Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Ja w 17tc dowiedzialam się,ze bede miec synka i faktycznie urodzilam synka:) Przepraszam,ze pisze bez znakow polskich,ale moj laptop kompletnie zwariowal,pisze jak mu się podoba😡 Wyslalam swoje fotki na nasza poczte/te 2 blondynki,jedna ''krecona'' a druga ''prosta'' to ta sama osoba,wykrecilam wlosy,aby przytuszowac odstraszajacy odrost/ Jutro ide do gin.prosze trzymajcie za mnie kciuki,coś dziwnie podplamiam ni na zolto,zielonkowato ,troche w brunatno wpadajacy:(pobolewa mnie tez samym dolem podbrzusze i krzyze Pozdrawiam i milego wieczoru zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marghi: masz stan zapalny. Ja na to w poprzedniej ciąży raz na jakiś czas stosowałam nystacyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim i witam nowe marcówki:)MARGHI jaka kruszynka z Ciebie :) Ślicznego masz synka :) Trochę się przeziębiłam ostatnio i zakupiłam sobie prenatal na przeziębienia nawet pomógł ale cena za jeden listek trochę przesadzają .Nie rozumiem czemu dla kobiet w ciąży wszystko jest takie drogie.Biegam ostatnio po sklepach za butami i jest problem bo nic nie mogę znaleźć :(nic ładnego nie ma )Już mi się tęskni za obcasami i co ja teraz będę nosić problem z kurtką mam szukam i szukam i jakaś nie zdecydowana jestem ostatnio.Może macie dziewczyny jakieś propozycje butów nie całkiem płaskich i nie za wysokich .Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marghi powodzenia, życzę , żeby to nie było nic poważnego!!! jesteśmy z Tobą!! Loarra tak jak już dziewczyny napisały, cena wyprawki w dużej mierze zależy od Ciebie, tzn, czy zgodzisz się na zakup używanych rzeczy, czy wszystko nowe...Jedno jest pewne, dużo pieniędzy na dziecko trzeba będzie wydać... Ja np.:łóżeczka nie kupowałam, bo jeszcze moje - tak, jeszcze moje się ostało i jest w idealnym stanie, dokupiłam tylko materacyk ( okolo 70 zl na allegro, nie kupowałam pościeli, ochraniaczy, baldachimów i innych ceregieli, więc zaoszczędziłam kolejne kilkadziesiąt złotych, rożek dostał Synek od babci, kocyk od cioci, prześcieradełko z gumka jedynie dokupiłam ( ok.20zl). Wózekodkupiłam od koleżanki za symboliczne 100zl, , fotelik do samochodu też od niej pożyczyłam, więc kolejna oszczedność, przewijak kupiłam turystyczny, to właściwie ceratka za 10 zl, bujaczek ( genialna sprawa!!!! ) kupilismy z całym pudłem ubrań od 0-1 roku za 100 eu, więc kolejna oszczędność. dokupiłam kilka nowych ciuszków na pierwsze dni, bo wiadoo, pierwsze dziecko, więc wydałam na nie jakieś 70 zl na allegro... i wanienka była nowa... butelki od teściowej dostaliśmy dr brown'sa - bardzo polecam. Sterylizator dokupiłam dużo później... Chustę do noszenia tez jak syncio miał 3 miesiace... niepotrzebnie np kupowałam, nakladni na sutki, krem na podrażnione sutki, bo w moim przypadku karmienie bylo mieszana, tzn raczej modyfikowane mleko, niż cyc, gdyż nie miałam pokarmu zbyt dużo... żalowałam , że nie kupiłam dobrego laktatora sobie... mniej więcej taka może być lista na poród i pierwszedni maluszka, Dokumenty - dowód osobisty, - ważna książeczka ubezpieczeniowa, -karta przebiegu ciąży (włóż je do bocznej kieszeni torby, tak by nie trzeba było ich szukać na izbie porodowej). Wyniki badań - grupa krwi, WR i HBS (badanie krwi na nosicielstwo wirusa żółtaczki) wykonane po 32. tygodniu, USG zrobione około 36. tygodnia ciąży, -ostatnia morfologia i badanie moczu, -wynik badania na obecność przeciwciał (przy ujemnym czynniku Rh u matki). Rzeczy dla ciebie - dwie koszule na czas porodu -co najmniej dwie rozpinane na czas karmienia, -biustonosz do karmienia, -szlafrok lub rozpinany sweter -ciepłe skarpetki i -kapcie, -dwie paczki dużych jednorazowych podpasek poporodowych (np. Bella), - bawełniane lub jednorazowe majtki (kupisz je w szpitalnym kiosku), -przybory toaletowe, -ręcznik kąpielowy i zwykły, -chusteczki (jeśli masz długie włosy, weź także gumkę), -woda kosmetyczna do zwilżania twarzy -pieluszka do robienia okładów, -pomadka ochronna do wysuszonych ust, -woda niegazowana w małych butelkach -coś do jedzenia, - aparat i komórka, -poduszka jasiek (przyda się do karmienia), wygodne ubranie dla taty (czasem potrzebne są ochraniacze na buty lub kapcie). Rzeczy dla dziecka - trzy bawełniane body, -trzy kaftaniki, -trzy pary śpioszków, -trzy pajacyki, -dwie bawełniane czapeczki (w tym jedna cieplejsza), -dwie pary skarpetek, -piętnaście/dwadzieścia tetrowych pieluszek, -kocyk -rożek, - ręcznik, -mydełko niemowlęce, -krem do pupy, -zestaw do pielęgnacji pępka (spirytus 70-procentowy i jałowe gaziki), -ubranko przeznaczone na wyjście ze szpitala. (Wszystkie rzeczy dla dziecka upierz w płatkach mydlanych lub w proszku bez detergentów, np. Lovela, i uprasuj). Niestandardowe, ale przydatne rzeczy - zatyczki do uszu i odtwarzacz CD. W końcu nie każdy ma szansę rodzić w oddzielnej sali. Wrzuć do torby coś na przekąskę. Dzięki temu nie będziesz musiała czekać do śniadania, jeśli dziecko urodzi się po szpitalnej kolacji. Uwaga! W niektórych szpitalach jedzenie podczas akcji porodowej jest zabronione wypadek, gdyby zaszła konieczność cięcia w narkozie. Ale tak naprawde dużo rzeczy z tego można "wywalić" i troche dołożyć, ale o tym będziemy rozmawialy pewnie bliżej porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej carmen fajny opis, taki praktyczny i doswiadczonej mamy, przyda sie napewno;) A ja juz wczesniej na forum zalozylam watek bo..mialam wczoraj zabarwiony sluz na jasno brozowo-czerwono .. Nie trwal dlugo.. Ale spanikowalam, wiecie w UK jak jest.. Udalo mi sie wyblagac o dodatkowe usg i ide jutro.. Prosze trzymajcie kciuki by bylo wszystko dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy pół roku ;) spokojnie starczy czasu na to co trzeba można i jest zbędne ;) ja nie myśle o wyprawce ... łóżeczku czy wózku :p nie ma czasu ... Mikoś kurcze za 3 lata pójdzie z tytom :P a moje następny dzidziolek będzie miał akuratnie 3 lata :) świetna różnica ;) któraś sie pytała jak z tymi bólami ... ja wiem że musi boleć bo w macicy jest dzidziuś który z dnia na dzień rośnie ! I ona siłą rzeczy boli bo sie naciąga ... ja miałam CC więc dodatkowo mam szwy które mnie bolą dzień i noc ... więc sie przyzwyczajam do bólu ... Kłucie szarpanie czy ból jak siadam wstaje to norma !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szatynka, to w takim zarzie nie wiem czy usg sie robi na kazedj wizycie, ale mysle ze jak odwiedzasz gina raz w miesiacu to powinien robic, w koncu to podstawowe badanie ktore mowi czy wszystko jest ok Loarra, pogadaj szczerze ze swoim chlopakiem, i nie przejmuj sie humorami, wszystkie je mamy w ciazy. Carmen, dzieki za opis wyprawki, napweno wroce do niego za pare miesiecy jak bede juz kompletowac rzeczy. Angelowa, trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja nie mam za bardzo nastroju do pisania ..... ehhh mam teraz codzinnie mdłości ....................wrr am nadzieje ze mina z koncem 3 msc:(:( Eudomia u nas bedzie róznica pomiedzy jednym a drugim dzieckiem dokładnie roki 10 msc :):) czyli 2latka rocznikowo ... a chciałam rok róznicy nie wyszlo . a z tym testem to porazka .... jak dla mnie wyciaganie kasy !!! Dziewcyzny a w y nie za wczensie piszecie o wyprawkach??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaq ładnie ... nie zawsze wychodzi jak sie chce a ja miałam cc więc 3 lata musiałam ''odczekać'' :P ale i tak będzie w sumie rocznikowo 4 lata różnicy bo Mikoś jest 2008 a dzidziuś będzie 2012 :) ja też już to pisałam ! póki co żygamy ... problemy z cerą ... problemy z teściami ( :o ) ... problemy z mężami ... a wyprawka sie sama skompletuje ... ja pewnie będe ją robić na początku marca bo po co wcześniej ;) ciesze sie że niedługo idziemy na wesele ;) potem święta :) ach ... fajnie w tym roku wszystko sie układa :) chce kupić wygodne buty ... jednak ceny w sklepikach u mnie 2x więcej niż allegro ale allegro nie można przymierzyć niestety taki minus ... sama nie wiem co zrobić . A na jesień trzeba coś zakupić ... myśle o tych modnych jazzówkach bo chodze na prawko i musze mieć coś wyjątkowo wygodnego ! :) miłego dzionka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyprawki ja zamierzam ją kompletować ok 6 mca ciąży, tak wcześnie, ponieważ zostałam nauczona przykładem mojej przyjaciółki, która na początku 7 mca poszła na kontrolną wizytę do lekarza, a okazało się, że szyjka jej się skróciła i organizm szykował się do porodu, od tego dnia musiała już leżeć, a ona nic dla dziecka nie miała. Więc na wszelki wypadek pozałatwiam sobie wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha co do butów zimowych polecam bardzo mocno EMU (wiem, że są brzydkie) są to najlepsze, najcieplejsze buty jakie miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen dzieki za dokładny opis napewno sie przyda, chcialam juz sie zorientowac i kupowac cos w kazdym miesiacy zeby potem nie wszystko na raz bo zbankrutujemy:) Polecam na jesien własnie jezzówki;) sa bardzo wygodne, mieciutkie i nie uwieraja szczególnie takie z zamszu...co do kurtki to sama mam problem bo niec nie moge znalesc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja czuję się bardzo dobrze, nic nie boli, nie kłuje, w sumie to aż mi dziwnie że tak beobjawowo się wszystko dzieje, czasami mam lekki skurcz i dziwny posmak w ustach ale generalnie jest super :) za parę dni wizyta u lekarza i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :) co do wyprawki to nie myślę o tym narazie, póki co udało mi się upolować spodnie ciążowe Mothercare na ciuchach za 20 zł. Cieszę się, że udało się upolować te spodnie bo nie zamierzam wydać nie wiadomo ile kasy na ubrania, 1-2 pary spodni wystarczy :) co do butów to patrzyłam dzisiaj na coś wygodnego i chyba tak jak ostatnio zdecyduje się na buty Caffe Nero bo są wygodne i wytrzymałe :) miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listę wrzuciłam od tak, żeby zwyczajnie nakreślić jakie mniej więcej i ile rzeczy będzie potrzebnych. Poza tym, myślę, że jak ktoś ma mniej kasy, to warto zacząć się zastanawiać, nawet juz teraz, czego naprawdę będzie sie potrzebowało, gdzie można tanio coś kupić, porównać ceny, zrobić sobie własną listę i odkreślać. Ja zaczęłam kompletować wyprawkę dla mnie i dla dziecka w poprzedniej ciąży gdy byłam w 6 miesiącu, czyli kupować, a wcześniej pytałam o rady doświadczone mamy, czytałam poradniki itd, zdobywałam wiedzę... Torbę miałam spakowaną na miesiąc przed terminem porodu, przydała się bo wylądowałam w szpitalu wcześniej niż planowałam. O jakieś dwa tygodnie i miałam już wszystko gotowe :) Co do objawów, to tez mnie brzuch pobolewa, to normalne, bo przecież macica rośnie. Humorki też swoje mam i zdarzają się konflikty z M. ale to pewnie przez hormony!!!!!! to normalne!!! Aaaaaaaq trzymamy kciuki!!!!! pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. dawno mnie nie było :) widzę , że jakaś pomarańczka robiła ze mnie zboka, hahahh..... to normalka na kafeterii, wiem o tym .. wymyślasz sobie jakieś bajeczki i wciskasz kity ludziom ;) Ojj co to się nie dzieje by coś skłócić .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos kłótni to warto się hamować mimo hormonów. Zwłaszcza do tych dla których to pierwsze dziecko - trzeba na maksa wykorzystać fakt, ze jest się jeszcze e dwoje, nacieszyć sobą i umacniać związek. Bo potem jest naprawdę cięzko i każda miła chwila w ciąży jest pozytywnym wspomnieniem i procentuje większym szacunkiem i cierpliwością do siebie nawzajem i do dziecka. Kochajmy się, przymykajmy oko na pierdoły a w razie ataku furii - spacer, szklanka zimnej wody albo telefon do przyjaciółki: - ) To tak pół żartem, ale nie do końca. U mnie bez zmian. W pn mam USG genetyczne, trochę się boję, ale staram się nie myśleć. Odebrałam dziś wyniki badań i cytologię, której wstyd się przyznac nie robiłam 3 lata. Ale wszystko oki na szczeście. Listy rzeczy do szpitala mam sprawdzone też, ale ujawnię je za kilka miesięcy, he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🖐️ Ja juz ,albo dopiero po wizycie.Po g.22;00 zostalam przyjeta Jestem w 9tc,a moje dzidzi ma 27,7mm machało m rączkami-cudowny widok.Równe 2 tyg.temu miało 8,3mm a dzis ma x3:):):) Jedynie co to mnie martw,ze mam jakąs bakterie,nie plamie juz,ale w pochwie jest sluz zoltawy podbarwiony krwią:( Gin.mi pobrała wymaz który juz zostawiłam w przyszpitalnym laboratorium.We wtorek bedzie wiadomo czy to grozna czy nie bakteria.Na obecna chwile mam globulki pimafucin. Ogólnie jest takie prawdopodobienstwo,ze bakteria moze przez szyjke przedostac się do macicy,a to może doprowadzic do poronienia. Mam nadzieje,ze to swinstwo co mam w sobie nie bedzie grozne. Nie lekcewazcie podejrzanych wydzielin z pochwy!!! Dzięki Wam kochane za to ze jestescie. Sorry,ze pisze roznie,bez znakow polskich,ale to wina mojego kompa-jest z nim z dnia na dzien co raz to gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra.............24......Inowrocław..22.05.11...01.03. 2012..? szatynka84......27.....Białystok......24.05.11....03.03. 201 2..? Nesia.............35......Warszawa....26.05.11....04 .03.2012..? gosiaczek29....29......Lublin..........01.06.11....08.03 .12...?-blizniaki inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08. 03.2012 zielonytulipan...27.....Warszawa.................. 08.03.2012 gocha g ....... .28....Sucha.Beskidzka...... ..09.03.2012 scooby84........27.....Poznań ....... 02.06.11.....09.0 3.2012 agnieszk@@....25l.....anglia..........02.06.11 ....09.03.2012? Kasiulka!........28 l.....Wawa.........29.05.11 ....10.03.2012 Julka.................................................... . 11 .03.2012 Maariczke.....19..... Hajnówka.... 05.06.11....12.03.2012 .? - bliźniaki monika2712....27.....Szczecin.......08.06.11....12.03.201 2 Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11.....13.03.2012...? eudaiomonia...25....Górny Śląsk.....17.06.11......13.03.2012 Ania_33.........33.....Górny Śląsk....08.06.11.....15.03.2012 kajaka31......31.....Gdynia...........27.05.11.....15.03 . 2012 Klinka31................................................. .17 .03.2012 amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012 Marzec19......26.....Kraków.........13.06.11......19.03. 2012 Lilka79.........31.... Warszawa......13.06.11..... 20. 03.2012 ada111..........23.....zachodz.......14.06.11.. ...21.03.2012 Agula0501.....25.... Warszawa...... 18.06.11......25.03.2012 Eulalia..........31.....Białystok........20.06.11.. ...25.03.2012 Basiolek........28.....Górny Śląsk.....19.06.11.... .25.03.2012 Angelowa......25.....Londyn...........20.06.11.... .26.03.2012 majakilato....29.....Września........26.06.11......29.03 .2012 carmen37.....27.....Dublin...........04.06.11......09.04. 2012 Marghi........36......N.Sącz..........29.06.11......01.04.2012 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.. No ja też odetchnęłam dziś.. Opłacało się przekoloryzować i dostac to dodatkowe USG.. Widziałam swojego bąbelka !! Maluch akurat był zwrócony buźką ale bardzo ładnie widoczny :D ( przesylam na maila). Co do dnia pokrywa sie wiek ciąży OM z jego wymiarami- ma 37,2 mm :) Serduszko pykało a tak to spał najwyraźniej ;))) Widziała krew w macicy ale poza "pęcherzem" w którym był malec. Nie ukrywam, że może po seksie coś tam się stało i krewka sie zebrała .. Nie wiem, nie umiała tego nazwać jakoś konkretnie, mowila, ze nie szkodliwe i by sie nie martwic bo to co tam zostalo moze "zejsc" jeszcze ale nie musi ( moze wchlonac sie). Mam nadzieje, ze miala racje i spokojnie do 14 wrzesnia i planowanego scanu dotrwam bez zadnych niespodzianek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:)Jakaś cisz na forum .ANGELOWA cudne maleństwo :)MARGI na pewno wszystko będzie ok trzymam kciuki ,sama mam nawracające infekcje nawet w cytologi i w posiewie mi wykazało a nic mi nie dolega to jest dopiero (nawet nie wiem ze coś nie tak ) gdyby nie te badania.Cytologi nie robiłam jak byłam z synkiem w ciąży lekarz nawet nie mówił o możliwości płatnych .Dopiero jak mały miał 3 lata mi zrobili .Wiec dobrze ze zmieniłam miejsce zamieszkania bo w tamtej nawet nie pytali się o wyniki grupy krwi a tu mi kazali zrobić jak nie mam i donieść na kolejną wizytę.Przynajmniej teraz nie będzie zaskoczenia w szpitalu jak to pani nie miała badania na grupę krwi :)Nie mam już nudności :)hura :)Mam za tydzień USG już się nie mogę doczekać:)Pozdrawiam wszystkie marcówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do eudomia a dlaczego 3 lata musiałaś odczekać po cc???? Moj gin mowił ze wystarczy rok. Ja również jestem po cc . No i wczorja bylam u gin wyznacyzł ten test papa na koniec wrzesnia ehhh . Pytałam czy to konieczne i wogóle to dał do zrozumienia ze tak !! Lece bo moj mały coś chce ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahjong
Witam. Ja również mam termin na marzec. Piszę ponieważ od początku ciąży chudnę przez wymioty. nie jestem w stanie pojechać do sklepu bez odchorowania tego... macie może jakieś metody na to? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelowa super ze mialas usg! Monika: trzeba uwazac na lekarzy, niektorzy naprawde sa nie z tej ziemi i najgorse jest to ze w razie pomylki wlasciwie nie biora za nic odpowiedzialnosci. Mam usg za 2 tyg. CIesze sie bo bedzie to juz (wg ostatniego usg) koncowka 14 tygodnia. Wiec najbardziej ryzykowne pierwsze trzy miesiace juz wlasciewie koncze. Lilka: co do spedzania czasu razem i cieszenia sie chwila masz zupelna racje. To nasz pierwsze dziecko i wlasciwie nie moge sobie wyobrazic jak bedzie wygladalo nasze zycie, ale mysle ze poczatki moga byc trudne, zwlaszcza ze mamy malutkie mieszkanie i wlasciwie trudno znalesc kat gdzie kozna sie odciac. Dziewczyny, nie pisze bo mam ogromne problemy z mobilizacja w pracy. Pracuje z domu i jezeli nie wpadnie mi cos bardzo pilnego to lenie sie niemilosiernie, zwlaszcza ostatnio... wiec staram sie nie zagladac zbyt czesto do forum... Co do polskiej czcionki, bo kilka z was poruszylo ten temat, ja wogole jej nie posiadam, mam na dzieje ze nie raza was moje posty. Buziaki Mamusie:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ja mogłabym dostać namiary na skrzynkę. Narobiłyście mi ochoty na pooglądanie maństw. Ja na usg idę 15 września i będę mieć film. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Dzis mam nadzwyczaj dobry humorek :) Co do skrzynki tez bym bardzo chciala zobaczyć, ja niestety nie mam skanera i nie mam jak wam wysłać usg:( Co do wymiotów i mdłości, mi troszke pomagała herbata miętowa ale niestety nie ma na to lekarstw...trzeba się męczyć...ja dziś zaczynam15 tc:) Aha używacie jakiś balsamów czy cos podobnego na brzuszek żeby nie mieć rozstępów(choć pewnie i tak będą:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra ja używam oliwki dla dzieci Johnson po wieczornym prysznicu i dodatkowo rano i wieczorem Mustela na biust i Mustela na rozstępy. Słyszałam, że ten zestaw jest dobry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra, ja slyszalam ze najlepsze jest masowanie brzucha i newralgicnych miejsc: uda, piersi gabka jak bierzesz prysznic czy sie kapiesz a potem naarcie zwykla oliwka dla dzieci ( dobra jest jonhnsona w zelu) slyszalam to z roznych zrodel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na ostatniej wizycie dostałam właśnie od gin próbke musteli na rozstępy i wydaje się być wmiare ok AGATKA a ile ona kosztuje??i gdzie ja kupić w aptece czy w zwyklych kosmetycznych tez dostane?? Ja się masuje gąbką albo myjką ale wlasnie chciałam zacząć coś wiecej stosować bo brzusio już się robi coraz wiekszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×