Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

hej. ja tez narazie nie biore zadnych witamin bo tez slycszalam ze potem sie nie powinno brac kwasu foliowego. ale bylam ostatnio u lekarza i powiedzial zebym sobie znowu brala jakies witaminki dla kobiet w ciazy. ale potem powiedzial ze nawet mozna brac zwykle niekoniecznie dla ciezarnych bo to szkoda przeplacac za nazwe. w zwyklych multiwitaminaqch jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział, jak byłam u niego w 13 tygodniu, by zacząć jeść witaminy dal kobiet w ciąży a kwasu foliowego już nie zażywać-bo on jest w składzie witamin, które polecił. W każdym bądź razie zaczęłam jeść witaminki dopiero tydzień później, ale inne, tańsze kupiłam w aptece- też mają kwas foliowy w sobie, chyba jak każde przeznaczone dla kobiet w ciąży - na tej stronce są porównania witamin i ich składników: http://www.bangla.pl/artykuly/a68/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy-przeglad-rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super jest to zestawienie witamin, dla mnie bardzo pomocne gdyż nie mogę przyjmować suplementów z jodem a w aptece mówiono mi, że w każdym zestawie dla kobiet w ciąży on jest. Brałam więc zwykły Falvit. A jak widać w tabelach to nieprawda, bo parę nie ma jodu. Cały czas biorę Folik ale w poniedziałek mam wizytę u ginki więc dopytam co i jak. Anni00 - Ty poza Jodidem bierzesz jakieś preparaty witaminowe zawierające jod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 - tylko jodid, a dobrze się złożyło, że nie kupiłam Femibion Natal 2, które mi ginekolog polecił, bo endokrynolog sie pytała cz biorę coś z jodem no i powiedziałam, że nie ( bo nie wiedziałam nawet ) i przepisała mi jodid 200 a w witaminach Prenatal Classic, które kupiłam właśnie nie ma jodu:-) a tak to bym się potem bała,że będę miała za dużą dawkę jodu- zażywając i jodid i femibidon;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mi endokrynolog kazał bardzo na to uważać, stwierdził też że jod w Jodidzie jest znacznie lepiej przyswajalny niż taki w kompleksach witamin. A jaką dawkę euyhyroxu bierzesz? Ja niestety gigantyczną 175x 5 dni i 200x 2 dni. Jak tak dalej pójdzie to dojdę do 300 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) co do witamin, to mój lekarz już od pierwszej wizyty zaznaczał, proszę brać jedynie witaminy i tak co wizyta, nie kazał brać samego kwasy foliowego ponieważ on był zawarte w witaminach właśnie, dodam ze witaminy biorę do dziś bez opuszczenia jednego dnia, w aptece pani nawet zapytała czy spożywam w tygodniu ryby i dlatego że raczej rzadko witaminy dała mi jeszcze z omega3. Jakoś już w pierwszej ciąży maiłam zakodowane że wit. należy brać zaraz po zajściu w ciąży i do końca :) tak więc ja radzę brać :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 to faktycznie masz gigantyczną dawkę! Ja mam euthyrox 25 i mam brać przez 3 miesiące i w styczniu zrobić badania i z wynikami na kontrolę czy coś się nie polepszyło:-) Miałaś już problemy z tarczycą przed zajściem w ciążę? ja o niedoczynności się dowiedziałam dopiero po zajściu, na podstawie wyników FT3 i FT4. Były poniżej normy, ale niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesstem po operacji całkowitego usunięcia tarczycy (w październiku 2010) stąd te gigantyczne dawki. Tuż po operacji moje TSH było powyżej 100. O dziwo bez problemu udało nam się zajść w ciążę po 3 miesiącach starań. Teraz co miesiąc kontroluję TSH, fT3 i fT4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, to do końca życia będziesz musiała brać te leki pewnie... no ale dobrze, że z ciążą udało Ci się zajść szybko, bo nieraz mówią, że przy problemach z tarczyca może być niełatwo... teraz nic- tylko się cieszyć i czekać na dzidziusia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tak czytam o tych witaminach to się przerażam, że ja cały czas tylko kwas foliowy biorę. Co prawda kupiłam witaminy, ale co wezmę tabletkę to na drugi dzień mam zaparcie i sama nie wiem co mam robić. W pierwszej ciąży brałam co dzień i położne w szpitalu powiedziały, że jak na moje gabaryty to urodziłam bardzo duże dziecko 3950 i 61 cm prawdopodobnie przez witaminy i przez zdrowe odżywianie, bo podwójną dawkę witamin się dostarcza. Ale 30 listopada idę wyniki porobić a 1 grudnia na wizytę to się zapytam lekarza czy mam coś brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek, nic sie nie martw, moja koleżanka w ogóle nie brała wit. bo organizm ich nie tolerował, w obu ciążach tak miała, a dzieci urodziły sie zdrowe, więc pewnie niczym złym tak bardzo nie jest nie branie wit. folik z tego co wiem to jest ważny, a to brałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Odnośnie witamin to lekarz kazał mi przyjmować Pregna plus i odstawić Vitaminer prenatal, który kupiłam na własną rękę. Pregna ma inny skład niż pozostałe tego typu preparaty i zawiera kwas foliowy. Dodatkowo mówił, żebym brała sam kwas foliowy, bo go nigdy za dużo - nadmiar jest wydalany z moczem i na pewno nie zaszkodzi dziecku, a lepiej mieć go za dużo i wydalić niż za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja witamin też raczej nie biore już teraz po 3msc. no chyba że tak sporadycznie kończe te co mam-Pharmaton Jak moja kumpela w 6msc wyladowała w szpitalu na podtrzymanie to lekarz jej powiedział,że juz nie trzeba brać wit. od 5msc tylko zdrowo się odżywiać-chociaż własnie niektórzy lekarze zalecają do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hjannelka, a dlaczego lekarz kazał Ci odstawić Vitaminer prenatal? ja właśnie tez zażywam te witaminy, bez konsultacji lek. Tzn lekarz kazał mi kupic jakies witaminki dla kobiet w ciąży, nie zalecając żadnych konkretnych. czy z tymi vitaminer prenatal jest coś nie tak, że nie kazał Ci ich brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak przestałam brac kwas foliowy to kupiłam sobie witaminki VITA-MIN plus mama, lekarz powiedizal zeby je brac jesli chce. Jednak po każdej odrazu wymiotowałam i tak po 6 sie zniecheciłam bo było to mega męczące. Wizyte mam dopiero 8 grudnia, a wczoraj spotkalam sie ze znjomymi którzy niedawno rodzili i wkóólko powtarzali witaminy witaminy więc mnie nastraszyli. Poczekam do tej wizyty spróbuje jeszcze raz jedna tabletke i zobacze jak sie po niej bede czzuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
czesc dziewczyny ja biore witaminy od kiedy skonczylo mi sie opakowanie kwasu foliowego czylo od 15 tyg i nie wyobrazam soebie nie brac biore elevit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz Hjannelka, a dlaczego lekarz kazał Ci odstawić Vitaminer prenatal? ja właśnie tez zażywam te witaminy, bez konsultacji lek. Tzn lekarz kazał mi kupic jakies witaminki dla kobiet w ciąży, nie zalecając żadnych konkretnych. czy z tymi vitaminer prenatal jest coś nie tak, że nie kazał Ci ich brać? Vitaminer jest pewnie dobry, ale myśle, że mój lekarz z jakichś powodów jest po prostu zwolennikiem tych witamin, które mi zalecił. Może ze względu na skład. W przeciwieństwie do Vitaminera ta Pregna zawiera kwasy omega-3 DHA i EPA potrzebne w rozwoju mózgu i poza tym tylko wit. B6 i B12, kwas foliowy, żelazo, cynk, jod (ale za to nie zawieraja innych składników, których jest dużo właśnie w Vitaminerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) Ja biorę femibion, nawet sobie zakupiłam do końca ciąży, bo taniej w necie. U nas jedno opakowanie 38 zł, a w necie 26 +przesylka to i tak się opłaca. Eh i ja już po badaniu. Wszystko jest jak najbardziej ok. I spodziewamy się kolejnego chłopczyka :) A nawet nie wiemy jak dać mu na imię, jednak ta nadzieja na dziewczynkę była do końca. Lekarz się śmiał, ze wcale się nie kryje i 100 % chłopczyk :) sama widziałam :) Wczesniejsza baci przepowiednia się sprawdziła :D waży 440 gr i siedzi sobie dupką na dole, główką w górze. Cudowny widok. Ból w pachwinie praktycznie minał, ale spytałam przy okazji to mówił, ze w sumie to normalne i chyba musiałam się trochę "przeciążyć" i maleństwo tego nie czuje, tylko jak to powiedział doktor dla mnie pewien dyskomfort hehe. Wiec lepiej gdybym zwolniła tempo :) Ważę 66 kg, a więc 2,700 więcej, bo zaczynałam od 63,300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hannelka, rozumiem, czyli nie chodziło o to, że z pewnych względów odradza vitaminer, tylko po prostu on poleca inne tabl. To ok, bo juz sie przestraszyłam, że z vitaminerem cos jestnie tak. Kiedys słyszalam opinie, że odradzaja materne - bo tam sa ogromne dawki tychwszystkichwitamin i dzieci rodza sie bardzoduże. ja przez 3 miesiące brałam vitaminer prenatal, a póxniej własnie ze wzgledu na kwasy vitaminer prenatal +DHA. Toleruje je całkiem nieźle, więc nie będę z nihc rezygnować. tylko oprócz tego biore tez kwas foliowy a tam przecież jest. to może z tego kwasu już zrezygnuje. Moje dziecko na ostatniej wizycie miało 330 g, ale kompletnie nie chciało m isie pokazać. widzialam dupke i kregosłup, lekarz niby coś tam dojrzal międzynóżkami ale nie był pewny. Noi bylam niepocieszona, że nie widzialam buźki mojego maluszka. W poniedziałek dzwonię zapisac sie na to usg genetyczne połówkowe. juz zdecydowaąłm. a comi tam, wydam troche pieniędzy, ale za to bedę spokojna :) Tym bardziej, że od początku ciąży się zadręczam, bo kiedy jeszcz enie wiedziałam o dziecku to pilam, palilam, zazywałam ketonal na migreny. lekarz powiedział że to nie miało wpływu, ale gdzieś ten niepokój mi pozostał. Więc dla mojego psychicznego spokoju przyda mi się to badanie :) Dziewczyny gdzie kupujecie ubrania ciązowe? ja mam u siebie jeden skle, gdzie kupiłam dwie pary spodni. Poza tym same worki tam są. zamówilam też na allegro jakieś dwie tuniczki. ale teraz to juz nie wiem co robić. Nie wchodze w bluzki sprzed ciązy. znacie może jakis sklep internetowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciuszki kupuje normalnie w sklepach zwykłych,w nich też mają takie niby "ciążowe" (no oprócz spodni te kupuje tylko w ciążowym) Ale jest jeszcze hm mama i jak wpiszesz w google slep z odzieżą ciążowa to wyszkoczy ich tam troszke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do tych witamin to co lekarz to opinia, mi powiedział że mogę kupić (zapisał nazwe ale nie pamiętam) ale tak na prawdę jeśli się zdrowo odżywiam to wystarczy kwas foliowy, bo jeśli chodzi o witaminy syntetyczne to z analiz wnika, że dzieci osób, które je przyjmowały rodzą się większe i lepiej zjeść tak naprawdę codziennie świeże owoce, więc tak robię:) Moje 3 znajome (urodziły w tym roku) też nie przyjmowały i urodziły zdrowe dzieciaki, ale nikogo nie namawiam do odstawienia, ja po prostu tak mam, jak jestem przeziębiona to nie biorę wit c tylko wyciskam cytrynę i piję z ciepłą wodą i miodem, zawsze pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
alexiasz- o matrenie czytałam że dzieci duże się rodzą i kobiety też po dużo tyją a dbają o siebie.Także te witaminy są niepolecane. Ja do 15 tyg brałam kwas foliowy a teraz z witamin tylko biorę falvit mama. także co lekarz to inna opinia . Powiedzcie dziewczyny tak szczerze jak to jest u was z dietą ? Czy jecie co powinniście jeść owoce ,warzywa ,ryby itp, czy jecie co macie na to ochotę. Ja od jakiegoś miesiąca mam do wielu rzeczy wstręt i jem przeważnie same kanapki z serkiem topionym popijając colą i jem owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem tylko to na co mam ochote-miałam mdłości przez 2 miesiące,więc jak mam wstręt do czegoś to poprostu nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
Bo jak niekiedy czytam inne dziewczyny to tylko jedzą to co zdrowe dla dziecka ,a nic zdrowego to nie a brońcie panie boże fast food ,napoje gazowane czy słodycze to wcale nie tykają, To se myślałam czy ze mną wszystko w porzo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita ja uważam że nie ma co przesadzać w żadną stronę... Nie pijam alkoholu i nie palę papierosów, bo wiem , że zaszkodziłyby dziecku, ale też nie ograniczam się do samych zdrowych rzeczy... Właśnie piję colę a wieczorami idziemy ze znajomymi na pizzę;) Jedynie na co zwracam uwagę to aby codziennie zjeść porcję świeżych owoców, np jabłko, banana i kilka mandarynek, ale ja nie biorę witamin dlatego staram się uzupełniać.... Nie piję coli litrami, ale jak mam ochotę na szklaneczkę to sobie nie odmawiam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jem normalnie. Jedynie nie jem swiezej cebul, zupek w proszku i inna sztuczna zywnosc, ale to wynika z tego, ze po tym czuje sie niedobrze. Od czasu do czasu jem pizze i kfc kanapki. Do picia raczej wybieram soki, ale jesli mam ochote na gazowany napoj to pije. Uwielbiam potrawy ostre. Za to moje przekaski skladaja sie z owocow i warzyw. Ja slucham sie bardzo organizmu, bo to on wie najlepiej co moze przyjac, a co nie. Nie popadalabym w skrajnosc z tym jedzeniem. Po prostu jedzmy to poczym czujemy sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o jedzenie to ja się strasznie żle czułam na początku ciąży i nic prawie mi nie smakowało. I jadłam...... zupki chińskie rzadko ale jednak bo tylko na nie miałam naprawdę ochotę. Bałam się czy robie dobrze, ale po nich się czułam lepiej. Teraz już ich nie jem :) Dużo owoców warzyw i serów nawet pleśniowych (uwielbiam). Zdarza się pepsi i ostatnio nawet na słodycze nabrałam ochoty, ale te staram się ograniczać aby nie tyć bez potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita1978
A teraz gdzie nie zajdę na jakąś imprezkę to wszędzie jest TATAR a ja go uwielbiam i tylko patrzę i się denerwuję :(, Co dojedzenia w dzień jem wszystko na co mam ochotę tzn kanapki i owoc a tak po godz 18 to nie ma dla mnie jedzenia tylko jak coś to jakiś owoc . Słodycze to jem jak niekiedy mnie coś najdzie a le to jest sporadyczne,mam nadzieję że tak będzie do końca , A że mam teraz wieczorami straszne zgagi to popijam mleczko :), Teraz dla mnie pachnie wino lub piwko i mam na to chęci ,gdzie wcześniej alkoholu nie mogło nie być,i na patrzeniu i wąchaniu pozostaje :) A co tu tak cicho????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej...Dziewczyny, dzisiaj jest taka straszna pogoda że normalnie doła można dostać. Ja ogólnie nie stosuję żadnych diet, cieszę się bo dopiero przytyłam 1,5 kg a że jestem dość okrągła to mam nadzieję że dużo mi nie przybędzie bo będę wyglądać jak mała kulka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przytyłam dotychczas licząc od początku ok 3,5 kg. trzy tyg temu gdy byłam u lekarza to polozna mnie nastraszyla niepotrzebnie bo po zważeniu wyszlo ze schudłam o 1kg i bardzo sie dziwila dlaczego skoro nie wymiotuje. i miala przy tym taka mine jakbym popełnila jakas zbrodnie. lekarka oczywiście powiedziala ze nie ma sie czym martwic ale ja glupia pchalam w siebie jedzenie przez nastepne trzy tygodnie prawie na sile, a teraz przy nastepnym ważeniu wyszlo że 3 kg do przodu więc wychodzi 1 kg na tydzien. to chyba sporo tak mi sie wydaje. no i troche chyba przedobrzylam. tak wiec wydaje mi się ze trzeba jesc normalnie kiedy sie ma ochotę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×