Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Spin

Czy dzieciaki mają prawo do miłości i seksu?

Polecane posty

Gość Spin

Do napisania tego topika zainspirowały mnie dyskusje znajomych którzy mają córki w wieku "gimbusowym" i ich wielkie obawy o ich sexbezpieczeństwo. Ja sam mam syna studenta, a więc jest już dorosły, ale pamiętam dobrze jego gimnazjalne czasy. Przede wszystkim jeżeli rozmawiać z dzieciakiem o tym czym jest seks to zanim opanuje komputer i internet. Potem już nie ma o czym rozmawiać bo małolat wie często więcej niż rodzice (o ile chce wiedzieć). No chyba że dziecko samo przyjdzie z pytaniem. 12 latka powinna już na wyrywki znać metody antykoncepcji niezależnie od tego czy uprawia już seks czy nie. Podobnie chłopak. Zadaniem rodzica jest tylko upewnienie się że "pociecha" wie jak się zachować w takich sytuacjach i nie zrobi z nas przedwcześnie dziadków. Dzieci tak jak dorośli dzielą się na mądrych i głupich. Jeżeli mamy "kumate" dziecko to z pewnością da sobie radę. Z wypowiedzi na takich forach przebija dziwna hipokryzja. Dlaczego na informację że 15 latka zaczęła uprawiać seks jednoznacznie reagujemy że to "za wcześnie"? Czy można określić taki próg? Dlaczego seks jest jednym tchem wymieniany jako zagrożenie dla młodzieży w jednym rzędzie z alkoholem i narkotykami? Czy przypadkiem jazda samochodem nie jest większym zagrożeniem? W końcu przed ciążą i AIDS można się zabezpieczyć. "Gówniarze" wcale nie są tacy głupi jak nam się wydaje. Dowiadujemy się o młodocianych mamusiach, zabawach w "słoneczko" itp, bo są to fakty medialne. O pozostałych którzy robią to z głową nie dowiadujemy się bo to nie jest żadna sensacja. To "kiedy" zaczynają to już bardzo indywidualna sprawa. Jednych to zaczyna interesować wcześniej a innych później. Chłopcy w tym okresie wyraźnie "odstają" od koleżanek które dojrzewają wcześniej. Dlatego z zasady zainteresowane są starszymi kolegami. Założyć możemy tylko, że jeżeli mamy urodziwe dziecko to będzie miało więcej okazji i więcej adoratorów/ek i pewnie zdarzy się to szybciej. Dziewczyna uchodząca za atrakcyjną w wieku 15 lat pewnie już ma za sobą pierwsze kontakty wykraczające poza zwykłe całusy. Pamiętajmy że uprawianie seksu to niekoniecznie stosunki waginalne. Większość małolatów uprawia seks oralny i inne formy które ciążą nie grożą ale jest to jednak seks i rodzi to sprzeciw dorosłych. Zastanawialiście się dlaczego? Ano moi drodzy rodzice nie wymyślajcie sobie powodów dla których dzieciaki nie powinny się kochać bo najnormalniej tych powodów nie ma.:) Dorabiane są jakieś dziwaczne teorie tylko dlatego że trudno jest nam sobie wyobrazić kochaną córeczkę robiącą "loda" swojemu chłopakowi. Nie możemy się z tym pogodzić, że oto nasze dziecko nie należy już tylko do nas i że jakiś "chłystek" może ją rozbierać, pieścić, całować, dotykać....Staramy się odwlec moment kiedy nasza pociecha zacznie "to" robić bo najnormalniej w świecie nie mieści się nam to w głowie. Dla znakomitej większości rodziców seks to rozrywka wyłącznie dla dorosłych. Taka jest brutalna prawda. Nie mam racji? A edukacja? Olbrzymiej większości rodziców podejmowanie rozmów na "te" tematy z czternastolatką wydaje się przedwczesne a tymczasem jest już w większości przypadków "po obiedzie". Kiedy w końcu matka czy ojciec, czerwieniąc się, podejmuje trud pogadanki wzbudza tylko uśmiech politowania i dostaje często w odpowiedzi: "ale ja to wszystko wiem". Czasami (bardzo rzadko) przy okazji próby "edukacji seksualnej" dowiadujemy się się że latorośl już od jakiegoś czasu uprawia seks w takiej czy innej formie. Jeżeli mamy do czynienia z np. uczennicą 1 klasy gimnazjum to faktycznie jest to dla rodzica mocne przeżycie. Ale najczęściej moi kochani dorośli nie dowiadujemy się o tym nigdy. Jeżeli nie zdarzy się tzw "wtopa", czyli że nikt ich na tym nie nakryje (o ciąży nie mówiąc), to pozostanie to na zawsze ich tajemnicą przed dorosłymi. I bardzo dobrze bo co dorośli mieli by z tym zrobić? Raczej nic mądrego ani dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×