Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Madzia0808-ja tak nie miałam-ale słuchaj lekarza i się oszczędzaj a wszystko będzie dobrze-za dużo pracujesz i biegasz przy tym remoncie.. Zielonytulipan-dziekuje za odpowiedź:)-sporo masz tych czapeczek:D-ja mam 5 i nie wiem czy mam jeszcze dokupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo tez tak myśle ten remont :P ciągłe bieganie, bo kurcze w pracy siedze i się nie przemęczam :) na szczęście No spy mi nie kazał brać, L4 nie mam więc chyba nie jest źle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczęście myślę, że powinno Ci wystarczyć te 5. Ja kupiłam 2, 2 były gratis do pieluszek jak kupowałam, a resztę dostałam od znajomych- niektóre z nich nowe, bo np do pieluszek czy mleka do karmienia bardzo często dodają takie gratisy i potem nie ma co z tym robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale naklikałyście!!!! i jak Was mam teraz dogonić ;) dodałam dzisiaj zdjęcie na pocztę :) ale mam refleks...eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristii do "vita min plus mama" biorę "omega - 3 (500 mg) z Polfy Łódź". U mnie w aptece kosztowały 5,99zł/za 60 tabletek. Znajoma farmaceutka mi to poradziła. Tu masz przykład jak to wygląda: http://aptekazawiszy.pl/polfa-lodz-omega3-kapsulek-p-24666.html Porównałyśmy to z kapsułką femibionu 2. Kapsułka femibionu 2 zawiera 200 mg DHA i 12 mg witaminy E. Kapsułka omega- 3 zawiera 500 mg oleju rybiego oraz witaminę E. Olej rybi zawiera 18% EPA i 12% DHA, co daje 90 mg EPA i 60 mg DHA w jednej kapsułce. W przeliczeniu jest to 1,5 g wielonienasyconych kwasów tłuszczowych EPAi DHA należących do grupy OMEGA - 3. Na opakowaniu jest, że można brac od 2 do 4 kapsułek dziennie. Moja znajoma powiedziała, że jedna dziennie w zupełności wystarczy - w ciąży. Na poparcie tego co piszę wkleję Ci ciekawy artykuł: http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Dieta-w-ciazy/Kwas-DHA-a-ciaza.html A jak już jesteśmy przy tabletkowych sprawach, to ostatnio wyczytałam, że warto spożywac teraz wiecęj wapnia i magnezu. Zamowiłam sobie jeszcze inne preparaty właśnie też z olimpu "chela mag B6" i "chela calcium D3". Jest jeszcze preparat "chela ferr" w różnych dawkach http://www.chela-ferr.pl/. No i muszę Wam wspomnieć, że za moją namową koleżanka z dużo większą anemią niż ja miałam, posłuchała mnie i brała "chela ferr forte" przez miesiąc i wyniki też wróciły do normy. Dla mnie ta firma ma genialne suplementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie stresuj się, będzie dobrze. tak jak pisałam, mam krótką szyjkę od 22 tc, stosuję się do zaleceń lekarza, czyli mało wysiłku, dużo odpoczywam i już się dalej nie skraca, od tamtego czasu trzyma swoje 23 mm Więc bądź dobrej myśli i uważaj na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierzę Madziu...tez bym się zdenerwowała...ja każdy słowo mojego ginekologa analizuję a jesli w czasie usg zatrzyma sie na chwilkę dłużej to zaczynam się bać:/ Najwyraźniej organizm daje Ci do zrozumienia,że masz odpocząć i zwalnić... A jak córcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście tamtum rosa rozrbia sie z wodą ja biorę do szpitala do przemywania krocza i potem w domku tez będe stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o biustonosze laktacyjne, to u mnie w SR są do kupienia z firmy Alles - właśnie te co Kristii poleca. Położna poleca taki szmatkowy bez fiszbin na pierwsze tygodnie. Kosztuje 50 zł. Za 65 zł są już takie fajniej wyglądające z fiszbinami, ale połozne radzą nam je wykorzystać w późniejszym okresie, gdzies na wyjścia. Na połóg i do spania polecają nam własnie te najzwyklejsze "szmatki". Właśnie zastanawiam się czy kupić w SR własnie ze 2 te najzwyklejsze z Alles i może z 1 ten z fiszbinami czy wystarczą mi 2-3 z triumpha z kolekcji mamabel. Z jednej strony uwielbiam biustonosze a triumpha i tylko takich używam normalnie, a z drugiej strony myślę, że może te Alles też sa dobre skoro je w SR polecają. Co do bistonoszy, to jedna położna powiedziała, że "z mierzeniem" najlepiej kupić tak 1-1,5 miesiaca przed porodem i musi luźno ręka wchodzic do miseczki przy mierzeniu - bo są nawały mleczne i wtedy pierś rośnie. Natomiast druga połozna mówiła, że jak ktoś miał np. rozmiar 75B, to powinien liczyć się z tym, że w trakcie laktacji będzie miał nawet 80D - no ale takie założenie to mówiła dla tych mamusiek, które nie zdążyły kupić biustonoszy laktacyjnych przed porodem i wysyłają swoich "biednych mężów", którzy pokazują na swoich pięściach wielkość piersi żony albo tłumaczą położnej z SR jak żona wyglądała i pytają "czy Pani pamięta ją i jej rozmiar piersi?" - hehe uśmiałam się z tego na zajęciach, ale to sytuacje z życia wzięte opowiadane własnie przez nasze położne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ba chodzilam sie dzis najpierw odkurzanie calego domu (7 pomieszczen plus dwa korytarzyki),zakupy w miescie a potem dlugi spacer z psem a teraz siedze i mnie brzuch bardzo boli :( ale ja głupia jestem..... jeszcze na dodatek dzis zobaczylam pierwsze rozstepy na brzuchu w prawdzie dwa czy trzy ale sa :( dobrze dziewczyny ze jest to forum bo czasem czlowiek glupieje a tak mozna sobie uswiadomic wile rzeczy tak jak z tymi biustonoszmi przed ciaza mialam c teraz mam jeden dd jeden e,mama ciagle mi powtarza ze jak urodze to jeszcze mi urosna ale gdzie bym pomyslala zeby kupic wieksze do karmienia choc to logiczne hehe wyslalam na poczte moje zdjecie 30 tydz to samo zdjecie dalam na facebooka i mnie moj "tesc" wkurzyl bo stwierdzil ze mam ogromny brzuch i wygladan grubo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam 10 saszetek tantum rosa i też zamierzam używać do przemywania krocza (uwaga - w połogu nie można robić irygacji!!!). U mnie w państwowym szpitalu na liście rzeczy dla mamy też jest tantum rosa 5 saszetek plus kubeczki jednorazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna86 też mam czasami takie głupie pomysły, żeby jednego dnia wszystko posprzatać, poprasować, pójśc na marsz, na ćwiczenia do SR i jeszcze 2 torby zakupów przyciągnąć do domu... także nie Ty jedna się nei oszczędzasz... chociaż ja już czasami czuję, że chyba czas zwolnić. Brzuszek każdy ma inny. U niektórych dziewczyn wyskoczy szybciej, a u niektórych później. Teraz mamy okres, że trzeba nim się dumnie obnosić, a co :P A na płaskie brzuchy popracujemy po ciąży, połogu i pewnie karmieniu :) No i mam nadzieję, ze nikogo nie wkurzam swoimi poradami - staram się tylko Wam relacjonowac porady z mojej SR w miarę mojej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra i Szatynka:)-a czy ja potrzebujue po cc Tantum Rosa?Czy wystarczy żel np. z ziaja do przemywania intymnych okolic? Szatynka-a co zrobić jesli nie ma sie możliwości,by przymierzyć stanik?Jeśli mogę zamówić tylko przez allegro?:/Jaki rozmiar wybrać? Klaudyna-ja dzisiaj ugotowałam garnek pomidorówki,wcześniej zaliczyłam zakupy "jedzeniowe":) a potem pojechałam na chwilkę do pracy i do tesco..Brzuch miałam twardy,zadyszkę i serię kopniaków od synka,żeby zwolnić.. Dziewczyny czuję się coraz większa,ociążała i bez kondycji...a ja naprawde ciągle jestem w ruchu w ciągu dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudyna niestety faceci czasem nie potrafią się w język ugryźć , w ogóle sie tym nie przejmuj bo ślicznie wyglądasz a ja mam większy brzuchol niż ty:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam o rozmiar wiekszy i to własnie ten taki zwykły na początek bez fizbin taki szmatowaty, który po praniu i tak sie jeszcze zapewne rozciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęscie myśle że nie zaszkodzi jak kupisz...tamtum jest fajne bo przyspiesza gojenie i przywraca naturaln ph ja go tez stosuje jak np. mam zapalenie pęcherza albo jak miałam upławy na początku ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szczęście z dzidzią wszystko w porządku rośnie miarowo ma 1800g a do porodu koło 3600 będzie mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra-kupię więc pare saszetek-przydadzą się w domu:) Kaludyna-wybacz ale niech twój teść kupi sobie okulary-On chyba nie widził grubej osoby:)-ślicznie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia to super:) 3600 to juz jest spora waga...swoją droga ciekawe ile moja już ma nie moge się doczekac wizyty...jeszcze tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęscie trudno mi powiedzieć na 100%, ale u nas położna mówiła, że po CC w połogu także "coś" wydalasz z dróg rodnych - może być trochę mniej niz po SN, bo udrożniają Ci szyjkę macicy czy jakoś tak to się nazywa i częsciowo oczyszczają. Jeżeli będziesz zamawiała z allegro, to musisz się dokładnie zmierzyć i stosowac do podanych tabel z wymiarami albo zasada drugiej położnej, że np. z 75B kupujesz 80D, czyli 5 cm więcej pod biustem i o 2 miseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka: dziękuje bardzo. Ona polecała mi coś innego. Tabletki z samym dhl ale cena 30zł za 30 kapsułek. marcowe szczęście: ja bym zamówiła dwa rozmiary większy6. Biustonosze do karmienia szybko się niszczą. Są maksymalnie eksploatowane. JA mam jeden i albo dokupię teraz jeszcze jedne albo poczekam aż będę dokładnie wiedziała jaki rozmiar. Wiem jedno nie może być za mały bo może powodować zastoje. Ja spałam na początku bez bo smarowałam w nocy sutki grubo maścią i zostawiałam do wchłonięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie coś na temat pasów poporodowych. Mam zalecenie kupić ale nie mam pojęcia jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×