Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Ale równie dobrze może mnie zacząć ścigać za noszenie czapki tył na przód i za głoszenie lewackich haseł - jaką mam gwarancję oprócz słów że JKM tak nie zrobi? Przecież to on będzie stanowił prawo - nie obywatele za jego pośrednictwem a on sam (wszak nie lubi demokracji). ---> dzsiaj mamy ponoc demokracje. A jaki miales wplyw na to, ze sejm zdecydowal o wyslaniu do Grecji NASZEJ KASY? Ze zmienil ustawe o zgroadzeniach, ktora konstytucjonaliscie zmiazdzyli i wystawili jej opinie grozacej demokracji? Jaki masz rzeczywisty wplyw na stanowienie prawa??? Prawda jest taka, ze lobby jest wszechobecne a poslow jest 460. Latwo ich przekabacic. A co do wojska to sorry, ale nie pokłóciłam się z żadnym światowym przywódcą ani generałem, nikt nie ma powodu żeby na mnie napadać. ---> wydarzenia z roku '39 ubieglego wieku przecza niestety Twojej tezie. Co wiecej! Np z Anglia meilismy pakt o wzajemnej pomocy w przypadku inwazji Hitlera. Pomogli nam.....? Jeśli ktoś napadnie to po pierwsze na parlament/stolicę/siedzibę władzy a nie na moją chatkę ---> no przykladem patriotki to Ty z pewnoscia nie jestes ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary zacny topic
No nie wszystko mi się w decyzjach rządu demokratycznie wybranego nie podoba, nawet wiele mi się nie podoba, ale liczę się z tym, że jednak większość obywateli tak wybrała. Mogę ich tylko przekonywać do moich racji. Jeśli natomiast rząd posuwa się za daleko łamiąc prawa człowieka - mam instancje międzynarodowe (wolę to niż stuprocentową suwerenność władz polskich choćby i sam papież miał być tą włądzą). Wydarzenia z 1939 jak i każda inna wojna, nie znam wyjątków dowodzą, że wojny nie wywołuje obywatel/podatnik w którego interesie jest, by tej wojny nigdy nie było. Chyba uczciwie jest, żeby JKM sam ponosił finansowe konsekwencje swojej polityki zagranicznej i ochrony swojego własnego zada w belwederze (bo akurat pod mój dom nie przyjdą polscy żołnierze bronić mnie przed frontem - tego też dowodzą wydarzenia z drugiej wojny świtowej i z każdej innej znanej mi wojny). Wojsko nie jest dla obywatela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale liczę się z tym, że jednak większość obywateli tak wybrała. ---> widzisz, tylko wiekszosc zawsze jest przecietna, sa to Ci "trojkowi" (idioci na poziomie "niedostateczny" i wybitni czyli "celujacy" sa w mniejszosci), ale glos maja wszyscy. Z prostej kalkulacji wynika, ze idiota rownowazy glos wybitnego, a rzadza sredniacy, moze dlatego tak to wszystko wyglada??? bo akurat pod mój dom nie przyjdą polscy żołnierze bronić mnie przed frontem - tego też dowodzą wydarzenia z drugiej wojny świtowej i z każdej innej znanej mi wojny ---> zalozmy ze mieszkasz w sandomierzu- wojsko stanie murem przed tym miastem, i beda "bronic sandomierza", przez co najezdzca nie bedzie mogl prowadzic dalszej ekspansji. Powinnas nadrobic nieco zaleglosci z historii!!!Poczytaj chociazby o cudzie nad Wisla! Wojsko nie jest dla obywatela. ---> wojsko jest posrednio dla obywatela, a bezposrednio dla narodu, ktory tworza obywatele....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie internet nigdy bym nie dowiedział się ,że jest taki polityk jak pan Janusz a szkoda, gdyby więcej go w tv puszczali miałby na pewno więcej głosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głosuję
na Korwina. mądry człowiek, szacun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głosuję
a gdzie ten czat ? proszę o odpowiedż ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głosuję
więc kiedy ten czat ? czy ktoś wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz w google , powinno znaleść jakiś tam jest ale nie mam pewności 100 procentowej,że to ten właściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lopomiko
brawo JKM🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielbiciel 🌻 👄 czekam tu na Ciebie :) x Zniknęło 8 mld zł z kont emerytalnych w ZUS x Rząd straszy nas kolejnymi podwyżkami składek ZUS. Powodem są, jak zawsze, pustki w kasie ZUS. A pustki są, ponieważ grube miliardy złotych znikają w tajemniczych okolicznościach. x W 2011 r. z kont emerytalnych w ZUS zniknęło ponad 8 miliardów zł. W jaki sposób? Chodzi o środki zgromadzone na kontach emerytalnych osób, które były rencistami. W sytuacji, gdy osoby takie pobierają rentę, ich środki emerytalne, podobnie jak środki emerytalne wszystkich innych osób, gromadzone są na ich kontach emerytalnych. W momencie jednak gdy rencista umiera, środki te, zgodnie z prawem, powinny zostać przeksięgowane na fundusz rentowy. W ten sposób, fundusz rentowy powinien być zasilany każdego roku dodatkowym strumieniem kilku miliardów złotych pochodzących ze składek emerytalnych zmarłych rencistów. x Tak powinno się to odbywać zgodnie z polskimi przepisami. A jak odbywa się w rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na koniec 2010 r. na kontach zmarłych rencistów znajdowało się aż 8,4 mld zł. Obecnie ci renciści już nie żyją, więc zniknęły ich konta emerytalne. Jednak pieniądze z tych kont nie zostały przeksięgowane, jak wymaga tego prawo, na fundusz rentowy. Gdzie zatem są te pieniądze? Ekonomista i były wiceminister finansów, Cezary Mech, badający sprawozdania finansowe ZUS, twierdzi, że pieniądze te "wyparowały". Nie ma ich ani tam, gdzie były poprzednio, ani tam gdzie powinny były się znaleźć po śmierci rencistów. Kilka miliardów złotych po prostu zniknęło, rozpływając się w "rządowej przestrzeni". x Według wspomnianego finansisty badającego ten tajemniczy przepływ środków w ramach ZUS, rząd skonstruował w ten sposób wygodny dla siebie mechanizm umożliwiający umarzanie zobowiązań emerytalnych. x Co więcej, fakt, że środki które powinny były zasilić fundusz rentowy, ale go nie zasiliły, spowodował drastyczne powiększenie deficytu tegoż funduszu. W 2011 r. deficyt funduszu rentowego wyniósł aż 16,3 mld zł, a więc niemal dwukrotność tego co miało do niego wpłynąć w 2010 r. tytułem środków pochodzących po zmarłych rencistach. Gdyby środki te rzeczywiście zasiliły fundusz rentowy, deficyt funduszu wyniósłby jedynie 7,9 mld zł, tj. o ponad połowę mniej. x Ogromny deficyt funduszu rentowego w 2011 r. był jednak rządowi na rękę, gdyż posłużył władzy jako doskonały argument w debacie nad podwyższeniem składki rentowej. Już w lutym 2012 r. składka rentowa wzrosła z 6% do 8%. Oficjalnym powodem był oczywiście fatalny stan funduszu rentowego, którego wydatki były aż o 16 mld zł większe od jego dochodów. Tyle że ten fatalny stan finansowy funduszu został w głównej mierze wykreowany sztucznie, właśnie poprzez niezasilenie funduszu środkami zmarłych rencistów. x Jak wskazuje Cezary Mech, rząd skonstruował prawdziwe finansowe perpetuum mobile. Należy bowiem pamiętać, iż niedawno rząd podwyższył również wiek emerytalny. Wyższy wiek emerytalny oznacza jeszcze większą ilość rencistów. To z kolei rodzi dwa skutki. Po pierwsze - większa ilość rencistów to wyższe zasoby środków emerytalnych zgromadzonych na ich kontach po śmierci, a co za tym idzie, jeszcze wyższe kwoty znikające w czeluściach systemu. Po drugie zaś - więcej rent do wypłacenia przekłada się na jeszcze wyższy deficyt funduszu rentowego, i co za tym idzie, powodować będzie zwiększoną presję na kolejne podwyżki składki rentowej w przyszłości. x BRAWO RZAD!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy komentarz odnosnie urlopu dla matek 1 kwartalu: "Płatny urlop. No tak. Pan Tusk w swej głupocie nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że cofa nas do czasów PRL-u. Nawet się specjalnie nie dziwię, bo przecież pan premier też ma urlop odkąd jest premierem. Jednocześnie ktoś musi na te "płatne urlopy" socjalistycznych leni i nierobów pracować. Pytam się więc - kto? Bo na pewno nie ten, kto lekka ręką rozdaje premie, nagrody, udziela "płatnych urlopów" i jednocześnie nakłada coraz większe podatki - żeby dalej się lenić. Tak się nie da na dłuższą metę. Nie można ciągle "dostawać" pieniędzy. Trzeba produkować i zarabiać, a matka wychowująca dziecko wcale nie musi szukać łaski pana premiera, który nas okradnie, żeby dać jej zapomogę. Tylko wystarczy żeby męża zwolnić z podatku na okres matki wychowującej małe dziecko. Tylko na tak banalny pomysł premier nie wpadnie, bo przecież nie chodzi o pomoc rodzinie, tylko o "zapomogę" dla armii niepotrzebnych urzędników." x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym produkowala po srednio 20 postow w jeden dzien jak Ty na swoim to wisialby na pierwszej stronie dyskusji ogolnej non stop i zapewne bylby popularny :classic_cool: Niestety nie pozwala na to czas i obowiazki :P x Tymczasem krotkie podsumowanie: 1. Rząd obniżył i uprościł podatki, tak jak obiecywał. 2. PO dobrze wywiązała się z obietnicy zmniejszenia zatrudnienia w administracji publicznej. 3. Jestem zadowolony z opieki medycznej i wysokich cen leków w RP. 4. 1400 zł to godna pensja, a jej podniesienie to wyłącznie sprawa pracodawców. 5. Uważam, tak jak rząd, że głównym elementem programu walki z bezrobociem jest otwarcie rynku pracy w Niemczech. 6. Rząd dobrze zrobił likwidując 50% placówek doraźnej pomocy medycznej, zamiast zlikwidować NFZ, jak obiecywał. 7. Ograniczenie programu budowy autostrad uważam za sukces tego rządu. 8. Akceptuję najwyższe koszty budowy dróg w Europie. 9. Powinniśmy płacić jedne z najwyższych stawek za przejazd autostradą, a nasz rząd powinien pilnować interesów jej prywatnego właściciela. 10. Podobnie, jak rząd sądzę, że powinniśmy płacić za towary spożywcze więcej niż Niemcy i Anglicy, a zarabiać mniej. 11. Pan Premier Tusk dobrze dba o moją przyszłość i chce dla mnie jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INFO: Na Islandii do władzy wraca eurosceptyczna centroprawica. W wyborach parlamentarnych wygrała Partia Niepodległości, uzyskując 26,7% głosów, a na drugim miejscu uplasowała się Partia Postępowa z 24,4% głosów. x Jak podaje onet.pl, uzyskany rezultat da prawicowej Partii Niepodległości i centrowej Partii Postepowej po 19 miejsc w 63-osobowym parlamencie. x Kiepski wynik osiągnęła lewica. Sojusz Socjaldemokratyczny otrzymał 12,9% głosów (9 miejsc w parlamencie), a Lewica-Ruch Zielonych - 10,9% (7 mandatów). Do nowego parlamentu wejdą jeszcze dwa ugrupowania: Jasna Przyszłość, opowiadająca się za integracją z UE (8,2% głosów) oraz Partia Piratów (5,1% głosów). x Zwycięskie partie (prowadzące kampanię wyborczą pod hasłami cięć podatków i ulg w spłacie zadłużenia kraju), które najprawdopodobniej zbudują nową koalicję, są przeciwne członkostwu Islandii w Unii Europejskkiej i zapowiadają, że będą starały się wycofać formalny wniosek o przyjęcie do Wspólnoty. Urząd premiera obejmie prawdopodobnie 43-letni Bjarni Benediktsson, szef Partii Niepodległości. x Najnowsze sondaże wskazują, że za wstąpieniem do UE opowiada się zaledwie 25% Islandczyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Mam dość :) Wreszcie Twój top odnalazłem, a tyle się naszukałem. :D Co do sytuacji w kraju, to nawet nie ma o czym mówić. Tylko idioci nie dostrzegają rzeczywistości! I tak, jak mi wisi w sumie polityka, tak coraz częściej zaczyna mnie przepełniac złość na to, że ludzie są tak głupi, że dają sobie wcisnąć każdy kit, kazdy temat zastępczy. Kiedyś na topiku psychopaty shatyna wklejałem link do rozmów klubu politycznego w krakowie, bodajże. Tam dość przystępnie wyjasniano, czemu ludzie, którzy głosowali na PO, nie przyznają się do błędu, czemu większość udaje, że nie widzi tego, co złego ta partia zrobiła i robi naal. Przyznam, że sam nie głosuję od lat, ale chyba nadszedł czas, aby to zmienić. Nikt z moich znajomych, a obracam się w środowisku uniwersyteckim sporego miasta, nie zamierza głosować na PO. Studenci podobnie. Nie wiem, skąd się biorą takie a nie inne sondaże. Do mnie niedawno dzwoniono, zadawano mnóstwo pytań, były one tak tendencyjne (co drugie dotyczyło tv trwam i kaczyńskiego), że miałem ochotę pierDolnąć słuchawką, nie zrobiłem tego tylko dlatego, że chciałem powiedzieć, co myślę, po prostu. Szkoda słów i bicia piany. Trzeba działać! Mój syn również coraz bardziej uświadamia swoich kolegów i koleżanki, młodzi ludzie (LO) wbrew pozorom zaczynają się coraz silniej inetresować polityką i pomimo tego, że spora ich rzesza jest pod silnym wpływem poglądów rodziców, wielu z nich zaczyna się budzić i widzi, jakiej manipulacji są poddawani niemal codziennie. Rodzi to nadzieję na przyszłość, na zmiany. Jak pisałem kiedyś, nie jestem za przelewem krwi, ale uważam, że powinno się te ryje przy korycie wypieprzyć w kosmos, odsunąć od władzy, mediów, ich ubeckie dzieci również. Może wtedy coś się zmieni? x Trzymaj się, Mam dość, życzę miłego długiego weekendu. Zamierzam zakopać się w wyrku ze stosem książek i ukochaną kobietą przy boku. Wreszcie odpocznę, czego i Tobie życzę :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzie załozycielka?
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do onego !!!!!! 🌻 👄 Jak sie ciesze, ze w koncu wpadłes ;) :) Oj, glupia bylam, trzeba bylo od razu dac Ci linka ;) x Mnie najbardziej martwi to, ze ludzie maja na wszystko kolokwialnie mowiac wyjebane- " i tak nic nie da sie zrobic", "zawsze tak bylo" itd itd. Nawet ogarniete dziewczyny, z- nazwijmy to "zaprzyjaznionego topicu" uwazaja, ze w zasadzie to zadna strata ze wywalono Gowina, bo przeciez On i tak nic nie byl w stanie zrobic. Dla nich nie liczy sie to, ze zrobil krok ( a raczej kilka krokow) w dobrym kierunku, ze chociaz probowal. Przeraza mnie takie myslenie i niestety utwierdza w przekonaniu, ze naprawde nic nie nie zmieni w tym kraju. I to nie dlatego, ze sie nie da- tylko wlasnie dlatego, ze ludzie UWAZAJA ZE SIE NIE DA. Smutne :( x A moi znajomi wlasnie glosuja na PO , wiesz dlaczego? Bo chca MIEĆ SPOKÓJ. Wiadomo, jak robisz rewolucje, odkrywasz afery, pozwalasz by IPN mowil glosno o tym, kto z dzisiejszych dygitarzy jest umoczony, jak wpuszczas CBA do domow takiej powiedzmy Blidy- to jest podnoszone larum. Ludzie protestuja, robi sie zamieszanie, prominentni politycy trzesa portkami i z tego powodu szykuja sobie grunt u olejnikowej krytykujac te dzialania. I to ludziom przeszkadza. A swiety spokoj jest tylko wtedy, gdy nie robi sie NIC. Tak jak donald. Bo oczywiscie o tym, ze zadluza polske na pieniadze, ktorych biorac pod uwage nasza demografie nie bedziemy w stanie splacic- nikt juz nie pamieta. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O booooooze :) :) jak ja CI zazdrosze tego lenuichowania!!! U mnie tydzien minal szybko i aktywnie, wyjazdy i generalnie masa milych spotkan :) oby wiecej takich szczesliwych kompilacji swiat z dniami wolnymi :classic_cool: Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie 🌻 ❤️ x x Ps. czy ktos wie, dlaczego dluga wypowiedz jest rraktowana jako spam, i trzeba ja ciac i wysylac w kawalkach?> :O :O :O Co to znowu za durne pomysly :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem orange :P Nie ma czasuza duzo by tu sidziec :D x Pozniej przeczytam to, co wkleilas ;) x A TYMCZASEM: Rostowski rozdał swoim 95 milionów Cały rząd w ciągu 5 lat pobrał w sumie aż 532 mln zł nagród! Rekordzistą jest sam Jacek Rostowski który swoim urzędnikom wypłacił 95 milionów złotych - wylicza portal fakt.pl "Fakt" przypomina puste obietnice rządu Tuska w których zapowiadano, że stawka VAT już w przyszłym roku wróci do poziomu 22 proc. Tymczasem kilka dni temu przedstawiciele rządu oświadczyli, że stawka podatku na wyższym poziomie utrzymana zostanie do 2016 roku. Rząd dla nas Polaków litości nie ma i wymyśla coraz to nowsze formy opodatkowania. Tymczasem władza wydaje się być głównym beneficjentem tych środków. x x Dziwne, ze powrocily dla zwyklych smiertelnikow czasy, w ktorych trzeba dac lapowke by "zalatwic" prace. Tymczasem mimo deklarowanych przez tuska cięc, pracownicy administracji rzadowej mimo niebotycznie wysokich pensji sa jeszcze w dodatkowy sposob wymagradzani. Oczywiscie pieniadze na ich premie sa pieniedzmi pozyczonymi na kredyt bo: 1) mamy rok rocznie deficyty budzetowe 2) urzednik nie wypracowuje zadnych dobr, wiec niby z jakiej paki ta premia? x Zal, naprawde zal patrzec jak rozkradaja ten kraj :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80 mln euro kary to "drobiazg". Minister rolnictwa pogrąża Donalda Tuska x Zamiast uspokoić opinie publiczną minister rolnictwa pogrąża rząd. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Stanisław Kalemba ujawnił, że toczy się jeszcze kilkanaście postępowań o zwrot unijnych dotacji, a w sporach z UE możemy stracić aż ponad 4 miliardy złotych. A miał tylko "wyjaśnić wszystkie okoliczności" kary 331 mln złotych jaką na Polskę nałożyła Komisja Europejska. x - Mam nadzieję, że ta kwestia (kary KE dla Polski) zostanie ostatecznie wyjaśniona - powiedział we wtorek Donald Tusk. Zamiast tego dzisiaj dowiedzieliśmy się, że o karze KE polski rząd wiedział od dwóch lat, a Polskę może czekać jeszcze dodatkowo ponad 4 miliarda złotych kary w innych sprawach, w których Polska składa odwołania. Minister Stanisław Kalemba pytany na konferencji prasowej o sumę łączną wniosków odwoławczych i spraw, jakie prowadzi Polska powiedział, że "nie przekracza miliarda euro". - Unia Europejska szuka oszczędności - tłumaczył minister. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×