Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Hej dziewczyny.Ale długo mnie nie było,ale widzę ,że nie tylko u mnie mało czasu. My we wtorek lecimy do lekarza,bo mojej małej pojawia się coraz gorsza wysypka na buźce a do tego jeszcze to rozdrapuje i ma rany. teraz ostatnie dni jestem chora,mąż też.Martyna się zaraziła ale tylko katarem.leciało z noska strasznie,no i najgorzej w nocy.parę razy wpuściliśmy jej sól i katarek puścił.nas choroba mimo tabletek dalej trzyma.Moja dziewucha to jest chyba nie do zdarcia:) My mamy 6 ząbków-cały przód,więc jak się śmieje to tak fajnie wygląda:) 12 grudnia skończyła 9 mc ale co do rozwoju ruchowego to dalej bez zmian-nawet sama stabilnie nie siedzi za to gada jak najęta. Nauczyła się robić pa-pa i teraz jak wychodzę do pracy to macha jak tylko zobaczy ,że się ubieram:)i jak w lusterku się zobaczy to też odrazu macha:_) u mnie przygotowania do świąt pełną parą a i w pracy szał przedświąteczny,wię na świętowanie już pewnie nie będę miała siły he he. pozdrawiam cieplutko mamusie i dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata nie przejmuj się, moja mała też woli gadać niż się gimnastykować :) przyjdzie jeszcze moment, że będziemy tęsknić za tym czasem kiedy mogłyśmy coś spokojnie zrobić :) uciekam bo jestem padnięta, przez chaos w pracy chyba nawet nie odczuję świątecznej atmosfery... miłego popołudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec - spróbuj zmiany, u nas to własnie był kleik. A jak nie to, zostają wszystkie kwestie związane z roztoczami, proszki/płyny do prania - i to nie tylko dzidziusiowe, ale członków rodziny (bo się przytula), pościel jej i Wasza, perfumy i dezodoranty a nawet krem którego Ty używasz do swojej twarzy, płyn do mycia naczyń. U nas, z moim starszym konserwanty były podstawowym alergenem, co się okazało po rosołkach teściowej, gotowanych na kostce rosołowej. Oprócz tego ryż i mleko. A Wika dzięki Bogu, na razie nie ujawnia żadnych uczuleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj :) Marzec- Inka jest od 3lat a ona dopiero w styczniu skończy :D heh a tak serio,nici z kawy bo tak jak i Twoja jest alergikiem :) Więc jak co to sama Inka bez mleka:) Co do usypiania na rękach-ja nie noszę go długo max 15min i kłade spać:) Choinke już ubraliśmy (a nawet dwie :D , prezenty popakowane ale póki co schowane w szafie :D ) jutro jadę na zakupy ranpo brr..nie chce sie mi ale nie bedzie tłoku,a przy okazji dady są na promocji to już kupie zapas na ten rok:D :D Ok idę zjeść jakąś kolacje (matko już 20 ?! .. :/ ) coś może ciekawego w tv leci ? Aa co kupiłyście dzieciaczkom pod choinke ? :) Ja siedziałam 2 dni na allgr. i kupiłam w końcu z playskool żółwika pełzaka :P -może mały zabierze się wza nim na czworaka ? :) Miłej niedzieli :) AHA ! :) zapomniałam do kawusi dla was jutro skubnę tacie na kawałek toru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata 24 - Ja mam już chyba obsesję na tym punkcie i dopatrywałabym się alergii... Mam nadzieję, że to nic poważnego. I gratuluję ząbków :) u nas nadal jeden. basiolek - Maja bryka ale mówić nie ma czasu :) Nie można się nauczyć wszystkiego naraz przecież :) Nesia - Piorę wszystkie jej rzeczy w szarym mydle, nie daję niezdrowych rzeczy typu właśnie kostki rosołowe, ograniczyłam chemię, z którą ma kontakt do minimum. Boję się, że to na kota tak reaguje :( Bitee Cappucina - Nadal jest uczulona na mleko? To czym je zastępujecie? I co to za promocja na dady? Jeśli w Krakowie też jest promocja to kupimy. Używasz trójek? jeśli chodzi o prezenty to dla Mai mamy coś takiego: http://allegro.pl/piramida-dla-malucha-cztery-rozne-zabawki-i2860274143.html http://kinderland24.com.pl/bigjigs-sorter-czterech-ksztaltow.html i wiaderko klocków wadera 1+. Chciałabym jeszcze coś grającego, na przykład książeczkę z odgłosami zwierzątek. Macie może jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promocjaaaa
na dady promocja: 2 paczki za 49zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie może mogę sie przyłączyć do Was, chociaż mój synek jest z 27 lutek 2012? jednak w temacie luty2012 niezbyt miło zostałam przyjęta. A chętnie z kimś popiszę i poznam nowe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie może mogę sie przyłączyć do Was, chociaż mój synek jest z 27 lutek 2012? jednak w temacie luty2012 niezbyt miło zostałam przyjęta. A chętnie z kimś popiszę i poznam nowe mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka witamy! W weekendy tu zawsze cisza:-) Doszlam do wniosku, że moja mała nie lubi żółtka. Zawsze jak jest zółtko to obiadek marnie wchodzi. samo żółtko na mikko to aż ją wykręca. Muszę jakoś inaczej poprzemycać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka2007_0 - Witaj :) Napisz coś więcej o Wiktorku: co lubi jeść, czy często choruje, ile waży, co potrafi już robić? Grzeczny jest czy raczej urwis? Przesypia nocki? Ile ma ząbków? :) lilka79 - Wyobraź sobie, że u mnie każdy obiadek traktowany jest jak trucizna :( Żółtko przemycam w deserku, z bananem na przykład. Samego nie zje, tak jak Kinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej ;) ja na chwilke:) Aneczka-witaj :) MArzec- mała dostaje bebilon 3 + pepti pół na pół -nie ma aż tak starszne alergii,aczkolwiek jak pije zwykły bebilon sam to boli ją brzuszek i "przejeżdża po niej" mleko . Od czasu do czasu zje monte bo uwielbia,ser żółty i tyle:) Da się żyć ;) Tak,dady w jak ktoś pisał 49zł, ale u mnie otworzyli nową i są po 23zł :D Te klocki widziałam w biedronce takie duże pudło,siorka ma ale niektóre klocki są zbyt małe bo mój F wpakował raz prawie całego do buzi..:/ Więc wyjmuje małe a bawi sie dużymi,jak je dopadne to kupie małej pod choinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję za miłe przyjęcie. Więc tak Wiktorek urodził się ważąc 3550kg i 56cm, teraz już waży 8200kg jest raczej długi i drobny, Lubi jeść wszystko co ugotuję najbardziej jednak chyba owoce, żółtka też nie lubi pod żadną postacią nawet jak dodam do czegoś to już tego niechce jeść więc poprostru się poddałam i nie daję. Katar ma bardzo często, przeszliśmy też już zapalenie ucha ;(. Jest też małym urwiskiem, bardzo żywiołowy wszedzie go pełno i niemożna spóścić z niego oka bo cały czas rozrabia. Wcześniej przesypiał mi całe noce teraz idą mu ząbki na górze i dość często budzi się w nocy z płaczem, zazwyczaj je cycusia 2-3 razy w nocy. Mamy już 4 ząbki na dole teraz idą 2 na górze i 5 na dole więc jest okropnie marudny ;( Od 7mies raczkuje, teraz już staje przy wszystkim i przyczymś chodzi, chodzi też trzymany za rączki, mówi tata, da, bacia, nie, niechce no i coś tam po chinsku niezrozumiale. Umnie robić brawo zwłaszcza jak coś mu sie uda to sam sobie bije brawo. No i okropnie nas wszystkich gryzie. No i ma siostrzyczkę Nikolkę 4,5 lat. I Co kupiłyście dzieciom na świeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ale tu u Was pustki ;) U nas noc całkiem dobrze, tylko mój synek postanowił około 1 zrobic sobie przerwę na zabawę i w rezultacie on wstawał ja go kładłam i tak do 2 aż w końcu sam zasnoł. I U nas wczoraj popołudniu padał deszcz, mąż wrócił w nocy mówił że jest ślisko, ale jak wstałam rano to znowu jest biało więc napadało spowrotem. Wiktorek niechce jeździć na sankach wstaje wiec jeździmy w wózku ewentualnie na rękach żeby mógł lepiej widzieć i dotykać śnieg. I My już po drzemce i po śniadanku za niedługo idziemy na miasto i po siostre do przedszkola. I Pozdrawiamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina - Kawusia? Idę właśnie robić. Wstawić więcej wody? :D Ale ciasta żadnego nie mam. Mogę zaproponować wafelki orzechowe i ciasteczka pieguski :) Aneczka2007_0 - Widzę, że nasze maluchy urodziły się z podobnymi wymiarami. Fizycznie też się tak samo rozwijają, tylko Maja nie chce jeść obiadków i do mówienia jej się nie spieszy. No i jest bardzo grzeczna, ładnie się potrafi bawić, skupiać na danej czynności, rzeczy, osobie. Bardzo lubi tańczyć w łóżeczku, szczególnie jak widzi moje wyczyny na macie tanecznej :P No i gryźć nie ma czym, bo ma dopiero jeden ząbek :) Wróciłam przed chwilą z przychodni. Maja miała pobieraną krew na badania alergologiczne. Strasznie jestem z niej dumna: w ogóle nie płakała! Za każdym razem jest chwalona, że taka dzielna :) Aż się miło robi człowiekowi :D No to teraz czekamy na wyniki (2 stycznia będę miała konsultację z alergologiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 ja chętnie dziś kawkę ;))) Sennie dziś jak nie wiem co... No ciekawa jestem czy wyjdzie jakaś alergia u Was. U mnie póki co odpukać mieszam Bebilon z Nutramigenem i alergii nie widać;) Dziś zwiększę znowu dawkę do trzech miarek Bebilonu i zobaczymy co się będzie działo. Mój Patryk pełza i gada coś po swojemu. Głównie to "ke", "ka ka" i "ge". Śmiechowy jest ;) Pociechę z niego mamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - No to zapraszam :) Uprzedzam jednak, że ja tylko rozpuszczalną posiadam :) ale jak trzeba będzie to się i zwykłą kupi :P Zobaczymy co z tą alergią. Te testy nie muszą być wcale wiarygodne bo Maja jest malutka. Gdyby miała przynajmniej ze 3 latka to byłoby łatwiej ocenić. No i testy skórne można wtedy już zrobić. no trzeba czekać. Mam nadzieję, że Patryk jednak alergii nie będzie miał. Może to faktycznie było przez bakterię i ząbki. Trzymam kciuki :) Chciałam się jeszcze pochwalić, że Maja coraz częściej stoi bez trzymania i coraz dłużej jej się udaje utrzymać równowagę :D Strasznie jestem z niej dumna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec ja też piję tylko rozpuszczalską, więc wypijemy razem ;) Rosną te Nasze dzieciaczki jakby drożdże jadły ;) każdego dnia coś nowego i wszystko cieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny I Jestem zaskoczona mój synuś przespał całą noc bez żadnej pobudki no fakt że poszedł spać o 23 , ale dla takich nocek mogę się poświęcić I Ale u nas napadało śniegu jest do kolan, dobrze że Nikolka chodzi z ciocią i kolegą do przedszkola bo niewiem czy bym dała rade z parkingu wyjechać nic nie odśnieżone ;/ I Ale jest też tego plusik, można iść na sanki córcia się ucieszy Ja mam już posprzątane na święta, gotować nie muszę jcałe święta nas niebędzie, jedziemy do teściów, poźniej do mojego taty i odwiedzimy mojej teściowej siostry no i dostaniemy wałówkę do domu jak zawsze więc moje gotowanie jest zbędne ;) I Miłego dnia życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - No rosną, rosną... Czasem mam wrażenie, że za szybko. Dopiero mnie w brzuchu kopała a już sama stoi na tych swoich króciutkich nóżkach :D Czekam jeszcze tylko na pierwszy samodzielny kroczek i na słowo mama, reszta już z górki... A taka była maleńka! Ehhh... Ależ mi dziecko dało pospać :) Normalnie do 10 :) To chyba w ramach zadośćuczynienia za nockę, bo kilka razy kazała do siebie wstawać. Może to po wczorajszym dniu, bo nam się pierwsza drzemka opóźniła ze względu na wizytę w przychodni. Druga też była później i zamiast standardowych 30-40 minut przespała 2 i pół godziny. Chyba muszę zacząć jej te drzemki normować, dosyć tej samowolki :P Maja już po śniadanku a ja idę sobie kawę zrobić. Ktoś chętny? Dostałam ciasto od mamy: keksa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka2007_0 - Takiej to dobrze. Ja się muszę za sprzątanie wziąć, bo święta w domu spędzamy. Mam nadzieję, że sami... Gotować nie mam zamiaru, bo my z mężem mamy różne preferencje smakowe. Na przykład ja w Wigilię zjem barszczyk z uszkami (on tego nie tknie) a on zje śledzia (mnie na samą myśl odrzuca) więc to już na bieżąco się przygotuje wszystko. W święta też. A sanki to chyba na przyszły sezon kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pisze żeby sie pochwalic:dzis Martyna sama usiadla:)ale sie ciesze. I wczoraj juz skojazyla co zrobic z nozkami zeby isc do przodu bo tak raczkowala do tylu.jeszcze chwila i bedzie raczkowac:)teraz ma taki skok ruchowy. Witaj Aneczka ja tez dolaczylam do dziewczyn pozniej i jakos zostalam-nie wygonily mnie he he. Marzec dzis lecimy do lekarza z tym uczuleniem.to napewno alergia a raczej skaza bialkowa,mleka nam nie kazala zmieniac.zobaczymy co powie dzis,bo mialysmy zmienic mleko jak zacznie jej sie to rozchodzic na inne czesci ciala.a nadal ma to tylko na policzku i to co jakis czas tyle ze zaczela to drapac i gorzej wyglada to.chociaz dzis jak wizyta to nie ma tego. Sorrki ze brak pol.znakow i przecinkow ale pisze z tel.a on nie nadaza i pomijam troche. Odezwe sie wieczorem jak tam po wizycie. Ale mi lata po calym pokoju:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec to może ja pproszę bo właśnie piję kawekę ;) Kurcze to mój synuś troche straszy i jeszcze sam nie stoi tylko przy czymś ;) każde dziecko ma swoje tempo chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata 24 - Też się cieszę :D Gratulacje! Wiem jaka to radość obserwować takie postępy :) A jeśli chodzi o alergię, to nie rozumiem. Kiedy jej się to zaczęło pojawiać? Karmiłaś do tego momentu tym samym mlekiem? Bo Martynka ma 9 miesięcy a wysypkę od kilku dni tak? Może to właśnie zmiana proszku/płynu do prania? Albo na przykład banan? A może kosmetyki? No nie wiem.A jak ta wysypka wygląda? Tylko grudki w kolorze skóry? Może drobniutkie kropeczki jak od szczotki ryżowej? A może duże czerwone plamy z takim jakby pryszczykiem w środku? Daj znać co lekarz powiedział... Aneczka2007_0 - Keksa? Mówisz i masz, już kroję :D A Wiktorek jest tylko tydzień starszy od Mai (04.03.2012 3650g 57cm). Na wszystko przyjdzie czas. Maja na przykład fizycznie się rozwija szybciej niż statystyczne dziecko, ale nie chce mówić zgodnie ze schematem. Wiktoria Nesi już samodzielnie postawiła kilka kroczków. A Lenka basiolki nie chciała się przewrcać z pleców na brzuszek. U Beaty24 Martynka właśnie nauczyła się samodzielnie siadać. Nie ma reguły. Ja nie pomagam Mai, czekam aż sama załapie co może zrobić i jak. Jeśli do 16 miesiąca życia nie będzie sama chodzić, to się zacznę przejmować. Póki co ma jeszcze pół roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie mam nawet kiedy napisać .. KAWU ,KAWU ?? ;) oczywiście tylko rozpuszcalna z mleczkiem :D lub bez jak wolicie :) U nas średnio... :/ mały jest okropna maruda chwilami.. nie mamy ani jednego zęba więc myśle,że to w końcu to :) Nic daaamy rade :) A jak nie my to może zabawki spod gwiazdki :D Marzec-my używamu pieluch rozmiaru 4 maly jak wiesz ma siusiaka :D i nieraz sika w górę ,więc kupuje troszke większe bo zapinam ciaśniej na noc . A Wy co kochane porządki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane! I Mały dziś nie spał tak dobrze jak wczoraj budził się pare razy na cyca, byliśmy na pobraniu tej krwi wyniki po 15, mam nadziję że będą dobre. Moja Nikolka ma dziś jasełka i mikołaja w przedszkolu chyba mam większą treme od niej ;) I Ja mam już posprzątane staram się często sprzatać porządnie w różnych częściach domu żeby nie musieć robić tego wszystkiego przed samymi świętami, więc zostało mi tylko odkurzanie i mycie podług ale to już w niedziele wieczorem się zrobi. I Właśnie wstawiłam wodę więc może teraz to ja poczęstuję kawką rozpuszczalną lub jaką kto woli, mam też serniczek więc zapraszam ;) I Miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka - to trzymam kciuki za jasełka. Moja starsza w listopadzie miala pasowanie na pzedszkolaka. Pierwszy wystep w zyciu. Naprawde nigdy w zyciu nie przypuszczalam, ze mozna sie tym tak przejac. Cala sie trzeslam a jak ja zobaczylam na scenie spiewajaca no to cudem jakimś się nie poryczalam. Ngdy nie myslalam, ze ja tak malo emocjonalna osoba wzrusze sie czyms takim:-) Beata24- gratuluje i zazdroszcze "usiąścia" :-) moja wziaz pelza, czasem półdupkiem się oprze ale nie daje rady usiasc. Ostatno zaczela podnosic sie na kolanka i chwiac w przod i tyl. No moze i zacznie raczkowac w koncu. Nie wiem. Starsza córka nigdy nie raczkowala a w wieku 12 miesiecy juz chodzila, wiec nie wiem czy nie będzie podobnie. Ale, nie śmiejcie się ze mnie proszę. Chcialabym zeby w swieta raczkowala bo idziemy do rodziny gdzie jest b upierdliwa ciotka, ktora czepia sie rozwoju dzieci. Jak starsza w wieku 8 miesiecy nie raczkowala to byl lament ze do lekarzy itd bo to najwyzsza pora. No to co teraz bedzie, jak ta ma 9 he he. To tak pół żartem, ale wcale mi się nie uśmiecha jej wysłuchiwać:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bitee Cappucina - Nie ukrywam, że podejrzewałam Filipa o posiadanie siusiaka :D :P Pisałaś, że jest drobniutki, dlatego myślałam, że jeszcze na trójkach jesteście :) Kawusia jutro? :D (to już się w nałóg przeradza...) Aneczka2007_0 - Nikola na pewno będzie lśniła na scenie. A jaką rolę dostała? Przypomnij jakie badania robiłaś Wiktorkowi? Jak o sernik chodzi to ja się oczywiście piszę (mniam ;) ) Jak o sprzątanie chodzi, to niby racja, ale jednak jak się wszystko naraz posprząta to inaczej, niż tak na raty. lilka79 - Domyślam się co czujesz. U nas też tak było, tylko w drugą stronę, że Maja za wcześnie postanowiła wstawać i chodzić. Wiem jak trudno jest takie teksty zlekceważyć. A ile dzieci ma ta ciotka? A może jest pediatrą z wykształcenia? Jeśli nie to jej powiedz, że ze zdrowym dzieckiem do lekarza chodzić nie będziesz. A jak się nie zna to niech się nie udziela. No i uszy do góry, jakoś to przetrwasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bez przesady. Każde dziecko rozwija się w innym tempie. Moja urodzona 4.4 raczkuje, siada, podnosi się do wstawania. Za to nie ma ani jednego zęba i waży ledwie 7 kg (pisałam kiedyś o naszych przebojach z jedzeniem). Pozdrawiam wszystkie Mamy :) Podczytuję ale czasu zwykle brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 - Maja też w wieku 7 miesięcy ważyła 7 kilo. Teraz waży już prawie 8, jest o miesiąc starsza od Karinki i też jeść nie chce, na szczęście tylko zupek, z mlekiem problemów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona ma 8,5 miesiąca i waży 7,0 kg. Teraz je już ładnie, problemy z jedzeniem były 4-7 miesiąca. Wcina wszystko ale w nieduzych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×