Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Hej. u nas nie było 3 h prądu i jest zastój w całym domu-paraliż :(, gdyby nie rodzice na dole to bym nie miała ciepłej wody na mleko. Gwens- ja pytałam się mojej rehabilitantki na temat chodzika i ona powiedziała że nie za bardzo , ze lepszy dla maluszka jest pchacz. To samo mówiła lekarz neurolog. My mamy kulę i ślimaka z linków które podałyście i Czarek bardzo lubi te maskotki. Uleczka- używane zabawki są też dobre ,ale o połowę tańsze Ja teraz tak sobie przypomniałam o zabawkach to dla Czarka do tej pory kupiłam tylko jedna zabawkę-pozytywke a dla Hani wcale nie kupowałam zabawek- dostawała w prezencie albo koleżanki pożyczały po swoich dzieciach . A jak dzieci juz podrosną też planuje je sprzedać żeby nie zawalały pokoju a kupie coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pomóżcie. NIe wiem, ale coś sprawiło, że mi się Nadia zatkała tzn kupki nie może zrobić i od trzech dni robi jednego twardego małego "bobka". W zasadzie nie je niczego innego jak do tej pory czyli zupka jarzynowa. Ale ostatnio zaczęłam jej dawać w kubku mleko modyfikowane. Może to od tego mleka właśnie. Nie smakuje jej ono a ja wracam za trzy tygodnie do pracy i muszę ją uczyć picia z kubka bo butelki nienawidzi. Dałam jej wczoraj śliweczki, ale nic nie pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek a męczy się przy tym? Bo jeśli nie to nie ma problemu, moja raz nie robiła przez 6 dni i lekarz powiedział, że jeśli nic ją nie boli to dziecko może do 8 dni nie robić... Ja jak zaczęłam podawać bebiko to moja miała zatwardzenie, robiła właśnie małe bobki i męczyła się przy ich robieniu, ale podawałam jej jabłuszko i śliwkę i kupka wyglądała tak że na początku twarda, a później rzadka, jakby owoce ją wypychały...;) Ale bebiko je tylko z kaszką waniliową, samo mleko jej nie smakuje, więc tydzień temu kupiłam bebilon i te je nawet samo, co do kupki to teraz robiła co rano ale to przez to że podawałam jej na noc czopek viburcol na ząbkowanie, 2 dni jej nie podaję (zrobiłam przerwę) i na razie kupkowa cisza;) ale jest pogodna, nic ją nie boli... Także może spróbuj z jabłuszkiem (ja już małęj tarłam surowe z naszego ogródka) a jeśli nie pomoże to czopek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek-to może być od mleka.spróbuj morze innego. jak dla hani podałam mleko inne jak piła to nie mogła zrobić kupy przez kilka dni aż płakała. zmieniałam mleko na inne i było po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miała zaparcia bardzo długo, zmienilismy mleko ale nic nie pomogło, musiałam dość często dawać małej czopek bo się strasznie męczyła. Aż w końcu ruszyło ją po śliwce. Podawałam ją codziennie jako deserek, teraz zdarzają się zaparcia ale już nie takie jak jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihiehhh
Mój też miał zaparcia 3-4 dniowe jak zaczęłam mu podawać obiadki ale odkąd codziennie dostaje owoce mam piękne kupki 1-2 razy dziennie. Może wprowadź jej drugi posiłek w postaci musu owocowego np jabłuszko czy gruszeczka u mnie pomogło. Dziś mój mały dostał pierwszy raz śniadanko jogurt z bananem bo jak byłam na ważeniu to dowiedziałam, się że może już jeść jogurty, więc kupiłam takie specjalne dla niemowląt. Bardzo mu smakowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam u Was po zmianie czasu powiem szczerze, że ta godzina dla nas to baardzo dużo i pewnie będzie gimnastyka żeby małego przestawić bo on ma swoje pory jak w zegarku i jak coś nie na czas to daje popalić. Dziś mi wstał 6:20 na nowy czas ale leżałam z nim w łóżku aż zasnął i ponownie się obudził o 9:00. Nie wiem jak to będzie wieczorem bo kąpię go o 18:30 to teraz o 17:30 to moim zdaniem za wcześnie. Zobaczymy jak to dziś bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka ten slimak jest swietny :) znam ta zabawke :)) u mnie noc sie strasznie ciagle przez zmiane czasu bo piotrus zlapal katar wiec od 1 w nocy nie spalam w ogole. :( wiec dla mnie masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No powiem wam że zmiana czasu to masakra jakaś..po co to komu?????Klara budzi się zazwyczaj o 6 na karmienie a potem śpi do 8 lub 8.30. Dzisiaj obudziała się koło 5 i spała już tylko do 7:/ Bronka->my małą kąpiemy o 19, dzisiaj nie wiem co będzie bo pod koniec dnia jest juz bardzo marudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzięki za odpowiedzi. Nafaszerowałam młodą śliwkami (średnio jej wchodzą :() i rumiankiem (też kiepsko idzie bo z niekapka się troszkę krztusi). Jakoś wyciska z siebie po troszkę tą kupkę i płacze przy tym :( Chodzika nie stosowałam u synka i u córki też nie będę. Moja córka się nie spieszy z siadaniem i obrotami z brzucha na plecy i odwrotnie. Tylko kręci się wokół własnej osi. Synek jak miał skończone 7 miesięcy to już sam wstawał na nóżki w łóżeczku a ta mała bździągwa się nie wysila za nadto. Natomiast "gada" jak najęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ktoś pisał że jego szkrab ma alergie pokarmową, jakie były objawy? Pytam bo u mojej małej pojawiło się zaczerwienienie na zgięciach pod kolanami i łokciami a do tego znowu kaszel z tym że osłuchowo nic nie słychać, już raz walczyliśmy z takim kaszelkiem ok 7 tygodni, w końcu przeszło, mam wrażenie że to alergiczne, hm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam, dzięki za słowa otuchy. Dzisiaj dałam Kornela, na panele, to obracał się wokół własnej osi, tak jak jednej z Waszych dzieci. W nocy mieliśmy jazde na maxa.. Obudził się o 23 i co godzine pobudka, oczywiście zęby.. tak płakał, ciagle tylko na rękach, jak dałam go na łózko, do siebie to nie, on chce byc wtulony we mnie i zasypiał, myslalam, ze oszaleje.. na szczescie mama przyszła o 8 rano do mnie, zabrała go do siebie zebym odpoczęła, to wstałam po 11. A i tak czułam się jak po całonocnej imprezie. Karolinka> to dobrze, że młoda już lepiej. Możliwe,że to ząbki, narazie ich nie widać, ale czasami jest tak, że dziecko może dłuuugo marudzić i nagle jakieś igiełki wychodzą. Ja nawet swojemu nie moge nałozyć żelu na dziąsła bo tak ściska, że nie da rady dziobka otworzyć, więc stosuje czopki. Zastopowałam z Viburcolem i dałam mu Paracetamol, ale tylko jednego czopka, bo to 50 , ale nie chce szaleć z dwoma. Ja nie jestem za chodzikiem, za dużo się nasłuchałąm, że to jest obciążenie kręgosłupa dla dziecka, dzieci chodzą później na palcach. itp. Może to zastanowie się nad tym pchaczem, narazie nie mamy kasy na takie bajery, mój nie pracuje bo chory, poza tym jego mama w szpitalu, miała operacje mózgu, bo miała krwiaka, siedzi dniami przy niej, na szczescie juz jest dobrze,bo sie martwiłam jak cholera. Co do kupek, to jezeli nie zrobi to daje mu jabłuszko, albo śliwki. Dobre jest tez dawanie wody, lub duzo do picia herbatki , czy soku, wtedy sie przetyka wszystko. Mój dużo pije , bo też tu był taki problem. Gwens > ja tez Ciebie pamiętam i witam :) obyś wpadała częsciej :) Apropo basenu, zamierzałam isc z moim jak mial 3 msce ale lekarka odmawiała bo mial zapalenie płuc i oskrzeli, potem chciałam isc to nie mialam jak.. i lipa. Teraz sie w sumie boje pójsc, bo zimno, jak wyjdzie.. mimo, że wysuszony, ale jakos tak mam obawy. Poza tym mój strasznie lubi ,,hopsać" i nie wiem czy wasze dzieciaczki też tak mają, mój jak siedzi to sie gibie do tyłu i do przodu, czasami az uderza główką, dziwnie to wygląda, ale mam nadzieje, ze to minie, gdzies słyszalam, ze to jak zęby idą, to tak dziecko robi, ale ile w tym prawdy.... Ale sie rozpisałam, pozdrawiam i całuję Wasze maluchy! Aaa, Iwona> śliczne dzieciątko masz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas Hanka pobudki dziś co2 godziny robiła, oczy zamknięte i tylko płacz. M ją usypiał i po jakichś 10min usypiala, miacząc jeszcze. Pobudka na jedzenie, jak od 6 już na dlużej pospała do 9.30 starego czasu, czyli jedzonko po 12 godz. Kapiemy ją ok 21 i dziś nowego czasu 20.15 już na siedząco prawie spała. Ale nie kąpalismy bo temp podwyższona była w dzien. Na dworze tez nie by.ła. Zobaczymy jak jutro bedzie. Ide spac bo ledwo widze na oczy. Tablete ostatnia na noc wezme i zobaczymy jak jutro:) ach.... dzisiaj gluten pierwszy raz, ale dalam tak ledwie na lyzeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jesli chodzi o gluten to ja kupilam kasze manna z nestle nie smakowa,zrobilam normalnie z woda i za pierwszym razem zjadl 3 lyzeczki i nic mu nie jest zadnego uczulenia nic.Nawet za bardzo nie czytalam jak to trzeba wprowadzac w jakiej ilosci itd dalam troche i juz.Daje mu tak raz w tygodniu pare lyzeczek tej kaszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martusiu- ale widac cos tam u was w tej buzce? bo u nas juz sie pojawiaja takie biale paseczki ale nie czuc jeszcze nic ja pochwalilam chyba za bardzo bo wczoraj przy kazdym usypianiu dziennym placz-darcie sie moja w nocy budzi sie kilkanascie razy!!!! ale dla mnie sukces ze jak podam cycka albo smoka to zasypia dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka->pocieszę Cię że moja ostatnimi czasy budzi się też w nocy, a jeszce jej się poprzestawiało przez zmianę czasu:/ech..jakaś zmęczona jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiwo moja mala ma alergie i walsnie tak sie objawia-jak opisujesz zaczerwienieone w zgieciach, szczegolnie nozek kaszel u nas tez jest-taki mokry odrywajacy, ale wlasnie osluchowo nic nie ma , wiec z tym nie walcze, psikam jej tantum verde i dzisia posmarowalalme jej plecyki i kletke mascia pulmex baby-taka lekko rozgrzewajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka> u nas jest ząbek i dość szybko wychodzi, taka mała łopata :) Patrzylam obok i następny już wychodzi. Dlatego taką jazde mam. Ide do koleżanki , ma synka z poczatku maja, w domu nudno samej, a tak to blok naprzeciwko mieszka, dziecko w otoczeniu innych dzieci szybciej sie rozwija, wiec po co samotnie siedziec na dupie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas chyba zęby idąąąą i nie mogą dojść;)) dzisiaj nie spala 1.30-3.30 i nie moglam jej uspokoić, tylko M ją uspokja, a rano do pracy wstaje. Potem o 6.30 pobudka, 7 jedzonko i do odbicia już spała do 10.30!!! Dzisiaj skrzywiła się na jabłko-banan ale potem zjadła, no i soczku nie chciała, tego co wczoraj już pila. My gluten tak jak w schemacie - do obiadku dosypuję codziennie. Zaczęłam od połowy małej łyżeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska ja tez tak mialam ze budzila sie w nocy i nie spala po 2,3 godziny ale jej chyba minelo moja Zosia koncxzy dzisiaj pol roku-jeszcze drugie pol i moze zaczne normalnie zyc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego dla Zosi :) Karolinka nie chcę Cię straszyć, ale wtedy to dopiero się zacznie hehheh jak trzeba będzie mieć oczy dookoła głowy aby chodzące, raczkujące dziecko czegos sobie nie zrobiło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek ja nie wiem czy moze byc jeszcze gorzej???? i powiem wam ze strasznie wkurzaja mnie mamy, ktore maja dzieci aniolki i nie potrafia zrozumiec ze moje jest inne i gadaaj bzdury ze rozpiescilam itd....glupie baby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej jak dawno mnie tu nie było. Gluten daje małej podając jej chrupki kukurydziane ;) Gwens pamietam CIę ;) fajnie że jesteś (mam nadzieje że dobrze napisalam nazwe) Karolinka moja jest aniołkiem ale miałyśmy takie dwa tygodnie że prawie w ogóle w nocy nie spałyśmy więc doskonale CIę rozumiem i to nie jest wina tego że rozpieściłaś. Bo ja nie rozpieszczam a mimo wszystko też dawała mi popalić. Moja Jula też dzisiaj kończy pół roku ;) jeszcze pół i roczek. Jak ten czas leci. A ząbków u nas brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinko- mnie też takie wkurzają, i takie teksty- a jeszcze nie raczkuje , a już powinna(dziecko 7 mieś) a jeszcze nie chodzi a już powinna ( córka niecały roczek) a nie karmiłaś piersią ? a czemu tak krótko? powinnaś dłużej, jak to nie karmisz piersią?- a karmiłam 6 mieś i pokarm sam zanikł. ja teraz na takie teksty po prostu się śmieje i wszystko , i nie zwracam uwagi. Moja Hania była dzieckiem samodzielnym- bawiła się sama, nie lubiła siedzieć i leżeć na moich rekach, potrafiła się pól dnia bawić sama i ja w domu wszystko miałam na tip to. A Czarek to jest już jej przeciwieństwo- cały dzień by na rękach siedział i się ze mną bawił.Potrzebuje więcej zainteresowania i czułości- także każde dziecko jest inne i potrzebuje czegoś innego, nawet od tej samej matki. i na pewno nie jest to przyzwyczajenie. Karolinko- pociesze cię że jest lżej dla matki jak pierwsze dziecko jest nie aniołkiem a drugie jest spokojniejsze :). przy drugim będzie lżej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majac takie dziecko zastanowie sie 10000 razy zanim postanowie ze chce miec drugie ale raczej nie rozwazam tego jak narazie moja madra pani alergolog powiedziala ze niektore dzieci, po ciezkim porodzie juz tak maja( a ja mialam ciezki porod)ze zle spia itd , ale za bardzo mnie nie pocieszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×