Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

marzec-moj szkrab jest z 31.3 :) nesia-moj tez najbardziej do brata zaciesza:) czasami ja spanikowana ze za mocno go np buja w lezaczku a ten sie cieszy i mu sie podoba:) agatka-mojemu ida gorne dwojki i dolna jedynka i tez mam sredniow nocy,daje teraz tez camilie na zabkowanie w kapsulkach,chyba cos mu ulge to tez przynosi i chetnie to pije z tej kapsulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nesia - moja tez takie drzemki w dzien, dwie po 20-25 min i ta środkowa z 1,5 - 2 h. A co robisz jak się budzi w nocy? Ja po pierwszej pobudce biorę do łóżka i cyc, ale niestety nawyk sie utrwala i potrafi co godzinę, dwie szukać piersi. Jestem rano padnięta bo co to za sen. Miholichol - no tak, wybieralam sie na ten kurs a potem cąże, dzieci i jakoś temat się oddalił ale chyba się zmobilizuję. Moja też turla się jak szalona ale nie czworakuje ni w zab. Jak uniesie sie na dloniach to tył nie daje rady, jak uniesie biodra to ryje buzią w podłoże. Ale za to rozgadała się, jest dada, gaga, tata a dziś chyba nawet mama jej wyszło:-) Poza tym pulpet z niej i olbrzym i uśmiecha się do wszystkich wokół. Miałam smieszną sytuację. Podjechałam sobie busem do sklepu, wsiada dziewczyna z wózkiem staje obok i mówi " o rówieśnice". Dziewczynki bardzo podobne, tej samej wielkości, śmiały się do siebie. W końcu ta mama pyta mnie o wiek Kingi. Jak powiedziałam, że 6,5 to jej mina zrzedła i mowi "o rany moja ma rok!". Zdążyłam tylko ją uspokoić, że to jej dziecko jest normalne bo moja mała córeczka ma na sobie właśnie ubranko po starszej siostrze noszone przez nią w okolicach 14-16 miesiąca życia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie macie krzesełka do karmienia? Co polecacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Bo ja się przymierzam do zakupu i nie wiem jaki i co ważne. Ogólnie po antybiotyku tak sobie. napiesze wieczorem bo teraz wychodze z domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - My wybraliśmy zwykłe drewniane. Od początku takie chcieliśmy, bo za kilka miesięcy będzie krzesełko ze stoliczkiem, przy którym będzie mogła sama jeść, rysować itd. Poza tym ma mało zakamarków, w których mogą się gromadzić resztki jedzenia, więc łatwiej je utrzymać w czystości. Jak Patryk po antybiotyku? Dziewczyny dawałyście już maluchom rybę? Jak ją robicie? Gotujecie razem w zupce czy oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec!Ja nie dawałam jeszcze ryby, boję się, bo ponoć potrafi uczulać, ale mojej koleżanki mała, niewiele starsza od naszych wcinała rybę z grilla na moich oczach z wielkim upodobaniem. Agatka krzesełko mamy plastikowe firmy Kid's Play, z tacką, na 4 kółkach a dwa tylne mają hamulec. Mieliśmy podobne ze starszym i używał go prawie do 3 roku życia, bo to siedzisko ma kilka wysokości i można je zsunąć na sam dół. Było intensywnie używane a nic się nie zniszczyło i jeszcze je potem sprzedaliśmy. Firma BabyOno, ale teraz takiego z 4 kółkami u nich nie znalazłam. Poza tym krzesełko się odchyla do tyłu, ma kilka pozycji, co jest bardzo wygodne, no i jest z taką wyściółką welurową dla niemowląt a pod tym bardzo praktyczne i ładne dla oka obcie ceratowe - wszystko szybko i ładnie się zciera, dezynfekuje. Trudno było znaleźć na kółkach - nie rozumiem producentów - jest cały zalew krzesełek tylko z 2 kółkami i takim dziwnym stacjonarnym podparciem - według mnie bezsensowne, bo ja bardzo często małą w tym krzesełku po kuchni za sobą ciagam na tych kółkach a jak się zblokuje tylne, to krzesełko stoi stabilnie. Ważne, żeby kółka były kauczukowe, gumowe, bo plastikowe rysują parkiet. My kupilismy właśnie z plastikowymi i mąż musiał je wymienić. Lilka, no właśnie mam z tym kłopot, bo tak jak mała spała 6 miesięcy niczym aniołek, teraz się ciągle budzi na cyca. Nie mam pomysłu co z tym zrobić. Chyba jej za mało tego mojego mleka a i nawyk pewnie też się już wyrabia. Mam wrażenie, że mniej przybrała w tym miesiącu, wcześniej tyła po 1000, 1200 gram. Ale rusza się teraz bardzo dużo, wstaje, raczkuje, siada ani na chwilę się nie zatrzyma...może więcej spala. No i zaczęło się zciaganie wszystkiego z mebli co w zasięgu małych łapek i na wysokości ciekawskich oczek. Wczoraj omal nie zciagnęla na siebie aparatu lustrzanki oraz rozpoczęła natarcie na kable i sprzęt rtv (stolik na wysokości odpowiedniej do stania :() NIe można jej spuścić z oka nawet na nanosekundę! Była pierwszy raz niania, ta która opiekowała się starszym przez 2 lata, zakochała się w małej, będzie przychodzić 3 razy w tygodniu po 4 godziny. Jestem bardzo zadowolona, że się zgodziła, bo nie wyobrażałam sobie poszukiwań kogoś nowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja nie lubi jeść zupek z mięsem, bo wyczuwa grudki. Próbuje pogryźć, ale nie ma jeszcze ząbków. Denerwuje ją to i zaczyna wypluwać. Miałam problem z podaniem jej też ryby, bo nie zmiksowałam razem z zupką, ale trochę udało się wcisnąć. W ogóle to gdyby nie kawałki kukurydzianych pałeczek na każdej łyżeczce zupki, to pewnie żywiłaby się samym mlekiem. Próbowałam już różne warzywa w różnych proporcjach i bez chrupek ani rusz :) Dobrze, że przynajmniej w taki sposób udaje mi się ją karmić czymś innym niż mleko. Póki co nie ma żadnej reakcji alergicznej po rybie. Po mleku wysypywało ją od razu. Myślę, że przejdzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy krzesełko Caretero plastikowe i można potem zrobic krzesełko i stoliczek :) A Paulinka nabawiła się pleśniawek ale na szczęście jej nie bolą smarujemy Aphtin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy zwykłe z IKEA, bez stolika. Dostawiałam starszej do dużego stołu a teraz to tak nie stawiam bo wiadomo co się z miską dzieje:-) Moja nie chce grudek. Raz wgniotłam żółtko zamiast zmiksować i się dławiła. Mimo zębów. wię chrupka też boję się dać. Madzia - to niesamowite, że Twoje dziecko tak zajada! Nesia, no ja też tak mam. Walczę teraz z nauczeniem butli i zaczęło mi to wychodzić, ale w środku nocy nie chce butli tylko pierś. Dziś raczyła przespać do 4 rano w swym łóżeczku ale jak już o 4 ją wzięłam to juz do ósmej było przebudzanie, płacz i poszukiwania cyca. Złapie, possie chwilę i śpi a potem znów. My też planujemy tę samą nianię. Od listopada będzie przychodzić raz w tygodniu zeby oswoić się z małą a potem z nią zostawać przez ten jeden dzień (bedziemy zmieniać mieszkanie i potrzbuje tego dnia na wycieczki po sklepach budowlanych itd)no a od marca pełny etat. Ruchowo u ns bez zmian, turla się jak szalona po domu a do raczkowania jakoś się nie skłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal nie ma żadnych objawów alergicznych po rybie, więc chyba włączymy ją do menu na stałe. Zobaczymy jeszcze czy nic się nie będzie działo do rana, ale nie sądzę, żeby miało coś niepokojącego wystąpić. Żółtka jednak boję się dać, bo alergia na mleko często idzie w parze z alergią na jaja... Po południu jeszcze pisałam, że nie mamy ząbków, a teraz już da się wyczuć prawą dolną jedynkę :D Od dwóch dni praktycznie ciągle do pionu, na stojąco. Nie interesują jej zabawki, woli wyglądać ponad barierką łóżeczka. Mam wrażenie, że będzie chciała pominąć etap raczkowania, skoro tak chętnie wstaje, no ale to się za kilka miesięcy okaże. Na razie próbuję ją zachęcać do zabaw na siedząco i do pozycji "raczkującej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec to gratulujemy!!!! Sami czekamy na ząb :-) My od 2 dni wprowadzamy gluten w postaci kaszki pszennej z gruszką - dodaję do mleka. Dziewczyny czy teraz to należy ilość tego glutenu zwiększać przy każdym posiłku? A kiedy zacząć wprowadzać żółtko? Czy Wy same gotujecie Waszym dzieciaczkom czy kupujeice gotowe słoiczki? Jacho skończył 6 miesięcy, zjada mięsko, no i gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Co do krzesełka to mamy takie jak Nesia tylko innej firmy:) Co do glutenu to ja podaje gluten póki co w słoiczkach (te dania,które zawierają gluten) bo wiem,że tam jest odpowiednia porcja a sama jeszcze nie wiem w jakiej postaci go podać:) a tak to gotuje sama,ze słoiczków podaję tylko to czego sama nie zrobię np.morele,śliwki,jagnięcina lub rybkę:) Kurte zimową już mamy:D Kupiłam na 80 ale spodnie ewidentnie do niej za duże więc muszę osobno teraz szukać jakichś ocieplanych Wiecie jaki mam problem jeszcze nie podaje mleka nr2!!! :( Nie wiem jakie podawać -1 mamy bebilon ,ale mały ulewa i nie wiem czy przejść na 2 czy zmienić ,choć nie ukrywam,że wolałabym tańsze nie wiem normalnie co robić..siedze i nic tylko czytam skład tych wszystkich mm..:( Wiem,że mały i tak wybierze które jemu najbardziej będzie odpowiadać,ale zacząć trzeba od jakiegoś..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My przeszliśmy na mleko nr 2 z dnia na dzień. I wszystko jest ok. Ale Jasio nie ulewa. Może trzeba wprowadzic takie mleko z zageszczaczem zeby wlasnie nie ulewac. KOchane podzielcie sie prosze swoim doswiadczeniem. - patrz 2 wyzej :-) Kiedy zaczelyscie podawac zołtko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też przeszliśmy z 1 na 2 z dnia na dzień. I jest ok. Ja nie dawałam jeszcze żółtka ale pediatra mówił, żeby już dawać. Dawałam przez moment mu na noc do mleka kaszkę Nestle 8 zbóż, ale odstawiłam, żeby sprawdzić czy gluten jest przyczyną jego niespania w nocy. No i na razie chcemy go podleczyć z tej bakterii. Jak już się ogarniemy z tą bakterią to mu zacznę znowu wprowadzać gluten i podam żółtko. Mój Patryk je rybkę w pomidorach z Gerbera. Bardzo mu smakuje i nic mu po niej nie jest. Jeżeli chodzi o naszą bakterię to teraz czekamy na wyniki posiewu. Ogólny mocz ma ok, ale zawsze miał ok. Pewnie w poniedziałek będzie posiew. Antybiotyk chyba działa bo Patryk robi mniej kup w dzień i trochę lepiej śpi w nocy, ale też się wybudza. Ale już nie z takim płaczem z bólu. Tak jak któraś z Was pisała pewnie z przyzwyczajenia. Każda noc różna. Wczoraj budził się tylko 2 razy, a dziś w nocy znowu z 5 czy 6 razy. ehhhhhh pozostaje mi czekać, aż mu się zmieni. Ja się zastanawiam nad tym krzesełkiem: http://allegro.pl/praktyczne-krzeselko-stolik-do-karmienia-kidsplay-i2682194444.html Co sądzicie? Nesia takie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitte cappucina kup zagęszczacz z bebilonu na ulewanie my stosujemy prawie od urodzenia choć teraz jej się nie ulewa ale lepiej się pije więc troszeczkę dosypuje na 3 miarki mleka daje się taką malą miareczkę zagęszczacza a my dajemy na 180 tez mała i nic nie ulewa i nawet po buzi nie cieknie, a opakowanie starcza na bardzo bardzo długo tak czytam i czytam o tym glutenie, w czym głównie jest??? nigdy nie myślałam nad tym Ja Paulince już wszystkiego dałam spróbować nawet "buchty" kluski na parze z maselkiem i cukrem ostatnio ze mną jadła A dziś byliśmy w ikei i jedliśmy hot dogi a ja miałam zapiekankę to tak się trzęsła że musialam jej troche spodu dać albo bułeczki od hot doga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia to Ty juz małej wprowadzilas gluten. Jesli jadla bulki, kluski ktore robilas z maki to juz gluten macie za soba :-) http://revitum.pl/gluten-w-zywnosci Jasio juz je kaszke glutenowa dodawana do mleka od 4 dni i wszystko jest ok. Nawet w nocy budzi sie tylko 1 raz!!!! Moze dlatego ze tez do kazdego mleka dodaje kleik bezglutenowy - ide zgodnie z programem rozszerzania diety. Zastanawiam sie tylko nad tym zoltkiem no i ryba :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micholihol-a jak ta kaszta z glutenem się nazywa? Bo może i ja kupie,i to do każdej porcji mleka podajesz czy na noc tylko? Ja rybke już podałam jak pisałam wcześniej,żółtka jeszcze narazie nie daje ,najpierw chcę spokojnie przejść na mm2 :) Mój też smakuje różności -jak ja coś jem to on aż się trzęsie nieraz aby mu dać -więc daję tak na smak:D ostatnio dałam mu jabłecznika (jabłuszek z niego) i chlebuś:) Teraz gotuję rosołek a małemu dałam marchewkę całą i sobie chrumka :P Aha no i dziś rano jak się obudził to w łóżeczku mówił:"baba" :D , a od paru dni jak płacze czy jest mu źle np.na brzuszku to woła "mam-ma" Basiolek skarbie co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee to jest kaszka Bobovity po 5 mcu z jabłkami i gruszką i jest zaznaczone że zawiera GLUTEN. Dodaję 1 raz dziennie 5 g na 180 mL mleka. Tylko ze u nas to mleko z kaszka musi odstac bo jak Jacho poczuje grudki w mleku to pluje. Z reguly robie tak ze do goracej wody w butelce wsypuje porcje kaszki i zostawiam zeby woda wystygla do takiej temp zebym mogla wsypac mleko 2 (okolo 37 st)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) chwilę mnie tu nie było ale już nadrobiłam zaległości :) gosiaczek: miło, że się odezwałaś, Twój brak czasu wcale mnie nie dziwi, w końcu masz 3 dzieci w domu, ja mam jedno a czasu brak :) fajnie, że malutkie tak dobrze się rozwijają, pewnie i na ząbki przyjdzie za chwilę pora :) beata24: tak sobie czytałam Twój wpis i ciekawa jestem jak ja będę funkcjonować po powrocie do pracy a to już całkiem niedługo :) Moja mała też jadła już jogurciki, strasznie jej smakują :) dodaję do nich często pokruszony biszkopt. miholichol: u nas na tapecie kaszka manna a ostatnio kupiłam jej też owsiankę z bobovity, generalnie wcina wszystko jak leci, przekonała sie nawet do brokuła, którego odrzuciła na początku :) Marzec19: może ten katarek to przed ząbkami, moja tez miała wielki katar przy ząbkowaniu właśnie :) u nas chyba idą górne jedynki, tak mi się wydaje, za kilka dni się przekonamy ;) Ta Twoja malutka gwiazdka to prawdziwa gimnastyczka :) Bitte: wywołałaś mnie do odpowiedzi ;) u nas wszystko fajnie, mała jej już kaszkę mannę i żółtko co drugi dzień, generalnie wszystko przyswaja z wielkim apetytem...pewnie ma to po mnie ;) Jeśli chodzi o zakupy na zimę to my już jesteśmy zaopatrzone :) ostatniego zakupu w postaci czapki dokonałam wczoraj :) choć pewnie coś tam jeszcze w międzyczasie kupię bo generalnie wypad na miasto łączy się z jakimś zakupem dla małej, to silniejsze ode mnie :) Nasza mała nadal nie turla się, obraca sie na boki, położona na brzuchu pełza wokół własnej osi, unosi się na rączkach, sięga sam po zabawki. Jak ma nerwa to słychac takie zbitki sylabowe typu ma, na, ga. Z dnia na dzień czymś nowym nas zaskakuje :) Nesia: jak tam? pokonaliście już katarek? Agatko: mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie u Was tylko lepiej. Trzymam mocno kciuki :* lilka79: fajnie, że mała już się tak rozgadała. Co do wielkości dzieci to może Twoja starsza córeczka była drobna? Choć faktycznie mała nadgania siostrę w piorunującym tempie :) Co do krzesełak to my mamy jakieś w piwnicy :) Myślę, że za chwilę już trafi do mieszkanka :) Jeśli chodzi o mleko 2 to ja najpierw mieszałam 1 z 2 a po kilku dniach już podałam samą 2 :) Ranyy ale się rozpisałam, spadam na rodzinny spacerek :) Miłej niedzieli dla Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka 30 mamy dokładnie takie, nawet chyba od tego sprzedawcy, tylko zmieniliśmy kółka. Fajnie, że z małym trochę lepiej! Basiolek, no niestety nadal mamy katar ale dużo mniejszy i juz nie zielony - brała kropelki do nosa z antybiotykiem - one są w zasadzie do oczu ale moja pediatra zaleciła do noska i dobrze, bo on ma tylko miejscowe działanie a nie ogólnoustrojowe a poza tym pomógł :) Kupiliśmy tez nebulizator do inhalacji, ale jeszcze go nie odpaliłam. Wika cudnie przyjmuje leki, nawet gorzkie do picia i krople do nosa. Opłaciła się cierpliwość i rozśmieszanie przy podawaniu Sterimaru - najpierw sobie i wygłupy, potem jej i też śmiech. No ale zdrowe całkiem to jeszcze nie jesteśmy... Lilka, moja dzisiaj w nocy obudziła się o 4 na godzinę zabawy a potem znowu usnęła i spała do 8.30. Super, bo tylko jedna pobudka, tylko po co ta zabawa godzinna :):):) Ja jeszcze nie zrobiłam kolejnej próby butelkowej, ale się przymierzam. No i kupię niekapek, bo skoro ona pije ze szklanki, to niekapka powinna pokochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny podrążę jeszcze temat odżywiania :-) Jacho skończył 6 miesięcy i wiem, że chyba jest najmłodszy z całej ferajny. Basiolek piszesz że Twoja mała jadła już jogurciki? Jakie jogurciki takie np. misiowe? podziel się doświadczeniem? A co do krzesełek do karmienia - mój jeszcze sam nie siada a Wasze tak? jak go pociagnę za łapki z leżenia na pleckach to oczywiscie podciaga sie do siadu, ale puszczony zaraz gibnie sie na boczek. Czy to już w takim razie mozna wsadzic malucha do krzesełka? Nesia u nas przy podawaniu sprayu do nosa jest mała wojna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie :) miholichol dokładnie misiowe jogurciki, u nas padło na malinowy na początek :) mają taki lekko kwaskowy smaczek, nie są przesłodzone, ja dodałam małej biszkopta pokruszonego albo herbatniczka :) jadła aż miło :) co do żółtka to tak jak pisałam co drugi dzień małej podaję. Mamy też za sobą rybkę, zarówno ze słoiczka jak i ugotowana przeze mnie, wszystko jej smakuje :) Co do krzesełka to tak jak pisałam za jakiś czas przyniesiemy go z piwnicy bo tak jak u Ciebie mała jeszcze nie siedzi sama, leci na boczki. Jak siedzi w leżaczku to chwyta się boków i podnosi się do siadu, jak bedzie już siedzieć stabilnie to wtedy wyląduje w foteliku do karmienia. Mamy już kubek niekapek Lovi 360 od 9 m-ca, póki co mała pije tylko z butelki. Od kilku dni łapie butelkę w rączki i stara się sama trzymać a jak już nie chce jeść to wyciąga smoka z buzi :) Aaaaaaaaaaa i najwazniejsza wiadomośc dnia: MAMY ZA SOBĄ PIERWSZY OBRÓT Z BRZUSZKA NA PLECKI :):):):):):) wiem, że to chore ale aż się wzruszyłam a mała była w całkowitym szoku ;) co to się stało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina - My też przeszłyśmy na mleko 2 jak tylko skończyła się ostatnia puszka początkowego. Jeśli chodzi o gluten to ja gotuję kaszę manną i później dodaję dwie łyżeczki do mleka. Madzia0808 - Paulinka wymiata z tym jedzeniem :D Maja dzisiaj znowu pluła zupką :( Już nie wiem co robić. Kilka dni je w miarę ładnie, a później nie chce. I nie ważne, że to ta sama zupka, którą wczoraj jadła z przyjemnością. miholichol - Maja jeszcze nie potrafiła sama ani siedzieć ani siadać jak pierwszy raz wylądowała w krzesełku. Po tym karmieniu przeniosłam ją do łóżeczka i sama usiadła. Posiedziała chwilę a później wstała, trzymając się szczebelków. Od tamtej pory całymi dniami praktycznie stoi. Położę ją i wyjdę do kuchni nastawić wodę, wracam a ona już stoi. Obudzi się to jeszcze dobrze oczu nie otworzy a już wstaje. Teraz próbowałam ją położyć spać już chyba z 50 razy. Jeszcze głowy nie odwrócę a ona już stoi. Mówię, że ma iść spać to się łobuzersko uśmiecha, a za sekundę już stoi :D Niemożliwa jest! :D basiolek - Chyba masz rację z tym katarem, bo miała jeden przez kilka dni, następnie 2 dni przerwy i zaczął się drugi. Tym razem jednak strasznie lejący, ze stanem podgorączkowym, z marudzeniem, ulewaniem, wymiotami i nocnymi pobudkami, więc chyba przez ząbki. Gratulujemy obrotu :D Tak samo się czułam, jak zobaczyłam, że moje dziecko samo wstaje pierwszy raz. Wspaniałe uczucie prawda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mało czasu ostatnio ale poruszę szybko aktualne tematy: gluten - ja to załatwiam dając do kleiku ryżowego/kukurydzianego/sinlacu 1 łyżeczke kaszki manny z Nestle. Dopiero od 10 m.ż. można podawać pełną porcję glutenu (miska kaszki pszennej, ciasteczka pszenne itd). Żółtko - po 6 m.ż pół żółtka co drugi dzień. Jest to b. ważne zwlaszcza u dzieci karmionych piersią ale nie tylko. Po pół roku kończą się dziecku naturalne zapasy żelaza. Jogurciki - nie podawać do końca 10 miesiąca. Mimo że producenci piszą po 6 miesiącu to nie jest to wskazane. Lepiej poczekać do tego czasu a potem zacząc od jogurtów naturalnych a nie od słodzonych jogurcików dla niemowląt. Wszystkie te informacje pochodzą z mojej ulubionej ksiązki "Zdrowy start" Agnieszki górniakowskiej i sąw pełni popierane przez moją pediatrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, odebrałam dziś wynik posiewu i niestety Patryk nadal ma bakterię. Już w mniejszej ilości ale nadal jest. Kazał jeszcze przez 3 dni podawać antybiotyk i w czwartek/piątek na kontrolę. Ogólnie mam doła. Jestem zmęczona tymi nieprzespanymi nocami. Mam nadzieję, że jak uda nam się wypędzić tą bakterię to będzie spał całe noce. Spadam spać. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka no ja się Tobie nie dziwię że jestes wykonczona! Boze zeby juz to sie skonczylo! Lilka, Agatka, Bitee, basiolek, Marzec dziękuję kochane za pomoc :-) basiolek no gratuluje Wam obrotu! Ja tez sie wzruszam jak Jacho robi nowe wygibasy. Teraz aktualnie stoi na czworakach i potrafi podniesc tylek do gory opierajac sie tylko na dloniach i stopach, nie na kolanach :-) normalnie jak figura w pilatesie :-) Marzec - ale akrobatka!!! dajcie spokoj juz stoi! Ile ona ma 7 miesięcy? Wiecie co? moj Jacho potrafi zabrac sie za szczebelki lozeczka paszczęką :-) Rano zaczyna masowac dziasła i wyglada naprawde jak dziecko zza krat :-) Buziaki dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka79 - Dziękuję za wskazówki. Nie znam tej książki, ale chętnie się zapoznam. Generalnie stosuję się do tego, co napisałaś, z wyjątkiem żółtka - boję się podać. Na najbliższej wizycie spytam o to pediatrę. Agatka_30 - Trzymam kciuki, żeby Patryk zaczął przesypiać noce. Maja kilka nocek z rzędu budzi się raz czy dwa i już jestem zmęczona. Podziwiam Cię, że tak dzielnie to znosisz i życzę wytrwałości. Kiedyś przecież musi być lepiej. miholichol - No akrobatka jest. Fizycznie rozwija się szybciej, ale za to mówić nie chce. No i z jedzeniem mam problem. Muszę się nagimnastykować, żeby wcisnąć jej mały słoiczek zupki. Właściwie jak nie pokruszę chrupek kukurydzianych na łyżeczkę zupki to mogę sobie darować karmienie. Nawet mleka ostatnio nie dojada i ulewa. Pewnie przez ząbki. A z tym staniem to już przesadza. Zaczyna się nawet przemieszczać na stojąco. Na razie niezdarnie, tylko jeden kroczek, bo jej się nóżki rozjeżdżają. Jeszcze nie wpadła na to, że skoro jedną nóżkę podniosła i postawiła dalej to z drugą może zrobić to samo :) Wolałabym żeby się tak nie spieszyła bo przecież jeszcze się w życiu nachodzi... Maja jest ponad miesiąc starsza od Jasia, urodziła się 4 marca. Dla przypomnienia tabelka :) Happy_mom......27......Wrocław....01.06.2011.....07.03.2 012.... TeczowyElfik......27......Lublin........02.06.22......08. 03.2012..... inez2108........31......Bydgoszcz....01.06.11....08.03.20 12...... monika2712....27.....Szczecin......08.06.11.12.03. 20 12.......chłopiec muffka_27...27....Warszawa....05.06.2011...12.03.2011..dz iewczynka Malamianu......24 ....Warszawa.....14.06.11......13.03.2012.... rogal86..........25.......Niemcy.........22.05.11.....14. 0 3.2012....dziewczynka kajaka31........31.....Gdynia...........27.05.11......15. 03 . 2012....dziewczynka amr2...........28.....Kraków/Gdańsk..12.06.11....19.03. 2012.... Jagoda 20marzec..26..Zielona Góra..13.06.11...20. 03.2012...dziewucha lasica29.........29.....Londyn.........14.06.11.....21.0 3 .2012.....dziewczynka my_kalimba...29...Gdańsk...........16.06.11..........23. 03.2012.... majakilato....29.....Września........26.06.11.......29.0 3 .2012.... angel5568........22......Siedlce.........22.06.11......29 .03.2012..........chłopczyk Madasiek.................Pasłęk..............29.03. 2012......................chłopiec LSTA ROZPAKOWANYCH MAM NICK....TERMIN....DATA.PORODU.....IMIĘ....WAGA/WZROST... ..SN/CC gosiaczek29........08.03...27.01....Kinga/Julia..1900/46.2000/48.CC betty29............04.03...12.02....Natalia........2500/48.......SN zielonytulipan.....04.03...16.02 ...Jan............3300/54.......CC nieszka2000........05.03...17.02....Bartek.........3100/54.......SN gocha g ...........07.03...20.02....Lena...........----/--.......SN latka..............11.03...24.02....Marika.........3200/55.......CC nikaaa87...........07.03...27.02....Pola...........2950/53.......SN Kasiulka!..........04.03...28.02....Grześ..........3340/53.......SN loarra.............01.03...02.03....Lenka..........3340/56.......SN Nesia..............04.03...03.03....Wiktoria.......3920/58.......SN Agniesia1979.......11.03...04.03....Lenka..........4040/57.......SN Marzec19...........19.03...04.03....Maja...........3650/57.......CC Marcowe szczęście..18.03...08.03....Staś...........3730/60.......CC Madzia0808.........07.03...09.03....Paulina........3550/52.......SN eudaiomonia........24.03...09.03....Hania..........3740/56.......CC szatynka84.........03.03...10.03....Alicja.........3900/59.......CC MamaMałejGwiazdki..22.03...10.03....Kornelia.......3250/53.......CC Loma...............02.03...10.03....Julia..........3550/55.......CC Kasia G............12.03...12.03....Antoni Gniewko.4030/57.......CC nati olsztyn.......13.03...13.03....Mikołaj........4320/58.......SN myszka151984.......09.03...13.03....Julia..........4540/56.......SN MalinkaZzz.........13.03...13.03....Zuzanka........3240/54.......SN agnieszk@@.........09.03...13.03....Amelka.........3450/56.......cc scooby84...........09.03...13.03 ...Bartek.........4420/61.......cc Ola_26.............--.--...14.03....Emilia.........3620/55.......SN Marghi.............29.03...15.03....Karolek........3430/55.......SN ada111.............14.03...16.03....Igor...........4130/60.......SN klaudyna_86........13.03...17.03....Hollie.........----/--.......SN vanili89...........??.??...17.03....Patryk.........----/--.......SN Ania_33............25.03...18.03....Michalinka.....3290/55.......SN Lilka79............20.03...19.03....Kinga..........4250/57.......SN Carmen37...........09.04...20.03....Tymon..........3680/49.......SN Eulalia............27.03...21.03....Szymon.........4050/58.......SN Angelowa...........19.03...25.03....Dorian.........3700/53.......SN Agula0501..........18.03...27.03....Zuzia..........3870/59.......SN Agatka30...........20.03...28.03....Patryk.........2820/48.......CC S.U.R.I............-----...31.03....------.........----/--.......-- Basiolek...........26.03...02.04....Lenka..........2920/51.......CC Bitte Capucinna....01.04...04.04....Filip..........2850/54.......SN Miholichol.........--.---...10.04....Jaś............----/--.......--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Czytam 'was' czasem ale zupelnie nie mam czasu pisac.. U nas pojawil sie juz drugi zabek:)tym razem bez wiekszych boli.. Co do rozwoju to jestem w szoku co wasze maluszki potrafia.Moja dalej tylko przewroty na brzuszek i lekko unosi sie do siadania. Co do mowienia to tez raczej nic.Tylko jak chce zebym zobaczyla coś(jakas zabawke)ale zainteresowala sie jej malutka osobka(jak cos robie)to wola 'ej' :). Ostatnio dalam jej zoltko do zupki jazynowej i smakowalo..zdecydowalam sie tez wkoncu na chrupk(bo jakos malam opory)i tez pasuja:)Podoba sie jej jak chrupia jak gryzie zabkami:-) Jezeli chodzi o grudki w jedzeniu to myslalam ze woli te zupelnie gladkie dania a ostatnio jadla rosolek na kurczaczku z ryzem(tam jest duzo tych grudek) zjadla bez sprzeciwu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dawno nie pisałam, czasem czytałam. Widzę, że nasze dzieciątka różnie się rozwijają. I mają swoje indywidualne tempo. Mój synek Mikołaj (13.03) nie ma ani jednego ząbka i nie widać, żeby coś się zaczynało. Moja starsza córcia Wiki pierwszy ząbek dostała w wieku 16 m-cy. Nie było przy tym żadnych typowych objawów przy ząbkowaniu (gorączka, marudzenie, biegunka). Mikołaj w wieku 5 m-cy mówił już baba- jego pierwsze słowo, potem mama( b. rzadko je mówi) w 6 m-cu i tata (często ), dada od września sam siedzi i nie przewraca się, stoi przy łóżku, trzymany za dwie rączki chodzi. próbuje raczkować, balansuje na czworakach, podnosi rączkę i przesuwa do przodu, potem opada na brzuszek, nie przewraca się z brzuszka na plecy, ale odwrotnie jak najbardziej. Śpi całą noc. W dzień 2- 3 drzemki do 1 h. Synek i córka bardzo za sobą przepadają, bawią się, rozmawiają, oglądają bajki, 3,5 latka tęskni za braciszkiem , już po 8 godz. Mówi, że go kocha i nikomu nie odda. Co do jedzenia- to je prawie wszystko oprócz grzybów- wiadomo nawet córce ich nie podaje., kapusty, śmietanki do zupek nie podaje ogórków, owoców cytrusowych. Obiadki je domowe, czasem w słoiczku, zjada 2 placki ziemniaczane, naleśnika, kotleta mielonego, schabowego, (miele blenderem) żółtko z bułeczką, parówkę jedną zjada ( sam środek) Wożę go w gondoli, regulowane oparcie ma. Ubranka to w roz. 74- 80, waży 9 kg Synek nie ma na pokarm żadnych uczuleń, nawet czekoladę zjada (1 kostka), ma tylko wrażliwą skórę na brodę męża jak się ogoli. Jest bardzo ruchliwy, radosny, do osób obcych najpierw bacznie obserwuje, poważna minka, potem się uśmiecha. Gdy sie obudzi, to najpierw sam się bawi w łóżeczku w milczeniu, potem śpiewa aaa, woła eee, gdy się do niego nie podejdzie przez dłuższą chwilę, to coraz glośniej woła eee i denerwuje się płacząc. Jestem zdania, że najlepiej tylko mama dziecka wie co jest najlepsze dla niego. Życzę dużo zdrówka: dla Patryczka, który ma tę paskudną bakterię i dla jego mamusi. Ciężko patrzeć, serce się kraje, gdy dziecko coś boli a my nie potrafimy mu ulżyć. Dla Nesi i jej dzidziusia w brzuszku, by dobrze sie rozwijałało. Dla wszystkich dzieciaczków by kazdego dnia udoskonalały swoje umiejętności i nabywały nowych i dla rodziców, by byli dla swych dzieci najlepszymi rodzicami na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję za wsparcie. Jakoś się trzymam chociaż ledwo. Najgorsze jest to, że za 2 tygodnie wracam do pracy i nie wiem jak po takiej nocy wysiedzę w biurze ;( Ale może do 2 tygodni zacznie ładnie spać ;) taaaaaaa marzenia ściętej głowy. Jakoś ciężko mi wogóle uwierzyć w to, że on prześpi całą noc. Dla mnie to jakaś abstrakcja! Jak tak się stanie to chyba wytatuuję sobie datę tej nocy na pośladku ;) Dziś przyszło to krzesełko do karmienia. Spoko jest. Mam nadzieję, że długo wytrzyma:) Nesia jak wy zmieniliście te kółka? Normalnie kupiliście w sklepie kauczukowe i da się je włożyć na miejsce tych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×