Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

martusia_mała mój małżonekwczoraj na niemieckiej granicy(na bramkach)kupił Pampersy za 10 euro mega paczkę(ponoc)więc jeśli Twój ma okazję niech wskoczy i się rozezna w temacie...zresztą jak dla mnie Pampers jest marką niezawodną i będę jej wierna(znaczy nie ja tylko pupcia mojego synusia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia_mala z tego co wiem to jeszcze lepsze są w Lidlu pieluszki, ponoć są porównywalne do Pampersów a w niższej cenie. Koleżanki mówiły, że jak jakieś dziecko miało uczulenie na inne pieluszki niż pampersy to właśnie te lidlowskie też nie uczulały:) Jeśli chodzi o kosmetyki to ja kupuję NIVEA na początek. jonsona wiem, że dużo dzieci ma na nie uczulenie, więc nie ryzykuje:) A jeśli chodzi o mydełko to powiem Wam, ze mój lekarz juz 9 lat temu odradzał mi szare mydło nawet dla siebie po prodzie, bo stwierdził, ze te mydełka to już nie to co kilkanaście lat temu:) Ja kupuję Perfecta Mama, płyn do higieny intymnej, i sprawdza sie bardzo nawet przy stanach zapalnych pochwy - polecam:) A dla Dzidzi to najlepiej starym sposobem do kapieli trochę mąki ziemniaczanej:) Babciny sposób, ale super:) a biustonosz jaki kupiłaś, bo właśnie chcę dziś coś wybrać na allegro, ale ja mam spore piersi, nawet przed ciążą nosiłam 80 C-D, więc teraz polecę chyba z E:) na szczęście jest duuuży wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie :). IZA MAMA - miałaś 19 lat gdy urodziłaś pierwsze dziecko? To ja właśnie jestem w tym wieku..przepraszam, że tak śmiało i odważnie piszę mam nadzieję, że się nie gniewasz. Można wiedzieć czemu dopiero teraz zdecydowałaś się na 2 dziecko? Czy to tak samo schodzi? :) Poród był 11 lat temu to chyba trochę różnicy jest, wcześniej było jakoś inaczej i chyba tak nie naciskali na młode dziewczyny w ciąży, że za wcześnie itd. Tak po za tym mi też mówią, że będzie córka, czy mam się szykować na syna? :) Heheheh :) Martusiu - ja byłam u stomatologa już z 8 razy, leczył mi dziurki i zakładał plomby, a ostatnio nawet pisałam, że miałam leczenie kanałowe ze znieczuleniem itd. Przeciwwskazanie jest tylko do wyrywania zębów i oczywiście robienie prześwietleń jakby coś tam było nie tak..a tak to śmiało można leczyć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta płcią po porodzie właśnie różnie wychodzi :) i dla tego ja za pierwszym razem dużo rzeczy kupowałam neutralnych. Tylko kilka rzeczy w tym pościel kupiłam w różowym. A wózki tez kupowałam czerwony i fioletowy żeby później się przydała jak był by chłopak. No i wiec drugi będzie chłopak. Izamama- to mieszkasz obok mnie :) bo ja jestem z Bielska P. :) Ja to używam tylko pieluszek pampers i chusteczki też pampers , dla mnie są najlepsze. A kosmetyki to planuje kupić NIVEA , w razie czego jak małemu nie będzie odpowiadały to Hania będzie ich używać. O JOHNSONA też słyszałam że dla niemowlaków nie polecane bo uczulają. Ja z biustonoszem to poczekam na sam koniec. Zawsze rozmiar się zmienia na niewiadomo jaki :) JA teraz chodzę Z H&M kupiłam rozmiar E gdzie w inne starczają D i wszystkie pozostałe takie mają. JA to będę osobiście mierzyć bo rozmiar a rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny właśnie dostałam paczuszkę z Jonson's Baby z próbkami:) Jak zalogujecie się na ich stronie to też dostaniecie, będziecie mogły przetestować:) JA juz mam próbki Hipp, Nivea i Jonson's:) A i dostałam Misia polarnego od Bebilon:) Ja też miałam 19,5 jak rodziłam pierwsze dziecko:) Traktują tak jak teraz i jak wszędzie:) Zależy na kogo się trafi:) Pamiętaj tylko, że zasługujesz na szacunek bez względu na wiek! ja pierwsze dziecko zaplanowałam i nikomu w kasze nie dałam sobie nadmuchać;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona nie gniewam się za pytanie...walśmiało..tak miałam 19 lat gdy urodził się Krzysio,pół roku pózniej rozwód i jakoś tak wyszło że przez 9 lat byłam sama...eh życie,teraz jestem po 2 ślubie(mam nadzieję żeostatnim he,he)no i 2 dziecko tak jakby mam samo zdecydowało o sobie...a co do macierzyństwa w wieku 19lat-strach,niepewnośc,szczęście i nie wiem jak to dalej opisac bo miałam ciężkie małżeństwo i Młody chorował ale już wszystko za mną i staram się pamiętac tylko dobre chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita dokładnie jestem z Hajnówki ale mało kto wie gdzie to jest:)bardziej ludziska kojarzą Białowieżę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wgl nie mam pojęcia jakie te kosmetyki kupić..myślałam, ze wystarczy tylko Oilatum, Sudocrem, i krem ochronny na buzię..może oliwka chociaż nie wiem..jeszcze nic z takich rzeczy nie mam, o pampersach też nie mam pojęcia. Widzę, że Wy już gotowe :). Pełną parą wszystko, a ja jeszcze wózka nie zamówiłam, wanienki nawet nie mam.. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam oliwkę NIVEA - bo sama ja używam na brzuch, a może małemu się przyda a może i nie . Ja jak kupuje kosmetyki to jednej firmy,teraz to jest NIVEA. a poprzednio bambino - i ja sama później to używałam bo dla małej się nie sprawdziło. Poprzednio jak uzywałam OILATUM to nie potrzebna mi była oliwka.Później jak mała była starsza to używałam kosmetyki EMOILIUM i niektóre używam nadal. Niedoswiadczone mamuśki- ja sama na początku tez nie wiedziałam co się używa do czego , doświadczenie się zdobywa z czasem. U was też tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie bo widzicie ja 19 lat skończę za 20 dni. Jakoś wszędzie tak dziwnie się czuję, jakby za gówniara itd. Nie respektuje swoich praw co do kolejek w aptekach, sklepach, przychodniach. Mam wrażenie, że "stare baby", czyli coś koło 60-80 lat mnie obgadują itp. Wiem, że powinnam walczyć o swoje prawa i przywileje ale mam wrażenie, ze mi się jakoś nie należą.. Dragoniki..nie wiedziałam, ze pierwsze dziecko urodziłaś w moim wieku. Jakoś tak wgl wszystkie wydajecie mi się lepsze, odpowiedzialniejsze i starsze..ja się boje walczyć o ten szacunek. Jakąś taką mam blokadę.. Iza mama - przepraszam, nie wiedziałam..jednak się nie ułożyło..a mogę spytać jak długo byłaś ze swoim pierwszym partnerem?? Cieszę się, ze jednak wszystko Ci się poukładało i znalazłaś miłość :). Oliwka no chyba bambino, myślałam tak, ale nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kosmetyków kupuję: - oilatum soft do kąpieli - oilatum soft krem (uniwersalny) - bepanthen do pupy i na moje podraznione sutki - octenisept na pępęk - sól fizjologiczną do oczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izamama a gdzie do lekarza chodzisz? pewnie jakiegos z Hajnówki. I gdzie planujesz rodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki te próbki są darmowe? Czy sie za nie płaci? Musisz coś jeszcze zrobić jak już "przetestujesz"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oilatum owszem kosztowne jest ale dzięki temu używasz tylko tego. Niepotrzebne oliwki, balsamy, szampony itd. Jak się poszuka to można znaleźć za 45 zł 500 ml, normalnie koło 60-70 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziewczynki wlasnie dzis przeczytalam w gazecie (zanim zrobilam to na forum) to samo o tych smoczkach. ale nie pisalo ze od 6 tygodnia tylko ze na poczatku lepiej nie dawac bo dziecko do piersi sie ma przyzwyczaic a piers sie trudniej ssa niz smoczek. ale kazde dziecko jest inne i skoro np nie da sie go od piersi odciagnac to lepiej dac smoczek :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonaa19 > ja mam pełno koleżanek , które urodziły w tym wieku co Ty, a nawet młodsze, szczerze? czasami nawet te młodsze mamy są bardziej oddane swojej dzidzi, niż niektóre w dojrzałym wieku. Nie nagabuje na żadną z nas niezależnie od wieku, bo z tego, że to forum sie utrzymuje to znaczy, że jesteśmy, i będziemy super mamami ;) Ale nie ma się czym przejmować. Chcę tylko napisać, że bez względu na wiek,kobieta potrafi dbać o dziecko, być wspaniałą mamą. Czy to była ,,wpadka" czy dzidzia zaplanowana. Ja zaszłam jak miałam 20 lat, ale w sumie, chciałam już dziecko, szkoła narazie skończona na maturze i wykształceniu śr. ale chce dalej iść na studia, wg mnie, ludzie którzy mówią, że dziecko dużo zabiera i jest potem problem ze studiami i kształceniem są w ogromnym błędzie !! BO JAK KTOŚ WALCZY I CHCE, TO MOŻNA NAWET GÓRY PRZENOSIĆ :) Więc Iwonka ;) ciesz się, że już niedługo zostaniesz maminką i korzystaj ze swoich przywilejów jak najwięcej a jak ktoś Ci odmówi to niech GO MYSZY ZJEDZĄ hihihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wcześnie i planowane było i też życie ułożyło się inaczej niż miało, dostalam w kość, ale teraz jest lepiej:) Nie można wszystkiego przewidzieć:) Iwonaa19 musisz nabrać więcej pewności siebie, wcale nie jesteś gorsza od nas:) My nie wiemy wszystkiego i każdy dzień jest inny i przynosi coś nowego;) nie jesteś najmłodszą mamą na świecie a te Babcie tak naprawdę wcale nie miały dużo później dzieci niz Ty tylko o tym nie pamiętają. Kiedyś były czasy takie, że jak kończyłaś 28 lat to stara panna już byłaś, jeśli nie miałaś ślubu i dzieci, ale teraz wydaje mi się, ze świat jest bardziej elastyczny:) mam koleżankę która urodziła w wieku 16 lat,wzięła slub jak miała 19 lat, mąż okazał sie gejem po czy się powiesił, gdy miała 21 lat. Teraz jest szczęśliwa z drugim mężem, maja dziecko. Będzie dobrze i u Ciebie:))))) jeśli chodzi o kosmetyki to ja też wszystko NIVEA: - szampon + płyn do kąpieli 2 w 1 - oliwka - krem do buzi na każdą pogodę - krem na słońce ( tylko dlatego, ze mam do końca maja zniżkę w Rossmannie na kosmetyki, więc chce wykorzystać) - chusteczki - sudocrem A w domu mam już emulsję do ciałka Emolium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita z 1 mężem byłam dokładnie 2 lata,rodzę w Hajnówce bo tu mam dobrą opiekę dr.Janowicza(nie chwaląc)wszystkie potrzebne badania miałam zlecone do 15 tyg.ciąży a resztę badań robimy na bieżąco,więc nie mam zastrzeżeń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe kwietniowe mamy :) Nie pisałam przez te 9-10 stron, ale czytam co ciekawego piszecie. Przykro mi, że niektóre źle przechodzą swoją ciężę. Na szczęście, nie znaczy to, że musi się coś skończyć źle, kłopoty da się przezwyciężyć i jakoś przeżyć. życzę zdrowia O tym czopie:) śluzowym z mojej szkoły rodzenia zapamiętałam tyle, że wypada 2-3 dni przed porodem, jest to gęstawy śluz, czasem z odrobiną krwi :) i że nie każda mama może to wyczuć/zauważyć. Pisałyście o malowaniu się, ja maluję się zazwyczaj zanim wyjdę z domu, bo po co wcześniej zatykać sobie niepotrzebnie pory? Oczywiście staram się nie chodzić z rozciągniętych dresach zbyt często przy mężu, po co ma męczyć oczy :) W domu ubieram się wygodnie, tzn bluzka, legginsy itp. Musze sobie przed porodem fundnąć jakieś oczyszczanie twarzy, bo parę syfków raz na jakiś czas mi wyskakiwało przez te 8 miesięcy, no i kupiłam sobie z miesiąc temu grupona na manicure, ale nie wiem jak tu się wstrzelić, żeby mieć pięknego frencza przed porodem :) Chyba nic nie wymyśle i wybiorę się za tydzień;) O cukrzycy ciążowej niestety nie pomogę, bo mnie nie dotyczy i nie wiem o niej zbyt wiele.. Mam pytanie, czysto z ciekawości, taka cukrzyca z nazwy wynika, że jest tylko ciążowa, ale czy ona przechodzi po porodzie, czy zostaje na całe życie? Indianka25 przeszły Ci już mdłości? Jak się czujesz? Jeżeli chodzi o prowadzenie samochodu to jest to jedna z niewielu rzeczy, która mnie bardzo odpręża, narazie mamy swój samochód u mechanika, ale jeżdżę innymi i czuje się wtedy bardzo dobrze. Myślę, że jeżeli zdrowie da to będę prowadzić do końca ciąży :) A mój mąż chyba lubi ze mną jeździć, szczególnie jak jest zmęczony po pracy :) Teraz twardnienie brzucha, często o nim piszecie, a ja właściwie nie wiem co to znaczy. Czy mi nie twardnieje, czy nie umiem tego rozpoznać ? Tak samo jak Blanka6 nie umiem tego rozróżnić.. i tak samo wole mieć kocyk z czystej bawełny, mimo naprawdę pięknych wzorów tych "polarowych" i innych takich. Natusiaelo pisałaś, że Twoja dzidzia kopie nisko, mój synek też, tzn, że się jeszcze nie obrócił od ostatniego usg :( Niby jest jeszcze czas i niby może sie obrócić dzień przed porodem, ale warto przy ćwiczeniach (które niektóre mamy wykonują codziennie albo kiedy im się przypomni:) ) przybierać takie pozycje jak np. kleczenie (na pieska:) ) i unosimy najpierw jedna noge , tak jakby piesek robił siusiu, później drugą. No dobra, nie umiem tego opisać, ale chodzi o takie pozycje gdzie nam "wisi brzuch" 'wyluzowany", np jak wtedy kiedy myjemy podłoge na kolanach ;D:)) spróbuj beata.sr warto czasem dzidzi pomóc zamiast bezczynnie czekać ;) tak mi się wydaje. Pytałaś Natusiaelo też o łóżeczko, ja kupiłam łóżeczko firmy Pali i jestem bardzo bardzo zadowolona, polecam łóżeczka na kółkach, oczywiście z możliwością zablokowania kółek, łatwiej przesuwać, można dzidzię 'pobujać'. Baldachim zbiera chyba za dużo kurzu, którego u mnie w domu nie brakuje i sierści, więc nie planuje narażać mojego maluszka na brak cyrkulacji powietrza itp. No ale jak ktoś ma warunki, duży pokój i brak kurzu:) to czemu nie, można nacieszyć oczy, bo faktycznie wygląda to pięknie:) A i zazdroszczę Wam ślicznych kołysek :) Bajua, gwens napiszcie jak tam po Waszych wizytach u gin :) Brinka ja sobie badam mocz i morfologie co wizytę, czyli co 3 tyg, tyle, że ja mam ciągle jakieś przygody z hemoglobiną i może dlatego tak często. martusia_mala ja sobie skontrolowałam stan uzębienia:) od razu jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży i na szczęście było wszystko ok, tylko teraz używam miękkiej szczoteczki, bo krwawią mi dziąsła:/ Dziewczynki zamiast uaktualniania w kółko tabelki lepiej napiszcie w swoich stopkach swoje i dzidzi dane. Dragoniki wkład jest chyba zbędny, lepiej "czuć" dziecko w swoich czy męża rękach, tak mi się wydaje i tak słyszałam od innych mam. Octenisept też stosowałam do tej pory na rany, podrapania, do pępuszka planuję właśnie jego stosować zamiast spirytusu. Pampersy już kupiłam jedną paczkę Pampers premium care, mimo iż słyszałam, że idą na potęgę i lepiej kupić tańsze na początek. Myślę, że lepiej kupić chłonne, miękkie i wygodne dla dziecka. Kupię jeszcze jedną paczkę new born i starczy. Dada są dobre, tańsze od Pampersów, ale sztywniejsze, więc jak kto woli. Chusteczki też mam pampers premium care, oliwkę z Nivea. Pisałam to chyba pół godziny! masakra:) Ide sie wziąć za obiad, bo już pół dnia za mną:/ Pozdrawiam wszystkie mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli ten oscenisept do śmiało do pępuszka można zamiast spirytusu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka- Ja na samym początku używałam tylko kosmetyków Bambino i się nie sprawdziły- mała miała bardzo szorstką skórę i lekarz pediatra mi poleciła OLIATUM i używałam tylko tego przez jakiś czas około do 6 mieś. OILATUM ma w sobie już oliwkę i nie trzeba smarować dodatkowo dziecka . A później jak mała skończyła około 6 mies przerzuciłam się na kosmetyki EMOLIUM- jak kapałam małą w tym płynie to juz musiałam smarować mała dodatkowo albo emulsja też emolium albo oliwką NIVEA. A od roku używam dla małej kosmetyków NIVEA- muszę kupować te co zawierają oliwkę w środku.I niekiedy smaruje emulsją specjalną EMOLIUM Tak OLIATUM nie są tanie. ale niestety na tym nie mogłam oszczędzać . Tylko kupowałam na promocji i duże opakowanie. Do pupci to używam Tylko maść bepanten- wcześniej używałam sudocrem ale mała często po niej miała odparzenia a po BEPANTEN ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki tak jak najbardziej. I na ranę po CC czy nacięciu również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonaa19 próbki w zamian za rejestrację na ich stronie i otrzymywanie od nich na mail wiadomości, więc coś za coś :)Jak na razie to tylko na BabyOno zostałam ambasadorem tej marki i jak wyślą coś, jeśli faktycznie wyślą, to mam w ciągu 3 tyg. podzielić się opinią na temat tego produktu:) A zawsze fajnie spróbowac różnych produktów na swojej dzidzi i zobaczyć co się sprawdza, bo przeciez każda dzidzi jest inna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To lepiej kupić tylko BEPANTEN? a sudoremu nie? Jednym słowem ksmetyki albo Oilatum albo nivea są najlepsze tak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki jeśli mogę służyc radą oliwka dla dzidzi ok.do kąpieli manganian potasu(kalik)a do pępuszka fiolet...u mnie mały starszy:) miał AZS i tylko to się sprawdzało więc i zdrowym skóreczkom waszych i moich dzidziuchów polecam...po co ta chemia noworodkom?wystarczy,gdy przyjdą na świat i powdychają nasze ŚWIEŻE powietrze składające się ze spalin i dymów z komina hi,hi....sorry ale takie są realia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×