Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Witam dziewczynki Dawno się nie odzywałam ale trochę było mi smutno. Ciągle jest coś z tym moim skarbem nie tak. Ale jak widzę nie tylko ja mam problemy. Jutro idę z Oliwką na usg główki. To napisze wam jak wyszło. Po za tym ma napięcie mięśniowe i muszę ją codziennie masować po kąpieli. Główka jej się wygina ma czasami sztywne ciałko i zaciśnięte piąstki. Podczas tych masaży przeważnie płacze i ciężko mi ją masować i mam czasami dosyć bo boję się co będzie jak ją zaniedbam. Była u nas rehabilitantka w domu i pokazała jak mam ją masować. Dopiero 2 lipca idę z nią rehabilitacje. Przez to wszystko jej nie zaszczepiłam, bo nie wiadomo jak by zadziałało na jej układ nerwowy. Karmie Oliwkę od tygodnia mlekiem Nutramigen przez to, że ma alergie pokarmową. Te mleko dobrze znosi. Dobrze, że przybiera na wadze waży już 5080. Indianka nie smuć sie masz jedna koleżankę w Lubinie tzn 2 mnie i Oliwkę i jak kiedyś będziesz chciała możemy wyskoczyć na spacer. Jutro napisze jak mi wyszło usg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuska to nie lupierz tylko ciemieniucha. Wystarczy ze codziennie bedziesz myc glowke dziecku potem smarowac oliwka i wyczesywac. Maly po szczepieniu byl bardzo niespokojny. Do tego okazalo sie ze ma silna anemie i lekarka nam juz zapowiedziala ze leczenie potrwa 3 miesiace ze wzgledu na to ze byl wczesniakiem a wyniki sa bardzo zle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nustka- ten łupek to pewnie ciemieniucha, Jak Hania miała smarowałam jej główkę oliwką , czekałam jakiś czas , jak najdłużej tym lepiej i wyczesywałam to z główki , u mnie to powracało cały czas Indianka- pewnie że pamiętamy , nawet ostatnio myślałam o tobie :) Dragonki- fajne fotki z basenu A ja dziś pierwszy raz dałam małemu butle mm na wieczór 120ml i wszystko wypił :) Tak planuje karmić mm raz dziennie na wieczór , bo mi zaczyna brakować mleka ściągniętego . dziewczyny te które karmią piersią i mm w jakim systemie karmicie maluszki? czy raz mleko a raz pierś czy to i to razem. Asia- mój nutramigen pił w szpitalu i mu nie smakowało, ledwo je pił, tak jakby z musu Karola- fajnie że się odezwałaś :) Ty już pracujesz, pewnie jest ciężko takiego maluszka zostawić i wrócić do pracy. U mnie też mały od jakiegoś czasu mniej śpi i jest jakis niespokojny , ale mówiąc szczerze ja nie patrzę na te skoki , A i fajne fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ponownie:) Ja was pamiętam:)fajnie że się odzywamy i forum nadal działa:D Indianka->wiesz, ja miałam bardzo podobne odczcucia w stosunku do Klary:)ale to chyba normalne. Teraz świata poza nią nie widzę i o wszystko się martwię;)A jeżeli chodzi o samotność: nie smuć się, na pewno szybko poznasz jakąś miłą panią z wózeczkiem:) Karola->ja nie wiem czy moja miała skok rozwojowy ale ostatnio była nieznośna. Non stop płakała i jedną nockę faktycznie mieliśmy z głowy i ,,koncert" jej płaczu od 1-7 rano. Nie wiem czy wierzyć w te skoki rozwojowe ale... nuska->co do ciemieniuchy nic Ci mądrego nie napiszę bo moja mała tego nie ma na razie. Asia->głowa do góry będzie dobrze!Klara też miała robione usg główki i wszystko wyszło ok. Dragoniki->zdjęcia z aquaparku suuuper:)) A ja dzisiaj zakupiłam fridę i z katarem mojej małej o niebo lepiej:)dzięki Dziewczyny za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylvia->moja też ma niedokrwistość i faktycznie leczenie trwa długo ale jestem dobej mysli. Co pediatra zapisał Twojemu synkowi na anemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia003 napisz coś więcej o tym napięciu mięśniowym bo mnie zastanowiło czy moja mała tego nie ma. ehhh Dziewczyny co do kataru to najlepiej u nas działało wpuścić wodę morska położyć na brzuszek na jakąś minutę i ściągnąć fridą. Zazwyczaj przed jedzeniem zeby maluszek mógł spokojnie zjeść :) Działa :) a po ponad tyg. sam minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ,przeczytalam ze macie problemy z katarkiem u dzieci ktory sie przeduza.Przeczytajcie sobie to moja coreczka miala to samo okazalo sie ze jest to wlasnie sabka. http://babyonline.pl/niemowle_noworodek_artykul,1400.html U mojej niuni wystarczyly kropelki do noska oraz czeste nawilzanie sola morska oraz bardzo czesto wietrze pokoj i kupilam nawilzacz powietrza i po 2 tygodniach wszystko zniknelo. Z tego co mi lekarz powiedzal to Amelcia miala zastuj pokarmu w nosku .Pozrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziejuje wam kobietki za te porady :* martusia dzięki ogromne za poruszenie tego tematu ja z mala też mam ten problem niby nosek czysty a mała zakatarzona heh czyszcze jej nosek ale to za malo:/ trzeba bd zainwestowac w nawilrzacz.... A jak Wam idzie powrot do figurki sprzed ciąży? Ją od wczoraj cwicze i zaczęłam dietę zobaczymy jakie bd efekty. Buziolki dla mamusiek i bobaskow:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nustka- a jak ćwiczysz i jaka dietę stosujesz? Mi po ciąży zostało 2kg ale muszę zrzucić te kg co miałam wcześniej. Ja zaraz lecę z Hanią na bilans 2latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Kurcze dwa kilogramy jak ja bym chciała tylko tyle. Mi w zasadzie zostało do zrzucenia 8 kg ale chcę wrócić do wagi sprzed pierwszej cięży to niestety jeszcze 15 kg do zrzucenia !!!! I też przyłączam się do zapytania o dietę i ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita na brzuch polecam filmik 8 minute abs dostępny na youtube. Ja ważę 2,5 kg mniej niż przed ciążą ale brzuch mam nadal zwisający;p i od tygodnia ćwiczę właśnie z tym filmikiem. Dwa lata temu robiłam te cwiczenia przez dwa miesiące i efekty były widoczne, najpierw po 10 powtórzeń z każdego ćwiczenia, później 15, aż doszłam do takiej sprawności że robiłam w tym samym tempie i powtórzeniach co na filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do kataru to moja mała ma chyba sapkę, bo w dzień oddycha normalnie a w nocy charczy jakby miała zapchany nosek, a nosek czysty...:( Co rano przechodzi i nic z tym nie robiłam tylko nawilżam solą morską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja karmię tylko piersią i to działa na mnie dużo lepiej niż diety, jem więcej słodyczy niż w ciąży:/ Ostatnio weszłam do sklepu i jak zobaczyłam orzeszki w czekoladzie to nie mogłam się powstrzymac i zjadłam całą paczkę...:/ A waga leci w dół... Boję się tylko co będzie jak przestanę karmic a nawyki żywieniowe zostaną...:/ Muszę zacząć nad tym pracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu i ja dodałam zdjęcia. Ja ważę tyle co przed ciążą ale wypadałoby zrzucić z 5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka ja dostałam Ferum Lek w syropie(żelazo) i mam go podawać z kropelkami Cebion, Acidum Folicum (kwas foliowy) i wit B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ćwiczyć ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć fakt faktem wszystkich ćwiczeń nie moge bo jeszcze mam nie zrosnieta blizne po cc ale w sierpniu idziemy na wesele więc mało czasu mi zostało do tego 3 litry wody dziennie czarny chleb owoce wazywa i ruch :p wiem że to nie są jakies super zasady zywienia ale mi to wystarczy no i miesko gotowane a reszte jak skosztuje to w małych ilosciach bo mój ukochany twierdzi że nie muszę sie odchudzac a ja to robie dla siebie by lepiej się czuć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane, Ciesze sie, ze poruszylscie temat figurki. Ja jeszcze nie wazylam sie po porodzie, ale moj poporodowy brzuszek zniknal. Jak mama stwierdzila, teraz wygladam tylko otyle hahaha Mama wie, jak pocieszyc ;) Ja tez chcialabym juz cwiczyc, ale ostatnio robilam przemeblowanie i podnioslam stolik. Na nastepny dzien mialam wlasnie okropnie obolay brzuch, ze nawet dziecka podnosilam z wielkim wysilkiem i bolem. W zwiazku z czym nie wiem czy to jeszcze nie zawczesnie... Ja karmie mm i mlekiem w zaleznosci od sytuacji. Jak jestem w pracy, to robie mm. Jak mam wolna chwilke w pracy, to piersia. W nocy staram sie przykladac tylko do piersi, bo boje sie, ze mi mleko zaniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja karmię tylko piersią i waga ani drgnie, mimo iż wcale się nie objadam :( Tak już niestety mam z synkiem też tak miałam, że karmiąc wcale nie chudłam :( Chyba taki mój urok. Ale ćwiczenia się przydadzą dla lepszej kondycji i fizycznej i psychicznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam:) Ja już po ciąży zgubiłam te 7kgi i nadprogramowo 5 więc jest szansa że na ślub się wylaszczę chociaż troszkę;)heheh. Chodzę na basen 2 razy w tygodniu i chodzę na steperze, ach no i zarzuciłam słodycze i nie jem po 18. Sylvia->Klarze identyczny zestaw lekarz przepisał. Będzie dobrze, wyjdą te nasze szkraby z anemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, pamietam ze kiedys juz pisalyscie jak walczyc z hemoroidami, ale niemoge odnalezc tych stron. Mozecie mi przypomniec jakichs skuteczny sposob?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka mi wyszły pod koniec ciąży i powiększyły się po porodzie, używałam maści homeopatycznej bodajże avenoc, mi pomogła, zniknęły około 2 tygodnie po porodzie i więcej się nie pojawiły...:) Dziewczyny ile wasze dzieci ważyły jak zaczęłyście używać pampersów 3? Bo mojej małej coraz częściej kupka wychodzi na plecy:/ Używamy dwójek, kupiłam wczoraj dla porównania trójki i wydaje mi się że są olbrzymie... Olga waży około 4,5-4,7 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma ok 5 kg i 3 są za duże. Aaaa właśnie w Rossmanie są pampersy na promocji 1 - 43 szt za 19,99 zł, 2 - 108 szt za 49,99 a 3 - 96 szt za 59,99 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Ja tak na chwilkę bo mały dorabia kupkę w pampka i czekam bo nie chce mi się 2x zmieniać Któraś z was pytała wcześniej o ból kręgosłupa po bólach krzyżowych przy porodzie. Powiem tak bóle krzyżowe miałam i teraz kręgosłup też mnie często boli właśnie w tym odcinku ale mi się wydawało, że to po ciąży albo od znieczulenia, kt dostałam. My używamy pampersów 3 już od jakiś 2 tygodni i powiem szczerze, że są jak w sam raz bo mój mały jest długi i dwójki już się robiły za krótkie :) no to tyle dałam radę lecę przewijać pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronka > to chce Ci powiedziec, że ten bol będzie nas doświadczał przez całe życie.. Moja mama mi to dopiero teraz powiedziała, ona również miała bóle krzyzowe przy porodzie i powiedziała, że to już do końca życia będzie nas sprawiało ból..... Więc, witaj w klubie.. :( eh Najgorzej jest przy przewijaniu jak sie schylam, z noszeniem mlodego na rękach.. dzisiaj w nocy to myślałam, ze oszaleje, nie mogłam sobie miejsca znalezc w ogóle... ;/ tak boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki... U nas noc super jak mala polozylam o 20 to dopiero o 5 rano sie obudzila na cycusia i dalej poszla spac a do 9. Mi na ta sapke lekarz przepisal kropelki: sodiumchlopiden nasal drops 0,9% i po tym jej przeszlo plus to nawilzanie.Nie wiem jak to nazywa sie w polsce bo tu w Anglii wlasnie ma taka nazwe .Dziewczyny jak podejzewacie ta sapke u maluszkow to warto to skonsultowac z lekarzem bo moze byc to zwykly zastuj mleczka w nosku jak i babolki albo kurz ale rowniez moze byc to alergia pokarmowa wiec dobrze jak lekarz to oceni. Co do hemorojdow ja polecam czopki ja przyjmowalam je jakies 2 tygodnie temu o nazwie proctosedyl(tylko w Anglii nie wiem jak z tym w polsce)no i powiem wam szczerze na poczatku bol jak holera jak je aplikowalam ale z dnia na dzien bylo lepiej(bralam 2 razy dziennie po dwa czopki)teraz juz nawet nie pamietam co to hemorojdy .No i lekarz do tego przepisal mi w szaszetkach preparat na rozluznienie stolca bralam raz dziennie i jeszcze do dzisiaj biore.Lekarka mi powiedzala ze te czopki dzialaja bardzo szybko bo mowila jeszcze mi o kremie ale podobniez duzej trwa leczenie. co do wagi ja waze jak narazie 3 kg mniej niz przed ciaza ale wcale mnie to cieszy bo przed ciaza mialam spora nadwage wiec do zzucenia mam jakies 15 kg.Mam nadzieje ze karmnie piersia mi w tym pomoze.No a co do cwiczen to u mnie tragedia od tygodnia w salonie postawilam rowerek treningowy ale uwierzcie mi nawet na piec minut na niego nie wlazlam.Doslownie brak czasu ale tez na pewno troche lenistwo no ale musze sie zawziasc i zaczac cwiczyc.No ja tez teraz mam straszna ochote na slodycze mimo ze staram sie ograniczac ale czasem jak mnie napadnie glod weglowodanowy:):) to normalnie nie moge sie powstrzymac.U mnie troche gorzej z ta nadwaga bo ja mam dodatkowo niedoczynnosc tarczycy i hormony tez mnie blokuja.chociaz jak to sie mowi winny sie tumaczy bo pewnie gdybym diete trzymala i regularnie cwiczyla to nie miala bym problemu.Dziewczyny podobniez wystarczy cwiczyc 30 mini dziennie regularnie i po jakims czasie juz widac efekty tylko cwiczenia musza byc dosc meczace.No to wiec zakasamy rekawy i topimy nasz nadmiar tuszczyku.Ja zaczynam od jutra postaram sie cwiczyc chociaz to 30 min.dziennie +ograniczyc i to fest te slodycze+nie jesc po 18...ciekawe jak dlugo wytrzymam hi hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do buli kregosupa to pamietam ze przy poprzedniej corecce to go mialam do pluki karmilam piersia bo piersi mialam naprawde ogromne i to byl powod u mnie tych boli.Jak przestalam karmic po 9 miesiacach bol zniknol jak reka odiol.U mnie tez teraz jest straszny mimo ze nie mialam boli krzyzowych mam nadzieje ze jak przestane karmic i piersi sie zmniejsza to wszystko wroci do normy czego i wam zycze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia82->o!to widzę że nasze małe razem spały od 20- do 5 i podobnie potem heheh:) Ja włąśnie idę w następnym tygodniu do endokrynologa zobaczyć co tam z moją tarczycą. Przed ciążą również miałam (nadal mam)nadwagę, chociaż jestem już na minusie parę ładnych kg i mam nadzieję że będzie więcej spadać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co..mam problem z młodym. Zrobiły mu się ostatnio krostki na policzkach, z tymi bialymi czubeczkami, ale wczoraj i dzisiaj jakby pękły mu dwa i pokazała sie krew, śladowa ilosc z tej krostki, zaschła i odpadła.. patrze w necie ze to moga byc jakies wybroczyny, ale jak nacisniesz w to miejsce i zrobi sie jasniejsze, to nie jest wybroczyna.. i tak własnie u małego . Zrobiłam ten krochmal na buźke.. jak ostygnie przetre mu jak wstanie.. kurcze, wizyta u pediatry za 2 tyg moze zapisze sie do dermatologa hm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, jeżeli chodzi o jakiekolwiek problemy skórne to ja nie pomogę bo nie mam ani wiedzy na ten temat ani mojej Małej nic takiego się nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×