Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

hehe, ja jestem na odwyku chipsowym:P To był mój nałóg, niestety u mnie nie skończyłoby cię na kilku tylko na całej paczce;) mi pomaga picie mięty, cały dzień ją popijam i tak w okolicach 14 ustąpiły na tyle, że mogłam zjeść w spokoju obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uważam że to nie jest najlepszy czas na poczatek ciąży. pomimo tego że wysyp jarzyn, owoców to ja nic nie mogę jeść. chyba lepiej było tak jak w poprzedniej ciaży, kiedy to właśnie teraz zaczynał się dla mnie najlepszy okres - skończyły się mdłości, wymioty i mogłam jeśc wszystko! a raczej pochłaniać : Ptakże wg mnie najfajnieszy czas to własnie zajść w ciążę około lutego i urodzić listopad-grudzień :) do lata maluch duży, latem chodzisz z takim fajnym, nie za wielkim brzuchem a upały nie wzmagają mdłości, bo one kończą się zanim upały przyjdą :) to taka moja dywagacja odnośnie diety i pór roku i ciąży :) a i mi chipsy pomagają na ... zgagę! ale nie dużo, max 5 czipsów bo więcej powoduje mdłości :P ale nie paprykowe, bo po tych to tylko mnie mdli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale znowu w szkole byłoby jedno z najmłodszych i może mieć zaległości;-) Każda pora roku ma wady i zalety, ale wiadomo, że nie wszystko od nas zależy;-) Ja to planowałam kiedy zacząć ostre starania, myślałam że zajmie nam to kilka miesięcy. A tu taki szok był, ale pozytywny:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatku też tak myślałam ale w sumie to myślę że do tych 6 lat to te różnice wynikające z kilku miesięcy się wyrównają :)zasadniczo mówię ja byłam bardzo zadowolona z tej ciąży na koniec roku :) no może lepiej byłoby zajśc w ciążę w kwietniu i rodzić w styczniu :) to i zaległości zero w szkole, bo najstarsze, i jeść już by się dało normalnie w czerwcu, lipcu.... eh takie dywagacje nieco bez sensu, bo maluszek i tak przychodzi kiedy chce :P i choćby się człowiek starał na konkretny miesiąc to zapewne mu nie wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamiętam ze szkoły że różnice między dziećmi ze stycznia i końcówki grudnia już były zauważalne. Ale to pewnie zależy indywidualnie od dziecka. Szwagierka mi polecała żebyśmy tak trafili z porodem na maj /czerwiec;-) i co:-D młode wywinęło numer i będzie wcześniej. hehe mam taki dziwny problem, mąż boi się kochać bo ostatnio to krwawienie było w dzień kiedy był sex. Kurcze nie wiem co robić, nie wyobrażam sobie tak długiego celibatu a i lekarz nie zabraniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sex w ciąży jest bezpieczniejszy po około 8tygodniu, wtedy macica jest już zamknęta czy coś ;) ale nie wiem ile w tym prawdy - wyczytałam to gdzieś w necie... Jeśli męczy was zgaga zjedzcie kilka migdałów - ponoć każda kobieta w ciązy powinna jeść dziennie około 23migdały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miarka może lepiej poczekaj z tym seksem? w sumie dopiero co plamienia były. myślę że po kolejnej wizycie, kiedy wszystko będzie już ok mąz się odblokuje :) zawsze może też on porozmawiać z lekarzem na temat przeciwwskazań, zagrożeń itp. mój po takowej rozmowie w 1 ciaży bardzo sie uspokoił i nie bał już niczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba dobry pomysł żeby usłyszał to od lekarza skoro mi nie wierzy;-) W sumie mam książkę o ciąży i też pisze ze o ile nie zabraniają to można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak
ja mam teoretycznie termin na drugą połowę lutego, więc się dołączam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem jest cudowny:-D chciał pół domu przenieść na parter żeby nie musiała chodzić po schodach;-) nieba by mi przychylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusiak witamy w gronie przyszłych szczęśliwych mamuś :) jak się czujesz? jakieś objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak
kropka693 ehh szcześliwa to mało trafne określenie... objawy- powiększone piersi poza tym mam często bóle krzyża, bóle podbrzusza, od tygodnia mam niewielkie krwawienia i temperaturę- 35,5. Na dodatek cierpię na kompletny brak apetytu, zmuszam się, żeby cokolwiek zjeść :( a mój lekarz twierdzi, że wszystko jest ok. Robił mi usg, gdy skończył się 6 tydz. i było póki co widać sam pęcherzyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi bóle krzyża przeszły na poczatku 7tyg ... a piersi nie powiem, nie powiem też mi sporo się powiększyły na początku bolały mnie tak mocno, że w nocy sie budziłam ale na szczęscie już ból przeszedł i mogę się cieszyć nie tylko z ciąży ale również z ich nowego rozmiaru hehe w którym jesteś tyg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusiak
połowa 7 tyg. dodam, że to moja druga ciąża, pierwsza obumarła, pojawił się sam pęcherzyk i nic więcej i czułam się wtedy identycznie jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic się nie martw i myśl pozytywnie :) je też straciłam pierwszą ciążę... z tego co mi lekarz tłumaczył 1 na 4 kobiety, ktore zaszly po raz pierwszy w ciążę tracą ją z przyczyn naturalnych... nie ma co się martwić, trzeba myslec pozytywnie bo to dużo daje...!!! Pozdrawiam Was dziewczyny i uciekam na grilla :) chociaz w sumie i tak pewnie nic nie zjem ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam fazę i oglądam wózki i już mnie boli głowa od ich ilości;-) po prostu obłęd. Dusiak- już Ci pisałam, pozytywne myślenie to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to dobrze ze zostawiłam sobie rzeczy po synku tylko wozek nam zostanie do kupienia.kupujecie nowy czy uzywany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już po pracy... zajadając się paluszkami można przeżyć jakoś dzień, naprawde!! aż sama się dziwię:) mąż nakazał kupić mi dziś kalafiora i po pracy ugotować i zjeść... tak też zrobiłam. tzn tylko kupiłam, bo jak przyszłam do domu to... zachciało mi się spagetti :) więc pędem do biedronki po makaron ser i sos i.... już prawie zjadłam cała jaką zrobiłam:D:D ale jak dobrze się czuje!!! to była chyba moja pierwsza ciążowa zachcianka :) a kalafior bedzie na jutro, albo na wieczór dziś jeszcze bo a nóż zgłodnieje i trzeba bedzie znow się czymś zapchać :) pozdrawiam Was dziewuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko śpi, ja już wykąpana siedzę i na męża na skypie czekam :) ale Franek był dziś nieznośny! na koniec dnia myslałam że mu trzepnę w tyłek nieźle! siedzieliśmy sobie na kocu, bawiliśmy się zabawkami, a ten nagle wstał i hop mi na ramię, żebym go do przodu przez ramie przerzuciła, ok często to robimy, tylko że najpierw zawsze musi poprosić. nie pozwalam tak z zaskoczenia, żeby sobie i mi krzywdy nie zrobił. więc mu tłumaczę po raz "enty" że tak nie wolno. to wziął ze złością swój pojemnik z autkami i mi po nerkach walnął! oj miarka się przebrała i zatargałam go do kąpania! wykąpałam i poszedł spać. a ja do wanny bo brzucholek nieźle bolał :( co do wózka to ja mam po synku - jedo bartatinę classic. jak dla mnie genialny wózek! na pompowanych kołach, niestety na wahaczach a nie na paskach, ale to nic. super! zwłaszcza dla zimowych maluchów, bo gondolka obszerna :) ja kupowałam go używanego ale w świetnym stanie i teraz trzeciemu dzidziusiowi będzie służył :) później na lato kupię spacerówkę rozkładaną na płasko, żeby nie targać tak dużego wózka jak już śniegów nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wzięło na kakao:-D do tego bułeczka z powidłami malinowymi. Chyba młode potrzebuje wapnia bo nigdy mleka nie lubiłam. Cod do wózków mam 3 faworytów: Xlandera: http://allegro.pl/x-lander-xa-2011-maxi-cosi-wyprawka-28-elem-i1670258099.html ABC desgin http://allegro.pl/wozek-abc-design-mamba-fotelik-torba-gratis-2011-i1670372397.html Espiro GTX http://allegro.pl/3-w-1-espiro-gtx-gondola-spacerowka-fotelik-w-wa-i1672578312.html Zależy mi żeby był lekki, składany i trzy funkcyjny i koniecznie z montażem fotelika na stelażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witam ja tesz bende mamusią 4 lutego przynajmniej tak wychodzi z ostatniej miesiączki okres miałam 28 maja i nic brak kolejnej miesiączki zrobiłam z 6 testów i każdy pozytywny na początku słabiutka druga kreseczka a teraz obie grubiutkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia na pewno to dobrze policzyłaś? Ja ostatni okres miałam 3 maj a termin gdzieś początkiem litego. Wiec jakim cudem Tobie wychodzi podobnie? Powinnaś mieć początkiem marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wózki to ja mam taki upatrzony JumperX firmy Tako, właśnie to jest 3 funkcyjny gdzie można doczepić fotelik do stelaża i jest duży wybór kolorów ale to polecam oglądać na ich stronie bo tam jest tego najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miarka to widzę że chyba będziemy mieć termin na ten sam dzień, bo ja też ostatni okres miałam 3 maja :) mi lekarz narazie nie powiedział kiedy termin. w sumie to niewiele mi powiedział. tyle że 6 tydzień (20 czerwca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No podobnie;-) tylko że ja troszkę później zaciążyłam niż liczą kalkulatory ;-) wiem akurat dokładnie kiedy:-D Też lekarz jeszcze mi terminu nie podał. Tylko z usg wychodziło 6/7 tydzień w poniedziałek jak miałam badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×