Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość karolinaaaaaaaaa
co do kapieli to moja siostra tez uzywala tylko pieluszek tetrowych jka czytalam natomiast ze tez gabki do wanienek sa bardzo niehigieniczne, ze trzebabylo by je suszyc po kazdym uzyciu bo inaczej tylko rozmnazaja sie w nich bakterie wiec ja gabki nie bede kupowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brinka - ja też nie mam zielonego pojęcia o tych firmach z kosmetykami, ale słyszałam że BAMBINO jest dobre więc czemu nie spróbować . A jak Twoje obawy przed porodem ? Czy jakoś narazie nie przejmujesz się tym. Powiedzcie mi jak to jest z waszym terminem porodu? Lekarz wyliczył wam na równy 40 tydzień ciąży ? Bo ja mam wyliczony na 41 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleee się rozpisałyście :D musiałam nadgonić temat :D Iwonaa19 --> kochana nie przejmuj się, ja przed ciążą kupując wino / piwo pytana byłam zawsze o dowód a mam skończone 24 l.. więc jak mnie staruchy widza też pewnie obgadują i myślą bóg wie co bo nie wyglądam na swój wiek, mam to gdzieś Ty również miej :) moja siorka urodziła w wieku 20 lat i ma prześlicznego - chociaż coraz bardziej niedobrego :P - synka :) też jest po rozwodzie i teraz układa sobie życie pomału na nowo. nie myśl ,że przez dziecko coś tracisz, bo jak będziesz czegoś bardzo chciała i dążyła do tego to będziesz to miała :) ja jestem takiego zdania :) ja powiem tak, odnośnie dziecka nie staraliśmy się ale nie zapobiegaliśmy, psychicznie czuję się gotowa i akurat taka miła niespodzianka we wakacje :) obecnie jestem na 5 roku studiów i bronię mgr w czerwcu jak Zuza już będzie, też nieco trudniej mi będzie ale muszę się postarać :) odnośnie kremu - moja siostra używała sudokremu, ja również go kupiłam, a resztę kosmetyków z Nivei. Czuprynaa --> właśnie godzinkę temu wróciłam od gin. zbadała mnie i zrobiła usg, dzidzia super :D 1390g, szyjka macicy twarda i zamknięta, chociaż odwrócona pośladkowo jeszcze, ale mamy czas, bo jestem w 30 tyg. badania również rewelacja, ogólnie luz i wizytę kolejną mam za miesiąc :) termin mi się zmienił z 27.04 na 24.04 ale zobaczymy jak to będzie :D karolinaaaaaaaaa --> ja mam ubranka na 56 jak i na 62 bo też nie wiem z których będzie Zuza korzystać od razu :) ale muszę przyznać że niektóre 56 i 62 są takie same.. martusia_mala --> ja podczas chodzenia mam odstająca piłkę, dziś byłam u gin i mam dobrą ilość wód i łożysko też w porządku ale jak leżę na plecach to też widzę zarys Zuzy :D Nastusiaelo --> jak się przewracam z boku na bok, albo czasem podczas chodzenia to kłuje mnie / rwie w kroczu miejscowo, lekarka dziś pow że to normalne, bo wszystko się "rozpycha":D śpię na obu bokach, muszę zmieniać co jakiś czas bo nogi mi cierpną :D co do wagi od początku ciąży jestem 10 kg na plusie; zaczęłam od 55 kg przy moim dość znacznym wzroście 176 cm :) obecnie 65kg z ciekawości zmierzyłam się w brzuchu (94cm) i biodrach (98cm) odnośnie piersi zawsze nosiłam A70, teraz mam B75. nuska258 --> widzę że odstałaś "swoje" jak ja ostatnio u endokrynologa ... bez komentarza :/ ja też mam kotkę już 12 lat, raczej nie będę odganiać / zamykać, ale muszę zobaczyć jak będzie się zachowywać, jak na razie "wyczuwa" chyba coś bo kładzie się przy brzuchu, czasem liże mi go przez bluzkę czasem obserwuje bacznie.. więc zobaczymy co zrobi jak Zuza przyjedzie już do domu :) co do stanika do karmienia, wstrzymam się również bo nie wiem ile jeszcze mi przybędzie w piersiach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
jesli chodzi o kosmetyki do kapieli typu Oilatum to oczywiscie jak najbardziej ale sa jeszcze inne tego typu o takim samym dzialaniu np balneum, emolium i wiele wiele innych niekoniecznie takich drogich.... wiem bo moj maz cierpial swego czasu na atopowe zapalenie skory i nie uzywal nic innego wklejam link http://allegro.pl/listing.php/search?string=emolium&category=17294

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do Oilatum też słyszałam że jest dobre, ale faktycznie trochę kosztuje. No ale taak jak Karolina pisze jest dużo preparatów o tym samym działaniu i w niższej cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlode mamusie> nie przejmujcie sie niczym. Ostatnio doszlam do wniosku, ze to w sumie fajnie rodzic wczesnie, bo jak juz zaczniecie kariere to dzieci beda odchowane. Ja jestem przed 30stka, mam firme i nie mam teraz czasu na macierzynski. Musze pogodzic prace z zyciem prywatnym, a to dosc klopotliwe..ach... Apropos , moze ktos szuka pracy z jezykiem niemieckim na stanowisko kelnera/kelnerki z perspektywa dalszego rozwoju w bliskiej przyszlosci?Praca w Dolnej Saksonii na kontrakt :) Karolina> nie przejmuj sie tak waga. Na pewno pieknie wygladasz. Kazda zadbana kobieta jest atrakcyjna nezaleznie od wagi. Mam nadzieje, ze podzielisz sie z nami wskazowkami jak zgubic szybko wage po porodzie ,ktore otrzymasz od partnera :) Martusia> ja tez wazylam 43kg przed ciaza. Teraz mam +10kg i nadal widac zarys dzieciaczka jak sie klade a ciaza przebiega prawidlowo. Dziecko wazy 1.5kg i ja juz odczuwam te wage jak sie porusza. Od dwoch tygodni mam silny bol kolo pepka z prawej strony. Jakby otwarta rana od wewnatrz. Bylam z tym u ginekologa i wyjasnila mi, ze osoby drobne, szczuple moga odczuwac silniej ruchy dziecka. Jest to dosc bolesne, ale nie da sie nic z tym zrobic i nie jest zagrozeniem dla dziecka. Mozna jedynie lezec i duzo odpoczywac, aby zmienjszyc odczuwalnosc bolu, ale u mnie to nie wchodzi w gre, bo nie mam na to czasu. Ja nawet odczuwam ruchy raczek ,ktore juz sa na dole i nie oznacza to, ze mam malo wod plodowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
kafka28 oczywiscie , ze sie podziele wskazowkami ;-) ja tez naprawde mocno odczuwam ruchy a niedawno mala dala mi takiego kopa ze az filizanke z reki wypuscilam... a taka z niej wrednota ( po mamusi rzecz jasna) ze jak ktos chce zobaczyc jakona sie porusza np moja mama to od razu przestaje heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
co do linkow powyzej o glosowaniu na dziecko to mam nadzieje ze ja nie bede taka matka slepo zapatrzona w swoje dziecko.... bezkrytycznie zapatrzoną... bo to jest cos strasznego nie oszukujmy się.... nie wszystkie dzieci sa piekne jak z okladki. rzecz jasna dla matki jej dziecko jest naj-bo jest JEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie was czytam i zajadam się naleśnikami z nutellą:D ja wam się nie przyznam ile ważyłam przed ciążą:P w każdym razie nie mało, za to przytyłam tylko 5kg jak na razie i nie chcę więcej niż 10. Jestem w trakcie kompletowania ubranek..a tak to moja mała też daje mi kopniaki, ale jak mój mąż chce poczuć jej kopnięcia to od razu przestaje;) co do kosmetyków, to jeszcze nie wiem na jakie się zdecyduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
malutka ja dzisiaj na sniadanie tez robilam nalesniki dla meza z pasta z tunczyka a dla siebie z powidlami sliwkowymi na obiad zjadlam wielki talerz kopytek z sesem z zeberek i kawalek miesa....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja ciągle śpię na plechach. Wiem, że to niewskazane, ale na boku nie dam rady bo mały wtedy ucieka na ten bok co leżę i tak strasznie kopie, że mam wrażenie, jakbym go uciskała. Wanienki jeszcze nie mam, ale teraz jakjuz wiem, że są rozmiary to na pewno bedę patrzyła za większą. Na dłużejwystarczy. Czy któraś z was zamierza kupić taniwózek jakiejs polskiej firmy? w granicach 500-600 zł. jest kilka firm, które takie wózki proponuja, narazie czytam opinie i niestety nie są zbyt zachęcające. Wiem że w porównaniu z tymi za ponad 1000 złwypadna blado ale może bedą chociaż w miarę funkcjonalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze_malenstwo - obaw przed porodem mam i własnie sam poród najbardziej mnie przeraza heh . Boje sie nie tyle bólu co tego że coś w trakcie porodu pójdzie nie tak bądz beda jakies komplikacje i wogle .. a im blizej porodu tym wiecej o tym mysle i sie zadreczam okropnie ;( czy wy tez tak macie/miałyscie jak rodziłyście pierwszy raz? .. A druga rzecz to karmienie.. ciagle mysle co to bedzie jak nie bede umiała nakarmić malenstwa.. mała bedzie płakać a ja nie bede wiedziała co mam robic ehh :( Z jednej strony mysle sobie DAM RADE ! nie ja pierwsza i nie ja ostatnia..a z drugiej strony boje sie i to cholernie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale zaszalałyście dzisiaj :) Ja byłam dziś na wizycie 33tc. i mały waży 1860 a termin przesunął się na 30.03 :) No i najwaŻNIEJSZE nareszcie obrócony główką do dołu uff jak mi ulżyło. Badań już nie robie raczej do końca żadnych,teraz mam chodzić na ktg raz w tygodniu do położnej. Co do ruchów to moja dzidzia strasznie rozpycha się na prawy bok brzucha (i jest to bolesne) choć czasem zdaży się mu kopnąć mnie jeszcze z nienacka no i strasznie wypina pupke :P Co do piersi to mi też strasznie urosły i takjak karolina pisała-najgorsze przy kąpieli jak się zatrzymują na brzuchu:D Co do terminu porodu to mam wyliczny normalnie na 40tc. Babcia dziś zaszalała bo kupiła wnuczkowi 2x kaftaniki,śpiochy czapeczke i bluzeczke:) A ja jako mama jeszcze nic dzidzi nie kupiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brinka - tak samo bardziej się boję że coś pójdzie nie tak niż tego bólu. Z karmieniem jest tak samo nie wiem jak to będzie mam nadzieję że dam radę i uda mi się karmić malutką piersią . Boję się też tego jak będę traktowana przez położne na porodówce, ale wiem że nie mogę sobie pozwolić na złe traktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do położnych też się boje tego traktowania - bo moze trafie na fajną zmiane a moze na wredne babska,dlatego wole wynająć położna u siebie w szpitalu i mieć poczucie jakiegoś tam komfortu psychicznego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim szpitalu znam chyba wszystkie (przynajmniej tak mi sie wydaje) i jestem juz spokojna bo wszystkie są miłe i pomocne. :) Chociaz wiadomo czasem któras moze miec zły humor to wtedy juz co innego ale to chyba norma kazdemu sie moze zdarzyc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 - masz rację takie odesłanie było by okropne no ale tak też może być . Mam nadzieję że nam mamuśką kwietniowym się to nie zdarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
blanka ja to sie zakochuja we wszystkich takich rzeczach a wczoraj jak bylismy na zakupach w swiecie dziecka to moj maz sie upewnial czy ja aby nie zwariowalam.... hehehe koncze na dzisiaj moje drogie , zycze dobrej nocki i do uslyszenia jutro!!!buziaki dla was,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwens widze ze i Ciebie Bóg nie obdarzyl zanadto ale pewnie dlatego ze zamiast po biust stalysmy w kolejce po rozum lub cos innego :P no ja kompalam na tej gombeczce ale jest beznadziejna i siedlisko bakteri bo nigdy nie wyschnie szybko wanienke mam taka srednia chyba 110cm ale nie pamietam dzis musze sie zabrac za ukladanie rzeczy w komodzie i szykowanie dla malej jak awaria wody minie musze zrobic pranie nowych rzeczy bo kupilam pieluszki tetrowe rózowe bo starsza corcia ma pomaranczowe i zółte i musze jej wytlumaczyc jaki kolor czyj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata.sr
Chodze do Rożnowskiego:) w sumie bardziej z przypadku niż z przyzwyczajenie, bo normalnie chodziłam do Chwiruta, tylko w chwili 0 był na urlopie i poszłam do pierwszego który miał wolny termin, wiec już u niego zostałam:) Grogie Panie szalejecie! 2 godziny zajęło mi przeczytanie wszystkich zaległych wypowiedzi masakratorki:P dobrze, że mam dużo czasu:P ciesze się, że nie tylko ja mam problemy z leżeniem(w czw. 32 tc) a ja leżę głównie na plechach, bo poprostu na boku jest to niemożliwe!:P Dominik już nie tylko kopie ale i molestuje, wiec nie ułatwia mi tych leżeń na boku:) Jeśli chodzi o wózki, to polecam allegro, w sklepie za ten am powiedzą wam dużo więcej a i tak na każdy trzeba troche poczekać, także ja będę zakupy ostatnie robić na allegro:) Wanienka, ja kupuję mniejszą, bo mam prysznic z brodzikiem, a po siostrze wiem, co ma 1,5 córkę, że chwilkę używała wanienki i sama przeniosła się do brodzika, bo mała w wanience robiła armageddon!:P także ja raczej kupię małą. Widze że wypłynął również temat wagi hehe, same szczypiory jesteście, ja wagę początkową miałam 77, do 5 miesiąca dużo nie przytyłam, a teraz razem z rosnącym pakunkiem i ja tyję, na chwilę obecną ważę 84 więc nie jest źle jak dla mnie:P Kosmetyki, jeszcze sie nad nimi nie zastanawialiśmy, ale podsunęłyście mi pomysł z niveą, bo ja sobie ją bardzo chwalę, także może z nią spróbóję:) Pieluchy póki co planuję pampersy, ale siostra bardzo poleca z Rosmana babydream to samo też jeśli chodzi o chusteczki, ja osobiście na rozstępy stosuję krem z babydream i =odpukać nie pojawiły mi ię jeszcze więc może nie jest zła firma? Kurczę nie wiem czy o czymś nie zapomniałam, ale jak coś to uzupełnię swoje zdanie;P pozdrawiam mamusie i dzidziusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej . A moja Hania dzisiaj dostała gorączki 39 stopni i właśnie poszła spać. czuje że dziś ciężka noc będzie JA małą kapałam z pieluszkami tetrowymi, koleżanka dala mi coś to położenia małej ale raz użyłam i podziękowałam. A ważne dziewczyny -WSZYSTKIE UBRANKA NOWE, PIELUCHY MATERIAŁOWE , POŚCIEL DZIECKA - KONIECZNIE PIERZEMY I PRASUJEMY. tak pisze jakby któreś mamy przyszłe nie wiedziały. Ja śpię rożnie , całą noc się przewracam z jednego boku na drugi. Tez nie leżę tylko na lewej stronie- bym nawet nie wytrzymała. Przyszłe mamusie pierwszy raz- po urodzeniu będziecie wszystko wiedziały co i jak - instynkt macierzyński. A z każdym dniem będzie lepiej, A ja ostatnio policzyłam ile mały ma pajaców po Hani na pierwsze miesiące i wyszło tego aż 16 szt . także już nic nie kupuję.tak samo jest z body :) Co do kopniaków- to kiedyś u mojej koleżanki przy końcu ciąży widziałam przez skórę raczki i nóżki jej córeczki- tak dawała dżezu Malutka- to ty dobra masz przemiane materii- skoro o ósmej wieczorem jesz naleśniki z nutellą :) i przytyłaś tylko tyle. Ja gdybym takie jadła kolacje to nie wiem ile bym przytyła, chyba z 30kg :). ja o tej porze to tylko kilka łyczków kefiru 0% lub marchewki . a kolacje o 18 h i to takie lekkie. Fajnie masz :):):) A dla mojego męża sie podobaja moje piersi :) a szczególnie rozmiar, a ostatni sie pytał tylko czemu one nie są takie jędrne jak przed porodem a takie już trochę wiszące :) Dobre co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita1978-->o nie, tylko nie 3 koła,podobno bardzo nie wygodne...a cena powala, faktycznie, prawie jakby ze złota był;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no 3 koła to dla mnie porażka-miałam okazje taki wózek prowadzić i o mało dziecka nie wywróciłam. Ale pokazałam tylko jakie są ceny wózków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz postanowiłam kupić używany wózek, też szukam czegoś do 700 zl i oglądałam oferty wózków używanych porządnych. Znalazłam x landera xq za 600 zl gdzie normalnie 3 w 1 kosztuje 2000. Wózek wygląda jak nowy.Wiadomo że są minusy takiej transakcji- główna to brak gwarancji. Nie stać mnie na nowy taki jak chce, a nawet gdyby było mnie stać to nie wiem czy nie kupiła bym takiego używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×