Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

hej dziewczyny , u nas julcia ma 4 ząbki kingusia 5 ;) w tej chwili juleczka chora dostala antybiotyk strasznie kaszle i jest ochrypnięta , a zaczelo sie od gorączki której nie moglam zbić:/ tutaj w naszej okolicy rozprzestrzenia się jakis paskudny wirus u nas złapała go julka i starszy syn ale obawiam się ze i kingi nie ominie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 to super gratulacje dla niuni ;) A kto pierwszy zobaczył że jest? Podobno ten kto pierwszy zobaczy u dzidziusia pierwszego ząbka kupuje prezencik ;) ale czy to prawda niewiem , u nas zobaczyła babcia i kupiła małeu wtedy jakąś grzechotkę chyba on miał 5mies. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek współczuję oby się Kinga nie zaraziła w co wątpię bo jednak dużo czasu razem spędzają, chociaż jak moja Nikola była chora to bawiła się z Wiktorem i nie zaraziła go, chyba zleży od organizmu. Niech szybko zdrowieją Twoje dzieciaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b... - Napisz w mailu jak mamy Cię znaleźć na fb i wyślij na adres: marzec2012@o2.pl :) Aneczka2007_0 - Jak ja się cieszę, że nie muszę nigdzie wychodzić :D Maja śpi a ja sobie leżę i nic nie robię :P Blanka6 - No to gratulacje :) A jak z apetytem? Poprawiło się coś? Jak waga? U nas się bardzo poprawiło, jak przestałam jej gotować zupki na jakiś miesiąc. Dawałam warzywa, które mogła jeść rączkami: marchewka, ziemniak, groszek, fasolka szparagowa. Jak mi przez parę dni ładnie jadła to zaczęłam robić zupki. Teraz wcina fasolkowo groszkową, uwielbia buraczaną i pomidorową. Bardzo lubi też makaron i kanapki: z dżemem, wędliną albo żółtkiem (białka nie może bo ma alergię). Bardzo lubi też ziemniaka ze startym jabłkiem i odrobiną mięska, płatki owsiane z bananem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poproszę o kawusię:) :D Marzec-a jakie te płatki kupujesz??? Bo sama chciałam spróbować.. My noc -ma sa kra ..:/ Mój ma ząbki na dole (jedynki) i idą chyba 2 na górze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka - Ja też mam ten sam problem z dodaniem Cię na FB :) Bitee Cappucina - Ja mam akurat płatki owsiane górskie z firmy Kupiec. Gotuję dłużej niż jest w przepisie ze względu na braki w uzębieniu :P No i mieszam z bananem albo jabłkiem, żeby było smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w kupce znalazłam 2-groszówkę! Masakra, mog la się nią zadławić. To jest taki odkurzacz, każdy paproch ląduje w buzi. Starsza nigdy nic nie łykała, więc jestem nadmiernie wyluzowana chyba choć odkurzamy codziennie, małe zabawki starszej pochowane ale skąd ta 2-groszówka to nie mam pojęcia. I powiedzcie mi jak to jest, że połyka co napotka a potraw z grudkami nie chce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mój mały maruda właśnie zasnął, bylismy na dworku około 2h ale zimno i wieje ;/ ale ciepło sie ubraliśmy. x lilka79 ojej to dobrze że wydaliła i że sie nie udławiła, mój mały też bierze do buzi wszystko nawet jak nadywanie jakiś paproch leży chociaż codziennie zamitam(boi sie odkurzacza) to i tak zawsze coś na tym dywanie znajdzie. Wczoraj Nikolka budowała domek z klocków on oczywiście "pomagał" psując i niewiem skąd znalazł taki mały klocek LEGO i wsadził do buzi ale naszczęście Nikolka zauważyła i mi powiedziała. x Dziś rozcioł sobie usta troszkę krewka się lała, dobrze że ząbka sobie nie wybił, zmywałam a on sam był w pokoju myślałam że się bawi a on próbował wejść na głośnik i się przewrócił i uderzył o róg buzią. Boże on ma takie pomysły wszędzie się pcha. x Marzec to ja nie próbowałam jeszcze tych płatków, to co gotujesz je w wodzie i potem odcedzasz i dodajesz banana to nie jest to za gęste? I jak robisz tą zupke fasolkowo-groszkową? Mój wogóle jajka niecierpi jak nieraz mam kanapkę z jajkiem i on chce , dam mu ugryźdź to jak jako poczuje to odrazu go ściaga na wymioty. x Agatka ja tez mam ten problem wyskakują mi 2 prafile jedno ze zdjęciem drugie bez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka---> ząbek najpierw dał się usłyszeć jak mała piła z mojego kubka. Ładnie zastukał... Ogólnie córcia nie da sobie zajrzeć do buzi Marzec---> z apetytem nieźle. Mleko z butli je 4 razy dziennie po 150-180ml (z telefonem z ręce a jakże). Do tego słoik 190 g "deseru" a to naleśniki z hippa a to jogurt/twarożek z owocami. Dałam sobie na wstrzymanie z zupkami bo za diabły buzi nie chciała otworzyć. Podjada ode mnie z talerza, a to chleb (uwielbia) a to kawałki brokuła, jajka, ciastko jakieś. Jestem wegetarianką więc z mięsem najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.. U nas nowy postęp..dziś mała ustała sama na łóżku trzymając się mnie:)ale się cieszyła... Agatka na poczcie masz nasze dane to może ty nasz znajdziesz... bo jakoś na żadnym z wyświetlanych profili na fb nie mogę się Ciebie dopatrzeć... miłego dnia...ja teraz kawusię i niedługo do pracy uciekam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dodałam niektóre z Was na FB ale nie wiem czy wszystkie ;) Mój profil to Warszawa - Praga i jest bez zdjęcia ;) Ja dziś byłam z Patrykiem na USG g łowy - kontrolne bo podczas porodu miał niedotlenienie i ma powiększone komory boczne mózgu. Dziś Pani nam powiedziała, że komory się troszkę zmniejszyły i że nie trzeba już chodzić na kontrolę bo skoro się nie powiększają i dziecko rozwija się prawidłowo to jest ok. Strasznie się cieszę i dziękuję Bogu, że wszystko się dobrze skończyło podczas porodu ;) Dziś 2 godziny latałam za małym z pojemniczkiem, żeby mu pobrać mocz na badanie ogólne i na posiew ;) Normalnie masakra. Mała torpeda ;) Dopiero jak mu włączyłam bajkę to usiadł mi spokojnie na kolanach i nasikał do pojemnika ;) Szkoda, że wpadłam na to dopiero po 2h ;) Musimy niestety zrobić badania bo ptaszek się zrobił czerwony - napletek i prącie - i mały dalej się za niego łapie i nie da się dotknąć ;( Pediatra powiedział, że jak nic nie wyjdzie w badaniach to musimy iść do chirurga dziecięcego ;( buuuuuuu ;( Mocz ogólny pewnie będzie jutro a na posiew trzeba czekać parę dni. Patryk też wszędzie włazi i na wszystko się wspina. Uwielbia przebywać w łazience i wspinać się na pralkę, kibelek i wanne ;) Trzeba teraz mieć oczy dookoła głowy ;) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ale mnie dziś boli głowa już wziełam 2 apapy i nic ;(, Wiktor zaczyna lepiej spać w dzień bo śpi po 2 razy po około 1-1,5h ale za to w nocy się wierci i budzi co chwile... więc coś za coś ;/ Jest coraz odważniejszy puszcza się i stoi dłuższą chwilkę ale nie bardzo wie jak ma dać krok , nie umnie jeszcze równowagi złapać jest trochę za szybki, za jedną rękę nie umnie chodzić po woli on biega i wogóle jest taki szalony że aż się boję co to będzie jak zacznie chodzić ;) x Beata to gratulacje dla martynki to teraz już tylko patrzeć jak zacznie chodzić ;) x Agatka to dobrze że z główką wszystko dobrze, to i ja muszę obserwować tego siusiaka bo też tak sie łapie ale puki co nie jest czerwony. x Gosiaczek jak tam Juleczka? No i czy Kinia się nie zaraziła? x Miłej nocki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zapomniałam do pisać b... Julek jest przesłodki, pozwoliłam sobie obejrzeć Twoje wszystkie zdjęcia jak sie urodził miał czaderską czuprynkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej aneczka- julcia dalej ochrypnięta podaje jej antybiotyk ale nie ma żadnej poprawy widzę że bez lekarza sie nie obejdzie , na szczęście kingunia jeszcze się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Nocka bardzo ładnie przespała i mam nadzieję, że tak już zostanie :) Maja po śniadanku a ja idę zaraz sobie kawę zrobić. Ciasta nie mam, ale planuje później upiec takie z jabłkami to zapraszam :) lilka79 - A jesteś pewna, że ta dwugroszówka przeszła przez układ pokarmowy? Może jakoś do pieluchy jej wpadła albo sama ją wrzuciła? Maja jak sama je to mimo bodu, bluzeczki, bluzy i śliniaka potrafi mieć jedzenie w pieluszce. Jak ona to robi to ja nie mam pojęcia :P Na szczęście nic jej się nie stało :) Aneczka2007_0 - Jeśli ugotujesz płatki zgodnie z przepisem to nie ma wody, bo one wszystko wypiją :P Ja gotuję trochę dłużej i normalnie do tych płatków dodaję banana albo starte jabłko. Mai nie przeszkadza konsystencja - ani za gęsta ani za rzadka. Jeśli chodzi o zupkę to nie wiem czy będę umiała pomóc, bo ja wszystko robię na oko. Gotuję włoszczyznę i dorzucam trochę mrożonego groszku i mrożonej fasolki szparagowej (z baraku świeżych warzyw i mrożone dobre) no i gotuję aż będą miękkie. Niczym nie przyprawiam, ale staram się dawać dużo warzyw, żeby zupka miała smak. A w miseczce już zagęszczam na przykład kleikiem czy kaszą manną. Blanka6 - Ja też odpuściłam podawanie zupek na miesiąc. Nie dawałam wcale. Później zaczęłam gotować same warzywa do jedzenia rączkami: kalafiora, groszek, fasolkę. Jak zobaczyłam że chętnie je to zaczęłam gotować zupki. Teraz jej ulubiona to buraczana i fasolkowo groszkowa, ale chętnie je też pomidorową i kalafiorową. Dzisiaj na przykład dostanie rosół z makaronem - zobaczymy czy zje chętnie. No i przymierzam się do ugotowania ogórkowej. beata 24 - No to gratulujemy postępów :D Niech się wzmacnia to zaraz będzie chodzić :) Moja na łóżku i w łóżeczku też strasznie bryka ale na podłodze jest ostrożna. Wstaje głównie przy meblach i trzymając się ich chodzi. A jak wstaje na środku pokoju, bez trzymanki to tylko stoi. Jest bardzo ostrożna i jak widzi, ze nie ma asekuracji to nie chodzi :) Agatka_30 - No widzisz? A tak się martwiłaś komorami :) Na szczęście już się nie masz co stresować. A nie mogłaś kupić woreczka dla niemowląt na mocz? Są dla dziewczynek i dla chłopców. Przyklejasz, zakładasz pieluchę i nie musisz biegać za maluchem. My do łazienki nie wpuszczamy - drzwi zamknięte i koniec. Za dużo tam chemikaliów i lepiej dmuchać na zimne. No i mimo, ze sprzątamy i odkażamy to wolałabym, żeby mi się dziecko do kibelka nie przytulało. gosiaczek29 - Ty ten antybiotyk na własną rękę podajesz czy lekarz zalecił? Mam nadzieję, że to nic poważnego i że się Kingunia nie zarazi. Zdrówka dla Julci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec - antybiotyk ma przepisany przez lekarza , w żadnym wypadku nie podała bym na wąłsną rękę takiemu maluchowi . zadzwoniła do przychodni zamówiąłm wizytę domowa bo nie chce jej wyciągac na dwór po za tym w przychodni pełno chorych. co do jedzenia moje dziewczyny jak im dam do rączki to najchętniej włożyły by wszystko do buzi łącznie z ręką ;p łakomczuchy muszę je bardzo pilnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 z woreczka można korzystać jak oddajesz na ogólne badanie moczu. Jak oddajesz na posiew to niestety musi być bezpośrednio do pojemniczka. Już to przerabiałam jak miał tą bakterię. Jak oddasz z woreczka na posiew to badanie jest niewiarygodne. Ja mam dziś kiepski dzień. Pokłóciłam się strasznie z M. Nie wiem czy się nie skończy rozwodem... masakra ;( Płakać mi się chce a ja w pracy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek29 - Daj znać po lekarzu co i jak. Mam nadzieję że jej się szybko poprawi. Agatka_30 - Nie doczytałam, że to na posiew. Myślałam, że o ogólne badanie moczu chodzi. No to faktycznie trudno złapać próbkę. A kłótnią się nie przejmuj, w każdym związku są i muszą być. Na pewno nie skończy się rozwodem. Dziewczyny wrzuciłam na FB linka o jednej dziewczynie, która znalazła szczura w kaszce Nestle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam za bardzo kiedy pisać, Julek mało śpi w dzień i "nie pozwala" mi usiąść do komputera-wspina się na mnie i wrzeszczy, żebym go wzięła, po czym masakruje moją klawiaturę:) Nieźle z tą dwugroszówką, dobrze, ze się nic nie stało. Julek to też mały odkurzacz, wszystko co znajdzie, to do buzi:) czy któraś z mam przechodziła może zapalenie oskrzeli u dziecka? Mój bierze już tydzień antybiotyk, byłam dziś na kontroli i antybiotyk ma przedłużony jeszcze o 3 dni, jakoś nie moge go doleczyć:( a robię wszystko co lekarz kazał. Mam jeszcze robić inhalacje dodatkowo, czy korzystałyście może z nebulizatora? nie wiem, czy mój mały w ogóle usiedzi, i czy da sobie zrobić inhalację:) Nie wiem, o co chodzi, bo nie wychodził przez tydzień, wcześniej też rzadko, bo już od dawna kasłał, tylko wcześniej lekarka powiedziała, ze to tylko przeziębienie, a później to się jakoś przerodziło w te oskrzela-nie wiem jakim cudem, bo dbam o niego, wszystkie leki podaję tak jak trzeba, ciepło ubieram itd. Może dlatego, że raczkuje po zimnej podłodze. smoczek do podawania leków już mi przyszedł, ale po 2 podaniach mu syropu w tym smoczku Julek wyczuwał już "podstęp" i wiedział, ze coś jest z tym smoczkiem nie tak i płakał na sam widok:) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mały budził się co pare minut z zatkanym noskiem już myslałam że to katar się zaczyna ale na szczęście okazało sie że to tylko "babę" miał w nosku i nie mógł oddychać. Byliśmy dziś na sankach o dziwo siedział spkojnie , na koniec zasnął. A teraz tatuś go uśpił i śpi. Wiktor dostał jakieś uczulenie od mandarynek ma zsypane policzki i tochę czoło. x gosiaczek daj znać co lekarz powiedział? Oby szybko sie jej poprawiło x Marzec jutro kupie te płatki i zrobię, tylko że jak za gęste to mój maluch tego nie zje ale coś wymyślę. Dobrze że ja kupuje bobovita x Agatka kłutnią sie nie przejmuj pomyśl jakie później jest fajne godzenie się, w każdym związku są jakieś spięcia. x b... ja korzystam z inhalatora i polecam, używam go przy katarze u małego i katar szybko znika, mój daje sie inhalowac bez problemu ale tu któraś mama pisała że ucieka i nie daje się , to zależy od dziecka mój jest strasznie ruchliwy ale zawsze jakoś go zajmę na te pare minut. A przy zapaleniu oskrzeli dobrze jest inhalować.. jakie te nasze dzieciaczki są mądre że juz taki podstęp wyczują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wogóle nie mam czasu pisać..eh..planuję niedługo urlop ,bo zaczynam mieć wrażenie że ciągle jestem w pracy.. wczoraj w nocy mała obudziła się o 12 i do 2 próbowała sprowokować zabawę..eh..przez tą przerwę miała okropny humor i całe rano marudziła. wymyśliłam dziś sposób na czyszczenie noska bo też miała cały zapchany.zawsze jak chcę jej wyczyścić albo wpuścić sól to się wyrywa i krzyczy a dziś najpierw udawałam że czyszczę tatusiowi nos a potem jej i bez protestu szybciutko dała wyczścić i wpuścić kropelki a potem pokazywała jak jej się dobrze oddycha:) U nas też zbiera z podłogi ale raczej nie pcha do buzi...ostatnio jakaś taka przytulaśna się zrobiła.woła mama wyciąga rączki i chce żeby ją przytulać:)nauczyła się już pokazywać jak mnie kocha:)łapie za szyję i ściska:)kochane to moje maleństwo... Gosiaczek a wy już po roczku??? Marzec też kupiłam te płatki i spróbuję jej jutro dać.. spokojnej nocy ja też już uciekam spać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek dopiero zerknęłam w stopkę..to już niedługo:)jakaś imprezka będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mała ma wybrać ten antybiotyk do końca lekarz zwiększył dawke i wypisal następny w razie jak by dalej nie było poprawy (a niema jeszcze ) ;/ co do imprezki w sobotę upieke tort dwa serca połączone ze sobą , a w niedziele przyjadą dziadkowie nic wielkiego nie robimy jakoś nie mam weny przez tą chorobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk ma wyniki ok. Umówiłam się z pediatrą, że jak przyjedziemy 30.01 na bilans to on zobaczy siusiaka i w razie czego zawoła chirurga żeby zobaczył. Także cieszę się, że wszystko się uda zrobić za jednym razem, bo taka grypa wszędzie, że nie chciałabym jeździć z Patrykiem po przychodniach. U nas idzie piąty ząbek: górna jedynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tylko na chwilkę, dzis mieliśmy przedstawienie w przedszkolu z okazji dnia babci i dziadka, Nikola wróciła z gorączką 39,5stopni i bólem gardła, mam nadzieję że nic poważnego się u niej nie rozwinie no i że mały się nie zarazi. Mój M zajmował się dziś małym i twierdzi że mały się puścił i zrobił 2 kroczki ale jakoś niebardzo mu w to wierzę Wczoraj dostałam okresu pierwszy raz od 20mies już sie odzwyczaiłam i teraz tak dziwnie ;) x Mój syn wczoraj przebudził sie jak M dzwonił budzi o 5 rano i zaczął ańczyć ale mieliśmy ubaw z niego że na śpiąco tańczy x Agatka masz racje teraz tyle chorych dzieci nie ma co malucha narażać. x gosiaczek jak tam malutka i jak ten tort? x Marzec bitte co tam u Was? x o nie popisze mały właśnie sie obudził i nie zamierza dalej spać, chodzi z tatą za rączkę w tą i spowrotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tylko na sekundkę, myślałam że te chorubska nas ominą, ale mały całą noc nie spał bo niemógł oddychać dziś leje się katar z nosa, a Nikola mi gorączkowała i dostała jakiś czerwonych plam na skórze byłam u pediatry okazało sie że ma różyczkę na same ferie ( bo akurat u nas się zaczeły) , mógłby i mały się zarazić to by odrazu oboje odchorowali. x Później coś więcej napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej co tu u Was tak pusto? U nas Witkor dlaej z gilem się męczy , a Nikola z gorączką. Ciekawe jaka ta noc mnie czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U nas ok,teraz mogę napisać -w domu wszyscy byli chorzy równo 5osób a mój synek sie nie zaraził:)Fakt po wystapieniu gorączki już z nimi nie przebywał ale grypa zaraża wcześniej (a kichali wcześniej) nawet dzień przed całowała go mała:) Zauważyłam,że on choruje osobno:D Aneczka-szkoda,że mała ma różyczke -ale z drugiej strony będzie miała ja za sobą:) A mały skoro ma katarek-moze lepiej,zeby sie nie zaraził,no zobaczycie:) GOSIACZEK-STO LAT i duuuuuużo zdrowia dla dziewczyn!!!!!!! NAsza też dziś ma urodzinki ,więc my z syniek wygoszczeni:D Jutro planuje wywołać zdj. małego -nie ma wywołanych od 5msc..ehh te komputery:P Milego wieczorku 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Patryk dziś kończy 10 miesięcy. Ale ten czas leci ;) Aneczka mój mały miał różyczkę jak mial 6 miesięcy. Także my już mamy z głowy. Niestety nic nie możesz zrobić. Musi się wygrzać i sama ta wysypka przejdzie. My w środę na bilans. Już nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić ile waży i mierzy ;) Dziewczyny czy wy jeszcze smarujecie dzieciom pupy jakimis kremami na odpażenia? Bo ja to nadal stosuje bepanthen i zastanawiam się jak długo trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×