Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

dzien dobry wszystkim:) Ale tu cisza:) I Dziewczyny my po wizycie u lekarza i mamy uwaga ZAPALENIE OSKRZELI!! Mamy antybiotyk i inhalacje. Dzisiaj w nocy było lepiej ale strasznie go kaszle;/ No i teraz mam dylemat bo zostałam poproszona o przyjście do ccc na 2-3h na próbe czy się nadam czy nie ale ta mi szkoda Miłosza zostawiać :( ehhh I U nas pogoda piękna:) Słoneczko świeci a my siedzimy w domku i się leczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egsa- ojej, ale aż takich objawów nie miał chyba nie??? A co do pracy, powiedz czy poszłaś na tą próbę bo jestem ciekawa jak :) Trudna sprawa ale 3-4 godz to chwilka, niunio wyzdrowieje a Ty oże pracę będziesz miała a po drugie nie raz jak bedziesz pracować to będziesz musiała zostawić miłoszka chorego :( I Aneczka0 jak imprezka? UDało się wszystko? :) I Co do butów używanych macie rację dziewczyny. Też tak myslałam nad tym ale te buty tak mi się spodobały a są naprawdę prawie nie zniszczone! Rozmiar- a nawet nie wiem ale tak na oko na wiosnę będą :) Moja teoria tych butów w ciuchowcu jest taka... Dziecko jakiś dość bogatych ludzi weszło w gówienko i im się już czyścić nie chciało i je wywalili... :) Pod spotem była zaschnięta kupa chyba psia ;) hehehe i musiałam to wyczyścić aby ( :( :( ) i są super :) I Basiu to mam nadziej , że Błażejek się usamodzielni już do przyszłego lutego aby mógł pójść do przedszkola. Ja ostatnio trochę zaprzestałam wysyłania CV bo wkurzyłam się jak zaczeli dzwonić do mnie z jakimiś innymi ofertami niż ja wysyłałam!!! Chamstwo i cwaniactwo! Nie chce być przedstawicielem ubezpieczeniowym a tu dzwonią do mnie co chwilkę. Ja nie wysyłałam nawet na takie kategorie CV. I Nie mam dziś wcale nastroju, w rodzinie mamy spore zawirowania i przeżywam to okropnie. Nie będę pisać dokładnie o co chodzi bo to forum jest publiczne... I pietrunia ta sałatka o której pisałaś to nie wydaje się być szybką :) Smazenie piersi, grzanki, dla mnie to sporo roboty przy gotowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej po imprezce super, wszyscy zadowoleni a najbardziej chyba Nikolka oczywiście z prezentów jakie dostał brat, on niewie czym ma się bawić , ale dziś jak ochłonął to się bawił każdym po troszku. Dobrze że nie zdążyłam zamówić jeździka bo dostał od chrzestnej, od chrzesnego dostał pchacz vtecha, od dziaka klocki lego duplo bardzo mu sie podobają i próbuje sam coś tam budować, od drugich dziadków i wujków dostał pieniężki. x Od 2 dni mi gorączkuje w sumnie nie dużo bo do 38 dochodzi ale jednak no i po tym antybiotyku ma strasznie odparzoną pupę i nic nie działa, używałam już sudocremu, alantanu plus, bepanthenu, nivea, bambino, nawet mąką ziemniaczaną próbowałam i nic ma strsznie czerwona pupke i siusiaka io do tego takie krostki czerowone, chodzi bez peiluchy ale jutro idę do lekarza niech mi da tą słynną maść robioną, katar dalej się leje ale jak by tego było mało to ZNOWU jest ten kaszel, niewiem czy to nie z mojej winy bo jak mniał jeszcze tamten kaszel i brał antybiotyk to koleżanka o której wcześniej pisałam dała mi ten pulimcort i go inhalowałam i zaraz na drugi dzień lało mu się z nosa i powrócił kaszel, a juz było tak ładnie ;/ Ale u nas chyba coś panuje z tym kaszlem, mój chrześniak też kaszle już 3 tygodnie ma taki sam kaszel co Witek i bratowa niemoże go wyleczyć, lekarze niewiedzą co mu jest i czemu tyle trwa, zobacze co mi jutro powie ;/ x Mąż zabrał mnie dziś na zakupy, kupiłam sobie kilka rzeczy odrazu poprawił mi się humor ;) U nas dziś piękna słoneczna wiosenna pogoda ;) x egsa a jakie miał objawy? może u nas to też te oskrzela ale skoro osłuchowo "podobno" nic niema to może ma jakąś alergię niewiem ;/ x Zdjęcia z urodzin zaraz wrzucę na pocztę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) l Wiolu - co ty sałatka jest ekspresowa! Wojtek 20 min usypiał a w tym czasie ja ją zrobiła. Kurczaka się smaży bardzo szybko, a grzanki wkładasz tylko do piekarnika i same sie robią. A co do bucików to są świetne. Mi też się takie podobają, nawet na moim Wojtku by się fajnie prezentowały, ale tak jak mówiłam jednak są używane... l esga - a z czegóż to zapalenie oskrzeli? Jak Wojtek miał zapalenie oskrzeli to bardzo intensywnie kaszlał, suchym kaszlem, a ty chyba nic takiego nie pisałaś? l Aneczka - może faktycznie alergia, skoro ani inhalacje ani antybiotyk mu nie pomagają, może warto zaczerpnąć porady lekarza specjalisty? A co do odparzonej pupy to spróbuj go w krochmalu wykąpać. Super, że imprezka się udała, no i że dzieciaki zadowolone z prezentów:) l a ja jutro mam wolne, bo muszę po południu jechać na egzamin który zawaliłam:( ale na pocieszenie, może pojadę trochę wcześniej i uderzę na jakieś zakupy:) l mój mały już drugi dzień bez pampka, oczywiście na razie sadzamy go regularnie co 50 min - 1 h. ale mam nadzieję, że może powoli załapie:) No i jutro jedziemy jeszcze do kontroli, mam nadzieję że już będzie wszytko ok bo mały nie kaszle ale zobaczymy po badaniach buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do niekapków to ja daję małej pić od jakiegoś czasu w dzień tylko z niekapków, tylko mleko w nocy pije z butli. Mamy takie: http://allegro.pl/tommee-tippee-pierwszy-kubek-4m-kolorki-new-i3067119142.html - twardy składany ustnik, leje się z niego, duzo leci no ale leci. Po zdjęciu wiczka może słuzyć jako kubeczek. http://allegro.pl/avent-kubek-niekapek-200ml-200-ml-nowosc-2kolory-i3058188765.html - miękki fajny ustnik, możliwość zamiany go na smoczek, mała długo nie chciała się przekonać bo trzeba mocno pociągnąć żeby leciało. http://allegro.pl/kubek-360-junior-lovi-250-ml-bpa-0-zuchwytami-12m-i3064859021.html u mnie w ogóle z niego nic nie leci samo, mocno trzeba ciągnąć a że mała nie wie jak to nie pije z niego zamierzam teraz kupić jakiś z rurką bo soczki z kartonika z rurką ładnie pije i przechylać nie trzeba, o tym doido tez słyszałam same superlatywy. Esga któraś z was podawała sposób na naukę picia ze słomki i u mnie zadziałała. Kupujesz kartonik soczku ze spłaszczoną rureczką np. Tymbark z Puchatkiem :) Dajesz rurę do buzi i ściskasz kartonik, najpierw soczek sam popłynie, później trzeba będzie go pociągnąć, po którymś razie załapie :) Odnośnie aut to aż wstyd się wypowiadać bo mój to stoi na parkingu od kilku mcy, padł rzrusznik., popchać do mechanika nie ma go kto, masakra. Więcej już na niego wydałam niż mnie kosztował. Zalazłam świetną firmę bucików dla maluchów - clarks. Chyba w Polsce nie ma ale ja wszystko na allegro kupuję. Rewelacja, elastyczne spody, skóra, super, super. Polecam, ja juz kupiłam dwie pary na wiosnę. Co do używanych to zależy. Ile używane :) I czy mają np elastyczną podeszwę, wtedy stopa nie dostosowuję się tak jak np w sztywnych kozaczkach. Ja na szmatach kupiłam np małej crosky na wiosnę, no nie mogłam się powstrzymać.Na basen też będą. Kupujecie jakieś rowerki na wiosnę? Wiola gratuluję ząbka, w końcu! W temacie odpieluchowywania najczęściej czytam opinie, że tak małe dziecko jak nasze nie jest w stanie kontrolować potrzeb fizjologicznych, co innego oswajanie z nocnikiem. Nawet przytocze cytat ". Ponadto mięśnie zwieracza i wypieracza rozwijają się stopniowo i dzieci sadzane na nocnik zbyt wcześnie mogą zacząć używać innych mięśni do kontroli oddawania moczu. To z kolei w znacznie starszym, dorosłym wieku może powodować bóle kręgosłupa i nieprawidłowości w trzymaniu moczu." i "Sadzanie na nocnik najlepiej zacząć mniej więcej u 1,5-2-letniego dziecka. Warto przyzwyczaić malucha do nowego przedmiotu, wytłumaczyć do czego służy. Nie zaleca się kupowania nocnika z pozytywką, jako że czynności fizjologiczne to nie zabawa. Jeżeli nocnik gra, dzieci często traktują go jako zabawkę, wsadzają do niego rączki itp."" "Zdolność kontrolowania zwieraczy pęcherza i odbytu rozwija się w drugim roku życia. Jednak pełne opanowanie tej umiejętności może trwać nawet do ok. 6 roku życia. W drugim roku życia dziecko zaczyna samo sygnalizować potrzeby fizjologiczne, co wcale nie oznacza, że będzie korzystało z nocniczka w odpowiednim czasie, ale jest to na pewno najlepszy czas na rozpoczęcia nocnikowego treningu." W Ameryce dzieci są z kolej zbyt długo pieluchowane. Amerykańscy naukowcy zaniepokojeni tym faktem oraz coraz częstszym problem z nietrzymaniem moczu u dzieci, zbadali, kiedy jest optymalny okres na naukę korzystania z nocnika. Wyniki ich pracy zostały opublikowane na łamach "Journal of Pediatric Urology". Zdaniem naukowców pożegnanie z pieluszką powinno nastąpić między 24 a 32 miesiącem życia. Do takich wniosków doszedł zespół naukowców po kierownictwem dra Josepha Barone'a z Bristol-Myers Squibb Children's Hospital w stanie New Jersey na podstawie obserwacji 150 dzieci w wieku 4 - 12 lat, (wśród nich również dzieci z problemem nietrzymanie moczu). Po przeanalizowaniu informacji na temat czasu, w którym dziecko zaczęło uczyć się korzystać z nocnika naukowcy stwierdzili, że dzieci, które zaczęły naukę po 32 miesiącu życia częściej miały później problemy z nietrzymaniem moczu. Musimy, więc pamiętać by nocnikowej edukacji nie zaczynać zbyt wcześnie, bo to grozi nawykowymi zaparciami i nie przeciągać w nieskończoność, bo to z kolei grozi nietrzymaniem moczu. Obserwuj swoje dziecko by uchwycić czas, kiedy jest gotowe na naukę korzystania z nocnika i pamiętaj by ta nauka przebiegała w normalnej miłej atmosferze." Taka "mądra" w tym temacie jestem bo moje dziecko nie lubi się z nocnikiem :p Dziś sobie chadzam po galerii i zatęskniło mi się za samotnym siedzeniem nad kawą i czytaniem gazety, no nie wspomnę o książkach. Bo teraz to zawsze z dzieckiem, a jak bez to z wyrzutami sumienia, że nie z :) Albo w pośpiechu żeby być już z. Ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie bylo jakichs strasznych objawow. Cos kaszlal ale to malo, z kolei po kilku dnach kaszel sie nasilil i tyle. Zero goraczki!! Dokazywal jak zawsze, cos tam marudzil ale to tez miescilo sie w normie:-) Aneczka obserwuj Witka bo teraz pogoda zdradliwa i duzo nie trzeba. Jak to moja pediatra mowi ze doba u takiego dziecka to duzo i sporo moze sie zmienic. U nas lepiej, dzisiaj probowalismy sie inhalowac:-) I Lenka alez ci amerykanscy uczeni sa madrzy:-) wedlug mnie kazda matka wie najlepiej kiedy zaczac sadzac swe dziecko na nocniczku no i kazde dziecko jest indywidualista jedno ma 2 latka i pampuch mu niepotrzebny a inne w wieku 5 lat dopiero zaczyna lapac o co w tym chodzi. :-) ten kubek doidy jest super, sciety tak ze dziecku dibrze pic. Dzieki za sposob na picie z rureczka:-) I Wiolka bylam i w sumie nie wiem po co poszlam. Bo jak sie okazalo najchetniej szukaja studentki. A i zostalam spytana czy mam dziecko. Odpowiedz- tak mam. Z kolei odpowiedz kierowniczki brzmiala " z tymi dziecmi to tez jest" . I tak to jest ze jakkobieta ma dziecko to oznacza to tylko i wylacznie problemy. Zabic to malo! Niby zakreslila mnie w koleczko i do piatku cos bedzie wiadomo ale watpie by sie ktos odezwal. I A i co jeszcze. Jakby bylo malo rozrywek w ostatnim czasie to skradziono mezowi nowy telefon. W grudniu wzial nowy telefon bo umowa mu sie skonczyla i doplacil i mial samsunga galaxy adventure. Ladowal w pracy i ktos zza biurka potrafil wziasc. Zglosil na policje i czekamy. Pech to pech;/ I Sie rozpisalam:-) dzisiaj sie dowiem ile za auto za te czescie wyjdzie az mnie sciska w zoladku. Ma ktoras ciejawy przepis na kus kusa?? Kupilam i nie wiem co by skombinowac z nia. A i z gory przepraszam za bledy ale na tablecie pisze a niecierpie gada:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. ja na moment zameldowac ze zyje :P z tymi oskrzelami to tak jest. Tomek mial kilka razy, raz typowe zapalenie, 3 razy zwezenie, teraz znow mu cos chlupie w nich....nigdy nie mial goraczki!!! tylko za 1 razem byly dusznoscim, a tak to tylko kaszel i to nie jakis straszny. teraz jest caly "zaflegmiony", nie moze tego odkrztusic...za malo kaszle :( dostal syrop wykrztusny mocniejszy i powinno przejsc :) wiosna do nas zawitala :D na coraz fajniejsze spacery mozemy chodzic. od soboty mamy zdrowe oczka to korzystamy z pogody :) w weekend 2 razy na Donnersberg jechalismy - taka gora niedaleko nas. u nas wiosna a tam zima :D sniegu peeeelno! pieknie po prostu pieknie :D chlopaki zachwyceni byli :) a Donek to takie miejscowe uzdrowisko i lek kazala conajmniej w sob i niedziele wlasnie tam jechac i oddychac :D no to jezdzimy :) I ja dzis padam. pomylam sobie wszystkie okna :D Tomko dzielnie mi pomagal ze szmata :) posprzatalam tak odglebnie pokoj Franka (tak wiecie ze scieraniem kurzy z najglebszych i najwyzszych miejsc w domu, myciem drzwi) i lekko mam dosc. I co do uzywanych butow tez jestem na nie. dla Tomka mam po Franku 2 pary - jedne to kalosze uzywane 2 miesiace i to jak padalo, czyli chyba z 4 razy :P i trzewiczki, ktore kupilismy w marcu zamiast kozaczkow, a ktore w kwietniu okazaly sie za male :D czyli w sumie uzywane nie byly, bo to byl ten sam czas co kalosze, a jak chlodniej bylo to kozaczki zakladalam. to moze z 10 razy mial je na nogach :P a wyrzucic szkoda, w koncu Bartki za 200 zl :P pech tylko taki ze Tomek ma mniejsza stope od Franka i i tak musze nowe mu teraz na wiosne kupic, a te pewnie beda idealne w srodku lata, jak bedziemy sandalki nosic :P I Tomek pije z niekapka, mamy taki marki wlasnej drogerii DM. innego nie chce - mam jeszcze avent, tommee tippee, Nuk i nie pasuja, a ten tak :D dzis mu jeszcze bidonik z rurka kupiam. ale moze najpierw tych soczkow z kartonika sprobuje. moze latwiej go naucze :) no i ze zwyklego kubka w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie napisalam najwazniejszego - pierwsze samodzielne kroczki za nami :D "Boidupek" sie odwazyl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do odpieluchowywania
to lena ma racje. pamietam ten temat jeszcze ze studiow. owszem, niektore dzieci sie "naucza", ale o kosztach matki nie wiedza. sorry, ze sie wtracilam, ale czesto was kobietki czytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez podzielam
ja tez podzielam zdanie naukowcow z ktorymi laena sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do odpieluchowywania
ja tez podzielam ... witaj w gronie;) a ja jeszcze chcialabym sie odniesc do stwierdzenia esga89 (zreszta czesta wiele z was je powtarza), ze matka wie najlepiej. otoz nie do konca. matka kocha dziecko, zna, ma intuicje, odpowiedzialnosc. ale niestety nie wie najlepiej. od tego sa lekarze, pedagodzy i cala gama specjalistow, ktorzy badaja rozwoj dziecka, kontroluja, wspomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia_291125
Polecam konto Aluszkag allegro.pl/listing/user.php?us_id=23297350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena01
Są w Polsce sklepy marki Clarks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na chwileczkę... Lena- mam buciki Clarksa no ale...używane ;) Nie wiem czy będzie w nich chodziła bo są pozdzierane. Rzeczywiście są fajnie wykonane i ładne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej egsa pytałas o kuskusa ja robie z kurczakiem i pieczarkami w sosie śmietanowo ziołowym pycha ;) x Nie dostałam się wczoraj do lekarza , na korytarzu było tyle matek z dziećmi i wszystkie maja te same objawy lub podobne co mój Wiktor , co to za cholerstwo... ;/ Wziełam tylko skierowanie na rtg i dziś o 13.40 mam wizytę, prześwietlenie jest ok nic nie wyszło , to skąd ten kaszel... zobacze co mi dzis powie. x Wiola ja też kupiłam dziś na ciuchach adidaski nike roz 19 akurat na wczesną wiosnę, uprałam i są super, zresztą były jak nowe ;) x U nas piękna wiosenna pogoda, dzis byliśmy na spacerku , Wiktor dokładnie jak Tomek Agatki niechce iść w tą strone co my tylko w przeciwną , krzzyczy i złości się. Trzeba korzystać z tych ciepłych dni bo w przyszłym tyg u nas nadaja śnieg i -15 ;/ x Miłego dnia. odezwę sie jak wrócimy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ode mnie też gratulacje Tomeczkowi. To teraz sie pościgacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że ja nie napisałam, że się nie zgadzam z Lenką Oczywiście, że nie w każdej kwestii mamy wiedzą wszystko najlepiej:) ale sprawy odpieluchowania to tak na spokojnie, jeśli dziecko daje sygnał, że jest gotowe to można próbować. Nic na siłę:) I Aneczka jak tam po badaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po wizycie, trg ok, osłuchowo też ok, zleciła krew na cito za 15min był wynik też jest ok, stwierdziła że być może to alergiczne lub poprostu czasem po przeziebieniu kaszel potrafi utrzymywać się do 2mies, dostaliśmy fenistil i zgodziłam sie na ten pulmicort, wypisała mi go z 50% mam go inlhalowac 2 tyg po 2 razy dziennie więc wykupiułam pół opakowania i zapłaciłam coś około 25zł. x W zasadzie to on już mniej kaszle tak 3 razy na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) u nas wiosennie sie zrobilo :) dzis dzieciaki mi do domu wejsc nie chcialy :P i obaj krzyczeli tak przed wejsciem do klatki, az sasiadka wyjrzala przez okno! niezle sie natlumaczylam! kazalam mezowi jakies czekoladki kupic i jak wrocil to poszlismy jej zaniesc z przeprosinami za te krzyki :D nigdy tak mi nie wrzeszczeli! zeby nie bylo nie moglismy po prostu dluzej pochodzic bo kiedys wrocic trzeba na obiad, a bylismy od 13 do 16.30! jak na kaszlace dzieci to i tak za dlugo! I Aneczka, fakt czasem kaszel tak wlasnie dlugo sie utrzymuje po chorobie. moj maz do tej pory tak ma, jak tylko zaczyna kaszlec to dobry miesiac kaszle! zdrowka dla Wiktorka! I Tomek zaczyna wiecej kaszlec, tak mokro, ladnie mu sie odrywa wszystko! mam nadzieje ze zacznie to schodzic i wyzdrowieje w koncu! aha i dzis odkrylam kolejny zabek :) w tej jego buzi, zupelnie przez przypadek :P dzis na dworze koniecznie chcial isc sam, no to szlam za nim, asekurowalam go ale na moment na Franka spojrzalam i maly orla wywinal, tak sie okrecil ze na plecy z calym impetem spadl. troszke sie przestraszyl i potem juz za reke chodzic chial :P nic mu sie nie stalo - mial czapke no i byl na trawie :P takze bardziej sie przestraszyl niz uderzyl :P I co do nocnika to u nas regres calkowity. nie chce na nim usiasc i tyle. wiec nie sadzam. nie to nie :) przyjdzie czas to zachce :) na razie nocniczek stoi nieuzywany, no chyba ze jako schowek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeej. egsa- Powiem Ci, że teraz szukanie pracy to trudny orzech do zgryzienia. Trzeba mieć dużo siły psychicznej i cierliwości... I Aneczka- smaka mi zrobiłaś na kuskusa z kurczakiem. Daj przepis jeśli masz smaczny ;) Wyślij zdjęcie bucików na pocztę, ciekawa jestem co upolowałaś :) I Basiu- kiedy mąż jedzie? Jak tam? I Dziewczyny- co sobie życzycie od mężów na dzień kobiet? :) Ja prosiłam żeby kupił mi zestaw do wybielania zębów :) On twierdzi , że na dzień kobiet kupuje się coś romantycznego... Planujemy z przyjaciółmi się spotkać i płeć piękna będzie szalała! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! a u nas gorączka w nocy:/dalam małemu czopka,pół nocy sie leczyl przy cycu i póki co drzemie :) Wiolu mąż miał jechać w sobote ale dwie osoby sie wykruszyly i teraz wyjazd jest po znakiem zapytania bo troche drogo go wyniesie jak bedzie sam jechac ze znajomym samochodem. Wyliczyli ze cały wyjazd wyniesie ich 800 zl mialo jechac na poczatku 5 osob pozniej sie zrbily 4 a teraz są dwie :/ No zobaczymy jak to będzie....Wczorj Błażej zaliczyl swoj pierwszy spacer 10 minutowy :) najbardziej podobały mu sie kałuże :P co do dnia kobiet nie mam ostatnio wymagań :) na urodziy sobie zazyczylam wielkie lusterko stojące do malowania sie bo zawsze musialam malować sie w "ciemnej" lazience przy lustrze a teraz maluje sie w kuchni gdzie jest bardzo ladnie :) poczekam az sie odbijemy i wyskocze z diamentem:D to będzie rekompensata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wiola- zdjęcie wyśle ale w poniedziałek bo dałam do szewca, (mąż tak rozsuwał sówaczek że aż go urwał ;/) , wczoraj zaniosłam i na poniedziałek bedzie. A tego kurczaka robię tak: Pierś kroje na małe kawałki, pieczarki (bez ogonków) obieram i kroję w paski i podsmarzam razem z pierśia na małym ogniu, kupuje Pomysł na z winiary kurczaka w sosie smietanowo ziołowym tam trzeba dodać śmietanę 12%-200ml (nie umniem sama tego sosu zrobić), jak już pieczarki i pierś są dobre to wlewam na patelnie ten sos mieszam wszystko razem (na małym ogniu) aż zgęstnieje - wyłączam, potem robię kuskusa według instrukcji na opakowaniu i kładę kuskus na to tego kurczaka z pieczarkami i sosem i już gotowe ale jest pyszne, chyba jutro zrobię ;) x A ja niewiem co dostanę na dzień kobiet mój mąż zazwyczaj robi mi niespodzianki, na urodziny chciałam kartę upominkową i dostałam, powiedziałam że jak będzie jeszcze jakaś okazja to też chcę ;) ale na dzień kobiet to pewnie kwiaty dostanę ;) x Reszta dziewczyn to chyba wiosne poczuły bo gdzieś znikneły.... x Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiolu trzeba mieć sporo tej cierpliwości:) I My dzisiaj sami urzędujemy z Miłoszkiem. Zasnął biedny już po 5 minutach:) I Aneczka dobrze, że te badania wyszły pozytywne. Życzę zdrówka! Moja teściowa bawi takiego 6latka i do nas tu przychodzi bo się zżył bardzo z nami a z Miłoszem zwłaszcza i wczoraj dostał nagle temperatury i jego rodzice potem dzwonili, że mają podejrzenie ospy. Jeśli się potwierdzi diagnoza to i pewnie Miłek się załapie. Choć nie musi. Ehhh trudno najwyżej będzie jedno z głowy. I Wczoraj odebrałam auto od mechanika. Załatwił duuużo taniej tą część oczywiście z używki bo na nową nas nie stać i z tą cała resztą wyszło 1530zł. No ale jeszcze trzeba swożnie czy coś takiego przy kole wymienić i potem klime nabić to trzeba coś gotówki odłożyć. Może już dość tych wrażeń będzie. I Właśnie będę pić yerba mate. Pierwszy raz;) A wieczorem zumba:D Potańczę, powyginam się dobrze mi to zrobi. I Aneczka odgapię twoj sposób na kuskusa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esga ostatnio widzialam z meżem jak pani kolo wypadlo przez ta wlasnie uszkodzona swożnie. Tyle dobrego ze to bylo u nas pod blokiem i wolno jechala bo przy wiekszych predkosciach to jest bardzo niebezpieczne. BYłam z Błazejem u lekarza i lekarka podejzewa 3 dniowke. Dostalam skierowanie na analize moczu. Błazej wogole nic mi nie chce jesc:/ kolacji wczoraj nie zjadl a sniadania jeszcze nie jadł bo niechce,dawalam kaszke,serek,kanapeczki i nic;/tyle dobrego ze w nocy na mnie wisial bo cos podjadł.W niedziele wieczorem zlozylam pit przez internet i dzis rano juz mialam pieniązki na koncie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. u nas jak nie urok to sraczka. w doslownym tego slowa znaczeniu :( Franek od rana wymiotuje i ma biegunke :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, oj dawno nie pisałam bo miałam laptopa w naprawie. Kapik mi go zrzucił ze stołu... U nas dużo zmian. Mały samodzielnie chodzi od 24 stycznia więc miesiąc przed urodzinkami. Je już prawie wszystko. Mleko 2 razy w nocy tylko. Jest fajny, kocham go nad życie! Podeślę na pocztę nowych zdjęć trochę:))) Ja pracuję narazie dwa razy w tyg. Sprzątam klatki więc trening mam niezły, nawet udało mi się schudnąć:)) Zaraz nadrobię zaległości chyba z 20 stron jak nie więcej!! Dziewczyny a jak to jest z tym odliczeniem ulgi na dziecko? dostaję się wtedy dodatkową kasę ?Zawsze sama rozliczałam się przez internet ale w tym roku się poddałam bo dla mnie to czarna magia... Wychodziły mi takie duże kwoty do zwrotu dla mnie , że oddałam rodzinnej księgowej... Pozdrawiam Was serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas młyn... maz dostal przed poludniem tel od posrednika ze w poniedzialek idzie do pracy w holandii. Zlecenie ma na 6 miesięcy dla mine to bardzo długo ale nie mamy innego wyboru bo ja nie wroce do jego rodziców. W sobote wieczorem wyjezdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×