Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Blanka w pierwszej ciąży też korzystałam z tego kalendarza i jest dobry z jedną małą różnicą, że termin porodu nie masz na 6.04 tylko 8.04. Bo skoro pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałaś 1.07 to do tej daty należy dodać 7 dni i odjąć 3 miesiące. Tak oblicza każdy lekarz datę porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
dobry kalkulator jest na stronie pampers.pl a moze wy mowicie o skonczonych tygodniach i tych zaczetych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
ja mam teraz 26tc a skonczonych 25tygodni tak samo jak sylvia bo z tego co pamietam ona tez ma termin na 30.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, czy któraś z was robiła badanie na cukrzyce ( to co się pije glukozę ) prywatnie? Wiecie może jaki jest koszt takiego badania? Życzę wam miłego spokojnego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
indianko kazda z nas robila ale przewaznie na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ojj ja tez mam zaległości ogolnie czuje sie dobrze takze to najwazniejsze ale z nerwami u mnie nie najlepiej brat od mojego meza mnie dzisiaj totalnie wyprowadzil z równowagi dupek jeden z tym typem ni idzie w ogole porozmawiac smieje sie w twarz i biedaczek potem do babci i cioci pojedzie sie wyzalic jacy to my źli jestesmy hihi ale doszlam do wniosku ze wali mnie jego osoba totalnie ech sorrki przynajmniej sie wypisałam(prawie jak wygadałam brzmi) odrazu deczko lepiej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buteleczka85-nie martw się, w każdej rodzinie znajdzie się taka osoba która wyprowadza skutecznie z równowagi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrde w ogole ostatnio u lekarza bylam 16 grudnia dopiero ide 23 ciekawe czy z dostaniem sie do lekarza sa jakies problemy typu czy wymagaja RMUA? czy nie ma problemów była któraś z dwupaczków już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co miesiąc chodzę na wizytę do "endokrynologa" do szpitala i nigdy mnie nikt nie prosił o dowód ubezpieczenia (no poza pierwszą wizytą kiedy mi kartę zakładali). Aktualnego RMUA nie mam bo nie chodzę do pracy (jestem na L4). W razie gdyby Ci ktoś robił problemy to powiedz, że kobieta w ciąży i w czasie połogu jest objęta ubezpieczeniem bez względu na to czy pracuje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzisiaj odebrałam wyniki i są zdecydowanie lepsze niż poprzednio. A na wizytę idę dopiero jutro wieczorem. Czuję, że dostałam infekcji i mam nadzieję, że nie będzie problemów z receptą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mama z kwietnia
Inka 25, ja zaplacilam za badanie cukru 6zl. glukoze kupilam w aptece chyba za 3zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Wstałam o 6, wypiłam glukoze 75g, zapach wraz z gorzką herbatą jak mocz chomika ;P takie wrażenie hehe, poszłam o 8 na pobieranie krwi, zobaczymy jutro wyniki. Ja jestem przyzwyczajona do cukru, bo dużo słodze, że ale to już była przesada hehe :) Już czuję, że nie wyśpię się do końca ciąży. MIŁEGO DNIA DZIEWUSZKI !! Ja wraz z badaniem antygen HBs zapłaciłam i za badanie glukozy 29 zł. Glukoza 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim Wczoraj mialam wizyte u lekarza na szczescie prawie wszystko jest ok mam tylko troche za wysokie cisnienie wiec lekarz kazal mi je mierzyc dwa razy dziennie i zapisywac za miesiac kolejna wizyta i usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia tylko raz Ci pobierali krew na krzywą cukrową? Ja wczoraj robiłam i pobierali mi na czczo, po godzinie od wypicia i po dwóch godzinach od wypicia:/ Wyglądam jak ćpunka po trzech wkłuciach;) Dziwne że każdy lekarz ma inne praktyki...:/ Też bym tak chciała...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniówka > ja pytałam swojego lekarza czy mam jeszcze isc na pobranie krwi na czczo przed glukoza, to powiedział nie, wypic i po dwóch godzinach pobrać krew. Tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kurczę, wg tego kalkulatora termin narodzin to 11 kwietnia a dziecko ma 26 tyg i 1 dc. Licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki ciąża ma 28 tyg i 1 dc. A wg mojej ginekolog na dzień wizyty jestem w 28 tyg i 6dc. Tzn, że dziś jest to już 29 tydz. Mam taki mętlik w głowie, że już sama nie wiem jak to jest..i kto ma rację. Jak dla mnie Juleczka może być ze mną i tydzień wczesniej, cała zdrowa i moja :*:). Hm..co nowego po wizycie.. Więc Jula waży 1400 g. Ja przytyłam w 3 tyg tylko 1 kg. I oczywiście muszę łykać żelazo, a cukrzycy nie mam a wręcz przeciwnie mój organizm znakomicie sobie radzi z cukrem ;). Brała któraś z Was Femibion Vita Ferr? Boję się o moje zęby każdy mówi, że po braniu żelaza lecą zęby..;/ Przeraża mnie to co mówicie, jak to ciągnięcie szwu? Długo taki stan rzeczy się utrzymuje? JA chciałabym normalnie się kochać..miałam nadzieję, że te bóle to takie chwilowe tylko po porodzie i, że krótko trwają..aż tak, że tryska mleko? ;))) Mnie glukoza kosztowała 4-6 zł (nie pamiętam) a badanie 12 zł. Nie przejmuj sie buteleczko :). JA o dziwo dziś bardzo ładnie spałam w nocy, oczywiscie budzę się o mojego męża już nie ma ;). Ja nie wiem jak mu sie tak chce wstawać wcześnie..Cała noc przespana to i wcześniej wstałam ;) Trzymajcie się ciepło :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:-) Też bym już poszła na wizytę-pooglądać synusia:-D ale jeszcze 2 tygodnie muszę poczkac:-( bo ostatnio usg mi tylko tak "sprawdzająco" zrobił- czy serduszko bije, czy wody są...a o pomiarach to wspomniał że przy następnej wyzycie. Jakie słyszałyście/macie opinie na tamat leżaczków/huśtawek samobujających z melodyjkami? Czy sie przydają czy raczej zbędny wydatek? Bo zastanawiam się czy kupować czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o te lezaczki to ja sklaniam sie do kupna takiego z melodyjkami widzialam nawet takie juz w sklepie jakas nowosc to byla i dosyc drogie ale chyba sie skusze na taki wydatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
witajcie ja tez mam problemy ze spaniem w nocy budze sie ok 5 i nie spie do 7 a o 9 juz przychodzi pan do roboty lazienki wiec trzeba wstac.... czy ktoras z was tez teraz przeprowadza jakies remonty???ja mam juz dosyc! po lazience czeka mnie jeszcze kladzenie podlogi na przedpokoju i wyszykowac pokoj dla malutkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas urządzanie mieszkania skończyło się w październiku..ale wiem jak to jest. A ile potem sprzątania!ale Karolinkaaaa pomyśl jak potem pięknie będzie wyglądać wasze gniazdko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to śpię super. :) wczoraj poszłam spać z córą o 21,00( aż się mąż śmiał ) a wstałam o 7,45- z tym że wstaje w nocy bo moja córa wstaje. Ja miałam taki leżaczek http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-3w1-0-18-kg-t4145-i2057994884.html Była z niego zadowolona. używałam od 2 miesiąca aż do 9 mieś. - no wiadomo używałam go z umiarem bo za długo niemożna dla noworodka ale później to więcej. Jak szłam kąpać się to brałam małą w leżaczek i do łazienki razem , ja się relaksowałam i miałam małą na oku no i prysznic miałam razem z małą :) Tam były wibracje ale ja tego nie używałam . teraz córka ma 1,5roku i służy to jej do siedzenia . Ja kiedyś chciałam taką huśtawkę samo bujającą ale jak zobaczyłam ceny to podziękowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My to remont robiliśmy przed urodzeniem Hani.Ale skończyliśmy jak ja byłam w 5 mieś ciąży.dobrze że skończyliśmy wcześniej bo potem gorzej się sprząta jak coraz bliżej do terminu.Też miałam dosyć tego kurzu i bałaganu choc wykańczaliśmy górkę. Ale potem jak sie skonczyło to wszystko to warto było sie pomęczyć i zobaczyć efekt końcowy. A potem to powoli kończyłam pokoik dziecięcy i naszła mnie cheć na malowanie ściany w postacie z bajek z Kubusia Puchatka i jedna ściana u mnie wyglada podobnie do ja to z kubusiem http://allegro.pl/bajki-kubus-kwiatki-artystyczne-malowanie-scian-i2058988273.html trochę sie pomęczyłam ale efekt końcowy jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×