprofenu). Ola Szymek od dłuższego czasu usypia TYLKO i WYŁĄCZNIE w objęciach Mamuni. Potem może być przekładany, odkładany, etc., ale samo zasypianie z Mamunią i nie ma bata. Jak próbuje Tata, to spazmy i lamenty coraz głośniej. Romer King Plus spisuje się bardzo dobrze. Szymon go zaakceptował, jest wygodny i faktycznie ta tkanina nie wymaga dodatkowego pokrowca na lato. Młody się nie spocił nawet, jak z gorączką Go wieźliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcik...u NAS tez mala na noc zasypia SAMA...po bojach" ale jak mam SIEDZIEC przy niej godzine I patrzec jak cuduje I sie obija. Te szczebelki ( MIMO zabezpiecen) to czasem wole ja na rece 5 minut I SPI ) ale to JUZ jak naprawde mam cos JESZCZE do zrobienia albo naszykowania na Nast dzien. Slinotok znow Mamy choc zebow ani opuchlizny nie widac. Aaaaaaa. I te gorne zabki ladnie sie wyrownaly. Dzisiaj pierwszy raz jedlismy krazki kukurydziane...radosc ze hej;) a mama posrutkana ze strachu (LALA dostaje gryzki kanapki ale miekkiej ) a nie twarde krazki...ale udalo sie;) Ogolnie to nie moge sie doczekac wrzesnia az rodzinka przyleci....a jutro robie Pczki kokosowe oooo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia....I JESZCZE jedno...MOJA w foteliku...to 10 minut....nienawidzi!!!! Byc przypieta pasami !!!! Czy w wozku czy w foteiku...no chyba ze spiaca...to ppglindzi poglindzi I spac idzie...I SPI dpopki silnik chodzi a jak przestanie to JUZ po spaniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) nie było mnie bo mi coś net nie działał dziś koleś z firmy naprawił :) u Nas dziewczynki dobrze Amelka ma troszkę katarek byłam z nią w piątek u pediatry powiedziała że wszystko ok. noc pukać wodą morską smarować maścią majerankową lipomal i aerius na pole może chodzić tylko lodów nie i na razie w sobotę nie mogła na basen iść Julka wszystko dobrze ruchliwa jutro zniżamy łóżeczko bo staje w łóżeczku i się nachyla boimy się że może stanąć na zabawkę i wypaść Dziś usiadła sama ale nie widziałam jak to zrobiła może zacznie powtarzać :)lubi stać i odbijać się w łóżeczku :) Ewela-dzięki za pamięć :* buziaki dla wszystkich maluszków :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa - Nam lekarka też wyliczyła 5 ml ibufenu. Acha i pomysł ze szczoteczką super. dzięki:):) Mały buźkę otwiera chętnie jak tylko zobaczy co się szykuje;) A u nas zaczyna się okres WSZYSTKO BE. Przewijanie płacz, położenie w nosidełko płacz, zakładanie body płacz. Może macie jakąś radę na to? Mamy starszaków czy to przejściowe? Co do kombinowania u nas nic, ani siadania ani stawania ani raczkowania ani kosi kosi. Moje chłopaki od dawna komara dusza, a ja filmik obejrzałam w tv:) I szykuję się spać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Bez isofixa jest, ale my taki chcieliśmy, bo auto też mamy bez. Z Isofixem jest jakiś kolejny model Romera podobny. Nie pamiętam nazwy. Młody bardzo lubi podróżować. Jak nie śpi, podziwia widoki. Jak się zmęczy, komar i po chłopie. O usypianiu samemu w łóżeczku nie ma mowy, bo Szymon po prostu wstaje na równe nogi i dotąd jojczy, i zawodzi, i się gibie przy tych szczebelkach, aż przyjdę. Usypiamy na łóżku w dziecinnym pokoju. Brzuszek do brzuszka, pomiędlimy się wzajemnie po uszach, po dłoniach i dopiero można spać. Niby długo już Szymon na nogach się "porusza", a za każdym razem, jak po cichutku się obudzi i znajdę Go "na stojaka" w łóżeczku, to aż mi serce skacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Ja osobiście lubię zabawki Fisher Price z tej serii, ale mają jedną wadę: dziecko może sobie nimi nabić niezłego guza, bo są spore i ciężkie dość. ;))) Kupiłam Bratanicy taki telefon komórkowy i pierwsze co zrobiła, to przygrzmociła sobie w głowę... Potem już była "kupa śmichu" i zabawy, i sprzęt się przyjął. Sama nie wiem? Ja za tą cenę poszukałabym czegoś dużo bardziej rozbudowanego używanego chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina Cieszę się, że pomysł na masaż dzioba się sprawdził. Jeśli chodzi o "fazę na nie", nie pocieszę Cię - młodzież się po prostu uczy manifestować swoje widzimisię. Jak się raz nauczy, że można w ten sposób osiągnąć pożądany efekt, to potem chętnie korzysta... ;))) Ja już się nauczyłam odróżniać na odległość Szymkowe "jojczenia terrorystyczne". Paweł się ciągle nimi bardzo przejmuje, a ja po prostu słyszę, że to czysty "terror" dla osiągnięcia własnego celu, np. żeby Mumum przyszła zamiast Pepe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja zaczyna kombinowac...usiasc nie umie z pozycji lezacej ale jak ja ja posadze to probuje wdtawac na tych chudych nogach...gibie sie niemilosiernie. Musze ja trzymac bo sama zaraz by sie przewrocila...wiecie jak to wyglada? Dlugie 7-kilowe dziecko na stojaco? Oswiecim....no taka jest chuda. Ewa- my tez chyba bez isofixa bedziemy kupowac. Jak wyglada przypiecie pasami? Dziecko mocno skrepowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek:) Mama zjadła śniadanko dziecię śpi:) Idę zaraz się ogarniać bo po 9 na miasto idziemy. Ewa - Ja właśnie chciałabym zabawkę taka że jak na wczasy będziemy jechać to w samochodzie się nią zajmie w razie jakby nie spał, a jazda z 10 godzin także nie będzie spał na pewno cały czas. A co do fotelika to jak byś miała ochotę możesz zrobić fotkę jak Szymek w nim siedzi, już przypięty.Bo ma podobne gabaryty do Ignacego i chcę zobaczyć jak to wygląda, czy nie ma luzów z boku dużych. Olcik - Domyślam się jak wygląda Twoja córka, bo mam siostrzeńca co waży 7 kg z haczkiem i ma 71 cm. Taka sznurówka z niego:) Ale ma 5 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do telefonu mi firma bez różnicy ale z fishera te telefony wydają się najbardziej interesujące. Patrzyłam jeszcze z vtecha ale jakieś takie ubogie one.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. U nas w nocy od jakiegos czasu masakra, pobudki z wrzaskiem 5-6razy w nocy. Maz wyemigrowal na kanape, a Baska spi że mna, bo po 3 takich pobudkach się slaniam na nogach, i nie chcę mi się stac nad lozeczkiem żeby uspac mala po raz kolejny. Wiec spi że mna. Nie wiem co jest grane. Dziasla sa rozpulchnione, wszystko laduje w buzi, slini się jak diabli a zebow ni widu ni slychu. A dziś do szczepienia idziemy. Ostatnia dawka i poznoej dopiero po skonczeniu roku. Mialam isc jak Baska skonczyla pol roku, ale najpierw przed wyjazdem nie chcialam, pozniej Baska byla chora i tak zlecialo. Kupilam Basce puzzle piankowe, ale stwierdzilam że ona i tak po dywanie smiga, wiec wzielam takie z literkami i cyferkami, jak się znudzi to schowam i jak zacznie się przedszkole, to bedziemy się uczyc :) A jeśli o zabawki idzie, to Baska teraz ma taki mlotek, jak się uderzy to wydaje dzwiek, inne zabawki moga nie istniec:) taki mloteczek za 5zl kupiony w zoo a tyle radosci:) A i Baska na kucyku jechala w niedziele w zoo:) No i kosi kosi lapki robia furrore- kosi zawsze i wszedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) ja mam chwilkę Julka śpi Amelka bawi się z kuzynką :)Julka marudna była dolne dwójki dają znać :/ jak Julka się obudzi to idziemy na plac zabaw :) Amelka mówi mamuś idziemy na nivea :) bo nivea sponsorował plac zabaw w naszej wiosce bo wygraliśmy konkurs :) Ewka-jak Szymon ? Sylwuś-jak Layla ?lepiej ? Ewela-my mamy różne telefony bo Amelka je uwielbiała w sumie do tej pory się nimi bawi jak udaje że gdzieś dzwoni :) Julci najbardziej ten się podoba http://allegro.pl/mzk-wesoly-telefon-z-dzwiekiem-smily-i2495869315.html znajoma ma ten http://allegro.pl/telefon-edukacyjny-dla-malucha-polski-angiel-madej-i2508146874.html tez dziecko lub się bawić:) ale ten z fisher price tylko jest ciężki . Aneta-zdjęcia super :)ale masz racje lepiej chyba jechać za granice :)my myśleliśmy za rok nad morze jechać ale chyba do szwagra polecimy do Irlandii powspominać gdzie mieszkaliśmy i ocean jest więc też poplażujemy tylko pogoda nie pewna ale chcemy lecieć puki Julka nie będzie mała 2 lata to będą tańsze bilety :) chodź może się jeszcze zmienić bo ja boje się latać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia-moje dziewczyny też taki mają duży i mały lubią się nimi bawić :) tanie a zabawy że ho ho :) w sklepach po 2,50 też są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia-buziaki dla Basi i trzymam kciuki żeby nie bolało i wszystko po szczepieniu było ok.:) Julka dopiero wrzesień październik będzie miała to szczepienia bo jest o 3 m-c przełożone przez ospę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siema ! I my klaniamy sie nisko... Layla nadal w nocy wstaje po kilka razy...I nie buja sie nacienkich kuloskach tylko na grubych z celulitisem dla odmiany ;) placze do tego I musze przy niej tancowac, teraz mleko musi wypic o 4/5 rano bo inaczej nie da RADY... Olcia to to Rzeczywiscie ...250 km...ja bym nie dala RADY z Layla...niebawem jedziemy na lotnisko 150 km I ja JUZ sie boje...;( NIUNIA dziekujemy ;) mala ZDROWA...wiec tylko nocki Mamy gorsze " niz przywyklam...ale tak mysle ,ze to przez to ze siama SPI w lozeczku" Zaczely tez jej rzesy odrastac...na SZCZESCIE!!!! Bo balam sie ,ze jedno oczko bedzie lyse;( Wlasnie tancuje mi przy nodze bo ulubiona piosenka leci;) Moj ulubiony widok...jak grubby tylek w pampersie LATA we wszystkie strony...I glowa na nie nie nie nie ;) taniec poczochraniec;) Dziewczyny jak Wasze pocieszki????? CZOPELEK ??? Ewa?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela-moja Julka też nie lubi się teraz ubierać bodów lub bluzeczki jak przebieramy pampersa to ucieka z pupą daje jej krem do rączek i się nim zajmie a ja robie swoje :) od 3 dni nie chce jeść zupki nawet gumową łyżeczka chyba na zęby wrrr z tymi zębami ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie Klaudia a Basia nie Ma zadnych bordowych napuchniec????? Sprawdz dobrze a Moses te zebolki przebily tylko ich JESZCZE nie widac??? A MOZE wyczujesz paluszkiem??? Kurcze dziwna sprawa z ta NASZA Basia;( a MOZE zle sny poprostu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewela ja JUZ o TYM pisalam ,ze zmiana czegokolwiek to katastrofa...ubieranie nieeeee!!!! A pampers to lojezuuuuuuuuu ucieczka natychmiastowa...ostatnio kupskiem mi mate umazala ...tak uciekala od przebrania sraki""""" Ostatnio najlepsza zabawka, to wystajacy kawalek paseczka z kojca...MOZNA przy nim majstrowac I obgryzac" a co do telefonow Mamy FP niestety jest tak cichy,ze u NAS sie nie sprawdzil...na POCZATKU myslalam ze to baterie WLOZYLAM nowe ale taka SAMA KISZKA...wiec zero zainteresowania ze strony Layli...no MOZE troszenke czasem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina Ja lecialam pierwszy raz-nie było tak źle. Pogoda się skiepscila, pochmurno,(nie pada), ale moze i lepiej bo upaly wykanczaja. A u nas sezon slubow:) 18 kuzyn. We wrzesniu kolezanka A w pazdzierniku przyjaciolka tez na wesele idziemy. Robia tak jak my slub z chrztem I male przyjecie weselne. Maly Pawelek juz 4 tyg ma. A Baska zaraz 8msc leci ten czas bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×