Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milalila

Luty 2012 - jest już jakaś mamusia?

Polecane posty

Gość mama natali
larfa, rajlax, być może bo po szczepionce pielęgniarka powiedziała żebyśmy na następne szczepienie wykupili tą szczepionkę 5 w 1 żeby nie męczyć dziecka, bo wie że nie jestem do tych nowych szczepionek przekonana... mamablazeja, niestety nie doradze ci bo nie mam takiego problemu, u nas karmiliśmy prawie od początku mm, ale tak jak mówi rajlax może wrócisz do karmienia piersią jeśli możesz, a byłaś u pediatry? rajlax u nas było odparzenie właściwie myślałam ze to odparzenie na wargach sromowych a okazała sie grzybica, próbowałam wszystkich maści i kremów ale nic nie pomagało, dopiero maść clotrimazolum pomogła ale trzeba z nią ostrożnie, pare razy posmarowałam i po problemie, a wyglądało naprawde strasznie widze że troche się rozkręcamy pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rajlax - u nas odparzenie bylo ostatnio pare miesiecy temu i wtedy psikalam oktaniseptem, na to bepanthen, sudocrem i zasypywalam maka ziemniaczana :) Taki moj patent i goilo sie rewelacyjnie :D I larfa - tak, wspominala cos o tym pediatra , koszt jednego to ok 100 zl i trzeba zrobic kilka, ale ona tego nie poleca.. I mama natali - mialam do Ciebie pisac :) jaka masz fajna spryciule :D wyobrazilam ja sobie jak chodzi z tym krzeselkiem i ucieka przed pampersem :D Kuba tez coraz fajniejszy, najbardziej lubi tanczyc, wystarczy mu zanucic, a ten juz sie kreci :) ta moja Pociecha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatriks Ja jestem już zdesperowana, odstawialam już wszystko po kolei, smarowalam czym się da nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natali
beattriks moja natala za to nie chce tańczyć, ale jakiś tydzień temu nauczyła się bić brawo, i tak ja to fascynuje ze bije brawo prawie cały czas:) dziewczyny fajnie że piszecie, i nie zamknęłyście sie tylko na prywatnym forum:) a chcialam zapytać dziewczyn po cc jak tam wasza blizna, bo ja nadal czuje wokuł niej nieprzyjemne odrętwienie, kiedy to minie, czy kiedykolwiek to minie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama natali
wogóle może i ja bym sie zaczerniła:) jeśli mi się uda:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larfa - a Twoj Maluszek ma skaze? Ja wykupilam dzis masc protopic na AZS bo Kubus ma ta skorka taka atopowa i mam jej uzyc, jak placki sie zaognia. Troche sie boje tej masci, ale pani w aptece chwalila, ze to lek nowej generacji nie tylko lagodzacy, ale i trwale leczacy te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama natali Mnie nie raz ciągnie ta blizna, a jak mnie mała podczas zabawy stuknie to i zaboli, noi mam jeszcze poczucie lekkie nieswojej skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wiadomo co ona ma, byliśmy na pepti to jeszcze w normie skórka wyglądała, a teraz przeszłam na 3 i płakać mi się chce, nic nie pomaga, ale tego protopicu jeszcze nie probowalam Przepraszam że pisze tak lakonicznie i niedokładnie, ale głównie pisze z telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale szalejecie! Bylam sobie herbatke zrobic, a tu tak natrzaskane :D mama natalii - O jaka czarnulka ladna :D ! a Kubus tanczy zanim jeszcze zaczal chodzic :D I Larfa - ja stosuje glownie Emolium krem specjalny i ostatnio Mediderm do kapieli i krem, bo jest znacznie tanszy, ale tez marnie to pomaga.. Mam wrazenie, ze co ma wyjsc, to wychodzi i przewaznie ta skorka sucha i swedzaca.. Teraz od kilku dni w miare ladna! Ale juz widze, ze cos sie szykuje... A karmie piersia, mam puszke tylko w razie, jak by mi sie pokarm skonczyl.. A to bylby koniec swiata dla Kubusia :P Protopic jest na recepte, jak go uzyje, to dam Ci tu znac, czy dziala.. I mama natalii - o Kubus tanczyl zanim jeszcze zaczal chodzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beattriks z tego co pamietam pisałaś ze starasz sie nie dopuszczać aby Kubuś płakał, zanosił sie płaczem, ja robie podobnie staram sie odwrócić uwage, gdy np próbuje wchodzić po tym krzesełku na stół ale z tym odwracaniem uwagi jest coraz gożej, widze że próbuje płaczem wymuszać niektóre rzeczy, czy u was dziewczyny tez tak jest???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszalały dziewczyny :D a wiec tak : *Beattriks jedynie jak scisne sutka mocniej to wyjdzie mi jedna kropelka takiego jasno brązowego płynu,wydaje mi sie że ciężko by bylo wrócić do pełnych piersi bo są całkowicie sflaczałe :/ jeśli bym wiedziała że tak bedzie to ciągle bym odciągała aby przynajmniej mały te 30 ml dostał codziennie. *Rajlax u nads najlepiej sprawdzala sie mąka ziemniaczana i tormentiol. My mieismy mega odparzenia po balsamie Nivea i duzo czasu potrzebowałam aby wpaść na ten pomysł. Pamietam że jak z Błażejem leżalam w szpitalu to pielegniarki mi powiedziały wlasnie ze NIVEA i J&J najbardziej uczula.Młoda lekarka kazała mi małego pupe smarować TORMENTIOLEM(są negatywne opinie o tym kremie ale szczerze mówiąć wole lekarki posłuchać bo już na 2 dzien od stosowania pupa Błażeja była prawie jak malina:P) *Larfa własnie czytałam o tych testach i powiedz mi ile zapłaciłas? wyczytałam że koszt to jakieś 150 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i dodam że małemu daje wapno do picia bananowe i póki co czekam na jakąś poprawę. Wczoraj wystaczylo że Błazej doslownie zjadl 2 okruszki sera białego i po 20 min miał plamy na policzkach:( on wręcz uwielbia nabiał,dla niego może słodkie nie istnieć tylko żeby był jogurt naturalny. Tak mi go szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pediatry idę 11 kwietnia bo mamy szczepienie. U mnie cięzko sie dostać do lekarza bo wiecznie są kolejki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Kubuś wstał po 7ej zadowolony i zdrowy - żadnych skutków ubocznych tego szczepienia nie ma, i mam nadzieję, że tak pozostanie. Pielęgniarka powiedziała, że od 5 - do 10 dni po podaniu może pojawić się wysypka, a wcześniej gorączka. Na ulotce wyczytałam o wielu CZĘSTYCH skutkach ubocznych... Jakub wszystkie wcześniejsze szczepienia przeszedł bezobjawowo, więc myślę, że i teraz tak będzie.. I Barbara -a podajesz probiotyki? Poczytaj co tym piszą: http://ebobas.pl/forum/read.php?41,487552 Ale już za 5 dni macie pediatrę, to na pewno coś Ci doradzi. I mama_natali - ostatnio Jakub jak np. nie może czegoś dosięgnąć, albo ja mu czegoś nie chcę dać, to wyraża swoją frustrację krzykiem! To jest taki gwałtowny wrzask, a ja wtedy spokojnie mówię: "powiedz, mama daj :) mama daj.. " I podaję mu tą rzecz, mimo, że on oczywiście nie mówi "mama daj" ale przynajmniej nie krzyczy :P Jeśli on chce np. nóż czy szklany dzbanek :) , to biorę go na ręce i odchodzę od tego przedmiotu, żeby znikł z pola widzenia i rozśmieszam łobuza łaskotkami czy innymi wygłupami. Nie czekam, aż się rozkręci w tej złości... bo wiem, że sam nie poradzi sobie z tymi emocjami... Może to wyglądać na skuteczne wymuszanie, ale ja bym tego tak nie nazywała i wiem, że to przejściowa faza :D , i Kuba niedługo zacznie spokojnie mówić czego chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczy:) mamablazeja, współczuje, moja za jogurtami nie przepada ewentualnie jak naturalny zmieszam z odrobiną miodu to zje pare łyżeczek, myśle że jak pójdziesz do lekarza to napewno doradzi beattriks u nas też jest krzyk jak czegoś nie moge jej dać:) ale za to jak tylko widzi że będę robić zupe, wyciągam warzywa a ona już do wiaderka z ziemniakami i mi je podaje:) jeszcze nie potrafi skupić sie na tym jak chce jej poczytać wyrywa mi książeczkii wyrzuca:) ale jak najdzie ją ochota to weźmie tą książeczke sama, otworzy i coś tam gada po swojemu, jakby czytała:) narazie zasnęła, do tej pory mieliśm 2 drzemki w dzień ale od paru ddni śpi od 11:30 do 13 i tyle jej wystarcza, później kąpiel o 20 i spanie nocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dobrze,że jeszcze coś piszecie,bo ja też z tych podczytujacych:-) ale z drugiej strony mam już 2 fora to nie mogę się emocjonalnie wciągać w Wasze,choć bardzo lubie Was czytać i nie tylko:-) ja w sprawie maści.protopic polecam.starsza miała w wieku ok.1 roku strasznie dziwna i sucha skórę.odwiedzilismy kilku lekarzy,jeden młody dal nam protopic.pomogło trochę,skórę wykończył krem cethapil.bardzo go polecam.właśnie młodsza ma jakieś szorstkie place na przedramionach i smaruje wieczorem.kapiele w emolientach też dają ulgę skórze. u starszej nie wiadomo skąd się taka skóra zrobiła.zniknęło to po czasie i nigdy już nie wróciło.alergie też podejrzewalismy,ale poza iGe z krwi nic więcej nam nie zlecono bo i tak nie jest wiarygodne do 3roku życia. mleko ryżowe też polecam.koleżanka na syna alergika na wszystko prawie i dała mi kiedyś opakowanie na spróbowanie.pycha.jest w formie mleka modyfikowanego.tak wygląda,tak się przyrządza i super smakuje.zamawiają u producenta we Wrocławiu lub okolicy.na allegro widziałam.kupcie na próbę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
Hoho, ile wpisow! Fajnie:) To sie pospieszylam z tym odchodzeniem. Nie wiem jak u Was, ale tutaj wczoraj byla piekna pogoda. Bylysmy z Emilia dwa razy na placu zabaw i cudownie bylo! to juz nie bobasek, a male dziecko. Biega sama, wszystko ja interesuje, grzebie w piasku, przeklada kamyczki. Ogolnie jakos tak ostatnio sie bardzo rozwinela. Coraz wiecej rozumie, np. kiedy mowie jaj, zeby cos przyniosla to to mi podaje. Jak zapytam czy chce banana to usmiech na twarzy, raczka pokazuje owoce i wola "baja, baja"! Nauczyla sie wchodzic na stol, podstawia sobie krzeslo i sie wspina. I tu popelniam blad wychowawczy, bo niby mowie, ze nie wolno, ale jestem dumna. Powinnam byc bardziej konsekwentna i jak tylko dotyka krzesla to wolac, ze nie wolno. Mama Natalii, ja mialam cesarke, blizny prawie nie widac i w ogole nie czuje. tojah, fajny masz opis Na razie yle, bo slysze, ze sie budzi A, Wiolu, wybacz, ale nie pociagne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! bylam dzis z małym ul ekarza bo w nocy płakał i brzuch go bolał. Z brzuchem wszystko ok a co do uczulenia to lekarka szczerze mówiąc sama nie wie co sie dzieje:/ dostal syrop alergiczny,mam kupic kaszke SINLAC odstawic na tydzien nabiał i obserowawać. Na 26 kwietnia jestesmy zapisani do dermatologa bo na buzi robi sie delikatny stan zapalny od tej wysypki:/ szczepienie znów sie nie odbedzie... Gdyby to byl skaza białkowa to lekarka stwierdzila ze juz dawno by to wyszło a nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj kobietki :) Mała wykąpana, bawi się grzecznie w łóżeczku, więc mam chwilkę czasu. I mamablazeja - kurcze, no to nie za fajnie, jak nie wiadomo co Błażejkowi jest. Bolący brzuszek i jeszcze ten stan zapalny na buźce :/ Kupiłaś już ten SINLAC , nie dajesz nabiału - widzisz jakąś różnicę? Mam nadzieję, że jest lepiej. I mukitka - my też wczoraj mieliśmy piękną pogodę i nawet umyłam sobie okna :D No i oczywiście na spacerku też byłyśmy :) Dziś niestety już deszczowo i gradowo, ale ponoć jutro znowu mam być wiosennie. Oby! Ach te nasze dzieci, tak szybko rosną i tak jak piszesz coraz więcej rozumieją. Moja mała ostatnio zobaczyła bajkę w telewizji i zawołała starszą siostrę: "Mana baja" i ciągnęła ją za rękę, żeby oglądała. No i tak jak Twoja, nauczyła się wchodzić na stół :/ Za którymś razem źle stanęła na krzesło i spadła z niego. Tak się wystraszyłam, że całą noc nie spałam i obserwowałam, czy ni się nie dzieje. Na szczęście wszystko ok. I mama_natali - już sobie wyobrażam malutką Natalkę jak "czyta" książeczkę :D Moja też lubi książeczki, ale tylko pooglądać i oczywiście skosztować :p najbardziej smakują jej te od starszej siostry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mukitka - nawet się cieszę, że nie ciągniesz dyskusji :) I Mam pytanie- czy któraś z mam szczepiła Priorixem ?? Jak sytuacja PO szczepieniu? I U nas co nowego: Lucynka już drepcze po domu, ma dwa małe ząbki, jest nerwusem nie z tej ziemi! Próbuje jakoś kontrolować te jej emocje ale niestety ma to po mamusi już wrodzone...;P I Basiu- współczuje Ci tych przejść z Błażejem. Cóż to może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! padam na twarz:/ bylam dzis na większych zakupach i musze przyznać ze naprawde jest cieżko bez chłopa:/ Błazej juz spi i zaraz ja się kladę bo siedze ledwo co przytomna.Błazejowi smakuje sinlac naszczescie :) zjadl dzis ladnie i jeszcze byla awantura ze sie skonczylo :P no ale on lubi jeść :D mam wrażenie że buzia lepiej wygląda. Dzis mały podjadl ode mnie ser żołty ok 3 gryzy i ze 2 lyzeczki serka wiejskiego i go nie ssypało tak jak wczesniej. Mam nadzieje ze to nie nabiał.... W czwartek idziemy na kontrole i mam nadzieje ze juz będzie lepiej:) ide spać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Misiu zasnal walsnie. Skorke ma juz prawie sliczna, jeszcze na raczkach troszke jasnorozowych suchych plackow, ale sie nie drapie. Zaczelam uzywac Lipobase, moze to pomoglo, a moze po prostu z tego wyrasta? I mamablazeja - dobrze, ze Blazejkowi lepiej, a bez chlopa to na pewno ciezko, ale my kobiety potrafimy same sobie radzic. I mama_natali - Kuba nie przepada za ksiazeczkami, najchetniej by je rwal, ale za to zaczal rysowac ostatnio, tzn cos tam gryzmoli chyba nie do konca swiadomie, w kazdym badz razie lubi to :D Kuba spi tylko raz dziennie juz od dawna, ale za to nawet 3 godziny, choc bywa, ze jedna. Zasypia ok 21.30. Larfa - masz juz wyniki tego panelu pediatrycznego? tojah - mi lekarka mowila, zeby uzyc Protopic, jak te placki sie zaognia, mam nadzieje, ze juz nie, choc to jeszcze moze sie zdarzyc.. Mowila, zeby zrobic serie przez 5 dni, potem 2 dni przerwy (mam gdzies to zapisane) Skorka nie moze byc podrazniona, zadrapana i nie wolno posmarowanych miejsc wystawiac na slonce. A podawalas mleko kokosowe, bo ja zamierzam zakupic dla Kuby. Produktow z mleka krowiego jeszcze sie boje i nie podam, a poki karmie piersia to nia ma takiej potrzeby. I mukitka - masz racje.. nasze dzieci to juz fajne Maluchy :) maja swoje charakterki i upodobania, a jaka energie! I rajlax - oj, okna tez musze pomyc. Dobrze, ze ma byc w koncu pogoda! Madra masz corcie, Kubus jeszcze tak ladnie nie mowi, choc bajki widze, ze tez go coraz bardziej interesuja :) Ciesze sie tez, ze ladnie umie sie zam bawic, uklada klocki, tanczy misiami :P Ach, jeszcze sie czesze, jak znajdzie swoj grzebyk i jak jest obiad, to przysuwa swoje krzeselko do stolu :D I Wiola - to Lucynka ma charakterek :) Na pewno zabkowanie tez ma wplyw na te emocje. I Pozdrawiam wszystkie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mukitka
Dzien dobry, pogoda u nas niespecjalna, ale umowilam sie z tesciowa i jedziemy dzis do niej w odwiedziny. Tramwaj i pociag, w sumie 1:15 h Wiec jak nadal bedzie tak pochmurno, to przynajmniej sobie pojezdzimy;) no i z babcia pogadamy. Ja niestety nie jezdze autem (choc od 14 lat mam prawo jazdy), boje sie. A poza tym szczerze mowiac to marny ze mnie kierowca. Dlatego komunikacje miejska mamy super opracowana. Emilia sie bardzo dobrze czuje, smieje sie do ludzi, nasladuje ich, robi akuku, oni jej machaja, robia smieszne miny i w ogole fajnie jest. Przy okazji Emilcia jest raczej cicha, wiec absorbuje tylko tego, kto jest zainteresowany, a reszty mysle, ze nie denerwuje. Tylko ciekawe jak to dlugo bedzie trwalo. Jak byla malutka podobie super bylo w kosciele. Tylko sie rozgladala, usmiechala i machala do ludzi. Niestety jak miala 6 miesiecy to sie jej pozmienialo, zaczela glosniej gaworzyc, klaskac w lawke itd.Zdaje sobie sprawe, ze to ludzi moze denerwowac i od tej pory juz do kosciola jej nie biore. rajtax, moja jakos nie ciagnie do tv. Wlaczamy jej czasem jakas bajke, to chwile popatrzy, posmieje sie, ale dluzej niz 5 minut to jej sie nie zdarzylo skupic. W sumie to tylko rano mamy wlaczony telewizor i ogladamy panorame alp i sluchamy muzyki, to jej sie podoba. Tanczy podczas sniadania:) Tzn. podskakuje dupka na krzeselku, macha rekami i sobie "nuci" mamablazeja, wspolczuje, mam nadzieje, ze wszystko sie wyjasni beattriks, czym Kuba rysuje? Kredkami woskowymi? Musze zorganizowac Emilii przybory do malowania, bo tak ja to ciekawi, ze mi juz sciane pisakiem pokreslila. Chcialam kredki woskowe, ale w okolicznych sklepach nie bylo, a jak juz o takie cieniutkie (nie dla malego dziecka) i za 9 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koza56764
temat się kręci.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taa... temat się kręci....... i tu i tam... się kręci. Wiola dopomogła, żeby tutaj uśmiercić koleżankom rozrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×