Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

KLUB POPARCIA Janusza Korwina Mikke

Polecane posty

Jeśli mi napiszesz, żebym sam podawał definicje i opisywał problem to stanowczo odmawiam, bo mi się nie chce a i tak nie napiszę niczego ponad to co jest w linkach, jedynie podam to w sposób mniej uporządkowany. Jeszcze znalazłem coś takiego, bardziej dla wzrokowców :D http://www.konserwatyzm.org/manifest/item/16-konserwatyzm-i-liberalizm-w-obrazkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ty właśnie mieścisz się ze swoim myśleniem gdzieś tam w ideologii współcześnie rozumianej liberalnej demokracji, gdzie wolność jest pojmowana literalnie, tak jak wyżej to opisałem." Dokładnie. Nie tylko współcześnie. Zawsze. Liberalizm to wolność. Bo stąd to określenie czyli liberalizm. To nie współczesność. To podstawy liberalizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze o tym rąbku. Po prostu pytam w jaki sposób działałeś? Ja szanuję każdy przejaw sprzeciwu wobec tzw: władzy ludowej i jestem ciekaw, na czym polegała Twoja działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to przykład że zupełne nie rozumieszco to liberalim. "to klasyczny liberalizm jest reprezentowany przez partię republikańską, której obca jest np: aborcja" Liberalizm nic nie ma do aborcji. Aborcja czy raczej dostep do niej jest efektem liberalizmu, efektem wolności człowieka. Jego prawa (wynikającego z liberalizmu) do stanowienia o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Po prostu pytam w jaki sposób działałeś? Ja szanuję każdy przejaw sprzeciwu wobec tzw: władzy ludowej i jestem ciekaw, na czym polegała Twoja działalność." Nie rozumiem Twojego pytania. Chcesz tym udowodnic że nie znasz historii? Ale OK. Roznosiłem ulotki, książki, pomagałem w zdobywaniu papieru, farb do druku. Osłaniałem przenoszenie maszyn drukarskich, powielaczy itp. Czy to już wystaczy czy jeszcze czegoś nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usiłujesz wtłoczyć liberalizm w jakieś ramy czyli zaprzeczasz liberalizmowi dla którego ramy to prawo. Reszta zależy od stopnia czy raczej od chęci wykorzystania wolności przez jednostkę. A więc np od tego czy owa jednostka chce poddac się zabiegowi aborcji czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A podstawowa reguła okreslająca liberalizm to ta. "Liberalizm (z łac. liberalis wolnościowy, od łac. liber wolny) ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm jest ściśle związany z indywidualizmem, stanowczo odrzuca kolektywizm oraz opowiada się za jak najmniejszym krępowaniem wolności jednostki poprzez prawo. Konsolidując, liberałowie uważają, że kompromis pomiędzy prawem a nieskrępowaną wolnością powinien być jak najmniejszy." Koniec i kropka. Cała reszta to kombinacje czy wariacje na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to podstawy. "Liberalizm wywodzi się z okresu Oświecenia. Skupiał on zwolenników tej epoki i związanych z nią nurtów filozoficznych. Postulował przeprowadzenie szeregu reform społeczno-politycznych, takich jak: zniesienie ustroju feudalnego, ograniczenie przywilejów szlacheckich, zastąpienie pańszczyzny wolnością gospodarczą, wprowadzenie równości obywateli wobec prawa, ograniczenie roli Kościoła, zniesienie monarchii i absolutyzmu, wprowadzenie demokracji opartej na konstytucyjnej zasadzie trójpodziału władzy czy też respektowanie praw człowieka, swobód obywatelskich i zasad tolerancji."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historię nieco znam, ale pytałem Ciebie i dzięki za odpowiedź i szacunek i wdzięczność za odwagę i chęć do takiej pracy, misji. Natomiast szanowny rozmówco, niestety nie jesteś zainteresowany historią myśli politycznej, wobec czego rozmowa z Tobą jest jałowa. Pytałeś o to co to jest konserwatywny liberalizm, klasyczny liberalizm. Możesz sobie przeczytać, ale chyba niezbyt masz na to ochotę. Masz prawo, nie mamy obowiązku czytania rzeczy, które nas nie interesują, ale jednocześnie wykluczasz sam siebie z rzetelnej rozmowy na dany temat, bo nie masz minimum wiedzy. Więcej nie będę z Tobą na ten temat rozmawiał, bo to nie ma sensu. Literalne odczytywanie wszelkich pojęć prowadzi do fałszywych wniosków. Żegnam się z szacunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do : jest to moja ostatnia wypowiedz kierowana do Ciebie. Sorry, ale czuje sie tak, jakbym prowadzila rozmowe z gimnazjalista :O Bardzo prosze: "Prosiłem o podanie konkretnych postów z których wynika że się na tym nie znam." ZACZYNAMY WIEC PO KOLEI: "Napisałem i mogę powtórzyć. Na tych emerytów będzie pracowało dużo więcej osób bo do Polski przyjedzie sporo pracowników z zagranicy." ---> 1)..i beda pacowac za ile? Pisales o tym, ze panstwo jezeli bedzie taka potrzeba (a bedzie, to wiemy juz dzis) podniesie podatki- zatem z punktu widzenia pracownika co bedzie sie bardziej oplacac? Wziac 2400brutto, czy 1317zl (minimalne wynagrodzenie) , a pod stolem dostac 1000? Oczywiscie, ze wariant nr 2. Wiec jak widzisz, do budzetu z pensji jednego pracownika wplynie ile??? Minimalna skldaka czytaj GROSZE. Za to chcesz utrzymac wszytskiech emerytow???? :D 2) Pamietaj tez o tym, ze kazdy ma dowolnosc w kwestii wyboru miejsca ubezpieczenia. Myslisz, ze cudzoziemiec wybierze Polske? :D U nas za 100zl mozesz dokonac podstawowych zakupow art spozywczych, a np na Ukrainie 100zl to pol pensji miesieczej pracownika, bo jest tam inny przelicznik. Bedac ubezpieczonym w Polsce posiadajac minimalne wynagrodzenie oplaci tylko ZUS, a indywidualnie naliczona stawka bedzie smiesznie mala. O III filarze juz w ogole nie myslac. Ubezpieczajac sie u siebie w kraju bedzie za te powiedzmy 400zl, ktore w Polsce nic mu nie zagwarantuja- oplacic sobie skladke zasadnicza w najkorzystneijszym (najwyzszym) wariancie, i jeszcze zostanie mu kupe kasy na lokate. Domyslam sie jednak, ze i tak nie pojmiesz o co mi chodzi, bo o polityce i ekonomii masz pojecie takie, jak ja o wiedzy o teatrze. "Nie wiem czy zauważyłaś ale tu rozmaiamy. I nikogo się nigdzie nie wysyła. Jeśli wiesz lepiej to masz pole do popisu." --->OFE to rodzaj subkonta. Skladka na ZUS powinna byc minimalna- bo stanowi podstawe, natomiast to jaka bedziesz mial emeryture powinno zalezec od wypracowanej przez Ciebie kasy (czyli na OFE powinna byc wyzsza). Teraz jest tak, ze na podstawe dla wszystkich nierobow leniow i obibokow skladaja sie Ci ktorzy zarabiaja wiecej skutkiem czego juz nie wystarcza, aby mogli odlozyc cokolwiek wiecej. Tak wlasnie zrownuja nas spolecznie SOCJALISCI z PO. "NIGDZIE nie prosiłem o tłumaczenie mi czegoś." ---> no niestety, ale masz takie braki, ze bez wytlumaczenia Ci podstawowych kwestii nie da sie prowadzic dyskusji. I moze zamiast caly czas cytowac wikipedie ktora jest encyklopedia, wez ksiazke, poczytaj ja i dowiedz sie jak to funkcjonuje, bo z definicji jak widze nie potrafisz nic sesnownego wyciagnac... Pozdrawiam wszystkich! Witajcie pragnienie i trojmieszczanin :) Ja wychodze, bo pogoda w koncu dopisuje, trzeba to wykorzystac. Wpadne pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Widzę, że zachciało Ci się czytać. No to może do widzenia :D Nie kręć się tak bez końca wokół liber - liberalis, bo to tylko jedno słowo, które jest znakiem czegoś o wiele bardziej skomplikowanego. Na razie spadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pytałeś o to co to jest konserwatywny liberalizm, klasyczny liberalizm. " Nie pytałem. "ale jednocześnie wykluczasz sam siebie z rzetelnej rozmowy na dany temat, bo nie masz minimum wiedzy" Brak podstaw do takiego twierdzenia. Próbujesz mnie obrazić?:O "Literalne odczytywanie wszelkich pojęć prowadzi do fałszywych wniosków." To nie literalne odczytywanie tylko traktowanie powaznie podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mam pytanie do : jest to moja ostatnia wypowiedz kierowana do Ciebie. Sorry, ale czuje sie tak, jakbym prowadzila rozmowe z gimnazjalista" W dalszym ciągu usiłujesz mnie obrazić. Ma to zastąpić brakj konkretów? Kiepsko...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"2) Pamietaj tez o tym, ze kazdy ma dowolnosc w kwestii wyboru miejsca ubezpieczenia. Myslisz, ze cudzoziemiec wybierze Polske? U nas za 100zl mozesz dokonac podstawowych zakupow art spozywczych, a np na Ukrainie 100zl to pol pensji miesieczej pracownika, bo jest tam inny przelicznik. " Nie mwimy od "dziś". Mówimy od przyszłości. Za 20-30 lat bo sam to zaproponowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"---> no niestety, ale masz takie braki, ze bez wytlumaczenia Ci podstawowych kwestii nie da sie prowadzic dyskusji." Znowu usiłujesz mnie obrazić. A prosiłem o podanie cytatów z moich postów wskazujących na moją niewiedze w temacie. Jakoś nie było Cie na to stać. Za to stac Ciee na obrażanie mojej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"I moze zamiast caly czas cytowac wikipedie ktora jest encyklopedia, wez ksiazke, poczytaj ja i dowiedz sie jak to funkcjonuje, bo z definicji jak widze nie potrafisz nic sesnownego wyciagnac..." I znowu usiłujesz mnie obrazić. Myślę, że to dlkatego ponieważ Twoje braki są tak oblbrzymie, ze na nic innego Cie nie stać. A więc brak wiedzy usiłujesz zastąpić próbami obrazania mojej osoby czy też wysnuwania wniosków nie mając do tego żadnych podstaw. To smutne:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tutaj dowód na Twoją niewiedzę. "--->OFE to rodzaj subkonta. Skladka na ZUS powinna byc minimalna- bo stanowi podstawe, natomiast to jaka bedziesz mial emeryture powinno zalezec od wypracowanej przez Ciebie kasy (czyli na OFE powinna byc wyzsza). Teraz jest tak, ze na podstawe dla wszystkich nierobow leniow i obibokow skladaja sie Ci ktorzy zarabiaja wiecej skutkiem czego juz nie wystarcza, aby mogli odlozyc cokolwiek wiecej. Tak wlasnie zrownuja nas spolecznie SOCJALISCI z PO." Z wspólcześnie panującycm systemem emerytalnym "socjaliści" z PO nie maja nic wspólnego. Ten system panuje u nas od dziesiecioleci a owi "socjaliści" próbują go własnie reformować. To praca na następne dziesiatki lat. Tak właśnie wygląda Twój poziom wiedzy.:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie probuje Cie obrazic, ja po prostu stwierdzam fakty, NIE MASZ CHLOPIE WIEDZY, ANI POJECIA O GOSPODARCE I FINANSACH." Podaj postawy do takiego twierdzenia, opierając się na postach które napisałem. Czyli zacytuj fragment wskazujący moją niewiedze i podaj uzasadnienie do takiej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HAHA, A KTO OSTATNIO SPOWODOWAL OBNIZENIE SKLADKI DO OFE DO 2.3 %??????? Kto przeprowadzil te reforme???? Duch Swiety? :D Dziecko, masz wakacje to spozytkuj je wlasciwie, i odejdz od komputera do ksiazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ja po prostu stwierdzam fakty" No właśnie. Podaj FAKT wskazujący na moją niewiedze. Konkret o który prosiłaś. Bo jak na razie nic takiego się nie zdarzyło...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytatem sa wszystkie Twoja wypowiedzi. Nie rozmawiam z Toba, jestes po prostu bardzo , BARDZO...malo oczytany i niewyksztalcony w kierunku, ktory upowaznialby Cie do rzetelnej rozmowy na powazne tematy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dość Nie, ona jest po prostu głupia :D tyle, że ma wdzięk i sprawia wrażenie bardziej rozgarniętej od Kingi Rusin, ale w istocie jest kolejną osobą, która łyka papkę politycznej poprawności (cóż to za idiotyczne pojęcie) jednocześnie ją serwując za niemałe pieniądze, między innymi na koszt podatnika. To jej idiotyczne i protekcjonalne kiwanie głową, bo ona jest taka dojrzała, a ten Bosak to młodziutki chłopczyk i ona musi mu wytłumaczyć, jaka ta UE jest wspaniała. Przy okazji przywaliła Grekom, że nie potrafią pracować :D ale o bankierach i unijnych urzędasach, którzy pożyczali kasę i przymykali oko na machinacje greckiego rządu, to już ani słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"HAHA, A KTO OSTATNIO SPOWODOWAL OBNIZENIE SKLADKI DO OFE DO 2.3 %???????" I to ma wspoakzywać na zrównywanie na obecnie przez "socjalistów" z PO? Poważnie czy sobie żartujesz? Nie zauważyłaś że system ZUS tego wymagał bo panstwo nie jest w stanie finansowac czegoś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granica jest w głowie
Mam dość takiego kraju No dobra, załóżmy, że mam pytanie nie zna się na ekonomii i popełnia podstawowe błędy. Ale czy mógłbyś się odnieść do błędów zawartych w definicji liberalizmu i w jego podstawach, jakie przytoczył mam pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Cytatem sa wszystkie Twoja wypowiedzi." No własnie... Nie potrafisz podac konkretu (KONKRETU) i go uzasadnić. Tak myslałem...:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To coś przypomnę. " 12:33 [zgłoś do usunięcia] mam dość takiego kraju I od razu chcialam zaznaczyc- dla dobra wspolnego prowadzmy dyskusje na ARGUMENTY." A gdzież owe ARGUMENTY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu zamiast ARGUMENTU próba obrażenia mnie. "Nie rozmawiam z Toba, jestes po prostu bardzo , BARDZO...malo oczytany i niewyksztalcony w kierunku, ktory upowaznialby Cie do rzetelnej rozmowy na powazne tematy ." Nie umiesz inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×