Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Hej :) dziewczyny, w ktorym tygodniu mialyscie okreslona plec? Kurcze ja juz sie nie moge doczekac przyszlego tygodnia :) Ja wtedy bede w 20t 2d. Ma nadzieje ze bedzie cos widac, no chyba ze malenstwo wstydliwe. Ja co do zakupow to wozek mam juz wybrany i mebelki do pokoju, ale kupie po Swietach. Ach, no i kupilam posciel do lozeczka bo sie nie moglam powstrzymac :P Nie planuje kupowac nic ponad podstawowe rzeczy bo zawsze mozna dokupic pozniej. Te podstawowe rzeczy wrzeuce chyba na liste na babyshower (bede musiala sie zarejestrowac) bo mimo ze ja tak za bardzo za tym nie jestem, to tutaj juz mnie wiele osob pyta kiedy, a kolezanka z pracy zdeklarowala sie wyprawic. No i drugi mi wyprawi rodzina meza. Co do ubranek to na poczatek myle ze tylko jakies spioszki, kaftaniki, czapeczki, skarpetki... chociaz czasem mam wrazenie ze jak sie dowiem co bedzie to polece i pol sklepu wykupie :P No zobaczymy. dziewczyny, co sie stalo z tabelka? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na body+pajacyk lub śpiochy, może kupię jeden kaftanik na spróbowanie ale wszystkie znajome mamy mówią, że to bardzo niepraktyczna rzecz. Wydaje mi się, że trzeba zrobić nową tabelkę gdyż w starej było dużo osób które teraz już nie piszą (bo przeniosły się na inne forum). Nowa, zawierająca tylko osoby aktualnie zainteresowane tematem, była by bardziej czytelna. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatu1
hej dziewczynki :) napisze tu tez, bo kilka naszych forumowiczek wrocilo na kafe i u nas sie nie odzywaja, a my sie martwimy i zastanawiamy... (nadia - nununu ;)) a wiec bylam dzis na polowkowym, wszystko pomierzone i okazuje sie, ze kolejny chlopczyk w kwietniu sie urodzi :)))) jestesmy z tatusiem uszczesliwieni straszliwie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) gratuluję tym które już znają płeć, ja nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia bo mam usg i mam nadzieje że już będzie widać :) ja póki co zakupów nie robię, wszystkie akcesoria w zasadzie mam po córce, jedynie ubranka jakby był chłopak, no ale to się okaże... z córką zaczęłam zakupy we wrześniu a rodziłam w październiku, jakoś bałam się wcześniej, ale teraz to może też skorzystam w styczniu z wyprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kaftaników to też nie użyłam ani razu, bo niepraktyczne-podwijają się, myślę że dziecku nie wygodnie. na początek to body pajace i śpiochy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! bardzo dawno nie pisałam a tu tyle tematów poruszonych:) u mnie już 23tydzień ciąży a w 16 tc dowiedziałam się że będę miała córeczkę( mam już 4-letniego synka Dawidka) a teraz będę już miała parkę. Myślałyście już o imionach bo ja już mam imię dla mojej księżniczki- Lena. w tą sobotę jadę do lekarza i jestem ciekawa jak tam malutka czy dużo urosła:) pewnie dostanę skierowanie na krzywą cukrową bo jeszcze nie robiłam. nadal mnie meczą mdłości może troszkę mniejsze niż na początku ale... i strasznie bolą mnie krzyża oj a gdzie tam jeszcze 4 miesiące a was boli kręgosłup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wogóle nie myslałam jeszcz eo zakupach, ale rzeczywiście maja być podwyzki Vat-u od przyszłego roku, to może warto już w cos zainwestować. Choc wydaje mi się, że to troszkę za szybko. Ale jak tu poczytam, co warto mieć to pewnie kupię :) mnie boli kręgosłup tylko jak dłużej stoje, np zmywam, albo prasuje. czasami boli okropnie, ale wtedy położę sie na parę minut i przechodzi. Połowkowe mam zaplanowane na 26 tc. Mój lekarz mówi, że moge iśc, jak chce.. ale mówi to bez przekonania, bo wspomina, że dziecko moż ebyc juz za duże na dokładne pomiary i niewiaodmo, co z tego wyjdzie. a z kolei ten lekarz, który wykonuje połówkowe, mówi, że jest to jak najbardziej w porządku termin. Ale to wyjdzie dopiero na styczen, więc mam czas na namysły. Chyba, że coś doradzicie Ale fajnie, że jest to forum. Nawet z uwagi na te ubranka, body, czy jakieś pajacyki, skąd ja bym wiedziała, co trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatu1 przepraszam, po prostu tutaj na kafe jak pisze w czasie pracy to szef nie nabiera podejrzeń bo wygląda to troszkę jak moj gofin podatkowy :) a tam jest kolorowo, zdjecia rysunki przepiękne i juz mi sie raz przyczepił co ja robie :) ale pojawiam sie od czasu do czasu :) Gratuluję chłopczyka!!!! :) :);) ja dzis też idę na usg i mam ogromną nadzieję na poznanie płci mojego Maleństwa :) :) :) nie mogę się już doczekać! jestem ciekawa jak Malenstwo jest duże bo od 2 tygodni wreszcie mam brzuszek i Małe jest coraz bardziej aktywne, dziś na Mikołaja chyba miałam prezencik, bo kopanie było bardzo intensywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez zaczyna pobolewać kręgosłup :( i nie wiem czy tez tak już macie, ale mi coraz ciężej wstaję sie z łóżka czy z krzesła, chodzi mi o podniesienie się, już robię to coraz bardziej niezgrabnie niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia_mala
Hej dziewczyny :) ja już wczoraj wstąpiłam w 21 tydzień ciąży :) 13 grudnia ide na USG 3D, nie moge się doczekać i zobaczyć całego mojego dzidziusia no i prawdopodobnie zobaczymy jaka będzie płeć. Oprócz tego jestem chora.. mam zapalenie krtani i infekcje, biore antybiotyk. Leże w łóżku i nie wychodze nigdzie. Uważajcie na siebie jak sie ubieracie bo ta pogoda jest strasznie zdradliwa !! Ja już kupiłam łózeczko, tylko turystyczne bo zamierzam mieszkać i urodzić w Niemczech, wyprowadzam się tam po Nowym Roku. Ciuszków też mam pełno, moge się z wami podzielić ;)) wanienka jest, pieluchy są, smoczek itp, kocyki, kołderke i podusie babcia moja z racji tego, że zostaje prababcią chce mi podarować pod choinke ;)) hehe Pozdrawiam Was cieplutko i Wasze kochane mikołajki w brzuszku :) P.S. Czujecie już ruchy? Moja dzidzia to non stop szaleje, a jakie dziwne mam czasami kształty brzucha :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:-) Mnie dla odmiany pobolewają biodra, pod wieczór czasem ledwo chodzę...juz kupiłam nawet kozaki na płaskiej podeszwie;-) natomiast na kręgosłup na razie nie narzekam;-) A płeć wstępnie poznałam w 17 tygodniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia_mala
Nadia_2012, to normalne że zaczynają się nam niezgrabne ruchy, musimy się do tego przyzwyczaić :) powoli wkraczamy w najcięższy okres ciąży :) ale my kobity damy rade, wiadomo musimy ponarzekać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak się nam super temat rozwinął;) Ja płeć poznałam w 20tc. Co do zakupów,jakoś nic nie kupuje bo wydaje się mi to jeszcze zbyt wcześnie,myślę że może końcem stycznia kupie tylko rzeczy potrzebne do szpitala dla mnie no i może coś dla dziecka. Ubranka mam po siostrze,więc tylko dokupię coś "chłopięcego",bo ona miała duużo różowych hehe:) kołyske też mam i łóżeczko po niej:) Po narodzinach będe dopiero szaleć z zakupami wózka itp. Wizyte mam w poniedziałek a już sie starsznie denerwuje..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez pobolewa kregosłup, jak pochodze dłuzej niz godzine lub stoje długo, wczoraj zato tez bolały mnie biodra,pewnie kości sie po mału rozlużniaja, a wiecie że mi po pierwszej ciązy zwiekszył sie rozmiar buta o 1 numer, wiązadła stóp sie rozciagnely i juz nie wrociły do stanu sprzed ciązy( musiałam kupowac wszystkie nowe buty po ciazy bo wszystkie były za ciasne) , ciekawe czy teraz tez mi sie powiekszą :-) ja usg mam w czwartek i juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez pobolewa kregosłup, jak pochodze dłuzej niz godzine lub stoje długo, wczoraj zato tez bolały mnie biodra,pewnie kości sie po mału rozlużniaja, a wiecie że mi po pierwszej ciązy zwiekszył sie rozmiar buta o 1 numer, wiązadła stóp sie rozciagnely i juz nie wrociły do stanu sprzed ciązy( musiałam kupowac wszystkie nowe buty po ciazy bo wszystkie były za ciasne) , ciekawe czy teraz tez mi sie powiekszą :-) ja usg mam w czwartek i juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez pobolewa kregosłup, jak pochodze dłuzej niz godzine lub stoje długo, wczoraj zato tez bolały mnie biodra,pewnie kości sie po mału rozlużniaja, a wiecie że mi po pierwszej ciązy zwiekszył sie rozmiar buta o 1 numer, wiązadła stóp sie rozciagnely i juz nie wrociły do stanu sprzed ciązy( musiałam kupowac wszystkie nowe buty po ciazy bo wszystkie były za ciasne) , ciekawe czy teraz tez mi sie powiekszą :-) ja usg mam w czwartek i juz nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochaniutkie, ja jeszcze nie wiem co to za plec, ale juz porozumierwamy sie razem. Jak sie zle uloze i jest mu za ciasno to mnie rozciaga z dwoch stron. Jak by ktos opieral sie o jedna z scian i pchal nogami i rekoma przeciwna. Jak jest glodny to kopie bez ustanku ze zloscia i z wieksza sila. Bawiac sie jest delikatniejszy - na moje szczescie ;) Wykapany tatus. Wie czego chce haha. Jak na razie i tak czuje te wszystkie ruchy jak siedze i leze, chociaz wczoraj poczulam pierwszy raz kopniaka podczas gotowania. To bylo nowe doswiadczenie dla mnie. Lekki bol plecow odczuwam, gdy chodze za dlugo. Czasami tez boli jeden poldupkek, ale to chyba promieniowanie od krzyza ;) Tak bylo ostatnio po wielkich zakupach. Nakupowalam duzo spioszkow i podkoszulek, ale dla 3 do 6 miesiecznego dziecka i pare dla noworodka. Wydaje mi sie, ze dziecko bedzie duze,a w razie czego mozna podwinac ubranka. Teraz piore to wszystko w proszku dla niemowlakow, potem bede to prasowac. Takie porady dostalam od doswiadczonych matek. Ma to podobno uniknac ewentualnej wysypki u bobasa. Martusia> ja tez przeprowadzam sie do Niemiec po Nowym Roku. Moze bedziemy sasiadami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, ja daleka jestem jesli idzie o narzekanie ale w pierwszej ciąży było mi ciężko i teraz tez mi sie wydaje ze tak będzie ciekawe ile przytyłam od zeszłego miesiaca, terazwyglada to lepije, w pierwszej ciąży było to aż 17kg, ale łądnie wróciłam do swojej wagi teraz chyba idę z nia delikatniej, a najmilsze jest to że mój mąż ostatnio powiedział mi jak stałam przed dnim po kąpieli że nie wiedział ze kobieta w ciąży moze wyglądać tak seksownie, az mnie zatkało bo generalnie komplementy to słysze jak na prawde sie mi należą, więć chyba coś w tym jest! to było super, za to też Go kocham :) :) :) z tego też wynika że z Kubą byłam chyba mnie seksowna :) dobre nie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mi też mój m komplementy pociska choć już waga 6 kilo na plusie, w pierwszej ciąży przytyłam 18 ale szybko zeszło, po 4 miesiącach ważyłam mniej niż przed ciążą i mam nadzieję ze teraz też tak będzie. mnie boli kręgosłup lędźwiowy strasznie, czasem nie mogę się ruszyć i nogi bolą bo żylaki mi się porobiły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mi też mój m komplementy pociska choć już waga 6 kilo na plusie, w pierwszej ciąży przytyłam 18 ale szybko zeszło, po 4 miesiącach ważyłam mniej niż przed ciążą i mam nadzieję ze teraz też tak będzie. mnie boli kręgosłup lędźwiowy strasznie, czasem nie mogę się ruszyć i nogi bolą bo żylaki mi się porobiły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie,gdzie jest tabelka? gratuluje poznania plci :) u mnie bedzie gora testosteron hehe jak sie maly urodzi to lacznie z mezem 3 facetow bede miala :p zamierzacie isc na szkole rodzenia?w pierwszej ciazy chodzilam a teraz sie zastanawiam,fajne to bylo doswiadczenie z ta szkola rodzenia:) kregoslup tez mnie pobolewa jak sie przeciaze,wygina sie ,ale po ciazy jeszcze bardziej mnie bolal jak sie odginal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mi też mój m komplementy pociska choć już waga 6 kilo na plusie, w pierwszej ciąży przytyłam 18 ale szybko zeszło, po 4 miesiącach ważyłam mniej niż przed ciążą i mam nadzieję ze teraz też tak będzie. mnie boli kręgosłup lędźwiowy strasznie, czasem nie mogę się ruszyć i nogi bolą bo żylaki mi się porobiły :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
A ja w tej ciąży czuję się o wiele gorzej jak w poprzedniej :) Mi też rozmiar buta się powiększył o jedn numer :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 8 kilo na plusie, ale od 2 tygodni waga stoi w miejscu:-) Pozazdrościć Wam mogę komplementów od mężów - mi tylko jedno skomentował:" Jaki cellulit Ci się na nogach zrobił!!!" Szkoda gadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anni00 to również usłyszałam, niestety oni jednak tak mają ;( jak urodzimy to weźmiemy się znowu za siebie i bedzie dobrze :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anni00 to również usłyszałam, niestety oni jednak tak mają ;( jak urodzimy to weźmiemy się znowu za siebie i bedzie dobrze :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nowa, melduję się:) ... Można? Tak jak Martusia mała ja wkroczyłam w 21 tydzień ciąży, termin mam na 17 kwietnia, ale co chwile się to zmienia, bo lekarze twierdzą, że Dzidzia jest za mała jak na wiek ciąży:( Nie wiem co o tym myslec. Na usg widać, że jest wymiarowe, że ma prawidłowy kręgosłup i narządy wewn., ale ciągle słysze, że małe.. ja mam 172 cm, mąż też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×