Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Kurcze mnie też ten brzuch się stawia,ale biore wtedy po dwie tabl.magnezu..;/ Mnie zaczął pobolewać hmm brzuszek ale u samej góry pod piersiami tak mnie swędzi boli -sama nie wiem co to (tak miałam podobnie na początku ciąży jak brzuszek sie zaczął pokazywać) no i jakoś tak to miejsce obolałe. Czy ma tak któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dziś się wyspałam...noc bez biegania do ubikacji..bez zgagi itp..:) Jesli chodzi o ten proszek to wyprałam wczoraj 2 pralki-jedną z płynem do płukania,drugą bez i nie podobał mi się zapach...-bałam się,że mam coś nie tak z pralką..Pachniało przez dłuższą chwilą...grzybem:/...Dziś pranie jest prawie suche i pachnie ładnie:) Widocznie za bardzo przyzwyczaiłam się do tony Lenor'a i koncetratów zamiast proszków do prania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje :).. moje forum na ktorym pisze od ponad roku ucichlo a czasem fajnie z kims popisac o sparwach waznych i tych "bzdetach"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Dorota26X0 :) Marcowe szczęście ja z kolei prałam ręcznie... Trochę przez mojego męża. Wyobraź sobie, że specjalnie nastawiłam pościel do gotowania, żeby trochę "odkazić" pralkę. Po czym mąż wrócił z pracy i do świeżo odkażonej pralki wrzucił swoje robocze ubrania i nastawił nim zdążyłam go ostrzec, że planuję prać dzidziowe i swoje rzeczy do szpitala... No to postanowiłam uprać wszystko ręcznie, bo już nie miałam czego wstawić na 90 stopni... Myślę, że tym razem jest ok, bo wszystkie rzeczy były nowe. Trochę namoczyłam, żeby przeszły tym proszkiem - kolorowe/mleczkiem - białe. Później dwukrotnie wypłukałam w samej wodzie. Po wyschnięciu nadal lekko czuć zapach loveli, chociaż mąż nic nie czuje i twierdzi, że ja mam wyczulony węch :) Stwierdzam, że bardziej podoba mi się pranie w mleczku z loveli niż w proszku. Może i dobrze, że nie było wtedy w promocji tego proszku :) Pomimo, że z tego co widziałam wczoraj w osiedlowym mleczko jest sporo droższe od proszku, to zdecyduję się na początek na mleczko. Lepiej się wypłukuje od proszku i jakoś tak fajniej się w nim pierze - przynajmniej ręcznie :) Cieszę się, ze dzis jest już lepiej z Twoim samopoczuciem. Czekam na wieści z Waszych wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze temat prania...ja juz wszystko wypralam jakies 2 tyg temu mieszkam za granica wiec nie znam nazw proszkow ktore uzywacie...ja poprostu wypralam wszystko w Persil sensitiv gel ma taki cudny delikatny zapach :)...slyszlam ze nie wolno dawac plynu do plukania bo on uczula dzieci Ja bylam u lekarza we wtorek i nie mial dla mnie zbyt dobrych wiesci...do tej pory wszystkie wyniki milam super a on po badaniu stwierdzil ze porod tusz tusz i czy mam skurcze jakie bylo moje zdziwienie...mam lezec i nieprzemeczac sie i jak tylko cos bedzie nie tak do szpitala jechac...oj cos moje baby doczekac sie nie moze i niespodzianke planuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota26XO to musisz dużo odpoczywać, zeby Twoje dzieciątko jeszcze troszkę posiedziało w brzuszku :) A temat prania rzeczy dla niemowlaka u nas faktycznie na topie :) Człowiek czasami w takich oczywistych przyziemnych sprawach głupieje. Mama radzi prać w jakiś płatkach mydlanych, babcia szarego jelenia poleca, a kolezanki polecają lovelę/jelp/dzidziuś/kindy proszek/mleczko/płyn/żel i weź tu człowieku zdecyduj się :) Ach te początki chyba najtrudniejsze :) Też lubię ten żel persila. To taki zwykły sensitive dla dorosłych, prawda? A z tym płynem do płukania, to w zasadzie nie kupiłam tego płynu - to nie użyłam. Sobie i mężowi piorę w proszku/płynie do prania lub właśnie w żelu, a płuczę już tylko w wodzie - takze na razie zostanę przy tym sposobie prania. Lubię taki neutralny zapach ubrań. Przeszkadza mi jak ubrania pachną płynem do płukania, proszkiem czy innym specyfikiem. Podobnie jest z chusteczkami do pupy - najlepiej mi odpowiadają sensitive z pampersa lub naturals z dady. Takie, które mają najmniej zapachu. Wąchałam u koleżanki, bo akurat miała kilka różnych paczek rozpoczętych. Jej dziecię uczulone, np. na chusteczki rumiankowe. No a do tej pory najbardziej mi nie odpowiadaja wspomniane już kiedys chusteczki bambino.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatynka...prawde mowiac u nas nie widzialam jakiegos specjalnego proszku dla dzieci i niemowlat... ja uzywam tylko Zelow Persil do koloru i bialego a dla dzidzi bede uzywac poprostu sensitiv... co to chusteczek to tez Pampers Sensitiv u nas z tego co zauwazylam mamuski tylko takie chusteczki kupuja dla dzieci zwlaszcza ze nie bardzo czesto sa na nie promocje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Dorota26xo a w jakim kraju jestes?? Ja jestem w Anglii i zamierzam prac w Fairy non bio rzekomo bardzo dobry, kuźde z tym praniem to też, zacznę w przyszłym tyg jak 'tesciowa' będzie w pracy.Jutro mam w końcu piersza wizytę u midwife juz sie doczekać nie moge ciekawe jak to będzie. Moja mała tak szalała dzis w nocy ze filmik nagralismy z moim jeszcze czegoś takiego nie widziałam dziwne uczucie jak sie widzi ze dziecko sie pod skóra przesuwa, to juz nie takie zwykle kopniaczki hehe. Co do chusteczek zamierzalam kupic pampers sensitive ale siostra mi mówiła ze słyszała ze są malo nawilzone ze bardzo suche, czy któraś z Was jus je kupila i moze cos o tym powiedziec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna86 ja kupiłam m.in. pampers sensitive i jeszcze kilka innych. Swoich jeszcze nie odpakowywałam, ale właśnie widziałam i miałam okazję dotknąć i powąchać u koleżanki. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsze są pampers sensitive. Słyszałam opinie, że jak są mocno nawilżone, to też nie jest dobrze... W pierwszych tygodniach zamierzam przemywać pupkę przegotowaną wodą i wacikami, tylko na wyjścia - gdzie się nie da używać tego sposobu - chusteczki pampers sensitive. A później zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki szatynka to ja tez kupie te z pampers bo znalazlam w bardzo dobrej cenie,kupie wiecej i poplyna w kontynerze do NZ z innymi rzeczami bo tam wszystko naprawde drogie. A wiecie jak tu dziwnie Ci anglicy wszystko robia moja tesciowa twierdzi ze nie miala ani jednej pieluszki tertiary dla dwojki swoich dzieci, nigdy nie karmila piersia, nie miala wanienki, myjek itp i wiele takich dziwnych rzeczy, no ale dziwny kraj dziwni ludzie. A wlasnie ja kupiłam taka mylne naturalna gabke co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową marcówkę:))im nas więcej tym lepiej i weselej:) Marcowe szczeście na moje to pachnie chyba tak samo znaczy nie wiem jak pachnie po wypraniu w samym proszku czy mleczku bo od poczatku płukałam ale jak tak powąchac sam proszek i sam płyn to pachną na moje tak samo chyba:/ co do chusteczek ja na poczatek mam nivea typowo dla noworodków nie te ciemne tylko jasne ponoć są świetne zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nową mamusię :) Ja dziewczynki prałam białe w mleczku miałam te saszetki od lekarza, a kolorowe w proszku + płyn do płukania chusteczki mam pampers sensitv i huggies care Marcowe Szczęście trzymam kciuki za wizyte :* ja mam na 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam:) Z małym wszystko dobrze...wymiary parę dni do przodu...serduszko 130/minutę..Szyjka książkowa..Ciśnienie 120/60..Waga mnie troszkę zaskoczyła...i zmartwiła...nastawiłam się juz,że nosze pod serduszkiem wielkoluda;) a synuś waży niecałe 2 kilogramy...Niby wszystko w normie ale jestem tym typem kobiety,która lubi dokarmiać i czuje się szczęśliwa kiedy wszyscy najedzeni :p..W sumie ja tez od ostatniej wizyty utyłam tylko kilogram.. Termin cc na 8 marca...pięknego kwiatuszka dostanę:D:D:D Za 3 tygodnie ostatnia wizyta,potem anestezjolog i czekamy na 8 marca:) Ja mam mnóstwo chusteczek pampers sensitive i jeden 3-pack zielonych na wypróbowanie..Jednakże bratowa mi mówiła,że sensitove(jeśli chodzi o pieluszki) są lepsze dla noworodków,bo ładniej wchłaniają pierwsze,lejące się kupki...pewnie z chusteczkami jest podobnie..zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczęście to dobrze, że same dobre wiadomości :) oby tak do końca było. waga ja bym się nie przejmowała, bo podobno do pól kg moga się pomylić usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna, takie naturalne gąbki są podobno bardzo dobre! gdzieś nawet niedawno się spotkałam z tym , żę naturalna gąbka była na liście wyprawki... Wiadomo, naturalna rzecz, lepsza od sztucznej :) a co do teściowej, to pewnie pod kranem myła? :) a pozniej w wannie? gdzieś coś takiego widziałam :) w sumie w szpitalach tez myją nie w wanienkach tylko mają takie duże zlewozmywaki :) Klaudyna ja tez właśnie kupiłam Fairy non bio ( Irlandia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Klaudyna - i ja wysłuchują wiecznie z każdej strony jak to kto nie robił,jak cierpiał kiedy rodził i co jest najlepsze dla dziecka..Gdzieś kiedyś przeczytałam mądrą rzecz...do listy składającej się na wyprawkę powinno dopisać się zatyczki do uszu dla przyszłej mamusi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczescie dobre faktycznie hehe niejednokrotnie by sie przydały takie zatyczki a zapewne najbardziej jak dzieci bedą juz na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcowe szzęscie super że wszystko ok i dzidzia zdrowo rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje:):* Dostałam też tabletki na te zgagi i refluks...zjadam od jutra..mam nadzieję,że teraz już będzie oki;) Aaaaa..i anemia zniknęła:) A te zawroty głowy to normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna86 ja mam jeszcze po paczuszce innych chusteczek (nivea te co ma loarra, huggies takie co były w komplecie z pieluchami z wycięciem na pępuszek, mam jeszcze po paczce innych rodzajów z pampersa), ale tych sensitive mam kilka 4-paków - też na dobre promocje trafiłam :P to raz, a dwa wydają mi sie najlepsze dla niemowlaka, ale wiecie kazdy ma tam jakieś swoje przekonania :) Zaciekawiła mnie ta Twoja teściowa :) Myślę, że gąbka naturalna powinna być ok. Zamierzam używać myjek frotte, natomiast jestem zdecydowanym przeciwnikiem gąbek sztucznych. Marcowe szczęście fajnie, że wszystko dobrze u Twojego synka, a z tą wagą, to wiesz może błąd pomiarowy - podobno jak dziecko rusza się podczas USG, to ten błąd może być naprawdę duży... Przyszły majtki hartmanna i cóż mogę o nich powiedzieć - szału nie ma, są podobne do seni, w zasadzie nie odróżniłabym ich raczej... Może są troszkę luźniejsze od seni, a tak poza tym to bardzo bardzo podobne. Także ta moja wydumka i chęć zaspokojenie ciekawości, chyba niezupełnie uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiłam,że podobne:P ale ja też pewnie chciałabym przekonać sie na własne oczy;) Przedwczoraj sprawdzałam pudełka z jakiego mama przyniosła hartmman'owe majtki dla mnie.."m"-nie dziwo,że teraz są ciasne:P.. Właśnie się doliczyłam,że za 49 dni na świecie będzie mój synek:D:D:D Kurcze radość ale i coraz większa obawa.. Ciągle patrzę na dzisiejszą fotkę...i zgadzam się z lekarzem...oj nie lubi to moje dziecie pozować..oj nie lubi;) Tyle proszenia..pukania w brzuszek i odwrócił się z wielkim(ogromnym) fochem:D i to na sekundę...woli przytulać się do maminej macicy..U mamusi najlepiej;) Szatynko-wiem,że te pomiary nie odzwierciedlają 100% rzeczywistości ale jeśli ruchliwość miała przeszkodzić w badaniu to nam nie przeszkodziła nic a nic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście, ale w sumie to nie żałuję, że je zamówiłam. Mam ten komfort psychiczny, że mam to co chciałam :) Pochwalę się jeszcze, że przed chwileczką kurier przyniósł mi niespodziankę :) Wygrałam książkę "Twoje niemowlę" i żel do prania z JELP'a. W ogóle zapomniałam, że brałam udział w tym konkursie, a tu taka sympatyczna nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie-od którego tygodnia i czy w ogóle zamierzacie pić herbatkę z liści malin i łykać kapsułki z wiesiołka? Ja sobie juz kupilam obie te rzeczy ale nie wiem czy juz czy jeszcze poczekac- to dopiero 34 tydzien. Dla niewtajemniczonych to nie sa jakies srodki ktore wywoluja porod a maja za zadanie tylko lepiej przygotowac nas tam na dole do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×