Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Dzis moja mala szaleje co chwilke mozna zobaczyc jak wbija sie swoja nozka w moj brzuch tak kopnela Mojego az sie wystraszyl hehehehe Madzia ja jak ostatnio mierzylam ale to bylo w polowie grudnia mialam wzorowe cisnienie tak przynajmiej stwierdzil lekarz. Mam do Was dziewczyny pytanie czy ktoras z Was ma wokol pepka ( a raczej tego co z niego zostalo hehehe) taka niebiesk0-sina obwodke ok cm? jak sie dzis smarowalam balsamem zauwazylam nie wiem co to jest ale czesto pepek wlasnie ta okolica mnie boli. Nigdy w zyciu nie mialam rozstepow teraz jak dostalam te kilka na brzuchu jestem przerazona juz mowilam Mojemu ze bez laseru sie nie obedzie chcial dzidziusia musi liczyc sie z kosztami hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam trochę siną obwódkę wokół pępka ale mnie nic nie boli. Musisz chyba spytać lekarza.... albo tak Ci się skóra rozszerzyła, że po prostu odczuwasz ból. Ja też mam jutro USG. Na szczęście o 8 rano, więc nie będę musiała czekać cały dzień. Już nie możemy się doczekać, aż znowu zobaczymy naszego synka ;) Mam nadzieje, że wszystko u niego ok. Mój malutki też szaleje. Dziś zaczął wypychać różne części swojego ciałka, ale trudno mi zidentyfikować co konkretnego wypina. Czasami nad pępkiem robi mi się taka wielka gula. Myślicie, że to macica czy raczej dziecko coś wypycha? Wygląda to jakby główka albo pupa bo takie okrągłe. Ale to moja pierwsza ciąża i nie jestem pewna czy to macica czy części ciała małego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko ja też tak mam, że nie potrafię dokładnie zidentyfikować co malutka wypina :D czasami właśnie robi się taka wypukłość z prawej strony jakbym włożyła małą piłeczkę do brzucha :) ostatnio zaś tak mi przyłożyła nóżką pod żebro, że aż obudziłam się w nocy...kochana wiercipięta :) ach cudowne jest to uczucie :) choć czasami jak kopnie to aż sie boję co bedzie jak podrośnie i kopniaczki beda silniejsze:) nasza malutka nie zapowiada się na duże dziecko, lekarz ocenia, że przy porodzie moze mieć od 2900 do 3200 g :) w sumie to ja nie narzekam bo chyba łatwiej jednak rodzi sie mniejsze dziecko, przedwczoraj koleżanka urodziła i mały miał 60 cm i 4600 g, bardzo chciała naturalnie rodzić, ale lekarz zdecydował w końcu o cesarce bo ona jest drobna i powiedział, że bardzo popękałaby w środku a szkoda ryzykować tym bardziej, że długo się męczyła bo bardzo chciała rodzić naturalnie. Tak sobie myślę, że z drugiej strony poród porodowi nie równy i czasami przy małym dziecku można sie nieźle napocić.... co do obwódki wokół pępka to ja mam taką brązową obwódkę i tą ciemną linię od pępka :) póki co rozstępów brak, śmieję się do męża, że niedługo zacznie się 8 miesiac i niech pamięta, że żonka rozstepów nie miała do tego czasu :) co ma byc to i tak będzie, jak to mówi moja przyjaciółka: "rozstępy to pamiątka po ciąży i nie ma co rozpaczać, dziwne by było gdyby ciało kobiece nie zareagowało na taką burzę w organizmie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam obwódke wokół pępka taki jakby siniak tylko brązowawy raczej ale tez mnie nie boli. u mnie rozstepów na brzuszku brak:) ale na udzie mi 2 wylazły ehhh...ja jutro idę rano robic badania morfologie mocz i Hbs a w sobote do gina juz nie moge sie doczekać normalnie:)u mnie raczej zapowiada sie spora niunia lekarz nie mówił dokładnie ale mówił że spora zapytam teraz na wizycie z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie rozstepów nie mam, po poprzedniej ciąży też nie bylo i licze, ze tak zostanie. Mnie tez młoda kopie w żebra, troche to boli. niestety mam koszmarny cellulit, ktory pojawił się ze 2 miesiące temu i jest coraz gorzej, eh. ciśnienie to ja mam zawse niskie tj 115/70 ale to w domu a u lekarza mi skacze niebotycznie z nerwow dlatego od dluższego czasu mierzę w domu i podaję wynik. Bo jak mi pielęgniarki mierzyły w przychodni to zaraz lekarza wzywały, he he. tak mam. Przy poprzednim porodzie jak chodzłam po terminie na badania to chcieli mnie zatrzymac w szpitalu przez ciśnienie. W końcu przyszla jakaś starsza, mądra lekarka, zmierzyła mi kilka razy, osłuchała, pomacala i zawyrokowała "Pani ma syndrom bialego fartucha - do domu". A ja na to że tlumaczę to od 2 godzin i nikt mi nie wierzy, eh mam z tym ciśnieniem jazdy wieczne u lekarzy. I im bardziej chce to opanowac tym bardziej mi to ciśnienie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obwódkę mam ale nie boli. Kreski pod pępkiem nie mam i pierwszej ciąży tez nie miałam. Ciśnienie 110/70 przeważnie. Z tego co wiem to powyżej 130 powinno się regularnie kontrolować. Pytacie o koszulkę do porodu czy na okres szpitalny? Ja kupiłam L i w taką się mieszczę teraz. Wielkiego luzu nie ma ale to w niczym nie przeszkadza. A po porodzie to brzuszek będzie dużo mniejszy. Z wielkością dziecka to dziwne. U mnie był dwa tygodnie do przodu a teraz okazało się że mały.Dodam że różnica czasowa w pomiarach miesiąc. Myślę czy źle zmierzył czy aż takie zahamowanie. Twarde , okrągłe to główka. U mnie wielkości pomarańczy. Z jej identyfikacją nie mam problemów. Z resztą różnie:) Potem dziecko niby większe i ma więcej siły ale miejsca niej rozmach i kopanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja już po USG. Wszystkie organy rozwinięte prawidłowo, ale lekarz ma podejrzenie hipotrofii płodu ;( I nie potrafił powiedzieć dlaczego. Oznacza to, że dziecko jest malutkie jak na wiek ciąży. Mój synek obwód główki ma na 30 tydzień (czyli się zgadza), ale np.: długość kości udowej ma na 27 tydzień. I jest jeszcze parę różnic w poszczególnych częściach ciałka. Powiedział, że to za duże dysproporcje i że trzeba powtórzyć badanie na lepszym sprzęcie. Jutro na 19 umówiłam się prywatnie. Mam nadzieję, że na lepszym sprzęcie wyjdzie, że wszystko jest ok. Płakać mi się chce. Spotkałyście się z hipotrofią płodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U mnie brązowa linia widoczna, natomiast ta obwódka też chyba jest, ale bardzo słabo widoczna. Ciśnienie mam zazwyczaj 120/80. Też znam osoby, które mają syndrom białego fartucha i ciśnienie im się podnosi :) Taki to ich urok. Wracając do tematu biustonoszy, to troszkę się zdenerwowałam. Podczas weekendowych zakupów zaszłam do triumpha, no i niemiła niespodzianka... Były tylko 3 okazy z serii mamabel... Oczywiście żaden w moim rozmiarze... Jeden był dobry na teraz, ale okropny i wcale niewygodny. No i rezygnuję już na pewno z tego modelu - mamabel micro n. Za to ten mamabel plain p podobał mi się, ale nie było rozmiaru i nie mierzyłam. Podjadę jeszcze kiedys do innego triumpha, a jak nie to 1 zamówię z internetowego sklepu, no a inne chyba jednak będa Alles lub jakiejś innej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 z hipotrofią urodziła sie moja siostrzenica, przykre to jest ale do przejścia, choć życzę Ci z całego serca żeby jednak okazało sie że to fałszywy alarm. Nie chcę teraz za dużo pisać o tym co wiem, bo najpierw potwierdz diagnozę. Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka30 może ten sprzęt do USG jest za mało precyzyjny... Nie przejmuj się póki co, bo może jest to tylko wina sprzętu i nie ma się co denerwować. Będzie dobrze. No a o hipotrofii słyszałam tylko, że dosyć rzadko występuje. Przyczyną mogą być zaburzenia w wymianie krwi między matką a płodem, palenie czynne i bierne, ciąża mnoga, a także nadciśnienie tętnicze, choroby nerek, wady serca, niedokrwistość, cukrzyca. Natomiast aby jej zapobiegać warto, żeby mama brała magnez (polecam Ci magnez, która sama od niedawna biorę, bo jest w postaci chelatów i przeznaczony jest dla mam - "chela mag B6 mama"), kwas foliowy (pewnie masz go w preparacie witaminowym, który zażywasz - w femibionie 2 jest go więcej niż w innych preparatach - 400 ug, w tym 200ug w formie przyswajalnej) oraz witaminę C (myślę, że w postaci owoców jest najlepsza). No i warto większość czasu leżeć/spać na lewym boku, żeby poprawić ukrwienie macicy i dotlenić dzieciątko. Acha no i bezwzględnie nie palić i nie przebywać w towarzystwie osób palących!!! Agatko30 trzymam kciuki, aby jutrzejszy wynik był prawidłowy. Trzymaj się kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, my też jesteśmy po Usg i nasza mała waży juz 2045g i juz sie boje co będzie za 8 tyg jak tak dalej będzie rosła. Chciałam tym razem rodzic naturalnie jednak może bedzie powtórka i cc. Syn tez urodził się duży bo w 38tyg. z waga 4250. Co do ciśnienia to mam zazwyczaj 130-140/80-90 jednak jestem na jednej tabletce Depogytu właśńie z uwagi na wczesniejsze skoki ciśnienia 150-160/100-110. Co do siary z piersi to mi ostatnio czesto leci, chwile przed czuje mrowienie. Ogólnie mam 13kg na plusie ale co tam wazne aby dzidzia była zdrowa. Co do łóżeczka i kołyski to my będziemy mieli i to i to, ale tylko dlatego że mieszkamy w domku pietrowym i u góry w sypialni będzie stało łóżeczko a na dole w salonie kołyska ( kołyskę własnie zaczyna robic teść i jak będzie gotowa to zrobie zdjęciai wrzucę na maila wam) Ciekawę jak mu wyjdzie. Agatko30 trzymam kciuki, mam nadzieję że to nie to. Choc powiem ci że koleżnka urodziła chyba w 38 tygodniu synka własnie z hipotrofią płodu, do tego miała cukrzycę i wszystko jest dobrze. Poprostu musiała ostatnie kilka tygodniu często chodzic na wizyty i KTG. Dziewczyny mam pytenie co konkretnie szykujecia na odbiór maluszka do szpitala. Chodzi mi konkretnie co pod kombinezon ubierzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Bajua-hej:)-ja kupiłam xxl(przeraża mnie ten rozmiar:/) ale juz teraz w biuście mam 111 cm (nie mówiąc o brzuszku) a nie wiem co będzie potem.. Madzia0808-ja u lekarza mam zawsze 120/70 i w domku podobnie..Dziś miłam odobnie jak Ty..Kiedy mąż ma poranną zmianę wstaję z nim(póki jeszcze mogę) i robię mu kanapki-cudowna jestem:D i dziś pierwszy raz tak mnie ssało w żołądku po 4 rano,że i ja musiałam zjeść kanapki;) -to apropo Twojego przekąsania płatków z mlekiem;) Agatka i Basiolek-mam tak samo-wypychanie ale nie jestem w stanie stwierdzić czym synuś mnie uracza;) Dziś w nocy dostałam taką serię,że powinnam pójść na obdukcję:P Basiolek-wygadałam:P Dziś w nocy obudziłam się około 1 (poszliśmy spać przed 22) i nie spałam już wcale:( Mam nadzieję,że to jednorazowe i nie wróciło na stałe... Ja brzuszek mam cały w niebieskich żyłkach i jakiś taki siny:/ Obw,ódki wokół pępka nie zauważyłam..Ale co do bólu pępka to często mnie boli i to bardzo..czasami aż mam ochotę krzyczeć kiedy synek w jego okolicach wywija.. Agatka-ja też trzymam kicuki z całej siły!!!!!!Wierzę,że lepszy sprzęt rozwieje Twoje obawy-trzymaj się Kochana!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia-to zależy chyba od tego czym nas marzec uraczy:) Ale myślałam o rajstopach,body z długim rękawem,spodniach i swterze-do tego oczywiście czapka i kocyk na fotelik...rękawiczek raczej nie zamierzam ubierać-kombinezon ma zabudowane łapki-to chyba wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie badania mam prawidłowe. Łykam Magnez i witaminy. Jem dużo owoców. Śpię tylko na lewym boku. Paliłam przed ciążą, ale jak w 4 tygodniu się dowiedziałam o ciąży to nie zapaliłam ani jednego. Mój mąż pali ale w oknie albo wychodzi na balkon. Raczej tego nie wdycham. Mam nadzieję, że jutro się wszystko wyjaśni. Mój malutki ma tylko 1100 g ;( Wiem, że to wypychanie nad pępkiem to jego pupa i nóżki bo już jest odwrócony główką do dołu. Głowę ma już tak nisko, że nie mógł lekarz obejrzeć rzutu główki z góry. Dlatego też dziś dodatkowo zrobił mi USG dopochwowe żeby sprawdzić czy szyjka się nie skraca i czy nie mam rozwarcia. Na szczęście szyjka zamknięta i długa. Ogólnie się mega przestraszyłam. Biorę się za pranie rzeczy i szykowanie wszystkiego bo zapowiada się, że do 20 marca raczej nie donoszę.... Gdybym dziś zaczęła rodzić to jestem w czarnej d...ie ;( Niech już ten dzień się skończy! Mam nadzieję, że jutro będę miała lepsze wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana-a nie możesz iść dzisiaj do jakiegoś lekarza z lepszym sprzętem?Może znasz jakiegoś?Gdybyś przedstawiła sytuację przez telefon napewno jakoś Cię wepchną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczęście nie chcę już ryzykować i szukać czy ktoś ma dobry sprzęt czy nie. Nie znam się na tym sprzęcie a pewnie gdzie nie zadzwonię to powiedzą, że mają super sprzęt ;) Wiesz jak jest.... A na jutro umówiłam się do kliniki, w której już robiłam USG i jestem pewna, że mają dobry sprzęt. USG kosztuje tam 200 zł. Wytrzymam do jutra... Zaraz biorę się za pranie, więc zajmę sobie głowę... Nie czytam już na necie o tej hipotrofii bo tylko się nakręcę. Muszę wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Dla dobra maluszka i mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma innej opcji Kochana-będzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!Pierz ,sprzątaj -rób co musisz ale nie zapomnij o odpoczywaniu dla siebie i dzidziusia!!! My jesteśmy z Tobą:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka trzymam kciuki z calych sił żeby wszystko było dobrze...i na pewno tak będzie. ja byłam dzisiaj zrobic badania ciekawa jestem tego hbs po 17 mam odebrać wyniki Ja mam zamiar ubrać tak jak mi mówiły w Sr czyli body z długim rękawem na to cieply pajac i kambinezon i przykryć kocem no i czaeczki 2 i szaliczek i przykryć bużkę pieluszką Rajstopek raczej nie chce stosować u noworodkow ponoc sie w ogóle nie sprawdzają.ciężko sie je zakłada i są zdecydowanie za blisko ciała a u malutkich dzieci czesto sie skóra złuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka trzymaj się :* Ja tez myślałam nad ubiorem na wyjście, pytałam znajomych i chyba ubiore w body potem w pajacyka skarpetki i kombinezon oczywiście czapka i coś na rączki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny, u mnie jest obwodka wokol pepka brazowa i brazowa linia na brzuchu, jakos nie zauwazylam zeby pepek mnie bolal. Sina obwodka moze wskazywac na rozstepy. Klaudyna, smaruj mocno kremem przeciw rozstepoim i skonsultuj z lekarzem przy okazji. Agatka, u moich znajmomych tez bylo podejrzenie hypotrofiw 30tym ktoryms tygodniu ciazy, wyslali ich w warszawie na Karowa na usg (podobno lepsze), w celu potwierdzenia czy to rzeczywiscie to. Juz nie pamietam czy zostali zdiagnozowani na 100%, ale przyspieszyli im troche porod. Coreczka urodzila sie mala, ale w granicach i teraz z nia wszystko ok. Trzymam kciuki za twoje malenstwo. Ja ostatnie usg mialam w 20tym tygodniu, kolejne bede miala w 32 (za 2 tygodnie) po przejezdzie do PL, bo tu w UK po 20tym tygodniu sie juz nie robi. Mam nadzieje ze moje malenstwo dobrze rosnie.... Dziewczyny, no wlasnie a co na spiworek/ kombinezon zakladacie dziecku na wyjscie ze szpitala? Gruby koc? Ja kupilam juz kocyki dla dziecka ale takie mniejsze i ciensze, do przykrycia w lozeczku, wozku itd, ale raczej na zawiniecie w nie skombinezonu sie nie nadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasica a masz rożek? to bo rozłóż i przykryj nim:) ja własnie albo tak albo grubszy koc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaaa87
Agatka_30 trzymam kciuki , żeby wszystko było ok:) a najgorsze to czytanie w necie- tam zawsze są historie niestworzone:) ja USG mam we środę i już nie mogę się doczekac miłego dnia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc pewnie mnie nie kojarzycie bo jestem z tych raczej czytających niż piszących,czasem też pisałam pod pomarańczowym nickiem "też marcówka". Mam prośbę do dziewczyn które będą rodzić w Krakowie w Żeromskim(chyba Marzec i Krisii-sorki jesli cos pomylilam)-jak będziecie miały jakieś informacje co do remontu czy już skończyli i jak to teraz wygląda itd to napiszcie prosze na forum. Tez tam bede rodzic termin niby na 8 marca ale dzidzia duża wiec stawiam ze szybciej- mam nadzieje ze oni tam skoncza do konca lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marioluu super te naklejki :) ciekawe jaka ta moja będzie jak przyjdzie ponaklejam dam znać jak wyszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko: po pierwsze to spokojnie, nie ma co panikować choć wiem, że to trudne i na pewno już boli Was głowa od tych wszystkich myśli. Ja miałam usg tydzień temu i mała miała 1136 g, ale lekarz od razu powiedział, że może być różnica nawet do 300 g na tym jego sprzęcie a bywa że inne mylą sie nawet o 600 g. Ponadto dużo zależy od umiejętności lekarza bo mieć drogie urządzenie to jedno a umieć z niego korzystać to zupełnie inna kwestia. Uwierz mi nie ma ludzi nieomylnych, odezwij się jutro, mocno trzymam za Was kciuki :) WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z innej beczki: dostałam paczkę z materacykiem i pościelą i rożkiem :) jest cudna :) miała być pościel w zajączki ale jest w żyrafki...wiecie...mąż wybrał :) widzę, że bardzo się przejmuje :D miło patrzeć jak "dorasta" do roli Taty :) w związku z tym, że zaoszczędziłam troszke na pościeli to kupiłam małej lampkę nocną: http://allegro.pl/przytulanka-z-lampka-welurowa-od-0-koala-70609-i2035965698.html Już teraz miałam zamówic rzeczy dla siebie do porodu ale zrobię to pod koniec miesiąca, poza tym muszę kupić jeszcze butelki, planuję 2 z lovi, jedną 150 i drugą 250 ml, a do produ 1 koszulę nocną, podkłady poporodowe, maść maltan, jakieś ciemniejsze ręczniki 2 bo nie sądzę aby kremowe to był dobry wybór i kilka innych rzeczy. Mam pytanie, w aptece pani mi mówiła że mogę kupić albo podkłady poporodowe z belli albo takie szpitalne wkłady absorgyn czy jakos tak, Wy co kupowałyście? Planuję tak 2 opakowania. Już coraz bliżej ale ja się bardzo cieszę, mam takie jakieś optymistyczne podejście, koleżanka mówiła mi, że ona tak 2 m-ce przed juz panikowała i dziwi sie, że mam takie luźne podejście, ale ja póki co naprawdę nie czuje strachu :) troszkę czekałam na tą ciążę i już nie mogę się doczekać jak przytulę córeczkę :D ehhhh rozczuliłam się...ach te hormony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nawet na tym wydruku z pomiarami jest napisane (+-300g) także na pewno wszytko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do podkładów to mam z belli te w czerwonym opakowaniu :) a podkłady na łóżko to jakie i ile kupujecie?? ja w tym miesiącu planuje zakup 2 koszul dla mnie, szlafrok, maltam, octenisept, sól fizjologiczną, podkłady na łóżko, łóżeczko, posciele, prześcieradło, przewijak i ręcznik :) moje ciśnienie dziś 135/80 chyba jets ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×