Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość ZAŁAMANA 1
Hej jeśli chodzi o teściowe to moja nie jest lepsza w ogóle to mało z nią rozmawiam bo nie mam o czym z nią gadać ale to długa historia. niedawno dowiedziała się o ciąży i męża zapytała tylko czy chodzę do tego samego lekarza co wtedy żadnego dobrego słowa tylko lekarz ją interesował a chodzę do tego samego. Pewnie mnie obarcza o stratę Mikołajka ale my nie powiedzieliśmy jej prawdy wie tylko że poroniłam gdyby się dowiedziała to rozpowiedziałaby to po całej rodzinie więc tak jest lepiej... Dzisiaj źle spałam pewnie przez ten upał, w ogóle to ostatnio bardzo dobrze się czuję gdyby nie ból piersi i rosnący brzuszek to nie wpadłabym na to że jestem w ciąży, mam nadzieję że mały rośnie ciągle czekam na te ruchy a tu nic 15 tydzień leci... Wizyta dopiero 6 września chyba jajo zniosę żyję tylko myślą że ryzyko poronienia jest już małe na ty etapie . Dziś na obiad naleśniki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co u Was? u mnie dzis 34stopnie szalu juz dostaje tak mi goraco ufff .co do wagi to ja przytylam 1 kg nie wiem czy to troche nie za malo to prawie 16 tydz za to brzuszek jest juz jak najbardziej widoczny i pępek zaczyna mi wychodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ mogę się do Was przyłączyć ? :) też mam termin porodu na lutego, lekarz wyliczył że na 21.02.12 :) ja na necie wyliczyłam 17/18.02.12 :) ale pewnie i tak psikus będzie i wypadnie w inną datę :P dziś zaczynam 16tc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli nie jest ze mna źle... NIby waga stoi w mcu, ale tez kawal babska sie zrobilam;p Co do bucikow, to racja...skorzane jak skorzane, ale ja w ogole uwazam, ze nawet jak dziecko nie ma problemów, to jedne buciki korekcyjne do latania chociazbby po domu powinno miec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przyszłe Mamy!:) ja również mam termin na luty, ja teraz dopiero (przez ostatni miesiąc) przytyłam 1kg, tak to do tej pory traciłam bo przez wymioty schudłam 4 kg,.wymioty zaczęły się w połowie 2msc, czasem nie miałam nic w żołądku przez 4 dni,na szczęście z początkiem czwartego msc już ustąpiły, naprawde to był koszmar.troche mi było lepiej jak gin dała wit B6,a rano mąż robił mi kanapkę, którą jadłam leżąc i nie popijałam niczym. ja też brałam luteinę dopochwowo (bo mam torbiel na jajniku) i wtedy miałam takie upławy, teraz czasem jakaś wilgoć ale nie tak bardzo, a powiedzcie mi proszę czy czujecie ból w podbrzuszu? w sumie teraz dopiero zaczął mi rosnąć brzuszek, więc może dlatego od 2 dni mnie pobolewa, czasem zakuje.. będę wdzięczna za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki :) U mnie też upał nie do wytrzymania, aż słabo się człowiekowi robi. Poza tym tradycyjnie dzień zaczęłam od wymiotów - feee, kiedy to się skończy??? Mam 15 tc i 4 kg na minusie, wielkie wory pod oczami i szarą przemęczoną twarz. mmazia - mnie też ostatnio ciągle boli brzuch i czasami zakuje, ale w poprzedniej ciąży też tak miałam, więc to chyba normalne. No i też słyszałam, że magnez pomaga, więc muszę wysłać męża do apteki, żeby mi kupił. Pozdrawiam, miłego popołudnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie biorę magnezu.. ale wezmę za chwilkę;) a czy to wiesz z własnego doświadczenia czy polecił Ci gin? bo wczesniej bolały mnie plecy (okol. krzyżowe) i wyczytałam w necie ze połączone z bólem brzucha może sugerować odklejanie się łożyska, dlatego trochę panikuję... ale w sumie ból nie jest jakiś nie do wytrzymania tylko tak nudzi, czasem mocniej.. dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ile u mnie jest spopni? termometr pokazuje mi 40 stopnie istne szalenstwo.a ja cala spuchnieta jestem.magnez naprawde pomaga tylko ja na poczatku bralam spora dawke bo 6 tabletek dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli moge Ci cos poradzic to nie czytaj za duzo o bolach w ciazy na necie naczytasz sie glupot i bedziesz zamartwiala.jak cos sie niepokoi poprostu zadzwon do twojego lekarza.ja mam super gina zawsze moge na niego liczyc powiedzial mi ze z kazdym pytaniem moge zadzwonic o kazdej porze dzieki niemu jestem spokojna a magnez to on mi polecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję uspokoiłaś mnie :) może masz rację najgorzej się zamartwiac, wizytę mam za 2tyg jak mi się nie poprawi po magnezie to pójdę wczesniej, pozdrawiam cieputko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja mam dzisiaj cholerną chandrę. Zmiany nastrojów i wszystko co najgorsze. Popłakałam się bo nie mam krzesełka dla małej do karmienia i muszę karmić w bujaczku (i nieważne, że w tygodniu mamy kupic) albo, że Maja piszczy cały dzień a ja potrzebuję 10 minut dla siebie. W ogóle dziś takie prozaiczne rzeczy doprowadzają mnie do histerii;) U mnie na kompie pokazuje, że niby w naszej miejscowości jest 31 stopni, ale podejrzewam, że odczuwalna temperatura jest dużo wyższa więc z Mają nawet się nie wybieram na dwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie ostatnio ja tez mialam zly dzien wszytko mnie wkurzalo a moje dziecko jak na zlosc bylo nieznosne.mialam ochote popostu wyjsc z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzisiaj właśnie taki dzień, że najchętniej bym uciekła gdzie pieprz rośnie. Niestety mieszkamy 200 km od rodziny, dziecka nie mam komu podrzucić, K od 6 do 19 w pracy. Kocham tą moją małą nad życie, ale czasem chciałabym mieć chociaż godzinkę dla siebie. Tak siąść i robić nic. Tak po prostu. Czasem to wpadam w panikę jak sobie pomyślę, że zaraz będzie dwójka i jak ja się rozdzielę. Ja wiem, że to trochę od przemęczenia. Od 7 miesięcy nie miałam dnia wolnego, nie wyspałam się i człowiek w pewnym momencie zaczyna schizować. Wczoraj śmiałam się do K, że nasze życie uczuciowe i erotyczne "kwitnie":P Wieczorem jak już położymy się w końcu do łóżka to zasypiamy nawet nie wiemy kiedy. Wczoraj stwierdziliśmy, że my to już jak małżeństwo z 40to letnim stażem. Ostatnio widziałam śliczny płaszczyk wiosenno jesienny z podpinką i dziś chyba na wieczór pojedziemy Mai kupić. Od razu z dwie pary spodni i jakąś czapeczkę. Butki ostatnio kupiliśmy i w sumie bedzie obkupiona na jesień. Na zimę ma kombinezon to tylko buty będę musiała kupić i to jakieś porządne bo przecież już będzie się uczyć chodzić. I śpiwór będę musiała dokupić bo ten co Maja miała do gondoli to Błażej przejmie. Boże, i zaczynają się wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny:) nie pisze nic bo nie mam siły, w taka pogodę czuję sie fatalnie....szkoda gadać z moim małym nawet na chwilkę nie wychodzę bo normalnie się duszę. U mnie zaczął się 16 tydzień a więc do połowy bliżej niż dalej:)za tydzień kolejna wizyta i zobaczymy ile waży moja kluseczka:)) witam nowe koleżanki:)) coraz nas więcej, ciekawe jak faktycznie ułożą nam się te terminy, już nie mogę się doczekać kiedy zmodyfikujemy tabelkę i dopiszemy "SZCZĘŚLIWE MAMUSIE" I DATY PORODÓW:))jak ja to wytrzymam jeszcze...tyle czasu 5 miesięcy mam pytanko jeszcze, do tych mam którym coś brakuje do dzidzi, kiedy robicie zakupy??bo ja po połowie chciałam, ale jakoś nie mam jeszcze zapału:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholera jasnaaaaaaaaaaaaaaaaaa
wiecie co? jak tak się was poczyta to się można schizy nabawić... Tej wody odchodzą, ta ma linie a ta nie ma, ta ma skurcze, itd. Prawda jest taka, że każda ciąża jest inna i każda z nas będzie ją inaczej przechodzić. Jesteście pod kontrolą lekarzy to się ich pytajcie czy dany objaw jest normalny czy nie. Przecież to jest chore. A schizy typu "o jezu bo nie mam kreski pod brzuchem" są po prostu śmieszne i doprowadzają do niepotrzebnej paniki szczególnie u kobiet, które są w ciąży po raz pierwszy. Pozdrawiam i kończę czytanie tego waszego topu dla mego dobra i dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Ja dzisiaj od piatej na nogach bo Mai się kupę zachciało:P i chciał - nie chciał trzeba było wstawać. Już trochę sobie ogarnęłam, potem K wróci z pracy to miasto, pakowanie i jutro na ok. 2-3 tyg. jadę z Mają do moich rodziców. A potem przeprowadzka:D Wczoraj kupiliśmy Mai płaszczyk, dwie pary spodni, czapeczkę i już na jesień wszystko ma:) No nic, idę dalej działać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze nie tylko ja wstaje tak wczesnie witam jak minela noc? bo u mnie nie za bardzo moj fifi ciagle sie budzil i jestem niewyspadan.dzis kolejny dzien upalow i nauki sikania do nocnika.nie przypuszczalam ze bedzie az tak ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka tu cisza :D pewnie wszyscy obiadki gotuja .jej dzis u mnie jest 42 stonie jeszcze gorzej niz wczoraj.znow bede siedziala w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justine89 -> pewnie, że możesz:) Jak mnie od wczoraj zgaga męczy. Pamiętam co z Majką przechodziłam. Nawet ruszyć się nie mogłam w łóżku wieczorem bo od razu pieczenie w gardle. Zgaga 24h/dobę i nic nie pomagało. Już się boję a tu jeszcze tyle tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justine89 jasne, że możesz:) Nie widziałam chyba wcześniej Twojego posta:( Pisałaś który to już tydzień??? Ja mam dziś takiego lenia, że od 7 rano nic jeszcze nie zrobiłam:) I tak chyba zostanie do wieczora, a jutro niedziela, dzień odpoczynku, więc też nic nie będę robić:) A najgorsze jest, że to "nic nie robienie" zaczyna mi się podobać:) Pozdrowionka i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justine już doczytałam i wszystkowiem:) Endlessly znam ten ból - w pierwszej ciąży taka zgaga męczyła mnie cały 9 miesiąc (dobrze, że tylko jeden) i naprawdę uprzykrzyła mi życie:( Ale słyszałam, że jak kobieta ma zgagę to podobno dziecku włoski rosną:) Nie bardzo w to wierzę, bo moja kumpela miała całe 9 miesięcy i urodziła łysego bobasa a ja miałam tylko miesiąc i moja mała miała mnóstwo czarnych, długich włosków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :) mam nadzieję że szybko się wdrąże :) no tak, więc jak pisałam wcześniej 16tc :) termin porodu wg.lekarza na 21.02.2012r. :) moja pierwsza ciąża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie zgaga na szczęście jak na razie nie dopadła :) jedynym minusem jaki jest to spakek ciśnienia, przez co jestem bardziej osłabiona, niekiedy ospała, boli mnie czasami głowa itp. szczególnie spada mi ciśnienie w takie upały, dlatego zostaję w domu i nigdzie nie wychodzę, bo mam za duże zawroty głowy itp. czy któraś z Was już zna płeć bądź czuła pierwsze ruchy? :) ja poczułam już ok.15tc i to w pierwszej... aż sama byłam w szoku :) no bo przecież to nie wedle podręcznika :P i do dziś czuje już te bulgotania i uczucie jakby coś mi tam pływało :) a w 16tc czuję już delikatne tak jakby uderzenia pojedyńcze :) super uczucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholero jasnaaaaaaaaaaaaaa jestem w ciązy po raz pierwszy i jestem pełna obaw Z pełna świadomością , że każda ciąza jest inna i z pełną odpowiedzialnością gina za moją ciążę zaskakuje mnie niemal wszystko Fajnie jest podzie4lic się swoimi odczuciami, zapytać bardziej doświadczonych Nie o wszystko jesteś w stanie zapytać lekarza bo czasem zapominasz, czasem cos dzieję się dwa dni po wizycie Jeśli Tobie to przeszkadza to po co komentarz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanda nie komentuj "pomaranczowych" nicków bo wtedy jeszcze bardziej sie czepiaja ;) olac je i tyle ;) ja jestem jeszcze na topiku staraczek, tam pisze z dziewczynami odkad sie staram o dzidziusia, i jak nam jakas pomarancza pisze olewamy ja i zero komentarzy, wtedy daja sobie spokój ;) nie ma sie co nimi denerwowac Kochana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nie wiem jak u Was, ale u nas można dosłownie paść od tego upału. Chciałam na zakupy się wybrać, ale nie ma szans żebym wyszła z domu. Może wieczorem będzie trochę chłodniej i wtedy się wybiore :) Mam pytanie... czy wszystkie z Was odczuwają bolesność piersi albo inaczej- czy one powinny boleć przez całą ciążę czy to może zły znak jak nagle przestają boleć? Mnie od początku ciąży znacznie się powiększyły i pobolewały, swędziały mnie sutki, a teraz nagle przestały boleć. Od wczoraj zero bólu, nawet jak dotykam czy przyciskam. Czy to jest normalne? Tyle się ostatnio naczytałam o poronieniach, że zaczynam schizować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie ;) mnie też już przestały boleć ;) ale zawsze możesz o tym wspomnieć swojemu lekarzowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×