Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Witajcie Byłąam dziś u lekarza z dziewczynkami Marcelina ma krtań, osłuchowo czyściutko mam inhalować pulmikortem i sola, podawac supremin i ma przejśc. A Hani to samo tyle, że delikatniej z tą krtanią u niej. Byłam mile zaskoczona w aptece, bo za pulmicort zapłaciłam 3,20zł. Hanka chciała gabinet rozwalić - jejku jak mąż wyszedł po ich karty, dr badała Marcelinę to Hania dopadła do biurka i pieczątki na podkładce stawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natali
oi widze że znów nieciekawie sie robi... ostatnio nie pisałam, wiadomo święta, i natala przez 2 dni miała podwyższoną temp ale to chyba na zęby bo temp mineła i wyszła dolna dwjka i czwórka, czyli mamy juz 11 zębów:) mam nadzieje że nie ostane tu sama, myślałam że topik sie rozkręci, nawet dziewczyny z prywatnego forum przyszły a tu od razu takie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama natalii!! u mnie było tak samo z zębami:/ co żab to jakies infekcje :/ Poki co od dłuzszego czasu zęby nie wychodzą wiec mam spokój. U Błazeja jest 7 zębow-szczęśliwa siódemka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) A u nas meksyk - Martusia ząbkuje i wrzeszczy! Wychodzą jej górne czwórki i dwójki. Trójek póki co nie widać. Jutro idziemy na szczepienie ODRA, ŚWINKA, RÓŻYCZKA - czyli będzie nowy powód do płaczu/wrzasku :o Czy Wy już szczepiłyście na to dzieci? jak zniosły tą szczepionkę? Swoją drogą nie wiem jak jutro dojdę do przychodni, bo mają być WIOSENNE ŚNIEŻYCE!!! No tak Kwiecień plecień, bo przeplata trochę Zimy i trochę...zimy :p hihi :p I mama natali - 11 zębów! WOW! Moja licząc z tymi przebijającymi się czwórkami i dwójkami, to ma 7 zębów :D I pozdrawiam, miłego wieczorku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natali
witam:) mama blazeja u nas pierwszy raz taka tem przy zębach pzez 2 dni było 38,3 i byla strasznie marudna, cały czas chciała na ręce...a ja myslałam że zwariuje:) natala ma takie małe plastikowe krzesełko, i ostatnio przystawia je wszędzie i moze wejść gdzie chce, ostatnio po tym krzesełku weszła na taboret a potem na stół a ja myślałam że zawału dostane, krzesełko jest lekkie więc ciąga je po całym domu:), nauczyła się też biegać, i jak nie chce żebym jej zmieniła pieluche (uparta jest strasznie)to dosłownie begniei chowa się pod biurko:) może jeszcze któraś podczytująca dziewczyna dołączy do nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niedawno szczepilam , już tu pisałam tym. Szczepionka w raczke , mała sekundę zakładała i był spokój, gorączki nie było,wiem jedynie spala długo, musiała się odstresowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamajenny29
hej U nas wczoraj wieczorem pojawiła sie wyższa temperatura- podałam czopek, dzis do teraz właściwie było ok, ale temperatura znów sie podwyższyła. Mała nie chce jeść, ale najważniejsze że pije. Kaszel jest juz mokry. Starsza córka to już właściwie zdrowa, nic po niej nie widać. I Rajlax pytałas o pulmikort- miałam przepisany przez pediatrę w przychodni i doczytałam na paragonie, że zapłaciłam 8% ceny:)oj miłe to zaskoczenie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! No i jesteśmy po szczepieniu. Martusia marudna, ale nie jest najgorzej. Waży 9300 i ma 77cm. I Larfa - dziękuję za odpowiedź :) No faktycznie pisałaś o tym wcześniej, ale jakoś przegapiłam ten wpis, albo może go nie zakodowałam :p I igła.z.nitką - no to jestem zaskoczona. Wydawało mi się, że takie leki od pediatry są teraz 100% płatne...albo 80% (jakoś tak myślałam). No to super, bo nam została jedna ampułka - mamy to na wszelki wypadek, gdyby pojawił się mocny atak. Także przy najbliższej okazji poproszę pediatrę o receptę. Zdrówka dla dziewczynek! jak się teraz czuje malutka? Mam nadzieję, że lepiej! Bo Hanulka to pewnie już tańcuje :) I mama natali - hehe ale to musi super wyglądać, jak Natalka wszędzie to krzesełko ze sobą ciągnie :D A moja mała też ucieka z gołą pupką, gdy ją przebieram :) no i teraz jeszcze nauczyła się chodzić do tylu i strasznie ją to cieszy. I Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej rajlax- no my tez juz powinniśmy szczepić,ale ciągle COŚ! Hania żeby tylko tańczyła... ona dokucza na całego! A i dowiedziałam sie że to od dr zależy, mi wypisała na ryczałt i dlatego tyle zapłaciłam:) też miałam 2 ampułki, a teraz ma całe op. no juz w sumie nie całe... była przygotowana na ok 100zł, bo ten lek musze miec w domu ale super, że tak taniutko sie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Pisałam do Was wieki temu -wybaczcie mi. Zaczęłam pracować, poszłam do angielskiego college w celu podszkolenia języka... w wolny czas spędzam z małą i zajmuję się domem (jakoś muszę ogarniać to wszystko). Codziennie wieczorem relaksuję się czytając Was... troszkę przykro mi się zrobiło gdy uciekłyście. Wspomniałam ciążę - jesteście częścią niej! Rano pierwszą czynnością jaką wykonywałam było sprawdzenie co u dziewczyn z kafe... Wspólnie przezywałyśmy te 9 miesięcy... a teraz? Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
Witajcie, my dzisiaj z mala caly dzien same. Jakby byla fajna pogoda, to pewnie hulalybysmy po swiecie. Emilcia od paru dni tez pilnie sie wspina na meble i probuje zejsc z drugiej strony. Ogolnie widze, ze jak robi cos sama (nikt obok jej nie dotyka, "pomaga"i kontroluje czy wszystko dobrze) to jest bardzo ostrozna i obywa sie bez stluczek. Paradoksalnie bardziej niebezpiecznie jest gdy sie ja asekuruje. A juz najbardziej niebezpiecznie jest jak jest spiata. Wywraca sie na prostej podlodze, probujac przejsc przez drzwi wpada na sciane, itd... Mama Natalii, wspoczuje meczacego zabka. U nas tak bylo z pierwszym, reszta calkiem latwo juz wyszla. Kasiulla, mysle, ze wszystkie dziewczyny Cie pamietaja. Ja jak najbardziej. Ty chyba latalas z dzieckiem do Polski. My planujemy w przyszlym miesiacu i sie boje jak przezyje to Emilia. A jak to u was wyglada? igla irajtax, super ze piszecie! Drogie mamy, moze glupie pytanie, ale zadam. Czym myjecie dzieci podczas kapieli? Ja uzywam myjki frotte, ale podraznia Emilce skore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
"jak jest spiaca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mutika Tak, ja latałam już kilka razy.Pierwszy lot nie należał do najprzyjemniejszych. Wybraliśmy popołudniową porę, mała była zmęczona i marudna. Następne loty były o niebo lepsze... Wybraliśmy poranną porę. Nie masz się czego obawiać bo to nic strasznego.. Ja zabrałam kilka ulubionych książeczek i przysmaków. Mała cały lot spokojnie siedziała na kolanach moich lub męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula- dołącz do nas na priv! Na poczte naszą napisz to Ci wytłumaczymy co i jak...Sama widzisz co tu się dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natali
czesc dziewczyny mukitka ja myje ręką:) z kąpieką u nas też przeboje, bo jak mówie "Natalia wychodzimy" to za nic w świecie, nie chce się puścić wanienki:) a jak ją jakimś sposobem wyjme, to jest mega płacz, zresztą jeśli coś idzie nie po jej myśli to w płacz... oi taki ma charakterek:) rajtax, moja natala też tyle waży, ale byliśmy na szczepieniu 19.03 wogóle z tą szczepionką to jakiś koszmar, natala tak płakała jakby ją ze skóry obdzierali...ciekawe co będzie na następnym szczepieniu... u nas cały czas pada śnieg, mam dość i z utęsknieniem czekam na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ja już ma Ciebie w kontaktach- sprawdź czy mnie widzisz i zobacz do której grupy należę, juz Lenie napisałam żeby Cie zaprosiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
Kasiulla, dzieki Ja jednak odpadam. Staralam sie to jakos reanimowac, bo wiele temu forum zawdzieczam, ale po atakach mam z nowego nie widze sensu... Wiolu i reszto, dlaczego piszecie z taka niechecia o kafeterii. Co Wam sie stalo, ze nagle po dwoch latach tak Wam watek obrzydl? Czemu nie akceptujecie, ze nie kazda mama chciala isc na prywatne? Z reszta to prywatne forum powstalo delikatnie mowiac nieelegancko. Pare sugestii i juz jedna madra bez pytania zalozyla i wszystkie sie musialy (bo przeciez jasne, ze nie wszystkie chcialy) przylaczyc. Zadnego glosowania, dyskusji, pytania o zdanie. Zero szacunku! Po dwoch latach... Prosze, nie obrazajcie starego forum. Pomaranczowe wpisy zdarzaly sie rzadko i w 90 procentach byly mile i pomocne. Mnie interesowaly, bo byly swieze i szczere. Nie piszcze "co sie tu teraz dzieje", bo to co sie dzieje, to zale tych z Was, ktore maja do Was pretensje a brakuje im odwagi, zeby to zrobic oficjalnie. I to Wasze ujadanie wzajemne juz do reszty niszczy temat. Zdrowia dla dzieci i szacunku dla wszystkich. Bo nie ten kto glosniejszy moze o wszystkim decydowac. Jest cos takiego jak demokracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natali
mikutka, ale przecież piszemy tu żeby się może wszystko rozkręciło od nowa, mamy, które przeszły na forum prywatne też do nas zaglądają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyznaję, że i mnie trochę poniosło, dałam się wciągnąć w bezsensowne spekulacje... Przez tą całą aferę odeszła już jedna fajna dziewczyna, bo pewnie poczuła się zaszczuta... A co z tego, żeby nawet zdarzył się którejś jakiś pomarańczowy wpis nieobrażający nikogo? Mukitka - nie odchodź,ja lubię Cię czytać i zamierzam zacząć tu pisać, jak kiedyś, ale Maluch taki się zrobił absorbujący... Masz rację z tym nowym forum, ja też go nie chciałam, ale poszłam za większością.. Faktycznie (już o tym pisałam) nie było dyskusji... Też mi pomarańczowe wpisy nie przeszkadzały, sama po tym, jak jedna z "naszych" się przyznała do pomarańczowego wpisu, napisałam coś RAZ i grzecznie do "pomarańczki" :P zwyczajnie, dla jaj :P I co z tego? I My byliśmy dziś na szczepieniu! Na szczęście nie dostaliśmy MMR tylko Priorix. Kubuś dostał zastrzyk w rączkę i nawet nie zapłakał :) Po powrocie do domku, spał ładnie 2 i pół godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama natali a może to nie wina szczepionki, a pielęgniarki, u mnie w przychodni są dwie i jedna robi bezboleśnie, a druga niestety nie, widzę to zarówno po dziecku, jak i pamiętam po sobie kiedy jeszcze miałam pobieraną krew w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mukitka- dlaczego uważasz , że źle się odnoszę? Źle się wypowiadam na temat pomarańczowych wpisów a nie kafeterii. Zauważ, że ja chciałam , próbowałam pisać nadal. Wiesz... mam porównanie, na prywatnym jest dużo przyjemniej a tutaj już mnieirytują te wpisy. Po drugie nie to , że chamska chce być ale dlaczego Ty nadal jesteś pomarańczowa?:) Właśnie- fajnie jest podczytywać stałe bywalczynie które opisują swój każdy dzień, wydaje mi się , że jest Ci źle z tym, że nie masz już takiej mozliwości. Dlaczego z nami nie pisałaś??? Wydaje mi się , że góra z 20 postów przez ten czas co ja jestem dodałaś? Mam rację? Mukitka- nie zrozum mnie źle- nie chce Ci dokuczyć ani dogryść. Zaakceptuj to, że komuś jest źle pisać wciąż o sobie gdzie może mnie np. moja chamska koleżanka z osiedla czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy jest tu mama dziaciaka ze skazą białkową która wyszła po odstawienia malucha od piersi? macie rozeznanie w mleku modyfikowanym? Odstawilam pierś synkowi(miesiąc temu prawie) i zaczeła sie u nas skaza białkowa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara - mi dzis lakarka powiedziala, ze ta wysypka to moze byc od selera czy pietruszki lub jajka, bo lubia uczulac i na razie nie dawac babana, bo wyzwala reakcje alergiczne. Ani ja, ani Kuba nie jemy produktow mlecznych, a lekarka mowi, ze to skaza bialkowa - tak to nazywaja. Pytalam o testy i powiedziala, ze sa miarodajne dopiero po 4tym roku zycia, wczesniej nie dostane skierowania. Ja mam w razie czego Bebilin pepti 2, koszt 7 zl na recepte. A Ty juz wcale pokarmu nie masz? I Ale moj synus szybko zasnal :) popil cyca z 5 minut, polozylam go do lozeczka i "pospiewal" sobie chwilke, i spi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie! U nas ciąg dalszy marudzenia - zęby już chyba tak bardzo nie dokuczają jak ODPARZENIE! Podałam małej nowy deserek z rossmana - jakiś wieloowocowy - i w pieluszce jest katastrofa. Biedulka mała :/ Smarowałam bepantenem, kremem z jonsona, potem mąką ziemniaczaną i nic nie pomaga! Poradźcie co mam zrobić!Kiedy to zejdzie? I mukitka - zostań z nami :) Ja mam nadzieję, że temat się ładnie na nowo rozkręci :) I mama natali - też mi się wydaje, że to wina "wbicia" szczepionki. Moja Martusia raz tak miała po PREWENARZE - zastrzyk ją bardzo bolał i wyszła jej wielka "kluska" na nodze. A innym razem nic kompletnie jej nie było. I mamablazeja - ja na Twoim miejscu wróciłabym do karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatriks Testy możesz zrobić wcześniej, tzw. panel pediatryczny , robi się go z krwi dziecka i jest niestety płatny, ja dziś go robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×