Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

matita w 1 ciazy mialam ale to zostalo w kartotece u innego gina a teraz moja ginka ze szpitala chce orginal a nie to co mam tylko w papierach :/ ja ja rozumie chca byc pewni na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE Mamuśki:) Dołączam do forum jeśli pozwolicie. Test robiłam dwukrotnie 19 sierpnia. 2 x 2 kreseczki:) Z moich wstępnych obliczeń wychodzi na to że będę rodzić w kwietniu 2012. Jestem już mamą Filipka. Urodził się 120 sierpnia 2010, także między moimi pociechami nie będzie nawet 2 latek różnicy. Mimo wszystko jestem baaardzo szczęśliwa że w naszej rodzince pojawi się nowa pociecha:) Póki co samopoczucie VERY GOOD:) Tak jak w pierwszej ciąży. Życzę wszytskim pięknych chwil w okresie ciąży - bo to przecudowny czas dla każdej kobiety. Do kliknięcia. Agnieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ! Czy przyjmiecie mnie do swego grona ? Dopiero znalazłam ten temat i chętnie bym sie po udzielała :) Mam juz 3 letniego synka a teraz jestem w 9+2tc i termin oficjalnie mam na 1 kwietnia..ale na pewno bedę mieć cc ( ze wskazań urologicznych) i urodzę trochę prędzej ale i tak czuję sie kwietniówką :) w zeszły poniedziałek moj maluszek miał 13mm i słyszałam serduszko.. pomalutku dolegliwości mijają.. mam delikatne mdłości i bóle głowy, piersi stały sie mniej bolesne wiec zaczynam sie cieszyć ze sie wszystko normuje :) Ale ze względu na problemy w pierwszej ciązy biore 2x1 luteine..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a zastanawialyscie sie nad imionami dla pociech ???? mnie sie podoba dla chlopca : Błażej lub Artur ewentualnie Nicolas ale to juz 3-cio planowe imie :P a dla dziewczynki nie mam pojecia wszystkie takie oklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć esab - znajdź ostatnią tabelkę i wpisz się do niej proszę :-) fasola - dziewczynka Marysia, Małgosia, chłopiec nie mam pojęcia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kwietniówki:) Fasolka też przed chwilą pisałam w temacie o imionach, ale nie chciało mi się logować, także z innego nicka;) Mi się podobają: dla dziewczynki: Olga, Agata i troszkę Julita dla chłopca: Fabian bądź Borys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe przyszłe mamuśki:) Jeśli chodzi o imiona u mnie to mąż się uparł że dziecko musi mieć dwa, no i niestety chyba muszę mu ulec. Dziewczynka : Alicja Magdalena Chłopiec: Gabriel Jakub Jak narazie trzymamy się takiej wersji:) Chyba że nam się coś zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i już poniedziałek! jeszcze 4 dni pracy i urlopik w Polsce :) witam nowe koleżanki!!! Ale Nas przybywa!!!Najważniejsze że trzymamy się wszystkie i żadnej nie ubyło :) Tak już zostanie!!!! Na tyle ciąż to jakaś mnoga by się przydała, jakby co to ja chętna :) Maria jestem pewna że wszystko będzie okej! nie ma się co stresować, też uważam że jak przyjdzie co do czego to żaden lekarz nie pomoże w tak wczesnej ciąży! Bo trudno określić co jest przyczyną, ale to nie jest krwawienie i to jest najważniejsze! Cinamoonka to super że wszystko się w końcu wyjaśniło. Słyszałaś już nawet serduszko... Tak z ciekawości zapytam się jakie u Was są te zasiłki chorobowe?? Bo tutaj dostajesz 180 euro na tydzień, jestem ciekawa czy mniej więcej tyle samo....Ja to jednak zamierzam skorzystać z chorobowego najwcześniej około 6 miesiąca a najpóźniej w 7! Nie wyobrażam sobie pracować później, ale to zależy od pracy.Jakbym siedziała 8 godzin za biurkiem to mogłabym i do 9, ale niestety tak dobrze nie ma! Jeśli dobrze Cię zrozumiałam to Ty stoisz 9 godzin dziennie, ja tak około 6 -7 niestety!Ale jak miałybyśmy siedzieć to znowu źle na kregosłup, a stojąca na nogi. Koleżanka co pracuje ze mną jest już w 8 miesiącu i ma takie pajączki że masakra :( Ale tak bywa i trzeba być na wszystko przygotowanym!!! U mnie w pracy to już wszyscy wiedzą, ale tam panuje wirus. Jest 13 osób zatrudnionych, ja jestem trzecia w ciąży, a dziś się dowiedziałam o czwartej!!!Chyba coś jest w powietrzu naprawdę, bo tak to nigdy nie było :) Jeśli chodzi o moje samopoczucie to ja jestem zmarzluchem na maksa! a teraz to mi tak zimno, że w skarpetkach śpię, ale w Irlandii trochę zimniej jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa zasilek chorobowy to raptem 80funtow na tydzien takze dla mnie sie totalnie nie oplaca a poza tym poki co czuje sie dobrze.W pracy stoje 11 godzin + godzinka przerwy wiec za dobrze to nie jest. Gdyby nie fakt ze robilam tu usg prywatnie to moje pierwsze usg byloby 3 pazdziernika i na ten dzien wlasnie mam wizyte w szpitalu. Jutro z kolei mam kolejne usg tym razem u angielskiej lekarki .... Co do imion to z partnerem ustalilismy ze ja wybieram dla coreczki a on dla synka Dziewczynka Nadia,Daria badz Dagmara Chlopiec Aedan, Connor, ze wzgledu na irlandzkie pochodzenie mojego faceta :) dla mnie z polskich imion Dorian,Fabian,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa teraz doczytalam Twoj wpis i nie wiem czy chodzilo Ci o macierzynski czy o chorobowe?? z macierzynskim to tu inaczej jest przez pierwsze 3 miesiace chyba jest prawie 90% podstawowej wyplaty ale jeszcze sie nie orientowalam dobrze w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My poszukujemy imiona najbardziej neutralne, bo maz tez jest obcokrajowcem. Imie dziecka musi byc proste dla obu rodzin i urzednikow, bo potem bedzie trzeba ciagle tylko pomylki poprawiac. Tym oto sposobem wybralismy dwa imiona: Daniel i Nadia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe mamusie. Ja po wizycie, jest dobrze. Krwawienie ustalo. Widzialam na usg dziecko po raz kolejny. Jest juz wieksze, wygladalo jakby tanczylo. Niesamowity widok. Z tego wszyzstkiego nie zobaczylam ile ma cm. Lekarz powiedzial ze to moglo byc po stosunku. Wazna rzecz, powiedziala ze trzeba leczyc opryszczke heviranem. To tak dla waszej wiedzy jakby ktorej sie pojawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaaggddaa_lub
Maciej - Lena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinamonka, mówiłam o chorobowym! macierzyński mam plan wziąć jak najpóźniej tj 2 tygodnie przed porodem, a wcześniej planuje zwolnienie lekarskie, ale to wszystko zależy od tego jak się będę czuła, choć myśle że w zaawansowanej ciąży jak się stoi w pracy 7 godzin to jednak jest to trochę za dużo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmaaggddaa_lub
justazg a czym się zajmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa ja pracuje po 12h i praca jest tylko stojaca. U nas w zaleznosci od samopoczucia ciezarnej i wskazan lekarza dostaje sie krzeselko ;) i robi sie jakies lekkie czynnosci ,a z tym moim torbielem to moze mi sie uda, ze lekarz wyda mi wczesniej zaswiadczenie a nie tak jak to bywa w 5 mc. kurde tez chcialabym isc na macierzynski jak najpozniej to dluzej bym z dzidzia w domu mogla zostac. A tak z innej beczki, nie rozumiem jak niektore kobiety po rozstaniu z mezami potrafia robic im na zlosc uzywajac przy tym jako bardzo skutecznej broni DZIECI :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ci, takie kobiety to raczej rania swoje dzici, a nie mezow. Dziecko musi miec kontakt zarowno z matka jak i ojcem. Nie jego wina, ze rodzice nie potrafia sie dogadac miedzy soba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. na razie samopoczucie w skali od 0 do 10 ok 6. mam tylko pytanie. czy w ciazy mozna isc na basen i do sauny?? przed ciaza chodzilam czesto do aquaparku poplywac i duzo czasu spedzalalm w saunie, czy teraz przez te kilka miesiecy mam o ty zapomniec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mloda niestety ostatnio czytalam ze sauna odpada. kazde przegrzanie organizmu ( gorace kapiele, sauny a nawet opalanie) nie jest w ciazy dobre. zwlaszcza na poczatku. a co do basenu to sama sie zastanawiam czy w druga strone tez to idzie ... tzn czy zimna woda nie zaszkodzie bo u nas na basenie taka fajna letnia jest tylko w brodziku po kolana. w duzym basenie woda jest zimna brrrrr... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby jest ten aquaaerobik dla ciezarnych, ale z drugiej strony przeraza mnie mozliwosc infekcji drog rodnych (nie mam 100% przekonania o super czystosci wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o saunie tez czytalam, ze raczej odpada:-((((. ale jakis rodzaj ruchu by sie przydal, nie?? tylko co z czystoscia wody na takich basenach? i czy lepiej wybrac basen z woda ozonowana (bez chloru) czy moze jednak chlorowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) bardzo duzo tu piszecie, nie nadążam z czytaniem. tym bardziej że popsuł mi się komputer w domu i teraz tylko czasami w pracy moge sie dorwac do internetu. ja jutro mam pierwsze usg. mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. to 8 tydzien od OM. ale wiecie co narobiłam, wczoraj przy tych ogromnych upałach, wpadlam do domu i dorwalam w szklance sok jablkowy. wypilam duszkiem jakies trzy lyki i wtedy poczulam ze to nie sok, tylko wino jakies :( moj sobie nalal i popijal a ja z tego pragnienia bez zastanowienia wypilam to jak glupia. trzy lyki... dziewczyny poratujcie, nic sie przez to nie stanie prawda? to za malo zeby zaskzodzic malenstwu? zaraz po tym wylalam cala butelke do zlewu, nie chce nigdy wieej takich pomylek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick............wiek.......tydzień......... TP ... (które dzidzi)....miasto krisii.............31...........9..............01.04..... ......(2) miholichol...........32........8..............03.04.... .....(1).....W-wa Hannelka........26.........9................04.04..... ......(1) Blanka6.............28.........7/8.............05.04. ........(1) nati_24.............24.........8..............05.04.... .....(2)...Odolanów Maria.D83.......27.........9..................7.04....... .... (1)..Z.pomorskie justazg.............28..........6................08.04... ......(1).....Dublin martita__85.......26.........6/7..............09.04...... ....(2)...Cz-wa pocahontas85.....26.........7................10.04....... ....1.....Poznań buteleczka85............26.........6................12.04 .. .......(2)....Gliwice annaDH...................29.........7................13.0 4.... .....(1)....Szczecin kwietniowka-26.........25........7...........14.04...... .(1)....dolnośląskie ml0da19..................28........7..............15.04 .......... (1) kornelia_28..............28........6 ..................15.04........2 Fasoleczka ..............24.........6/7.............15.04..(2).....Czę stocho wa różyczka83..............28..........6..............19.0 4... .......(1) _elena_ .................26...........6.............20.04........ ...(1) Kafka28..................29...........5..............23.0 4..... ......(1) uleczka90................21...........5...............23. 04..... ......(1)..ok. Bielska-Białej agula1708 ...............24 ..........5/6..........24.04. ........ .(1).... Śląsk Zysiolinka................24...........5...........28.04. ...... ..(1)...Warszawa mala szczesliwa kobieta..19....4/5.........??.04...........(1) paulisiaa59...............24.........4/5..........29.04.. .......(3) natalia2012...............21.........6/7..........14.04.. ........(1) koko128...................27...........7/8.........3/4.04 ... .(1)..Warszawa esab...............29...........10.......1.04............(1).......Września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, jeszcze jedno. robilyscie bete? jakie macie wyniki? ja nie bylam jeszcze u gin, wiec robie to na wlasna reke. najpierw mialam 26 600, po 4 dniach 52 000. myslicie ze to dobrze? na roznych forach czytam ze dziewczyny maja kilka tysiecy, ale nie dochodzi do az tak duzych liczb. juz jutro sie wszystkiego dowiem i mysle z etroc he sie uspokoje. tera zwszystkim sie martwie i przejmuje. a to chyba tez nie jest wskazane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wpisałam sie do tabelki :) ostatnie 3 dni pobolewał mnie brzuch i miałam takiego stracha ze hej... bolał tak typowo jak na @ ale ta gdybym nie była w ciąży własnie teraz by sie pokazała..więc pewnie ma to związek.. Też tak macie? A jak tam bolesność piersi, bo moje ostatnio pomalutku zapominaja że są w ciaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz tak wysoka beta moze wskazywać ciąże mnoga ..ale nie koniecznie..każda z nas ma inny przyrost hormonu..ja np miałam 1774mlU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamuśie:) do mojej wizyty jeszcze 1.5 tyg już sie nie moge doczekac ale staram sie az tak nie myslec zeby czas az tak sie nie dluzyl :P jak tam samopoczucie u Was? u mnie nawet znośnie ale spałabym spałabym spałabym a tu d...a praca po pracy obiadek potem wychodze z moja córcią na dwór bo bidulka wystarczy ze kisi sie do poludnia w domu;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. wczoraj byłam na pierwszej wizycie u ginekologa na NFZ (niestety). Wizyta bardzo standardowa. Lekarz zbadał mnie tzw. mechanicznie, zważył i to tyle. Nie załozył mi karty ciązy ( a to już końcówka 8 tygodnia) nie poinformował żebym brała kwas foliowy (przecież nie musze o tym wiedzieć)tyle co to dał skierowanie na badania krwi, a USG dopiero po wynikach badań. Nie zainteresował się nawet jak się czuję więc zaczęłam temat, że bardzo źle znoszę ciążę, że mam masakryczne mdłości bóle głowy itd. stwierdził, że to przejdzie i tak to już jest. Jestem niesamowicie zdegustowana panem ginekologiem więc postanowiłam, ze bedę chodzic do prywatnego gina. wizytę mam na czwartek. A fajnie że dołączyły do Nas nowe Kwietniówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×