Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Kreskę mam przez cały brzuchol:P tylko jest nieco śmieszna bo zawsze myślałam, że jest prosta od linijki, a ja mam krzywą jakby pijak ją rysował:) A co oznacza, że pępek jest wypukły? Bo ja mam wciśnięty w brzuch cały czas, chyba, że sobie go "uniosę" to się troche wypycha, ale też bez szału. Czy to ma jakieś znaczenie dla Małego? Dziewczyny, nie śmiejcie sie, ale jestem bohaterką w swoim domu, bo pierwszy raz rozpaliłam ogień w piecu! hehe nigdy tego nie robiłam, a dziś konieczność mnie przycisła i się udało!:) jestem z siebie dumna;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja slyszalam ze krecha na brzuchu pojawia sie raczej przy spodziewanym chlopczyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też słyszałam,że przy chłopczyku;)moja jest słaba ale jest...no ciekawe, chociaż jak będzie chłopak to przecież nie umrę z rozpaczy:P Beata00>no gratulacje:)ja kiedyś próbowałam z moją siostrą rozpalić w kominku u jej narzeczonego w domu ale niestety nam się nie udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam krechę przez całe brzucho .;) A chłopczyka raczej nie bede miała bo lekarka jest wrecz przekonana że to dziewczynka.;) Ja to całe noce spać nie mogę . ;( Jak nie poty mi wybiją to biodra i kość łonowa boli ale ten ból ostatnio robi sie coraz mocniejszy juz czasami nie do wytrzymania jest ;( niewiem co sie dzieje 'podobno' to biodra sie poszerzaja ale dziwie sie bo ja i tak z natury mam 'kształty' i moje biodra nie należały nigdy do wąskich..co zawsze było moim kompleksem , a tu poszerzają sie jeszcze (?) czasami mysle że moze moje malenstwo bedzie wiekszym dzieckiem ale jak organizm mógłby to przewidzieć? ehh sama niewiem... ;/ strasznie sie mecze a zwłaszcza przy przewracaniu sie na drugi bok.. mam nadzieje , że po porodzie to minie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisii---> nio tak zgadzam sie z Twoja wypowiedzia ale ilez mozna takie malenstwo trzymac opatulone. Jak w koncu wyjdzie na swiat to bede chciala przytulac glaskac itp do tego przebieranie pampika . A ile matek tyle sposobow na wychowywanie i porad mozna poczytac wypowiedzi innych ale i tak kazda z nas zrobi tak jak uwaza i jak jej bedzie wygodnie;) Florentyna to na prawde masz spory cukier dziwie sie ze wczesniej na wizyte nie moglas isc skoro taki wysoki cukier Ci wyskakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brinka-> nie martw się nie jesteś sama:) jak wczoraj poszłam spać po północy, mąż przebudził mnie ok 1.30, to zasnęłam po 2, a "obudziłam się" o 6:) więc dziś już mega szaleństwo! A dla mnie też jest ciężko z boku na bok się przewrócić, dlatego często ląduję na polecach, bo jedynie w tej pozycji nic mi nie dolega, ale nie na dłuższą metę, także, no noce z każdym dniem robią się coraz gorsze, a tu jeszcze przeszło miesiąc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brinka-->kurcze, mam to samo!straszliwy ból krocza:/nawet jak się przewracam na drugi bok to się budzę bo tak boli...czasem mniej ale boli i tak. Jeżeli to rzeczywiście biodra to ja nie wiem jak ja będę wyglądać z jeszcze szerszymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie kolejny dzien odhaczony- to dopiero 31 tydzień. Modlę się żeby nie urodzić wcześniej. Powiedzcie czy możemy przyjmować jakieś leki lub zioła na uspokojenie? Jestem raczej opanowaną osoba, ale teraz od czasu wizyty u lekarza prawie cały czas płaczę. Jestem przerażona tym że moge stracić dziecko lub ze urodzi sie upośledzone. Staram sie wykorzystać wszelkie metody jakie znam na uspokojenie ale cały czas czuje niepokój. Moze jest cos co mogło by mnie uspokoić i nie zaszkodziło by to dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka25-> a może żebys oderwała myśli, bo zapewne myślisz na okrągło o tym wszystkim jakąś książkę sobie przeczytaj? bo jeśli chodzi o jakieś zioła czy coś to jakaś melisa, rumianek, ale nie jestem pewna, można też wiadome leżeć i oddychac dla uspokojenia, ale wydaje mi się, że musisz zrobić coś, co Cię oderwie od myślenia o tym cały czas? Ja polecam książkę, przygodową, kryminalną, ale to mój gust;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indianka-->Ja osobiście polecam relaksującą muzykę i spokojne oddychanie, mi pomaga. Myślę,że meliskę możesz sobie wypić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku ciąży też piłam melisę, bo wiecznie byłam zdenerwowana i miałam straszne wahania nastroju, coś tam pomagało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widze ze kazda z nas ma juz ten stan CIĘZKICH DNI hihi ale jeszcze troszke i koniec;l) choc tyle pocieszenia moja malenka to tak strasznie sie rusza ze czasem mysle ze mi ten brzuch przebije tymi mocnymi kopnieciami malenka weszka hihi. Indianka25---> nie zamartwiaj sie jestes zdrowa silna kobieta to dlaczego mialabys chore dziecko urodzic?? czasem zdazaja sie przypadki ze koncowka ciazy jest skazana na leczenie ale moja kolezanka tez lezala 2 miesiace w szpitalu i urodzila ZDROWA DZIEWCZYNKE. Wiec szkoda czasu na zmartwienia zapros znajomych do siebie badz popros by ktos Cie odwiedzil nie siedz sama w domq bo to najgorsze co moze byc. JESZCZE JEST TV wierny towarzysz wiec jest troszke pomyslow na poledpszenie humorku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki was przeczytałam to zjadałam obiad :) tyle tego było. Dragonki- ja miałam cc i miałam takie zastrzyki ze 2 dni i jeszcze je wcześniej miałam przed porodem . Niby przy chłopczyku ma być kreska- a u mnie jej brak :) a jak byłam z Hanią w ciąży to miałam i z daleka ją widziałam.Także nie ma na to reguły, Co do opatulania dziecka przez jakiś czas to jest dobra metoda i wtedy dziecko jest spokojniejsze i bezpieczniej sie czuje- tak jak w łonie matki .MI zawsze jak położne przynosiły Hanię po myciu czy szczepionkach to ona była tak mocno kocykiem opatulona i była tak spokojna że sie aż dziwiłam :) i to w domu tez stosowałam i było ok. Tylko to jest do pewnego momentu- około miesiąca . Dziewczyny - żadnych ziółek nie można pić- tak mi powiedziała moja rodzinna . Zioła powodują skurcze macicy co dla nas w tym okresie jeszcze nie za bardzo. Florentyna- no to masz przesrane z takim lekarzem- ty masz takie problemy a on to olewa. pewnie to lekarz starej daty że ma wszystko gdzieś. Brinka- ja tez nie byłam wąska :) i mi tak te kości bolały że szok, to miednica sie rozszerza i niestety na ten ból nic nie można poradzić, Ale u nie już przeszło może u ciebie tez zaraz będzie po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też bardzo widoczna linia hormonalna mimo, iż spodziewam się córeczki. Pępek lekko wklęsły ale jak podniosę brzuch to wychodzi taka kuleczka :) Dolegliwości nadal brak, chętnie spaceruję choć oczywiste, że zwolniłam tempo... Od jutra w tesco (hipermarkety) w promocji są te chusteczki pampres 4+2gratis za 26zł (wychodzi 4,33zł/opak więc bardzo się opłaca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) so0rry, że wczoraj tylko tyle napisałam o dzidzi, ale czasu nie mam, bo mój non stop ze mną siedzi. Była u mnie dzisiaj położna z NFZ! aż byłam w szoku, że za darmo jeszcze przed narodzinami mnie odwiedziła.Dała mi jakies gazetki, zmierzyła ciśnienie, tętno dziecka. Wszystko w normie. Powiedziała, jakie kosmetyki mam sobie kupić, to w sumie powiem Wam, że dużo ich nie ma :) bo moze z 4-5 ,w tym Oilatum Soft, Linomag, OctaniSept, sol fizjologiczna, i tam jeszcze coś. Nie przesadzać też z kupnem pampersów bo mogą one się nie przyjmować na dzidzi, więc lepiej narazie kupić jedną paczkę, wypróbować i potem juz kupować na zapas jak wszystko będzie w porządku. Mój słuchał uważnie o porodzie , bo chce uczestniczyć hihi :) Ogólnie bardzo miło babeczka :) A ja nie wysypiam się w ogóle, może pośpie z 4 h w nocy, bo cały czas pobudki, jak nie synek szaleje, to bóle ;/ więc rewelacji nie ma. Cały czas leże jak ten czub, ale co poradze. Na szczęście mam oparcie w moim mężczyźnie, sprząta wszystko, ogarnia. Właśnie pojechał mi po 2 ręczniki żebym miała nowe do szpitala bo mamy psiaka i wiadomo, ze jej sierść zawsze gdzieś jest na ręczniku :) i stanik może mi kupi, bo cycki mi rosną i rosną :P powoli opierają mi sie na brzuchu :P łee Dziewczyny , trzymajcie się cieplutko i uważajcie na siebie!! Co do wypowiedzi karoliny i jej ,,fanki" to wydaje mi się, że to troche zabawne, ale z drugiej strony lepiej nie byc tak wulgarnym, nie powiem , że jestem święta, bo też czasami poklnę, jak zapewne większość z nas ;) lecz nie musimy się z tym obwieszczać na forum :) POZDRAWIAM WAS W TEN (U MNIE) SŁONECZNY DZIEŃ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny (tu pytanie głównie do tych już dzieciatych;) jak rozpoznać sączenie wód? Czy to jest stale czy okresowe uczucie? Czy jak rano poleci coś po nagach a potem spokój to oznacza, że to tylko wydzielina a wody lecą po trochu ale cały czas? Idę do lekarza w przyszłym tygodniu, ale nie chcę robić paniki więc pytam Was :) Dragoniki - Ty ostatnio sprawdzałaś czy wody się nie sączą? Napisz proszę skąd takie podejrzenie, jak to wyglądało u Ciebie. Sylvia4709 - a ustaliłaś sobie, że np. jak skurcze będą "jakieś tam" to wracasz do leków czy za wszelką cenę nie zamierzasz? Ja gdybym się uparła to jakoś pewnie bym dała radę zmniejszyć dawkę, ale strasznie się boję, że doprowadzę do porodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola_lu > położna mi powiedziała, że jest to uczucie ,,posikania" się w majtki , albo popuszczenie. Wtedy trzeba niezwłocznie się zgłosić do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusia - no właśnie gdyby mi aż tak chlusnęło to bym się pewnie zorientowała, ale ja mam takie uczucie, że co jakiś czas robi mi się mokra plama i tyle. Nie są to jakieś oszałamiające ilości więc nie wiem czy traktować to jako wodniste upławy czy sączenie. Generalny problem jest taki - czy wody sączą się non-stop czy mogą sączyć się "na raty"? Podobno jak w pęcherzu płodowym jest dziurka przez którą się sączą to płyną stale, ale już sama nie wiem. Doszukuje się problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby te bóle przeszły.. Chociaż mam je już dłuższy czas i ostatnio strasznie się nasilają.. ;/ Co do pampersów to ja też kupiłam tylko jedną paczkę (choć kazdy mówił żeby kupować ile sie da jak są pieniazki bo i tak i tak się zużyje) ale kto to wie czy sie przyjmą dla dzidzi .. okaże się że nie i pieniadze pojdą w błoto.. A dziś moje urodzinki są hi hi ale pogoda do niczego miałam ochotę wyjść sobie na spacerek ale niestety nie dość że słońca nie ma to jeszcze taka chlapota się zrobiła że aż się odechciewa wogle nawet przez okno spojrzeć he.;) Indianka25 -> Ja od czasu do czasu piję melise i raczej nie zauważyłam żeby szkodziła.. Anita. 1978 -> A ja właśnie słyszałam że melisa ma działanie również rozkurczające ;) i moja ginekolog mówiła że mogę pić takie zioła jak melisa rumianek.. i np lipa jak dopadnie mnie przeziebienie.. ;) tak więc niewiem sama już he ;) Ale wiadomo że lepiej to uważać.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tymi pieluszkami to ja się zgodzę- nie ma sensu nakupować bo później mogą leżeć i się nie przydać. Kupić jedną paczkę i czekać na reakcję- tak samo z chusteczkami - jedno większe opakowanie i czekamy na reakcję . a jak kupować chusteczki pampers to najlepiej białe _SENSITIVE- to są delikatniejsze od zielonych . Tak samo jak się przyjmą pieluszki to jak robicie zapasy to bierzecie pod uwagę że dziecko na początku szybko rośnie i warto kupić większe paczki. U mnie do tej pory leży opakowanie małych pieluch po Hani bo zrobiłam większy zapas a później okazały się przymałe. A teraz jak ulał się przydały :) A nawet jak będzie długie dziecko a miało np 4kg to może nie mieścić się w przedziale co napisanie na pieluszkach i wtedy trzeba większy rozmiar. U mnie tak było Hania używała pieluch na więcej kg jak miała- była długa . a ja np nigdy nie używałam pieluch nr 1 :) Takie jest moje spostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola> ja tez tak mam czasami, ale to chyba nie wody. Dziewczyny, a jak Wy odczuwacie skurcze? Co to za bol? Czasami boje sie, ze nie rozpoznam tych skurczy porodowych, bo sobie je zbagatalizuje (to do mnie podobne jak jestem zajeta czyms) i urodze w pracy. To by byla historia hahaha Moja kolezanka opowiadala mi, ze pol dnia zastanawiala sie czy to juz sa te skurcze. Wkoncu pojechala do szpitala i tam kazali jej lezec. Po jakims czasie one stwierdzla, ze pojdzie do toalety, ostatni raz przed porodem. Pielegniarka jej odradzala, ale ona uparla sie, ze musi, bo bedzie cos "wiekszego". Pielegniarka zorientowala sie o co chodzi i poleciala szybko po lekarza, ale za nim wrocili to ona juz zdarzyla urodzic na podlodze. Wsiu, bziu i bylo po wszystkim :P Ja tez nie jestem az tak wrazliwa na bol i obawiam sie, ze moge skonczyc podobnie... :( Brinka? STO LAT, KOCHANA :) Anita> to jaki rozmiar pieluch powinnam kupic na poczatek i ktore?? Ja kupuje kosmetyki i chusteczki NIVEA. Nie jestem przekonana jakos do Pampers, ale z pieluszkami to nie mam pojecia , ktore sa najlepsze. Florentyna> ja slyszalam, ze jesli cukrzyca ciazowa nie jest leczona to nie jest zagrozenie dla matki, a wlasnie dla dzicka tzn. dziecko moze urodzic sie z wrodzona cukrzyca, ale nie wiem czy tak jest faktycznie. Indianka> a moze lepiej joga??? Zajmie Twoj umysl i dusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka- jak ja chodziłam w ciąży za pierwszym razem i się pytam koleżanki czy ja rozpoznam skurcze przedporodowe, czy będę wiedziała- a ona na to -że na pewno poznam co to skurcz :) i jak to się wszystko zaczyna. no ale nie poznałam bo miałam cc 2 tyg przed. Co pieluszek to możesz kupić takie -pokazuje jak wyglądają i jaki rozmiar- nie sugeruj sie ceną http://allegro.pl/pampers-new-baby-economy-pieluszki-mini-2-80szt-i2109128814.html to są takie normalne a te http://allegro.pl/2-x-pampers-premium-care-mini-144-szt-mega-hit-i2120245097.html posiadają taki wkład który wchłania rzadką kupę noworodka i niemowlaka. Ja na początku używałam tych premium a później były newborn. a chusteczki te delikatniejsze http://allegro.pl/chusteczki-nawilzone-pampers-sensitive-12-x-56-672-i2110777853.html i najlepiej jak kupisz w op 6szt- wychodzi najtaniej i teraz w dużo sklepach są promocje . a np te pieluchy http://allegro.pl/6-x-pampers-sleepplay-3-midi-pieluchy-348-szt-i2109713712.html nie mają po bokach gumeczek na brzuszek i mogą byc niewygodne dla dziecka- no ale są tańsze od zwykłych. JA je używam dopiero teraz na noc a wcześniej u mnie sie nie sprawdzały. A jakich pieluch planujesz używać? No Brinka- sto lat i ładnego i zdrowego dzidziusia :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dziewczyny nie kupujcie dla niemowlaka kosmetyków JONSONS- bardzo uczulają dzieci a słyszę bardzo często o tym Ja też kupuje na razie wszystko NIVEA- a zobaczę co będę używała dla małego. Kupiłam dla niego oliwkę- a już cała poszła mi na brzuch i muszę 2 kupić :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, a ja właśnie J&J kupiłam! Generalnie to na zakupy dla dziecka idzie strasznie dużo kasy. Meble, wózek, ubranka, fotelik, leżaczek itd. Swoją drogą czy jest coś na co lepiej wydać pieniądze niż na swojego maluszka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie kupilam jedne pieluszki z pampersa a jedna z huggiesa. i zobacze ktore lepsze. chusteczki mam raczej z huggiesa ale z nivea tez mam. kosmetyki to wiem ze to nie dobrze ale raczej kazdy mam z innej parafii. tak jakos bezmyslnie kupowalam. krem do pupy linomag i sudocrem, krem nivea na kazda pogode, plyn do kapieli mam jeden nivea a drugi J&J, oliwka z linomaga...itp... takie w sumie robilam troche nie przemyslane zakupy ale dojde do wprawy z czasem :D przynajmniej bede wiedziec ktora firma mi odpowiada :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brinka-->sto lat dla przyszłej mamy:) Ja będę używać kosmetyków nivei. I też słyszałam że J&J uczulają niestety. Co do pieluch to jak już wcześniej pisałam, chciałabym tetrowych używać, nie wiem jak to wyjdzie to moje ,,chcenie";)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka90 > z tym linomagiem to dobrze wybrałas, ta położna powiedziała mi, że sudocrem jest dobry, ale on zostawia taki biały nalot który ciezko zetrzeć z pupy, a co najgorzej z siusiaka jak np jest chłopiec. Co do sączenia,to raczej nie jest to na raty, ale mówila, że czuć ,,posikanie sie" . Ja nosze wkładki bo non stop cos leci, ale to sa upławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - zawsze te kosmetyki co nie będą pasowały dla małego to możecie później same zużyć a kupi sie nowe. lola-lu-to uważaj i później obserwuj malucha czy nic nie wysypywało po płynie . no niestety dużo pieniędzy idzie na dzidzię ale ja lubię na to akurat wydawać pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda, że wcześniej nie poczytałam to bym nie kupowała JJ. Trudno, najwyżej kupi się nowy zestaw :) Co do nerwów w ciąży to ja doprowadziłam się właśnie nerwami do stanu zagrożenia porodem przedwczesnym. Teraz wszyscy traktują mnie jak "śmierdzące jajo" i nic mi nie mówią. Tzn. odzywają się do mnie ale w tematach "co dzisiaj zjesz?", "ładna pogoda, już robi się cieplej" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×