Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

mała_agatka chodziło mi właśnie o to jakie te majtki kupować, wkładki, podkłady poporodowe. Na co zwracać uwagę:) To co wkleiłaś z pewnością mi pomoże:) Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esga - proszę bardzo :) ja miałam te majtki przy 1 porodzie i są super! przede wszystkim sa wielorazowe, jak się pobrudzą można szybko wyprać i mieć na za chwilkę, bo schną szybciutko :) siateczka w pełni przepuszcza powietrze, no i sa wysokie i ładnie trzymają pieluchę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :D my już po przedszkolu :) synek znów zostaje bez najmniejszego problemu :) no i po niemiecku zaczyna coraz więcej mówić :D także super!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_agatka Ja również skorzystam z Twoich rad :) Jeszcze troche i maluszki będą z nami więc najwyższa pora zadbać o resztę wyprawki :) W pierwszej kolejności kupię rzeczy potrzebne mi do szpitala, potem całą resztę dla maluszka :) Już wszystko wysprzątane i czas zacząć się uczyć, za niecałe 2 tyg. kolokwium :O Tak się zastanawiam dziewczyny nad witaminami Pharmaton Matruelle. Wczoraj je kupiłam bo tak doradziła mi pani w aptece, ale w sumie niewiele o nich słyszałam, gdzieś mi tylko plakat mignął a tak to nic poza tym. Mają wszystkie potrzebne witaminy i kwasy omega 3. Czy któraś z Was je bierze? Chciałam jakieś z omega bo wcześniej brałam femibion i falvit mama, do tego musiałam dodatkowo brać omega bo te witaminy nie zawierały ich w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja od wczoraj źle się czułam było mi słabo i duszno. Z rana poszłam do przychodni oddać mocz i poprosiłam o zmierzenie ciśnienia, okazało się podwyższone i skierowali mnie na izbę przyjęć. Tam zrobili mi morfologie i ktg. Z morfologii wyszło że hemoglobina dalej spada i mam brać żelazo Sorbifer, ktg bardzo ładne wyszło jak na 30tc. W czwartek idę wieczorem na usg 4d może wkońcu płeć poznam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
hej:) twoja królewna - ja biorę Matruelle od samego początku ciąży, bo tak lekarz mi kazał dodatkowo teraz łykam 2 razy dziennie magnez (hela magB6) w sumie nie mam porównania z innymi witaminami bo ich nie brałam, ale wyniki mam wszystkie bardzo dobre jak na razie także chyba mają jakieś pozytywne działanie:) ja jeszcze nie spakowana do szpitala, a co gorsza to nawet nie mam co spakować, bo nie jestem skompletowana, ale tak w połowie grudnia ruszam na zakupy i w tedy już się spakuje i będę cierpliwie czekać:) Byłam dziś u położnej, posłuchałam serduńka i dodatkowo położna sprawdziła jak mały jest ułożony, bo od 2 dni boksuje mnie na samiutkim dole i okazało się, że mały już zaczyna przekręcać się do porodu tzn. na razie jest w poprzek, dupkę ma u góry bardziej po prawej stronie ale główka już jest na dole a rączkami właśnie boksuje mnie tam na dole, co czasami nawet sprawia ból:/ Kurcze już nie mogę doczekać się tego szkrabka, a z drugiej strony jestem całkowicie przerażona tym wszystkim.....ehhhhh te nasze ciążowe wątpliwości:) pozdrawiam was dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam dzisiaj krzywą cukrową i wyszło ok (na czczo 73,9 po 2 h od wypicia 75ml 85), ale wypicie tej paskudnej glukozu sporo mnie kosztowało..zrobiłam też badania krwi i moczu, wyszło nieżle oprócz tego że mam liczne bakterie w moczu i nie wiem czy lecieć z tym od razu do gina czy spróbować z żurawiną..a może iść do lekarza rodzinnego? Jak myślicie? Mój synuś miał dzisiaj w przedszkolu pasowanie na przedszkolaka i jest już "prawdziwym przedszkolakiem":-) A ja mam urodziny i jedyny toast jaki wzniosłam to ten glukozą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietrunia22
jusial - to wszystkiego najlepszego:) a jeżeli chodzi o te bakterie to ja mam nieliczne i lekarz nic mi na nie nie przepisał, więc leczę się żurawinką, sokiem z czarnej porzeczki i herbatą z cytrynką. Najlepiej przedzwoń sobie do lekarza i się zapytaj, jak coś to najwyżej będzie kazał ci przyjść. Ale wiem, że jak są liczne bakterie to lepiej się ich wyzbyć jakimiś lekami bo same "naturalne leki" raczej nie dadzą sobie rady pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja_królewna moja gin jako pierwsze poleciła mi własnie te Pharmaton Matruelle ale zobaczyłam w aptece wielkie kapsuły i kupiłam inne :) jusial jak miałam liczne bakterie brałam Furagin i piłam sok z żurawin, teraz mam nieliczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a doswiadczone mamusie powiedzą mi czy po porodzie pozwolą mi założyć majtki, chocby te z siatki? bo jak kiedys miałam robine hsg- na odziale ginekologicznym to nie pozwolono mi założyć i chodziłam z tym podkładem modląc się żeby nie wypadł :) i jesli ktoś jeszcze zaopatruje się u jednego sprzedawcy to podrzućcie adres, bo czasem koszty przesyłki jak chce sie kupic wszystko osobno przewyższaja cene produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuski:) jusia lepiej idź do gin, niech zobaczy te twoje wyniki. Wiem co piszę bo właśnie przechodzę 2 zapalenie drog moczowych w tej ciąży, a to nic dobrego...a jaki masz poziom leukocytów w moczu? nabłonki płaskie? Ja dziś byłam na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia i jestem mile zaskoczona, było bardzo fajnie. Dowiedziałam się jak robić masaż krocza, jak mierzyć skurcze i jak odróżnić te porodowe od przepowiadających. Usystematyzowałam wiedzę o tym co należy zabrać do szpitala, i takie praktyczne wskazówki dot. zakupu wózka, łóżeczka i to, czego nie kupować dla maleństwa. Za tydz bedziemy cwiczyc oddychanie i partnerzy beda uczyc sie robić masaż odcinka lędźwiowego:) Dodatkowo dostałam siateczkę z próbkami, gazety Mamo to ja, dostaniemy też butelki z Aventa, smoczki z Nuka, pampersy i inne próbki:) Cieszę sie że zapisałam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katjusza81 - leukocytów mam 2-5 wpw a nabłonki płaskie pojedyncze. Chyba zadzwonie rano do przychodni i się dowiem czy mam przyjść - jeśli mi się uda dodzwonić bo tam to czasem trzeba cały dzień próbować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no myslę że to nie zapalenie ale fachowcem nie jestem...leukocyty w normie, nabłonki też. jedynie te liczne bakterie by mnie niepokoiły. Ale masz rację zadzwoń i dowiedz się, lepiej chuchać na zimne niż pozniej faszerować sie antybiotykami. Aaaaaaa no i Wszystkiego Najlepszego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluskaaa1
hej :) ja z wynikami moczu mam problemy... nawet ostatnio mialam krysztaly szczawianu wapnia. Poki co moja gin ratuje mnie naturalnie a jak się nie uda to antybiotyki;/ U mnie Mały kopie i wierci się strasznie ale to w dzień i zrana w nocy jest grzeczniutki hehe Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluskaaa1
a co do bakterii moja gin kazała mi oddawać środkowy mocz tzn. ten z rana ale nie z początku strumienia wtedy podobno nie bd tyle bakterii bo tez mam niestety licczne i to baaaardzo. tak samo z leukocytami i tymi eurocytami(?!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusial Wszystkiego najlepszego :) Zdrówka, spełnienia marzeń i szczęśliwego rozwiązania :) Jeszcze tylko trochę i przytulisz swoje maleństwo :) Ja też miałam liczne bakterie, nabłonki i leukocyty w moczu. Lekarz nic mi na nie nie zapisał a już na kolejnych wynikach brak jakichkolwiek nieprawidłości. Możliwe, że te bakterie wzięły się w moczu z pochwy bo miałam akurat wtedy infekcję którą leczyłam globulkami pimafucin, bo posiew moczu wyszedł z kolei dobrze :) Dziękuje dziewczyny za opinie na temat witamin. Teraz mogę spokojnie je brać skoro same pozytywne opinie macie na ich temat :) Wanda87 Cofnij się do wypowiedzi małej_agatki, która wkleiła linki z majtkami jednorazowymi, podkładami i innymi przydatnymi rzeczami. Są na tej stronie albo wcześniejszej. Właśnie ten sprzedawca- Wasal, ma mnóstwo akcesoriów. Też już u niego zamawiałam :) Można naprawdę mnóstwo rzeczy zamówić za jedną przesyłką bo ma niemal wszystko, w dodatku w dobrych cenach ;) Marcia21 Teraz musimy nieustannie pilnować ciśnienia. Ja do ostatniej wizyty miałam zawsze w normie, ale od kilku dni też jakoś gorzej się czuje :O Daj nam znać po wizycie czy spodziewacie się córeczki czy synka :) Wasze brzdące też się tak ostatnio wiercą? Mój mały kopie na okrągło- jak nie po żebrach to po pęcherzu, jak nie po pęcherzu to pod pępkiem, po bokach, dosłownie wszędzie. Raz z jednej, a po chwili z drugiej strony. Zastanawiam się czy on się tak na okrągło przekręca czy uderza też raczkami, główką, ogólnie innymi częściami ciała bo ostatnio naprawdę czuję go na całym brzuchu- u góry, na dole, po bokach a wcześniej upatrzył sobie zawsze jedno miejsce i przez długi czas kopał w jedno i to samo miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem szczerze że już lepiej, antybiotyk działa i bez bólu już siusiam, smaruję się clotrimazolem i też już nie swędzi tak, idę w czwartek na usg 4d ale to tylko usg podglądowe nie diagnostyczne wykupiłam za 99 zł na grouponie, do tego jest plyta z nagraniem i 2 zdjęcia czarnobiałe , tyle że idę sama bo mąż powiedział że go to nie interesuję bo byl już w 18 tyg i widział, jego tylko piwko interesuje, na to pieniędzy mu nie szkoda, smutne no ale pójdę, przynajmniej ja popatrzę na moją córcię wymarzoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluskaaa1
hehe mi to cały brzuch podskakuje :) największa frajde ma z tego moj chlopak. dolores nie martw się :) jeszcze bd załować swojej decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dolores181 Nie martw się, zobaczysz, że zmieni nastawienie jak malutka się urodzi :) Jeszcze będzie za nią szalał :) Daj nam znać jak było na usg jak już będziesz po ;) Ciekawa jestem tego 4d bo byłam na 3d, a też mam filmik jak dziecko się rusza. Hm nie rozumiem tej różnicy pomiędzy 3 a 4d :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć przed świtem. Jusial Wszystkiego Najlepszego. Usg 3d jest czarno-białe a 4d kolorowe i chyba tylko w tym jest różnica. Dolores na którą masz godzinę bo ja na 19.40 do dr Beta. Póść później mężowi film to może inaczej zacznie podchodzić do dziecka. Myślisz że na tym usg płeć lekarz chociaż poda? Twoja królewna mi to ciśnienie prawdopodobnie przez niedobór żelaza tak skacze i powinnam iść do kardiologa zrobić ekg. Jednak tą glukoze będe musiała wypić w następnym tygodniu :-( A moje dziecko chyba nie lubi wszystkich aparatur kładzionych na brzuch, bo tylko jak mi położyli ktg to miałam wrażenie że chce rączkami i nóżkami je zdjąć, do tego kazali mi naciskać guzik jak dziecko się poruszy to chwilami nie nadążałam z naciśnięciem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) zaprowadzałam dziś synka do przedszkola, mały chciał ze mną biec z górki i tak jakoś biegliśmy że zahaczyłam głową o krzaki (cholerne gałęzie wystające na pół ścieżki). jakby tego było mało dziadostwo ma straszne kolce! więc mam ranę ciętą na głowie! niby nie duża, jakieś 2 cm długości, ale tak potwornie krew się lała, ze nie miałam jak tamować! wszelkie chusteczki w moment mi przesiąkały :( szłam do tego przedszkola jak ofiara przemocy domowej :P zakrwawiona z wielkim brzuchem i 3-latkiem skaczącym dookoła :P w przedszkolu pięknie opatrzono mi czoło i mogłam wrócić w nieco bardziej cywilizowanym wydaniu :P no ale kurtka do prania. dobrze jak śliwy pod okiem nie będzie! bo uderzenie poszło nad łukiem brwiowym, już widzę że zaczyna oko puchnąć, a więc pewnie sine będzie :( już sobie maścią z arniki posmarowałam, może źle nie będzie :P współczuję wszystkim tych problemów a to z pęcherzem a to z zakażeniami, grzybicami i innymi badziejstwami. Marcia - przeżyjesz tą glukozę! musisz :) Dolores mam nadzieję ze mąż jednak oprzytomnieje w porę... zanim będzie za późno na ratowanie czegokolwiek między Wami. Twoja_królewna - Tomek jak zawsze tak samo aktywny, skacze, kopie, wierzga, cąły brzuch podskakuje non stop :P Jusial - spóźnione najlepsze życzenia :) Kajtusza - fajnie że zajęcia w szkole się podobały :) Wanda - w szpitalu w którym ja rodziłam nie wolno było mieć majtek, nawet tych siatkowych, między nogi lignina, nie te apteczne podkłady. w sumie jakoś się w tym chodziło, choć ja za dużego doświadczenia nie mam, bo przespacerowałam sie zaledwie 2 razy po korytarzu, potem już skakałam o kulach, a to było baaaaaardzo ciężkie, zwłaszcza bez majtek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) Moja malutka też szaleje 24h na dobę ale w nocy mnie nie budzi ;) 7.12 wizyta już nie możemy z mężem się doczekać żeby pooglądać naszą kruszynkę;D czas leci jak szalony... jeszcze troszkę i nasze skarbki będą już z nami;) Pozdrawiam wszystkiem mamy i zdrówka życzę!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wszystkim za życzenia. Wczoraj wieczorem miałam doła, niby nic takiego sie nie dzieje ale tak mnie jakoś przybiły te bakterie w moczu i to że mój synek znów wczoraj miał biegunkę i po 2 dniach w przedszkolu znowu będzie musiał mieć dietę i siedzieć w domu..byłam z nim rano u pediatry i powiedziała że jak tylko mu przejdzie biegunka to ma zacząć brać drugi antybiotyk bo gardło ciągle czerwone i wyniki OB podwyższone, a ten antybiotyk pewnie znów mu na żołądek zaszkodzi i kółko się zamyka. Okropnie mnie to wszystko przygnębia.. mała_agatka ale miałaś przygody..dobrze że się nie przewróciłaś biegnąc z tej górki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A już myślałam, że tylko moje dziecko jest takie żywiołowe :D Dzisiaj na razie spokój, chyba wyczuł, że wczoraj o nim pisałam i teraz na złość się nie wierci :) mała_agatka Ty to masz ciągle przygody :) Dobrze, że nic poważniejszego się nie stało :) Marcia21 Usg 3/4D to na razie najdokładniejsze badanie jakie dotychczas wymyślono. Jeśli teraz podadzą Ci płeć, to już nie ma możliwości żeby się pomylili. No ale cóż, wszystko zależy od tego jak dzieciątko się ułoży. U mnie był problem z zobaczeniem twarzyczki dziecka, bo w większości zasłaniało ją łożysko. Lekarz tak długo kombinował, próbował sondą uchwycić obraz między pępowiną a buzią, aż w końcu się udało i teraz mamy naprawdę świetne ujęcia. Zobaczysz, że u was też na pewno się da :) Dziewczyny orientujecie się może czy po macierzyńskim można iść na kuroniówkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Twoja królewna też myślałam o tym sprzedwacy:) No to super bedzie z samolotem między nogami chodząc jak gejsza- przynajmniej coś wydaje się zabawne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoja królewna a do kiedy masz umowę? Mi się kończy w połowie macierzyńskiego i też się zastanawiam czy będe mogła iść na kuroniówkę bo weychowawczy chyba nie będzie mi przysługiwał. Agatka już więcej nie biegaj, dobrze że to łuk brwiowy a nie oko. Ale się przed chwilą wkurzyłam. W poniedziałek wieczorem dostałam dziwnego smsa z numeru 79068 że będe otrzymywać smsy z informacjami i koszt jednego smsa to 12zł i jak nie chcę to żeby odpisać w ciągu 48h nie. Więc odpisałam a za smsa pobrało mi 12zł z konta. Niewiecie jak zrobić żeby zablokować te smsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staram się nie biegać :P ale się nie zawsze udaje. moje dziecko ma fazę na pociągi, on jest lokomotywą ja mam być wagonem i mnie ciągnie za rękę :P i tak ciągle! w domu, na dworze, z górki, pod górkę....a jak razem z mężem jesteśmy to nas łączy w wagony i razem ciągnie :P a że on jest "szybki Franuś" to wszystko trzeba robić w biegu, bo "nie bądź wolna mama". teraz wróciliśmy z przedszkola, ma sie rozebrać, ale leży na chodniku w przedpokoju i czyta gazetę :P jak mu przypomniałam że miał sie rozebrać to stwierdził z wyrzutem w głosie "mamo, nie widzisz? czytam!" a że ma trening ubieraniowo-rozbieraniowy to mu nie pomagam. a co tam, polezy troche w kurtce, gorąco mu sie zrobi to się rozbierze :) co do macierzyńskiego i kuroniówki to nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja powiedziałam mojemu 3-latkowi, że teraz jak mam dzidziusia w brzuchu to nie moge biegać ani skakać i on to nawet przyjął do wiadomości. Szaleje z tatą, a mnie tylko co jakiś czas pyta czy jak urodzi się dzidziuś to będe z nim biegać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość varvara
hej dziewczyny:) co jakis czas przegladam sobie wasze forum i postanowilam ze sie dołącze:)jest to moja drugą ciąża bo pierwsza poronilam rok temu w styczniu. Termin mam na 14 lutego i nie moge się doczekać juz synka :) oluska powiedz mi gdzie sie wybierasz do szpitala? ja Kraśnickie :) U mnie tez lekarka wykryła bakterie i kazano mi brać "furaginum"2x1 przez 5 dni.Musze przyznac ze chodze do dwóch lekarek (państwowo i prywatnie) państwowo troche ciezko wysepić badania a prywatnie to non stop dostaje próbki i jakoś inaczej sierozmawia z lekarką. Nie ma to jak pieniadze . Pozdrawiam wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCIA ja mam jutro usg na 16 30 bo tylko taki był wolny termin, idę sama ewentualnie jak siorka zdąży to podjedzie , ja to płeć znam juz od 10 tyg bo tez byłam z grouponu na 4d tyle że ze wszystkimi pomiarami , Marcia u mnie ma byc córeczka a termin mam na 26 lutego a ty? mąż oczywiscie dalej mnie wyzywa bo codziennie popija piwko i żałuje mi jedzenia które on kupił i krzyczy abym więcej sobie napie,,,,, dzieci tak jakbym to ja sama te dzieci sobie zrobiła, dziewczyny tak mi smutno i przykro ze tylko ja moja dziewczynkę głaszczę w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×