Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Nie wiem czy to to i czy nie zasiałam niepotrzebnej paniki(jeśli tak to przepraszam-nie chciałam!!!!!!!!!) ale keidy napisałaś o swędzeniu rąk i nóg to sobie przypomniałam,że wczoraj coś czytałam podobnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, jestem kwietniówką ( kto wie, czy nie marcówką:) ), ale mam do Was prośbę. Czy mogłybyście wrzucić tutaj swoją listę potrzebnych rzeczy ? Bo właśnie Was czytam, że mówicie o jakiejś liście a wiadomo, że jest to bardzo przydatne, bo nie da sie o wszystkim pamiętać, ale nie moge jej znaleźc, więc pewnie maie ją na mailu. Wrzucicie tutaj ? Byłabym wdzięczna bardzo bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek29 mam podobne wiadomości jak loarra, tyle że ja troche inaczej zapamietałam: na początku ciąży łożysko ma stopień 0; I stopień dojrzałości łożysko osiąga około połowy ciąży (u mnie na połówkowym było zapisane I stopień), II stopień pojawia się w III trymestrze, natomiast III stopień to zazwyczaj okolice 39 tygodnia ciąży. Mogę jeszcze dodać, że stopnie (0,I,II,III) dojrzałości łożyska okresla się na podstawie skali Grannuma. Samo badanie USG jest bardzo niedokładnym sposobem oceny łożyska.Dokładniejszą ocenę funkcji - wydolności łożyska - umożliwia badanie przepływów krwi w tętnicach pępowinowych. Ważna jest także ilość płynu owodniowego. Jeżeli przepływy i ilość płynu owodniowego są prawidłowe, sam wygląd łożyska nie stanowi problemu i nie powinien być przyczyną wcześniejszego skierowania do szpitala. Tez mi się wydaje, ze przy ciąży bliźniaczej te łożysko może szybciej osiągac poszczególne stopnie i generalnie nie masz sie czym martwić - jesteś w końcu pod opieką lekarza. Marcowe szczęście urlop tacierzyński urlopem, ale naszym mężom należą sie jeszcze takie zwolnienia na opiekę nad żoną po porodzie - nie wiem czy to się tak dokładnie nazywa, ale położna nam to zdradziła :) Do 7 dni należy się dla męża kobiety, która urodziła siłami natury, a do 14 dni - po CC!!! Po co tracić urlop zwykły :) Po porodzie mozna wziąć zwolnionko, a tacierzyński jest do wykorzystanie przez rok. Mojego męża to nie dotyczy, bo pracuje u siebie, ale może komuś sie przyda :) Marcowe szczęście pewnie u mnie babka na kasie się walnęła jak tak. Jednak ta cena i tak jest ok. Hehe mama ma duże pokłady uroku osobistego, skoro nawet księdza umie oczarować :P Też miałam sen o tym, że lekarz nie wykrył u mnie ciąży bliźniaczej hehe :P Agatka30 na pewno będziesz zadowolona z zajęć w SR. A z tymi odwiedzinami, to też bym wolała żeby odczekali tak ze 2- 4 tygodnie. Jednak znając życie niektórzy już do kliniki przylecą... Rozumiem mąż, rodzice, rodzeństwo, ale znajomi też już się zapowiadają i nie wiem jak im to grzecznie wybić z głów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowe szczescie dzieki...mnie raczej stopy ani rece nie swedza tylko same łydki ale jutro ide do lekarza więc zapytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra-mam nadzieję,że to nic poważnego i daj znac jutro jak sie ma Lenka;) Szatynka-a czy ten urlop dla tatusiów służący opiece nad żonami,które urodziły też jest w 100% pełnopłatny? Jak i gdzie się go załatwia? Bo tacierzyński w pracy na tydzień przed rozpoczęciem..a z tym jak jest? Co do uroku mojej mamy to musi podziałać i tym razem..nie widzę innej opcji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuprynaa-listę do szpitala kazda z Nas ma troszkę inną w zalezności od tego czego szpital wymaga..a jeśli chodzi o listę rzeczy jakie kupiłysmy lub kupujemy to jest tego masa;) Dziewczyny macie takową listę gdzieś sporządzoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęscie to jest zwolnienie i jest płatne 80%, tylko nie wiem od jakiego lekarza to trzeba wziąć - od rodzinnego czy od gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na szkole rodzenia położna mówiła, że zwolnienie na opiekę po porodzie powinien wystawić lekarz rodzinny, ale czasem gin też wystawia. Kazała prosić o takie zwolnienie ginekologa przy wypisie ze szpitala, a jak nie będzie chciał wypisać- to wtedy do rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a jak to jest z naszymi zwolnieniami l4?? jeśli ja nie chcę wcześniej iśc na macierzyński tylko z dniem porodu to jak mi gin wystawi??przecież nie wie kiedy zacznę rodzić... Czupryna daj mi maila to ci prześłę taka listę...bo tu wkleić nie mogę jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czupryna kurcze nie wiem czemu ale nie chce mi się załącznik wgrac wię c napiszę ci tu co biorę do szpitala: 3 koszule do karmienia szlafrok, kapcie, klapki pod prysznic, 2 staniki do karmienia, majtki siatkowe 5szt, wkłady poporodowe, podkłady na łóżko seni, kosmetyki, woda niegazowana, tamtum rosa, dokumenty dla dzidzi ja akurat ubranek nie biorę bo w szpitalu dają, tylko na wyjscie ale to chłop mi przywiezie, biore tak pieluchy, chusteczki, pieluszki tetrowe 4-5szt,i rożek i koniec taka listę dostałam w swoim szpitalu ale w każdym co innego sobie życzą więc najlepiej sprawdz w swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra :) może to przez suchą skóre, a może to właśnie cholestaza...Ale nie martw się :) Ja miałam cholestaze w ciąży z Witusiem, lecz nie miała ona wpływu na ciąże czy na poród. Miałam tylko trochę podwyższone wyniki i zostyałam w szpitalu. Był to jakiś 38 tydzień ciąży. Podali mi 4 kroplówki i objawy przeszły...Ale oczywiście musisz zgłosić to swędzenie lekarzowi, może zleci Ci badanie krwi, przynajmniej powinien....Takie swędzenie to nic przyjemnego i warto sprawdzic przyczynę...Życzę samych dobrych wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen trochę mnie pocieszyłaś bo naczytała sie właśnie w necie samych strasznych rzeczy na ten temat i teraz to mnie chyba z nerwów swędzi, myślę że nawet jak nie zleci mi badań to i tak zrobię próby wątrobowe dla świętego spokoju...póki co jestem dobrej myśli bo nie jest to takie ostre swędzenie i nieustające jak wszyscy opisują...no zobaczymy cieszy mnie tylko fakt że już jutro do lekarza idę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziu0808 u nas położna mówiła, że zwolnienie dotyczy męża. Z tego co zauważyłam, to starają się wypowiadać precyzyjnie co dotyczy męża, a co partnera. Zawsze możesz jeszcze dopytać, a może ktoś inny tu na forum podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam pojęcia niestety.Mówiąc szczerze nie interesowałam sie tym bo mój ma własną działalność więc raczej mu to nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) W VIKI w Zabrzu?:):):) Ale mnie ucieszyłaś:D A są duże rozmiary?:D Loarra-ja Cię kolejny raz najmocniej przepraszam,że Cię nastraszyłam-pewnie to nie to a zasiałam u Ciebie panikę:(-nie taki miałam zamiar-chciałam tylko podzielić sę tym co przeczytałam:(-kurde..ale palnęłam... Jeszcze jedno...od paru dni mam takie zgagi,że masakra..[ijam ciepłe mleko około 5 rano,bo nie daję rady..wczoraj zgaga dopadła mnie już wczesnym wieczorem i skorzystałam z przepisu podanego przez NAJCUDOWNIEJSZĄ Loarrę...Do teraz zero zgagi:D:D:D..Dziewczyno..dziękujemy!!!!!!!!!:D:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Madziu-nawet nie wiesz jak bardzo mi pomogłaś...Już miałamz robić sobie wycieczkę po sklepach w Silesia a sama wiesz,że to kawałek "terenu";) Dziękuję bardzo:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście ciesze się że mogłam pomóc:) Mi tez odrazu po tym przechodzi Byłam u lekarza i mam w brzuszku chyba giganta heheh mała ma juz uwaga 2540g (+-300g) lekarz powiedział że mały klopsik:)) Powiedział tez że szykuje się dobre 4kg poza tym wszystko ok łożysko na przedniej ścianie , szyjka póki co długa nic sie z nią nie dzieje, połozenie głowkowe. no aha znów musze ten cholerny gynalgin musze sobie aplikować bo pojawiły sie upławy. A co do swędzenia to po obejrzeniu powiedział że to raczej na jego oko nie cholestaza tylko albo jakieś uczulenie albo na tle nerwowym...bo cholestaza nie zostawia krostek a u mnie je wypatrzył. ale powiedział że mam jeść magnez i płukac nogi w szarm mydle a jak przez tydzień się nie polepszy to mam zrobić te próby wątrobowe dla świętego spokoju. No teraz wizyty co dwa tygodnie:) Aaaa najważniejsze moja niunia tak się kręciła na usg że aż słodko patrzeć , poza tym ssała sobie paluszek heh ..piekny widok. Lekarz to skwitował że chyba chce juz do cyca mamy i trenuje ssanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana tak bardzo się cieszę :D:D:D Zarówno z pięknej wagi!!!:enki i jej zdrówka:D jak i tego,że Twoje swędzenie to jedynie uczulenie:D Kamień z serca:D Ciekawe ile mój synuś będzie ważył w czwartek;) Już nie mogę się doczekać;) Ile Twoja córeczka ważyła w 29 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam,bo ciągle się zastanawiam czy nosze klocka czy tez nie:D Wiem,że każda dzidzia ianczej rośnie ale zapytać i porównać wagi zawsze można:) Mój synuś w 29 tc i 4 dniu ważył 1500...zobaczymy ile będzie teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×