Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Trądzik niemowlęcy--- to bezbolesna dolegliwość skóry, która występuje w pierwszych miesiącach życia dziecka i ustępuje samoistnie. Są to pojedyncze krostki, czerwone lub różowe, mogą pojawić się w grupach, ale nie zlewają się. Krostki trądzikowe "wędrują", czyli znikają i pojawiają się co chwila w innym miejscu: na twarzy, szyi, czole. Trądzik jest bardziej widoczny gdy jest ciepło, a gdy skóra się ochłodzi, trądzik przybiera kolor skóry i staje się niewidoczny. Trądziku się nie leczy Zmiany alergiczne na skórze - wypukłe czerwone lub różowe plamki, bez czubków. Mogą się zlewać, jest ich dużo w jednym miejscu. Ręką wyczuwalna jest chropowata powierzchnia skóry. Leczenie polega na wyeliminowaniu z pożywienia ub otoczenia czynnika alergizującego. Potówki - są ro różowawe lub żółte krostki. Pojawiają się gdy dziecko jest przegrzane i poci się, gdy w pokoju jest za ciepło lub jest za ciepło ubrane. Potówki pojawiają się przede wszystkim na twarzy, szyi, karku, plecach i klatce piersiowej. Aby uniknąć powstania potówek, nie przegrzewaj dziecka, ubieraj je stosownie do temperatury panującej na zewnątrz, a w pokoju utrzymuj temperaturę nie wyższą niż 20 st. C. Jeśli już jednak pojawią się potówki, zadbaj by dziecko miało krótkie paznokcie i nie zadrapało się, możesz je wykąpać w wodzie z dodatkiem krochmalu lub nadmanganianu potasu. I ubieraj maluszka rzeczy z naturalnych, oddychających materiałów. Odparzenia - to czerwone, przeważnie rozległe plamy, o chropowatej powierzchni, powstałe w wyniku przegrzania lub nieodpowiedniej higieny okolic pośladków. Aby zapobiec odparzeniom, dokładnie spłukuj po kąpieli mydełko, wycieraj do sucha skórę w pachwinach, często zmieniaj pieluszki, stosuj kremy ochronne, wietrz dziecku pośladki. Jeśli pojawią się odparzenia, dbaj szczególnie o tę okolice: przemywaj wacikiem nasączonym w wodzie lub naparze rumianku ( może uczulać) lub nadmanganianie potasu, osuszaj dotykowo, jak najczęściej wietrz pośladki, smaruj kremami lub maściami na odparzenia, często zmieniaj pieluszkę. Pokrzywka - to lekko wypukłe czerwone bąble. Jest dokuczliwa i swędzi. Mogą ją wywołać niektóre pokarmy, światło słoneczne lub leki. Powinna ustąpić po ok 4 godz, jeśli nie ustępuje, nasila się i/lub pojawia się często, należy skonsultować się z lekarzem. Prosaki ----- małe białe grudki, najczęściej pojawiają się wokół noska, na policzkach, czasami na brodzie. Przyczyną powstania prosaków są nie działające w pełni gruczoły łojowe dziecka. Prosaków się nie leczy, niczym nie smaruje i absolutnie nie wolno ich wyciskać! Po kilku dniach lub tygodniach znikną same. Łojotokowe zapalenie skóry - czerwone krostki zakończone żółtymi, ropnymi pęcherzykami. Mogą się pojawić na owłosionej części główki maluszka, wtedy mówimy o ciemienusze. Aby złagodzić podrażnienia, przemywaj skórę dziecka przegotowaną wodą, nie używaj mydła. Leczniczo można stosować maść cynkową. Jeśli krostki nie znikają - idź z dzieckiem do lekarza, który przypisze odpowiednie preparaty. o wlasnie o to mi chodzilo i dziewczyny u wiekszosci z was tzn dzieci wystapily zapewne prosaki poczytajcie sobie nie jest to niebezpieczne i znika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ktoras szuka promocji wiec wczoraj wieczorem bylam w auchan i sa chusteczki naw. w promocji 6 pack a od dzis beda w Rossmannie ale cena Pampersow mnie powaliła masakra jakas a moja ma chyba uczulenie na DADY bo znajoma dala mi pare szt zobaczyc i malej wyskoczyla taka ala pokrzywka no wysłalam fotki a teraz uciekam na karmienie i do laryngologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek- zle przeczytałam , sorki :) Mam chwile wolnego , moje szkraby śpią :) Mój mały tak puszcza bąki i takie pachnące :) że szok :) Czy wasze dzieci też tak mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Anita mój mały też ma straszne wzdęcia, no ale przynajmniej bezzapachowe :D Kasia ja karmie tylko mm ale myślę że spokojnie możesz zjeść zupę ogórkową. Co do Karoliny to powiem tylko tyle, że to prawda, że wyzywając jej dziecko to już gruba przesada bo ono niczemu nie jest winne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do diety karmiących- jeżeli dziecku nic sie nie dzieje po zjedzeniu i wypiciu czegoś niby niedozwolonego to czemu nie macie tego jesć, ja np nie jem warzyw i owoców bo od tego dla maluszka boli brzuszek, Ja np pije gazowane napoje i nic sie nie dzieje ,jem nabiał i dużo innych rzeczy i maluszek ma się dobrze. a każde dziecko jest inne i na co innego rożnie jego organizm reaguje. Kasiek- a może i być gorzej jak pójdzie do przedszkola, może będzie przynosił z przedszkola różne choroby i to się odbije na maleństwu. ale tego nie unikniesz bo jak nie w tym roku to w następnym cię to czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje łobuzy też śpią właśnie, bo ta pogoda taka senna u nas jest, niestety jakiś sąsiad wierci, za oknem coś szlifują piłują i hałasy są straszne więc nie wiem czy długo będę miała wolne :( Ja dzisiaj na obiadek barszczyk czerwony z jajkami jem (właśnie kończy się gotować). Ogórkową zrobię na weekend :D A jutro idę na szczepienie z małą i mam nadzieję, że dobrze przyjmie szczepionki. Muszę się zapytać lekarza (a może wy będziecie wiedziały) czy jak mała zrobi kupkę a ja tego nie słyszę czasami i tak przez jakiś czas leży w tej pieluszce a lubi spać na brzuszku i sobie "pisie" o kupka to czy jej się tam jakieś zapalenie nie zrobi od tego? Boję się aby ta kupka jej się do pochwy nie dostała :( A jeśli chodzi o bączki to własnie moja jakoś tak mało ich puszcza i dlatego często mi płacze bo próbuje i nie wychodzi jej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita właśnie mam tego świadomość, że może być gorzej i to nie tylko z chorobami ale i z zachowaniem. Niby mój synek jest taki strasznie odważny (nawet raz poszedł z obcą kobietą do sklepu oczywiście szłam za nim ale mnie nie widział i wcale się nie bał) ale podobno jak jechałam do lekarza albo jak byłam w szpitalu to strasznie za mną płakał :( A, że jest łobuzem i jak coś nawywija i na niego nakrzyczą i wtedy z płaczem leci do mnie woła mamusi i się tuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia myślę, że nic się małej nie stanie jak chwilę będzie leżała w pełnym pampersie. Przecież inaczej musiałabyś ją co kilkanaście minut sprawdzać czy przypadkiem czegoś nie zrobiła. Anitko o co chodzi z tą nóżką na chrzcinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia- u nas podczas chrztu dziecko smaruje się święconymi olejkami nóżki, rączki , czoło i pierś, To jest chrzest według wiary rzymsko-katolickiej, Jak ja patrze na wasze maluszki to mój to kruszynka przy nich, mój waży 3650gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i znowu sie zrobilo na forum nieprzyjemnie...;/ proponuje niektore wpisy ignorowac...bo sie zaczynamy nakrecac i tak sie dzieje, ze nie potrzebna dyskusja wychodzi. karolinko podejrzewam ze kazda z dziewczyn ci udzieli odpowiedzi na twoje pytania jesli tylko nie bedziesz wprowadzac takiej atosfery. ja nic do ciebie nie mam. i tak samo nie przeszkadzaja mi słowa typu "c*pka" ale wyzywanie to juz gruba przesada. niestety uwazam ze jestes glownym prowoderem bo zauwaz ze jak bylas obecna na tym forum to bylo niemilo i jak wrocilas to dzieje sie to samo. ale jest to forum publiczne i kazdy ma prawo sie na nim udzielac. wystarczy tylko przestrzegac pewnych zasad. mysel ze jak bedziesz mila i nie bedziesz nikogo wyzywala to tez na tym skorzystasz bo kazdy ci chetnie doradzi. takze skorzystajmy wszystkie i zakonczmy "poaranczowe" dyskusje... co do badan na bioderka to ja mam wpisane w ksiazeczce ze trzeba je zrobic "około 1 miesiaca zycia" ale ja dopiero mam je w polowie czerwca bo tak byly terminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Anitko to faktycznie Czarek jest malutki ale za to jaki kochany :) Powiem ci, ze pomimo iz ma faktycznie widoczne oznaki choroby to jest przeuroczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ja nie mam zamiaru ignorowac jak ktos wyzywa mnie i moje dziecko... wczesniej nienarodzone a teraz jak juz jest to jakas patologia!!! czepiacie sie mnie a co druga z was pod pomaranczowym nikiem mnie wyzywa-bo oczywiscie boi sie pod swoim zeby nie zostac wykluczonym z waszej spolecznosci tak bylo wtedy tak jest i teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina- przestań pierniczyć i robić z siebie wielce pokrzywdzoną odkąd opuściłaś nasze forum był spokój teraz wracasz ni stąd ni zowąd i znowu jest to samo. Nie wiem, która z nas pisze na pomarańczowo ale uważam to za dziecinne bo nawet pretensje do kogoś można wyrazić w kulturalny sposób a nie ukrywać pod pomarańczowym nickiem i obrzucać obelgami. Karolina jak i inne dziewczyny proponuje nie reagować na pomarańcze bo naprawdę nie chciałabym żeby nasze forum przez to się rozpadło. Ps Karolina nie sądzę żeby 'pomarańczą' była to co druga z nas. Przestań generalizować bo znowu obrazisz zbyt wiele osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka- ja miałam usg bioderek małego robione jak miał 6 tyg. A jak urodziła się Hania to termin pierwszy był na 2 mies po urodzeniu to poszłam i zrobiłam prywatnie , tylko u mnie koszt prywatnych to był 30 zł, Może zorientuj się prywatnie to będzie szybciej, Bo pierwsze USG to powinno być wcześniej jak masz termin Karolina- może coś w tym jest że pomarańczówki tylko piszą pod twoim adresem i na pewno nie chodzi tylko o to ze piszesz cipka Dziewczyny będę robiła tort, może jakieś fajne macie przepisy na krem do toru i jakiś dodatek do tortu w sensie owoców lub coś podobnego, Ja robię krem z bitej śmietany i zawsze dodawałam do środka maliny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita- właśnie obejrzałam fotki z chrztu twojego maluszka i powiem szczerze, że wygląda to bardzo uroczyście jakoś tak dostojniej i bardziej indywidualnie niż na chrztach, na których byłam do tej pory. Tam chrzczono często po kilkoro dzieci na raz i wygląda to wtedy jak masówka tak na 'odczepcie się'. Czy w tym samym czasie były u ciebie chrzczone też inne dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tortu to nigdy nie robiłam (za leniwa jestem :P), więc nie doradzę. Ostatnio robiłam taki jakby sernik na zimno z jogurtu i galaretek na herbatnikach bo mało roboty a pyszny jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronki- to podaj przepis na to ciasto jak takie dobre i mało roboty, muszę na sobotę zrobić też jakieś ciasto. Tylko Czarka był chrzest :) i byli tylko chrześni( stoją z przodui trzymają małego)mąż i część gości, mnie na chrzcie nie było bo nie mogłam w nim uczestniczyć :( , tak u nas jest U nas przeważnie chrzci się pojedynczo dzieci , nie wiem czy nawet 2 naraz chrzczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój też nieźle bączkuje stęka przy tym niemiłosiernie i widzę, że się męczy masuje go wtedy po brzuszku zwłaszcza jak zaczyna popłakiwać przez sen. Mam nadzieję, że do 4 miesiąca przejdą mu te wszystkie brzuszne dolegliwości jak i ulewania. Faktycznie czasem to zapachowo mu się pryknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra niewazne nie mam zamiaru tu zagoscic na zawsze chcialam zapytac o pare rzeczy bo mamy dzieci w podobnym wieku ale skoro moja obecnosc czyni takie poruszenie to nie bede juz was o nic pytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolinki
i super nie pytaj będzie tu czyściej i nie będzie śmierdzieć 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na 'sernik jogurtowy na zimno' 4 różnokolorowe galaretki 2x 0.5l jogurty greckie herbatniki żelatyna trochę cukru 4 - różnokolorowe galaretki jak są na 0.5l wody to z każdej zrobić po połowie w oddzielnych pojemniczkach zostawić do zakrzepnięcia. paczka herbatników najlepiej takich najzwyklejszych nie maślanych wyłożyć na dnie blaszki lub pojemnika, w kt chcemy robić. Jak galaretki już zakrzepną tniemy w kosteczki (ja tam się nie bawię i szarpię widelcem w kawałeczki) Następnie dwa 0.5l jogurty greckie miksuję z rozrobioną w ok 1/3 szklanki gorącej wody żelatyną i cukrem do smaku (oczywiście niech troszkę to przestygnie zanim dodamy do jogurtu) Na herbatniki wrzucamy rozdrobnione galaretki i całość zalewamy masą jogurtową , wstawiamy do lodówki aż zakrzepnie i gotowe :) W sezonie na wierzch dawałam jeszcze maliny jagody albo truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka- dzięki za przepis, jutro zrobię:) i jutro wpadaj na ciasto:) ale faktycznie łatwe ciast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam już tu nie pisać, ale nie mogę uwierzyć w to co się tu dzieję. Nie rozumiem dlaczego pomarańczówki które czepiają się Karoliny nie napiszą tego pod swoim nickiem. Zalogujcie się i napiszcie od siebie co myślicie. A obrażanie ej dziecka było chamskie było by Wam miło jakby ktoś tak o Waszym dziecku pisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze maleństwo dlaczego miałaś już nie pisać ? Czyżby się dziewczyny zaczynały od nas przenosić ? My nie mieliśmy problemów z krostkami, no może na początku ale już tego nie pamiętam, więc nie doradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tym jak były olewane moje posty jak chodziłam jeszcze w ciąży a inne dziewczyny już urodziły, straciłam ochotę na pisanie tu. A co do krostek na twarzy. przechodziłam to z Juleczką i pediatra kazała sudocremem smarować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita - zaintrygował mnie chrzest Twojego dzidziusia :) Możesz coś więcej napisać? Mam pytanie o butelki: jakimi karmicie swoje maleństwa? co do bączków to moja mała daje równo i zapach jest hmmm... nieciekawy :) hahahaha ale ponoć to nic strasznego :) Tak ma być na mm.ciekawi mnie też gdzie oglądacie zdjęcia Waszych maluszków jeśli to nie tajemnica? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ojj dawno dawno sie nie odzywalam w tej ciazy podobnie jak w pierwszej ciazy mialam okazje polezec na patologii ciazy bylam po terminie gdy w pon mialam schodzic na kroplówe zdarzyl sie jakis cud w nocy z niedzieli na poniedzialek zlapaly mnie jakies tam lekkie bole ala na miesiaczke z tym ze pomagalo mi wstawanie z lozka ale rano jak sie okazalo przed 7 ze mam rozwarcia na 5 (czego nie czulam) a na porodówke jak mnie z patologii wzieli juz 7 to juz bajka takze szybko poszło chwila moment i córcie milalam na brzusiu:) pierwsza mailam cc teraz sn ale szczerze jak mnie pytaja co lepsze cc czy sn (co jest czasem oczywiscie dobijajcace) nie umialabym polecic bo kazda z nas ma inne odczucia na bol itp zreszta kazdy porod jest inny i cos w tym jest ja sie ciesze ze mi w miare poszlo szybciutko i nie zachwalam ani cc ani sn uwazam to za sprawe indywidualna teraz tylko cieszyc oko ze dzieciaczki rosna :) mama nadzieje ze u Was dziewczyny w porzadeczku z dzieciaczkami przekochane malenstwa wyczytalam ze wysylacie sobie zdjecia ale szczerze za duzo mam nadrabiania zeby dojsc gdzie i na jaki adres sobie wysylacie i w ogole mam duzooooooo zaleglosci takze dla mamusiek zycze GRATULACJE MOJE ZALEGLOSCI RACZEJ DO NIE NADROBIENIA ALE TERAZ POSTARAM SIE CZESCIEJ TU ZAGLADAC POZDRAWIAM pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona---> My testowałyśmy butelki lovi - za szybko wypływało jedzenie i mała miała zawsze czkawkę. Potem TT - wyginał się smoczek co dziecko irytowało. Kolejno dr Browns i przy nim pozostaliśmy bo jest ok. Tylko ta cena :( Też miałyśmy problem z krostkami tylko, że jedna lekarka i pielęgniarka stwierdziły, że to trądzik i nie ruszać i niczym nie smarować. Ale buzia była szorstka. Inna lekarka stwierdziła, że wygląda to alergicznie i zabroniła pić surowe mleko (a dawałam tylko do kawy). Smaruję kremem oilatum i jest lepiej. A czym myjecie włoski dzieciaczków? Mają już ciemieniuchę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona ja jak juz uzywam butelki to z odciagnietym pokarem jak jade do szkoly. i uzywam TT. jestem zadowolona. :) pierwsze malenstwo :) nie opuszczaj nas :) kazdej sie zdarzylo nie otrzymac odpowiedzi na pytanie nie raz nie dwa :) ja np nie odpowiadam na niektore pytania jezeli nie znam odpowiedzi na nie :) wiec moze nikt nie wiedzial jak ci odpowiedziec albo poprostu czasem w tym ruchu posty latwo pominac. zwlaszcza jak sie nadrabia po dluzszej nieobecnosci :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×