Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Gość ojojoj bleeeeee
najpierw prze miesiac ok 3-4g glutenu,w drugim miesiacu ok 6,i dopiero po 2 miesiacach ekspozycji mozesz podawac CALY posilek glutenowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja odpowiedziałam, tyle że nie mam alergicznego dziecka. He he ktoś tu nadgorliwie pilnuje dobrych stosunków:-) Marzec - moja Kinga nie za bardzo sama trzyma butlę, ale w ramach dowcipu napiszę, że starsza córeczka nauczyła się sama pić mleko z butli (trzymając za łapki z Aventa) mając 2,5 miesiąca. Otóz jak tego dokonała - po prostu tatuś ją często karmił a tatuś jako rasowy mężczyzna nie lubi się przemęczać. Wystarczyło kilkanaście samotnych sesji z tatusiem i dziecko okazalo się geniuszem. Z młodszą córką mniej się rozstaję i masz Ci los - sama nijak pić nie chce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia - 29 lutego! A myśmy tu obstawiały i żadnej się nie udało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojooj bleeee
lilka a co ma do tego alergiczne dziecko? czy jesteś na bebilonie,nanie czy nutramigenie gluten wprowadzasz tak samo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bittee Cappucina
Marzec,Lilka-dziękuje:) tak marchewka surowa:) mały jak musze coś zrobić a on mi marudzi to daje mu marchewke-ma wtedy zajęcie że ho ho :D Zepsuła się nam klawiatura i pisze z laptopa ale zapomniałam hasła:P Kurcze biasiolek to nawet Lenka przerosła mojego smyka...:/ pamiętam,że daleko była z waga za nim a teraz 0.5kg więcej waży..martwi mnie to bo od kąs jesteśmy na mm2 i zupkach to mały stoi w miejscu...:/ mama mówi,że bardziej przybiera na siebie niż na "tłuszczyk" ale i tak mnie to troszke niepokoi. Zastanawiam sie czy nie przejść na hipp lub nan bo nawet kupki mamy nie fajne-może nie toleruje bebilonu hmm....a zostawiam Wamdzisiaj po kawałku ciastka:) Oki spadam bo mały zrobił chyba prezencik do pieluszki..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojojooj bleeee akurat właśnie chodziło mi o dziecko z alergią, więc proszę nie udzielaj się jak nie wiesz o co chodzi!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojoj bleee
wiem o co chodzi bo moje dziecko pije nutramigen i wprowadzałam gluten tak samo jak by był na bebilonie czy innym mleku!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojoj bleee
ty też najpierw poczytaj,zapytaj lekarza anie z każdą pierdołą lecisz tu,nie widzisz że dziewczyny mają cie dość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojoj bleee
i po choinke wprowadzasz dziecku coś czego nawet dobrze nie wiesz jak wprowadzać :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj bylismy pierwszy raz na basenie z Paulinką była bardzo grzeczna śmiała się ani razu nie zapłakała :) I już mamy 8 ząbkow :) wszytskie 1 i 2 sie wyrznęły :) dziewczyny co kupujecie dla dzieciaczkow na mikolaja i swięta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia0808 - 8 ząbków to niesamowite! Nie dziwne, że Ci wszystko zajada. My mamy nadal 4 ząbki i nadal pluje grudkami. Niestety. Jestesmy na wyjezdzie, biore ze stolowki zoltko i je wgniatam do zupki ale i tak mi tym pluje. Jak zupka jest gladziutka to zjada caly słoik. Poza tym daję jej jabłuszka, skórkę od chleba, odgryzie i wypluwa. Jak nauczyc dziecko gryzc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojoj blee - daj se już siana. Agatka30 pisała, że wizytę ma dopiero 26.11. Poza tym po to jest forum żeby się radzić i naprawdę nie zauważyłam zeby ktokolwiek miał tego dość. Jak komuś się nie chce albo nie wie to nie odpisuje. Stwarzasz nieistniejące problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
76gosia - Gratulacje :) Termin nietuzinkowy sobie córcia wybrała :) ale urodziny jednak będzie miała co roku wyprawiane prawda? Jeszcze zdradź imię Maluszka. Jeśli o ząbki chodzi to niestety nie pomogę bo się nie znam... lilka79 - No to nie wiem czy gratulować Maluchowi zdolności czy tatusiowi lenistwa :P A tak poważnie to w końcu potrzeba jest matką wynalazku. Ja nauczyłam Majkę robić cześć jak miała pół roku. Jeśli chodzi o papa czy kosi-kosi to jakoś nie próbowałam więc nie ma się co dziwić że jeszcze nie potrafi. W końcu trening czyni mistrza. Majka owoce je tylko rozgniecione widelcem (banan, śliwka, winogrona) albo starte na tarce (jabłko, twarda gruszka) ale nie tej najdrobniejszej. Bitee Cappucina - Wstawiłaś już wodę na kawusię do tego ciacha? Wbijam nawet teraz jak masz chwilę :D Ile Filip waży? Agatka_30 - My jeszcze jesteśmy na Nutramigenie. Ja wszelkiego rodzaju potencjalne alergeny wprowadzam bardzo ostrożnie. Proponuję jednak powoli z tym glutenem. Niech faktycznie przyzwyczai się do małych dawek przez 2 miesiące. A najlepiej spytaj lekarza, bo schemat żywienia niemowląt to tylko propozycja a nie sztywne reguły. U nas rozszerzanie diety zaczęliśmy o miesiąc wcześniej niż jest w schemacie i do tej pory walka trwa. Schemat mówi o pewnych ilościach mięsa, gotowanych warzyw a my jesteśmy z tym o 5 miesięcy do tyłu i mimo to Maja rozwija się zdrowo. Może lekarz w waszym przypadku też zaleci inne dawkowanie? A póki co lepiej stosować się do instrukcji z opakowania. A pomarańczkami się nie przejmuj jeśli nie ma odwagi wypowiedzieć się pod czarnym nickiem to nie warto czytać. Od tego jest forum żeby się żalić, chwalić, pytać i odpowiadać. Jak po gastrologu? Madzia0808 - To bardzo ładnie! Gratulacje. My póki co świecimy jedną perełką. Majka zupek nadal jeść nie chce. Nie ważne w jakiej formie podam. Ostatnio jednak chce jeść to co ja. Parówki kawałek dostała to szybko się rozprawiła. Jadłam spaghetti to dostała kilka kluseczek do łapki - w okamgnieniu wciągnęła. O pizze była wojna, musiałam dać kawałek ciasta i szybko jeść, żeby jak najmniej zdążyła wysępić. Nie mogę jej przecież karmić takimi rzeczami, bo jest za mała na to. Niech je warzywka przywiezione ze wsi, zdrowe, bez nawozów specjalnie dla niej a nie śmieciowe żarcie. Próbowałam nawet ugotować 2 takie same zupy - jedną zdrową dla małej a drugą dla nas. Też nie dała się przekonać. nie mam pojęcia co robić. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejej blee
jak teraz każda chórem odpowiedziła :o agata gówno wie i w dupie była. ŻAŁOSNE jesteście cnotki niewydymki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bittee Cappucina
Marzec -wpadaj śmiało:) Zapraszam :D Synek waży tyle samo co twoja Maja. Próbowałaś podawac do obiadku jabłko ugotowane? Ja tak robie i miksuje całą zupke-jest słodsza i smakuje mojemu małemu:) A moze spróbuj ją czymś zająć przy jedzeniu np.daj gazety niech rozrywa? :) Co do prezentów-na mikołaja mojemu nie kupuje nic-dostanie prezenty od dziadków i chrzestnych wiec wystarczy:) Kupuje pod choinke ale jeszcze nie wiem co-zależy co dostanie na mikołaja:P myślałam nad klockami magnetycznymi,kolejką i jakąś książeczką:) Dziś byłam u znajomej która niedawno urodziła,mój taki duży przy tym maluszku:) ale ten czas leci:) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bittee Cappucina
Aha zapomniałam napisać że mój smyk stoi jak go podciągne za rączki :D:D kurcze,poamiętam jak Marzec pisałąś to o swojej Mai a tu już mój tak potrafi :D jak go dam stać na podłodze to się taaaak cieszy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bittee Cappucina - Gdybym wiedziała jeszcze gdzie mieszkasz i byłoby to niedaleko to już bym schodziła do auta :D Drobniutki ten Twój Filipek. A za to trzymanie na stojąco już byś dostała po uszach od pani rehabilitantki, ale ja gratuluję postępów :) Ja się boję co ona powie na to, że Majka opanowała w wieku 7 i pół miesiąca coś, co według zaleceń pani doktor powinna opanować 3 miesiące później... A o jakich klockach magnetycznych myślałaś? Coś takiego?: http://bawibobas.pl/gbaby-klocki-magnetyczne-dla-najmlodszych/10128-szwajcarskie-klocki-magnetyczne-dla-najmlodszych-geomag-gbaby-farm-11-el.html Majka już dostała pianinko. Bardzo lubi się nim bawić. Rodzice znoszą to coraz gorzej, ale czego się nie robi dla dziecka :D Książeczkę jej ostatnio dałam to niezbyt długo się nią bawiła. Może nie była zbyt smaczna :) Zastanawiam się nad zwykłymi dużymi klockami. Wybór jest straaasznie duży, ale ceny przerażają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka jadła juz kawałki nawet jak miala 2 ząbki, ja poprostu nie dawałam jej miksowanych, zupki dawalam z siekanymi warzywami Marzec fajne klocki są w auchanie co prawda nie lego ani wader ale ceny bardzo fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dopiero teraz mam chwilę, żeby napisać. U gastrologa wszystko ok. W sumie tak jak pisałam wizyta była pro forma bo Patrykowi się uspokoił brzuszek. Kazał podawać dalej Nutramigen i tyle... Wczoraj byliśmy u pediatry i neurologa. Wszystkie wizyty kontrolne bo już był czas na nie. Patryk waży 8600 i mierzy 72 cm. Ogólnie wszystko dobrze. Ostatnio w ogóle nie chce jeść Nutramigenu. Sinlac, obiadki i deserki wcina a od butelki z mlekiem się odsuwa. Chciałam go oduczać jeść w nocy, ale teraz noc to jedyna pora kiedy je mleko na spiocha ;) Bo w dzień za cholerkę nie weźmie butelki do ust. Nawet jak mu zrobię kaszkę albo kleik na Nutramigenie to pluje ;( Rozmawiałam o tym z pediatrą i powiedział, że albo to reakcja psychologiczna na mój powrót do pracy albo już mu przestało mleko smakować. Jak jeszcze 2 tygodnie nie będzie chciał Nutramigenu to mamy mu spróbować podać 20-30 ml bebilonu i obserwować co się będzie działo. Mam nadzieję, że dobrze zniesie normalne mleczko i będziemy mu mogli dawać w przyszłości wszystko do jedzenia. Tak coraz częściej dochodzimy z mężem do wniosku, że chyba to nie była alergia na bebilon tylko ta bakteria układu moczowego powodowała takie problemy z brzuszkiem.... No ale zobaczymy co się będzie działo jak podamy Bebilon. Co do wprowadzania glutenu to lekarz powiedział, że dobrze to robię. Tzn. że daję tej kaszki mannej po trochu do deseru i trochę kaszki 8 zbóż do mleka. Mówił, że jak się nic nie dzieje to można powoli zwiększać dawkę. Kazał mi też już zacząć podawać co drugi dzień pół żółtka do obiadku. A u neurologa też ok. Mamy w styczniu znowu zrobić kontrolnie USG główki, żeby sprawdzić czy mu się te komory mózgu nie powiększają. Ale powiedziała, że rozwija się prawidłowo ;) Co do pomarańczek to nie skomentuje. Szkoda czasu! Prostackie zachowanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejeje bleee
prostaczka to jestes ty. Trzeba bylo sie od razu pytac lekarza idiotko :o wspolczuje twojemu dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejeje bleee to ja współczuję Twojemu dziecku! Jak je tak wychowasz jak sama jesteś "wychowana" to daleko zajdzie! I nie wyzywaj ludzi jak ich nie znasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejeje bleee
sama zaczelas pierwsza wiec spadowa ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejeje bleee nie zamierzam z Tobą więcej dyskutować i zniżać się do Twojego poziomu. To forum jest na inny temat gdybyś nie zauważyła! Nie udzielaj się na Naszym forum bo nie masz nic ciekawego do powiedzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania5788
Hej dziewczyny zaczęłam się zastanawiać jak urozmaicic dietę mojego dziecka moze cos w niej zmienic bo mam wrażenie że ma dość moich obiadków ok 6 rano mleko 180 ml 9-10 kaszka 150 ml 14-15 obiadek własnej roboty 190 ml ok 18 jogurcik lub owoc 20-21 kaszka 210 ml z butli W miedzy czasie chrupki kukurydziane, herbatki, soczki Czytalam wypowiedzi innych mam ze daja dzieciom bułeczki, wędlinki a moj mały Skarbek nie umie tak jeść bo jak daję mu piętkę chleba czy biszkopta to całego pakuje do buzi, przykleja się do podniebienia no i wiecie co potem... Ostatio hitem obiadków była dynia z ziemniakami mięskiem i pietruszką dla urozmaicenia robiłam mu brokuły czy rezygnowałam z dyni ale ile mozna? Moze macie jakieś ciekawe pomysły na nowości w jego diecie? Jak go nauczyc zeby nie pakował wszystkiego do buzi tylko jadł powoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej blee to typowy troll, który się wtrąca nie mając nic do powiedzenia tylko po to by mącić na forach. Także olewka. Mania - moja też nie umie jeść chlebka, wędlinki. Co do zupek można próbować buraczka czy odrobinę strączkowych (tylko troszkę bo wzdymają). Kalafiorka też można podać. Zamiast ziemniaka dać prawdziwego ryżu rozgotowanego. Można dodawać delikatne przyprawy - pietruszka, oregano, bazylia, koperek suszony. Ja tak krąże w tych zestawach. Co prawda teraz estesmy na urlopie no i lecą same słoiki ale co zrobić. Agatka30- fajnie, że wszystko ok. Moze faktycznie ma juz dosc tego Nutramigenu. A nie myślalas zeby wracając do zwyklego mleka dac w ogole inne tj nie Bebilon? Madzia08- to fajnie Ci, moja od początku pluła i strasznie się dławiła kawałkami, nawt rozgniecionymi widelcem. Ciągle próbuje i ciągle ląduja w koszu t grubsze zupki:-( Marzec - w Biedronce jest ostatnio promocja na drewniane klocki - całe pudło razem z wieczkiem - sorterem. Kupilismy, żeby dzieci mialy zajecie w pokoju na wyjezdzie i bardzo im sie podoba. Poza tym mloda kocha wszystko co da sie nacisnac i dzwoni oraz swieci. Standard. Ksiazeczki z mozliwoscia naciskania np glosy zwierzat tez uwielbia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczą jestemm lalala
o kurcze,nie tylko ja nie lubie agaty? ;D p.s-czy to nie ty krisi czasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bittee Cappucina - Zapomniałam odpisać na temat jedzenia. Ja już próbowałam jej mieszać na przykład kukurydzę czy żółtko z bananem. Efekt jest taki sam jak przy podawaniu samej zupki - czasem zje, czasem nie. Jak daję owoce to najczęściej wcina całą porcję, rzadko się zdarza żeby coś zostawiła. Jak daję zupkę to czasem jest jedna łyżeczka zjedzona, czasem uda się na przykład 3 wcisnąć. Jak zje połowę porcji to już jest święto. I nie ważne co jej podam. Mogę przez tydzień podawać to samo i dzisiaj nie zje, jutro zje połowę, pojutrze nie tknie a kolejnego dnia zje łyżeczkę tylko. Nie ma reguły, nie ma znaczenia czy to pomidorówka zmieszana z żółtkiem, buraczkowa czy marchewka z mięsem. Madzia0808, lilka79 - dziękuję za pomysły. Pojeździmy, popatrzymy to na pewno coś się uda wybrać. lilka79 - Maja ma tylko jeden malutki ząbek a potrafi jeść chrupki, parówkę, kawałek gotowanej marchewki bez problemu. Winogrona gniecione widelcem też nie mają gładkiej konsystencji i prowokują odruch gryzienia. Maja bardzo chętnie gryzie jedzenie, tylko nie koniecznie zupki :( Może Kinga potrzebuje trochę więcej czasu na przestawienie się z całkiem gładkiej konsystencji na taką z grudkami? Ma na to jeszcze dużo czasu. Podoba mi się, że mimo wszystko próbujesz, bo znam osobę, która daje prawie półtorarocznej dziewczynce gładkie papki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Ciesze się, że już lepiej. Skoro lekarze twierdzą, że Patryk jest zdrowy i Ty nie widzisz, żeby dziecko źle się czuło to znaczy, że teraz już będzie lepiej. A nocki przesypia? Poza wstawaniem na jedzenie oczywiście :)Ile razy się budzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek 29
dziewczyny ja tylko na chwilę moim dziewczynom idą górne jedynki i mam sajgon w domu piszecie o gryzieniu moje panny również nie za bardzo umieją gryzć ale parowke gotowaną na wodzie wsuwają bez problemu za to chlebem troche się dławią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×