Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

też ma takie różne koła, ale ogólnie fajny:) rączkę ma łamaną, mój będzie miał wysuwaną, tak że jedną ręką to można zrobić, co z kolei spodobało się mojemu mężowi:) Karolinaaa, to normalne, ze po porodzie tyle kilo spada, bo dzidzi wazy ok. 3500 g, łożysko ok. 0,5 kg., do tego wody płodowe i sam wysiłek podczas porodu:) A później jak karmi się piersią to też szybko schodzi waga w dół i spacerki swoje robią:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinaaa chyba masz bzika na punkcie wagi :) To ile się przytyje zależy od wielu czynników: wiadomo obżarstwa, wiadomo genetycznie i mniej wiadomo, że też od chorób. Ja przed ciążą ważyłam 55kg, a jadłam dużo, poza śniadaniami. Teraz jem rozważniej, jem sniadania do których ciągle sie nie moge przyzwyczaić, bo wcześniej bez jedzenia funkcjonowałam normalnie do godziny 12-13. Od środy zaczynam 8 miesiąc i mam 11kg na + Dla mnie to w sam raz. Uważam, że dla każdej z nas jest inna norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
luty to moj 7 miesiac i mam plus 8kg jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja przed ciążą miałam na wadze 43kg, a teraz 50-51, a w walentynki wchodzę w 8 msc. Czuję, że teraz mnie wyrzuci, choć w sumie nogi dalej mam jak patyczak, jedynie w brzuch poszło i cycki ;) A co do staników do karmienia, to nie wiem czy lepiej na necie kupić, czy gdzieś w sklepie u mnie w mieście... w ogóle MAM PYTANKO , czy wy też czujecie jak dziecko się porusza tak bardzo ? tzn. np. czujecie jakby dzidzia ocierała noge o noge, albo coś takiego? tak bardzo wyraźnie te ruchy... albo jakby mi wciskało kolano albo łokieć, czy tylko takie kopniaki głuche.... ? bo ja już mam jakąś fazę, że mam mało wód płodowych i tak każdy ruch wyraźnie czuje... jutro ide na wizyte to każe gin. zrobić mi usg i żeby spr wody płodowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia mala mozemy sobie reke podac co do wagi tylko ja teraz ma 52 kg i u mnie to jet tak ze moge zjadac tony a waga stoi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
Co do tych bóli, to mówią, że to pierwsza tak zaawansowana ciąża i rozpycha mnie. Lekarz mi tylko powiedział, że bóle punktowe to nie problem, ale wiecie jak to jest, każde inne odczucie to panika się pojawia. Chociaż teraz mam jakieś takie przekonanie wewnętrzne, że będzie dobrze. Zresztą mąż wyczytal, że gdyby urodziło się na tym etapie ciąży to przeżywalność takich dzieci wynosi 85% co bardzo mnie uspokoiło. My dopiero 29tc zaczynamy, bo termin na 25 (dodam, że to urodziny męża:), śmiejemy się, że wstrzeliliśmy się pięknie). Mojej mamie wózek mutsy się spodobał, to ten z wysuwaną rączką, a jedo i x-landera nie widzialam jeszcze w realu, więc trudno mi ocenić. Zauważyłam jednak, że w ogóle gondole jakieś małe produkują. Podczytałam Was, że zamawiacie różne próbki, więc i ja poszłam tą drogą. Co do wagi, to zanim zaszlam w ciążę ważyłam 61,5kg, na początku spadła do 59,5kg a teraz mamy 67kg. Lekarz mi powiedział, że najważniejsze, że dziecko waży już ok.1300g, ostrzegł jednak że po ciąży jest ciężko zrzucić kg, a średnio ok.12kg powinno się przytyć. Moja mama tyła 6-8kg. Waga to nie problem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się zastanawiam, o czym pisałam wcześniej, bo na necie jest spory wybór staników:) Tylko znów może za duzy i nie można przymierzyć:) Chcę kupić dwa - biały i czarny, tak standardowo:) Łaziłam po sklepach, ale wszędzie takie same te staniki:) Ja też czuję jak dzidzi się wypycha, pod żebra wkłada mi nóżki (albo rączki) i takie czasem szybkie uderzenia robi, na początku myślałam, ze to dzidzi serduszko tak pulsuje, ale raczej nie, bo to tylko tak raz dziennie:) ale nie czuję czy ociera sobie nóżki o nóżki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragoniki > ja po prostu czuję takie ruchy aż za bardzo ;/;/ albo ja już panikuję, ale sie boje :( bo jak np. małowodzie :( bo mam taką piłeczke, a jak się kładziecie to macie taki duży brzuszek ? bo ja jak sie połoze na wznak to tylko dzidzia wystaje, bynajmniej jej zarys ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia jak to zarys? przerazilas mnie troszke...hmmm a mowilas lekarzowi o tym ?? a ja chcialam zapppytac jak u was jest ze spaniem na prawym boku?? bo ja ogolnie nie moge na prawym spac bo czuje dyskomfort. ale jak juz nie dam rady spac na lewym to chociaz na chwilke zmieniam na drugi bok i w tym momencie dzidzia zaczyna szalec... hmmm cyz mozliwe zeby mu bylo tak niewygodnie?? bo od razu jak zmienie pozycje to sie uspokaja... hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka_81
U nas maluda też fika, nie jest to już jak kiedyś tylko takie kopniaki, ale przesuwanie. Czasami to się śmieję, że kręci się w kółko, bo jednej strony brzucha na drugą jakby nogę albo rączkę przeciągała, raczej jest niżej, bo rusza się mniej więcej na wysokości pępka. No i najśmieszniej jest jak polożę się na boku, bo jednocześnie z dwóch stron brzucha mnie łaskocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia ja jak sie kładę to brzuch mi się trochę zmniejsza, ale nie aż tak bardzo by widzieć dzidzi. Może lepiej upewnić się u lekarza.Będzie na pewno dobrze:) A tak odbiegając od tematu, bo zobaczyłam, ze z Jeleniej jesteś:) Ja mam mieszkanko we Lwówku:) Często tam jeżdżę:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, że wystaje mi tak, taka górka, długa, to zalezy jak sie dziecko ułozy, ale nie widze co , jaka konczyna jest dziecka ;) może źle to określiłam. Tylko sam fakt, czy jak na wznak lezycie to macie taki brzuch odstajacy jak np chodzicie czy wam opada na boki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobraź sobie Dragoniki, że ja urodziłam się we Lwówku ;) mieszka tam moja rodzina hihi, a na jakie ulicy masz mieszkanko? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia ja i w 1 ciazy i teraz mam brzuszek na 5 m albo i mniej ale z dzidzia ok a to ze napisalas ze widzisz zarys dzidzi to jest niepokojace co do stanikow mialam 2 do karmienia ale wkurzaly mnie wolalam normalne swoje stre staniki z usztywniana miseczka ale odpinanymi ramiaczkami i tak mi bylo wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a boli was brzuch w nocy jak przekrecacie sie z boku na bok ?? bo ja jak z prawego poloze sie na lewe to moge wyc do ksiezyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natudiaelo > ja tak mam... po prostu taki cholerny ból... ale to tylko dlatego, że dziecko tak sie ułozy... W ogóle, czasami jak sikam, to mam straszny ból w lewej nerce... masakra, jutro o wszystkim powiem lekarzowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
Martusia Ty to w ogole jestes malenstwo, hehe tez mam taka kolezanke jak ty i rodzi jakos w maju ja na boku spie jak najabrdziej i na prawym i na lewym co do stanikow to ja nosze teraz tylko takie z microfibry, wiecie niby takie sportowe a do karmienia to jeszcze zdaze kupic moja dzidzia tez czasami sie bardzo rusza az starch, tak sie rozpycha az brzuch caly faluje pewnie cześć znow sie obrazi ale mi sie wydaje ze szczupolejsze dziewczyny inaczej odczuwaja ruchy niz te grubsze.... moze sie myel ale tak mi sie zdaje i kolezanki moje tez tak mowia bo mnie to az czasami zabolo naprawde taki kopniak i amlo brzucha nie rozerwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinaaaaaa > własnie tak mam.. ja na prawde jestem szczupła.. każdy mówi, że ciąża mi służy, bo niektóre kobitki to potrafią podskoczyć z wagą ponad 2 dyszki, ale to każdej indywidualna sprawa,ważne by dzidzia była zdrowa, a pożniej i tak sie zrzuci to. Nie wiem..jutro się wszystko okaże, co lekarz mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja jestem największa:) w brzuszku mam już 115:) ale ja ogólnie nie należę do kruszynek i przytyłam już 18 kg. :) Martusia na Morcinka:) Ale bliżej delikatesów niż szpitala:) Ja mam tam duuuuża rodzinę, moi rodzice z tamtąd pochodzą, ale urodziłam się już we Wrocku:) pracowałam kiedyś z chłopakiem z Jeleniej Góry Krzyś P.:) To chyba zależy jak sie dzidzi ułoży, bo ja czasem mam okrągły a czasem spiczasty:) I kręcę się z prawej strony na lewą, bo starsznie szybko drętwieją mi bok i nogi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na Morcinka, tam jestem zameldowana, tylko bliżej szpitala ;)) ale jaja :) tam mojej mamy rodzice mieszkają a blok dalej mojego taty :) hehe , zbieg okoliczności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka ja mam 2 te koszulki co podalas linka mam rozmiar s/m normalnie nosze S albo male M bardzo je polecam sa swietne nic nie wystaje dekold trzyma na brzuszku falnie sie uklada i mam do nich jeszcze szlafroczek do kompletu a jedna mam na kr. rekaw 2 na długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
a ja mam w brzuchu 96 to tez nie malo ale nigdy nie mialam talii osy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusiaelo, ja jestem trochę większa niż Ty, tzn mam już teraz 100 cm w pępku i tyleż samo w biodrach. Do porodu równo 2 miesiące i boję się, że jednak się nie zmieszczę w s/m a znowu l/xl to wielkie jak spadnie brzuch. Szlafrok też planuję kupić od kompletu :) a do porodu 2 duuuże Tshirty (tak sobie życzą w szpitalu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze byłam takim chodzącym patyczakiem :D 159cm, 42,43 kg... :P zawsze chciałam oddawać krew a tu dupa, trzeba było mieć 50 dyszek a ja nigdy nie potrafiłam do tej wagi dojść, możliwe, że paliłam papierosy. Teraz na szczescie nie palę, to apetyt mam. Choć szału nie ma jak przy II trymestrze, że pałaszowałam wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka, kup sobie l/xl, bedziesz miała luźno i zwiewnie, a po co masz potem się ściskać, jak pewnie bedziesz chciała wygode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×