Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Właśnie czytam na innym forum, że to nie jest dobry znak gdy nagle przestają boleć piersi. Ja przechodzę ciążę niemal bezobjawowo- żadnych mdłości, żadnej zgagi, wymiotów, jedynie senność i ból piersi, ale tak jak przeszła mi senność, tak teraz też ból piersi. Wyczytałam, że może to świadczyć o niskim progesteronie, który jest niezbędny do podtrzymania ciąży. Kurcze, przez tą ostatnią akcję z wodami przejmuje się dosłownie wszystkim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
królewna skoro tak Cię to dreczy zadzw.do lekarza... wszędzie można wyczytać ze w II trym ból piersi ustepuje... mnie nie bola, byłam teraz na usg i wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, wiem justine89 :) Twoja Królewna jedne bolą inne nie, bierzesz jakieś leki na podtrzymanie?? U mnie sytuacja wyglądała tak im więcej luteiny tym większe i bardziej bolące piersi Teraz już z sześciu biorę jedną i ból jest mniejszy, natomiast swędzenia sutków chętnie bym się pozbyła W internecie można przeczytać wszystko Też schizuje na temat przeziorności, rozmiaru płodu (jest rooche mniejszy niż wymiary podane na stronkach) Jeśli naprawdę coś ma Cię uspokioć to lekarz, bo my możemy sobie gadać, a mnie dopiero jak lekarz powie, że ok to przestaje się denerwować Ale Dziewczyny pierwszy trymestr za nami, ryzyko poronienia znacznie spadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę trochę przystopować i się opanować bo przez tą ostatnią akcję z wodami dosłownie głupieje... zaczęłam zwracać uwagę dosłownie na wszystko i wszystko wydaje mi się negatywnym objawem :O Pójdę w pn. do lekarza i wtedy pewnie się trochę uspokoję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
królewna, wanda ma racje :) i nie stresuj się tak taki objawami (bo to nie jest coś najgorszego) , wiem że wiele kobiet przestają boleć piersi, a przez stres tylko dzieciątko się denerwuje... mam nadzieje ze w pn sie uspokoisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
królewna, wanda ma racje :) i nie stresuj się tak taki objawami (bo to nie jest coś najgorszego) , wiem że wiele kobiet przestają boleć piersi, a przez stres tylko dzieciątko się denerwuje... mam nadzieje ze w pn sie uspokoisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej niedzielni:) Twoja królewna, na pytanie czy komputer może zaszkodzić ciężarnej, większość lekarzy odpowiada, że TAK jeśli jest podłączony do internetu! I jest w tym trochę racj! Postaraj się unikać czytania tematów o poronieniach, chorych dzieciach itp bo to na pewno Ci nie pomoże a jeszcze bardziej Cię zdołuje! Jak masz jakiś problem to dzwoń do gina, bo tak naprawdę żadne forum internetowe nie odpowie Ci tak fachowo jak lekarz, czasem wręcz przeciwnie! Zauważyłam, że czasami dziewczyny (nie piszę tutaj konkretnie o naszym temacie) niby człowieka pocieszają, że wszystko jest ok ale dopisują celowo jakieś niby prawidłowe wyniki, wiedząc że nasze są inne! Każda ciąża jest inna i to jest pewne! Ja ostatnio porównywałam wyniki badań usg z 13 tyg w pierwszej ciąży i obecnej i nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo się od siebie różnią! Wtedy lekarz mówił, że wszystko ok i teraz też mówi że jest ok! I ja mu wierzę, a nie sugeruję się tym co pisze np zośka33 z jakiegoś tam forum! A piersi też przestały mnie boleć i wszystko jest ok! Więc dziewczyno głowa do góry i nie stresuj się:) Ale się kurde rozpisałam:) Miłej niedzieli Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny! dziękuje za radę z magnezem, u mnie działa:) dziś rano po raz pierwszy czułam dokładnie ruchy maleństwa:D piersi mnie też już nie bolą od jakiegoś czasu, powiedzcie mi proszę cos na temat dentysty? czy leczycie ząbki i czy krwawią Wam dziąsełka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, krwawiące dziąsła mam po każdym myciu zębów - od początku ciąży, ale to podobno typowy objaw.. Zaczęłam 18ty tydzień i nie nie czuję jeszcze ruchów maleństwa. W środę byłam na badaniu, dziecko ułożyło się w taki sposób, że lekarz sprawdził serce, mózg i żołądek, ale nie dał rady zmierzyć i na 100 % ustalić płci, tym razem jest "podejrzenie" że dziewczynka (ostatnio, w 13 tc, był chłopczyk) :D w połowie września mam szczegółowe badania. Dziewczyny, mam wilczy apetyt i przytyłam już całkiem sporo, podobno przez to, że miałam niedowagę przed ciążą, 10 kg - mam nadzieję, że trochę mi się ta waga uspokoi - nie jem słodyczy od piątku :D Ale bym chciała już iść na zwolnienie w pracy... Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki :) nareszcie koniec upałów :D ruchy czuję od wczoraj :) muszę zapisać 27 sierpnia :) czuć już czasem coś mocniejszego, ale zwykle to jakieś fikołki i czuję że coś się tam buja :D skurczy ciąg dalszy,. niestety... czasem muszę włączyć pauzę i odsapnać :) waga stanęła na 63 :) na szczęście :) Piersi nie bolą, tylko rosną i puchną :P domyślam się, że ku uciesze P :P Pozdrówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u mnie ból głowy troche przeszedł :) chyba brakowało mi faktycznie żelaza wynik miałam taki zły że chcieli mi od razu dać zastrzyki ;/ ale biorę tabletki i jest już coraz lepiej:) u mnie waga tez sporo podskoczyla z 46 na 50 kurde tyle to ja z młodą przytyłam w 7 miesiącu ;d no ale każda ciąża jest inna:) brzusio już sie troszke uwidocznił w obcisłej bluzce widać go i to bardzo :) u mnie ciągle remont ech czekam aż w końcu skończą bo już nie mam sił na to ;/ maleństwo czuje już dokładnie i coraz częściej :) jeszcze troszke i połowa za mną :) mi jedyne co to doskwiera niezmierny apetyt ;d i bóle w dole brzucha jak chodze za długo albo jak wyjde z łóżka pierwsze kroki są dla mnie koszmarem.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ mazia ja leczę ząbki, właśnie w środę idę z kolejnym zębem :) pani dentystka powiedziała żeby leczyc jak najszybciej bo z każdym miesiacem ciaży z zębem będzie gorzej... to jak się psują podczas ciąży to masakra. tak że kontrole itp. wskazane ;) mój gin.powiedział to samo. jedyne co, to robi mi bez znieczulenia. jest jakieś takie dla kobiet w ciąży , ale powiedziała że jest i tak słabe. więc ja robie bez. jestem w miare wytrzymała na ból :) jakoś daje się rade. dziewczyny mam pytanie, mój wczoraj wyczuł że tuż pod brzuchem mam lekkie stwardnienie... czy to macica? wcześniej jej nie czułam. zapytam się lekarza o to jak pójde 5.09, ale jeszcze tydzien do wizyty wiec sie Was pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Kochane nie schizujcie i nie wsłuchujcie się aż tak dokładnie w siebie, bo często możecie usłyszeć i wyczuć więcej niż jest faktycznie. Ja w pierwszej ciąży, chyba przez te wcześniejsze poronienia, byłam tak zestresowana, wiecznie coś wyczuwałam, coś bolało, coś uciskało, aż wreszcie moja gin. widząc co się ze mną dzieje, zapisała mi ziołowe krople na uspokojenie. Dziewczyny mają rację, jak coś Was zastanawia, albo niepokoi, pytajcie lekarza. Jak do wizyty daleko, jak najbardziej pytajcie na forum, ale nie nakręcajcie się, jak inna dziewczyny podobnych objawów nie przechodzi. Na uspokojenie napiszę, jak w II połowie pierwszej ciąży, moje piersi całe się zaczerwieniły, nie bolały, ale całe były zaczerwienione. Moja gin. pierwszy raz coś takiego widziała, w internecie doszukałam się już nawet nowotworu, wysłano mnie na USG i nic, nic nie wyszło i żaden lekarz nie wiedział co było przyczyną - pewnie mój organizm tak zareagował na produkcję mleka. Teraz w II ciąży moja gin. się śmieje, że traktuję ją po macoszemu, bo zaliczam wizyty, wykonuję badania i tyle. Oczywiście męczy mnie ciąży przez te nudności i wymioty, ale jakoś tak wcale się na niej nie skupiam, tzn. nie podporządkowuję wszystkiego do ciąży tak, jak to było w I ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dodatkowych kilogramów, mam 2 na plusie, ale generalnie czuje sie już jak słoń. Brzuch mi widać wyraźnie, tym bardziej, że wiecznie mam jakieś wzdęcia, ale mój brzuch póki co wygląda na utyty z przejedzenia niż na ciążowy:o Cyce też mnie już nie bolą, ale są nabrzmiałe i zwracają uwagę, co akurat mnie mniej cieszy. Dziąsła mi też krwawią i chyba wypadałoby wybrać się do dentysty na jakąś kontrolę. Ale przyznam Wam, że wbrew temu, co piszą, po I ciąży nic mi z zębami nie było. Mdłości mam nadal, ale poprzez więcej zajęć, mniej sie na nich skupiam i lepiej funkcjonuję. Nawet w sobotę pół dnia robiłam przetwory do słoików i zapachy kuchenne mnie nie odstraszyły:D Śpi mi się źle, bo nie mogę sobie znaleźć wygodnej pozycji. A najbardziej dokucza mi senność. O 19-tej czuję się jak po narkozie, a o 20-tej odpływam na całego. Trochę mnie to martwi, bo od 1 września obowiązków mi przybędzie, nie dość, że szkoła, to jeszcze korepetycje ... No i nadal walczę z bakterią, czyli jestem na antybiotyku:( Ale to już tak chyba będzie do porodu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Cześć dziewczyny Na nasze szczęście koniec upałów bo ja już powoli byłam na wykończeniu z tego gorąca:( Dzisiaj nie za dobrze się czuję pobolewa mnie znowu brzuch jeśli chodzi o piersi to od początku bolą mnie sutki i to się nie zmieniło od dziś leci 15 tydzień, już nie mogę się doczekać porządnego kopniaka czasem coś tam czuję ale nie wiem czy to synek czy moja wyobraźnia, jutro idę na badania ale mam problem bo ja zawsze budzę się około 8.00 głodna jak nie zjem od razu to mi słabo się robi a na badania trzeba iść na czczo będę musiała zabrać kanapkę do torebki bo jeszcze do domu nie wrócę... Wczoraj oglądałam wózki niektóre piękne ale ceny też piękne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana >> moja gin. twierdzi, że na czczo trzeba tylko robić test glukozy, a całą resztę można spokojnie robić po lekkim śniadaniu, byleby właśnie było lekkie, a nie np. na słodko. Mnie cieszy koniec upałów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny:) u mnie leci 16 tydzień, w sobote kolejna wizyta zobaczymy ile teraz przytyła moja kluseczka:) upał mnie wykańcza, ale dzisiaj jest lepiej... do połowy juz blisko ja nadal nie czuje ruchów pewnie dlatego że dziecko jest drobne tak mi lekarka powiedziała, narazie wszystko ok kolejne badania musze zrobić na sobote.. ja też oglądam wózki i kołyski, bede musiała sobie jeszcze w tym roku zamówic łóżeczko bo czek asie ok 8 tyg dlatego przed świętami zamówie no chyba że termin cesarki będzie w połowie stycznia to wcześniej przemyślałam sprawe razem z moim mężem i zdecydowaliśmy że jednak cesarka bedzie najlepsza, ja juz porody w swoim życiu odbębniłam:) oby tylko wszystko dobrze poszło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Ja tez zastanawiam się nad cesarką, tylko u mnie na razie nie ma żadnych wskazań do niej. Ja już miałam przed smak porodu i nie było w tym nic zabawnego ale może inaczej rodzi rodzi się zdrowe dzieciątko może radość wynagradza ból. Tyle rzeczy ładnych chciałabym kupić a tak naprawdę nie mam dla Kubusia nawet jednego ubranka, jakoś boję się je kupić. Nie chce znowu trzymać ich w kartonie, nawet kartę ciąży pozwoliłam założyć dopiero w 13 tygodniu. Jutro maż wraca do pracy trochę się ciesze bo już do głowy dostawałam przez te dwa tygodnie ale z drugiej strony będzie mi się nudzić mam zamiar w przyszłym tygodniu zapisać się na taki program aktywna mama tam wykonuję si ę lekkie ćwiczenia, koleżanka chodziła i była zadowolona, dwa razy w tygodniu i czas będzie leciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację co by znaczyło jedank, że choledra jasna też jej trochę miała :) U mnie objawów ciązowych brak poza bólem brzucha, ale to pewnie zaparcia :( Jestem w pierwszej ciązy ale również sporo juz przytyłam ok 6kg nie licząc tych które zafundowałam sobie starajać sie o dzidzie i lecząc się Ale też zczynajać ważyłam niewiele ponad 45 kg Więc gin mówi, że nie szkodzi :) teraz ok 60 Martwię się trochę bo dzidzia jest malutaka, ale przestałam sprawdzać jaka powinna być, bo byłam bliska załamanaia Wiem że jedne rosną szybciej inne wolniej moja koniec 15tyg 82mm czyli to jakis 14 tydz, ale co tam jak gin mówi że dobrze to znaczy że dobrze, a byłam bliska szaleństwu W drugiej ciązy jest napewno łatwiej dlatego znów dziękuje Mamusiom, że je tu mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde tak sie cieszyłam ze ból głowy przechodził i klops :( Nie wiem juz co robić nie wytrzymuje już :( ile może głowa boleć non stop?;/ ech to już przeszło tydzień.... to jest niemożliwe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde tak sie cieszyłam ze ból głowy przechodził i klops Nie wiem juz co robić nie wytrzymuje już ile może głowa boleć non stop?;/ ech to już przeszło tydzień.... to jest niemożliwe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAŁAMANA 1
Mnie też dziś łeb boli okropnie właśnie wstałam spałam 3 godziny i zaraz pójdę na basen popluskać się trochę, mam go za blokiem więc nawet nie muszę nigdzie jeździć. Mam straszną ochotę na żur ale muszę wytrzymać do jutra to go ugotuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnajagna
witajcie dziewczyny, jak ten czas biegnie, wkrótce będziemy na półmetku ciąży... brzuszki nam urosną, przyjdzie zima i będziemy rodzić!! na razie nie mam nic dla Dzidziusia, ale za tydzień rozpoczynam urlop więc może coś już kupię. jutro idę na comiesięczną kontrolę do mojej gin, ostatni raz przed jej operacją i muszę szukać innego gina, a ona mi nie chce nikogo polecić. pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja tak z rana bo niestety pracownicy u mnie hyh;/ nie wiem czy to jest ok ale wczoraj byłam tak rozpalona głowa gorąca policzki czerwone aż parzyły ;/ a jak zmierzyłam temperature to miałam zaledwie 35 ... nie wiem czy to jest ok ;/ do tego ten okropny ból głowy ;/ zastanawiam sie czy nie isć dzisiaj do internisty bo mam 5 kroków ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ale mam dzisiaj lenia. Wstałam już o 8.00 a za nic się jeszcze nie wzięłam, mimo że zaraz będzie 10.00 :P Za godz. mam wizytę u swojego lekarza i teraz nie mam wyjścia- muszę się wygrzebać z łóżka ;) Już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę swoje maleństwo :) Mam tyle pytań do lekarza, że musiałam zapisać je sobie na kartce żeby nie zapomnieć :P Dobra lecę, odezwę się po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena2333
Witam! Wiem, że to nie na temat, ale nigdzie nie moge znalezc tematu na ten temat, który byłby z tego roku. A więc mam ogromną prośbę, bo nie wczytywałam sie w komentarze. Jestem obecnie w 18 tyg ciąży i dwa tyg temu pierwszy raz poczulam ruch mojego malenstwa, ale od tamtej pory cisza kompletna, dzidzia juz 2 tygodnie nie daje zadnych znakow zycia, tak bardzo sie martwie, a do lekarza ide dopiero we wrzesniu. Przy ostatnim badaniu nie mialam robioego usg, wiec nie wiem czy wszystko jest w porzadku. Czy ktoras z forumowiczek tak juz miala? Ze dzidzia tak dlugo sie nie odzywala? Czy to normalne, prosze o odp. Nigdy tak jak teraz nie chcialo mi sie plakac. Martwie sie okropnie, blagam pomozcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena2333
Błagam kobitki. Jak coś wiecie, albo jak same tak miałyście to piszczcie. Też mam termin na luty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszę z pracy..
lena - ja pierwszy ruch w ogóle poczułam w 18 tc. myślę, że wszystko z twoim dzieckiem jest w porządku, ale zawsze możesz zgłosić się do szpitala na badania - masz takie prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena2333>> jeśli jesteś w pierwszej ciąży to bardzo wątpliwe, że to co czułaś to akurat ruchy dziecka. Bardzo łatwo pomylić je z ruchami jelit. U pierworódki najwcześniej ruchy czuje się około 18,19 a nawet 20 tydz., inaczej wyglada sprawa przy kolajnych ciążach. Wtedy jest możliwe wyczuwanie ruchów w 16 tyg. W moim przypadku w pierwszej ciązy poczułam je dopiero w 19 tyg. teraz jestem w 16 i jeszcze ich nie czuję, choć wydawało mi się 2 tyg. temu, że czułam je wyraźnie. Tak więc nie ma się co zamartwiać, jeśli nie poczujesz żadnych ruchów do 20 tyg. to dopiero wtedy należy zgłosić się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena2333
Tzn ja poczułam ostatni dzień 15 tygodnia-przynajmniej tak mi się wydaje. Chyba, że to nie był ruch dziecka, ale wtedy byłam pewna, że to na pewno to. Jest to moja pierwsza ciąża więc mogłam się mylić. Mam ogromną nadzieję, że wszystko w porządku. Robię wszystko, żeby tylko jakoś zachęcić dzidzie do ruchów, ale nic nie czuję. Może jestem za gruba żeby czuć jeszcze? a może dzidzia kopie, tylko ja nie czuję? Najbardziej się martwię, bo bez sensownie naczytałam się bzdur o obumieraniu płodu. I teraz ta myśl nie daje mi spokoju. Muszę przestać myśleć o tym. Może po prostu jest za wcześnie. W każdym razie dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×