Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gratulacje nowym szczęśliwym mamusiom:) Dziewczyny mam do Was pytanie odnośnie dochodzenia do siebie po cc. Bo chodzenie itp to luzik, ale kiedy np dostaje się pierwszą miesiączkę? Kiedy się kończą krwawe upławy? Czy to wszystko się dzieje w 6 tygodniach, czy każdy przechodzi to indywidualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I swieta minely, a bylo tak fajnie... Gratulacje dla nowej mamy i faktycznie wiekszosc porodow przebiegla dosc szybko. Mam nadzieje, ze i tak badzie u nas. Mi termin mija w sobote i zaczynam obawiac sie, ze przenosze a wtedy beda wywolywac. Strasznie sie tego boje i mam nadzieje, ze jednak akcja zacznie sie naturalnie! Zycze wszystkim milej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki :) Ja tylko na chwilkę i później popiszę, Beataka- krwawienie po cc jest różne tak jak i po naturalnym , ja miałam 4 tyg a moja kol 6 tyg. Ja pierwszą miesiączkę miałam po 3 mieś a niektóre znajome po cc miały po 6 mieś , Ale jak juz chodzisz i nic Cie nie boli to dobrze :) a teraz będzie juz lepiej i za miesiąc nie będziesz wiedziała że miałaś cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie noc wspaniala heh jakos sie wyspalam nie mowiac ze nie umialam sobie miejsca znalesc zaraz ide na morfologie i do UP po zaswiadczenie o ubezpieczeniu czy wiecie jakie badanie z krwi trzeba na koniec jeszcze miec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-) w piątek 6 kwietnia o 17:30 przyszedł na świat Kubuś:-D Miał 3400 i 56 cm:-) jest prześliczny i taki bezbronny... A poród był chyba krótki, bo jak o 14ej trafiłam do szpitala ( od 7ej rano sączyły się wody płodowe), o 15ej podali mi oksytocynę tak za 2 i pół godz było po wszystkim:-) Jednak święta spędziłam w szpitalu, ale nie żałuję, choć te 3 noce dał popalić...ale dziś nawet przespał od 1ej do 6ej:-) od wczoraj jesteśmy w domku, pozdrawiam wszystkie mamusie - te rozpakowane i nie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Ja dalej 2 w 1. Dziś jadę do szpitala, tak ok. 14, ze skierowaniem na patologię ciąży. Żadnych oznak nie mam, brzuch nie opadł, skurcze delikatne (ostatnie KTG wykazało 20-28 %), ale bardzo nieregularne, Mała rusza się jak szalona a mój R jest tylko do jutra we Wro, po południu jedzie do Pabianic i wraca w piątek popołudniu i w niedzielę znów w Polskę rusza, więc ani przy porodzie ani przy wyjściu ze szpitala Go nie będzie, czym jestem bardzo podłamana :'( Nie wiem jak to będzie, co wymyślą. Laptopa do szpitala nie biorę, bo boję się, ze może zaginąć (ostatnio widziałam na IP cyganów, więc nie ryzykuję) a z neta w komórce nigdy nie korzystałam, więc będę w kontakcie sms-owym, z którąś:) Jak już będę wiedziała co i jak to napiszę. Gratuluję nowym Mamusiom :) Ja też już chciałabym być po porodzie i wiedzieć, ze jest z Małą wszystko dobrze, więc zazdroszczę Wam;) No i życzę jak najwięcej cudnie spędzonych chwil z Maleństwami:) Święta minęły w miarę ok, dużo pojadłam. Jedyne co to miałam niemiłą sytuacje, a raczej bardzo krępującą, bo do rodziców mojego R przyjechała Jego była żona i Córcia, żeby dać zaproszenia na Komunię a Mama R zaprosiła ją do pokoju i było niezręcznie (na szczęście mój R był cały czas koło mnie a ona długo nie siedziała i nie usiadła przy stole, gdyby to zrobiła to wyszłabym). Indianka mam nadzieję, ze u Ciebie poszło wszystko ok i goście byli zadowoleni a Ty nie za bardzo zmęczona;) Postaram sie zajrzeć tu jeszcze przed wyjazdem do szpitala, ale nie wiem czy dam radę, więc w razie co życzę Wam na te kolejne dni dużo słoneczka, lekkich porodów, pozytywnych myśli (których mi brakuje) i zdrowych Maluszków:) Buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Swita swieta i juz po :) Gratuluje wszystkim mamusiom jak ja wam zazdroszcze tez chciala bym byc juz po i miec maluszka przy sobie:)a tu chyba sie zapowiada ze urodze po terminie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko tak jak pisze Anita z tymi krwawieniami to bywa różnie z miesiączką też. Myślę, żę to sprawa indywidualna każdej kobiety. Więc cieżko powiedzieć pewnie nawet ginekolog by dokładnie nie wiedział. Pozdrawiam wszystkie świeżo upieczone mamusie. U mnie trzeba mieć aktualną morfologię i mocz o innych badaniach nic mi nie wiadomo. Wszystkie inne wyniki są powpisywane w kartę. Mnie znów męczą zaparcia w wzdęcia i nie mogę sobie z tym poradzić :( ani woda ani kiwi ani spacery nawet śliwki nie pomagają. Kupiłam sobie lewatywę ale chcę ją zrobic przed samym porodem (nie wiem czy mi się uda określić czy już rodzę czy jeszcze nie). Może Wy macie jakieś inne sprawdzone sposoby na te końcowe dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anii>Alez ja zazdroszcze Tobie tak krotkiego porodu! Moje Gratulacje :) Dragonki>trzymaj sie w szpitalu. Szkoda, ze nie ebdzie z Toba kontaktu, ale jak tylko bedziesz mogla, daj o sobie znac! Kasiek>ja tez mam domowa lewatywe i wlasnie zastanawialam sie kiedy jej trzeba uzyc, tzn, jak pojawia sie pierwsze regularne skurcze?Moze ktoras wie z dziewczyn i nam pomoze rozwiazac te tajemnice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje nowym mamusia ja juz po badaniach tylko zalamali mnie tym ze dzis duzo pracy i wyniki beda do odbioru jutro a ja dzis wieczorem do szpitala i nie wiem co ze mna zrobia :/ w UP stalam w meeeeega kolejce i jedna babeczka co byla 2 os przed mowi a pani ciezarna tez musi stac w kolejce ?? ale zeby przepuscic to juz nie :/ Dragoniki nie martw sie bedzie dobrze przebadaja cie i moze cos podaja ja ogladalam moja karte ciazy z NFZ i tam pisze ze termin mam na 15 kwietnia albo z usg na 1 maja :P a od innego lekarza i z moich obliczen i z neta wychodzi 13 kwiecien bo ostatnia Miesiaczka 7.07 wiec mi powiedzieli ze jeszcze 3 tyg moge sobie pochodzic i oni w to nie ingeruja :/ dobrze ze mam ta znajoma w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zrobilam morfologie z rozmazem hbs i WR czy jakos tak bo niby mialam ale wyczytalam ze trzeba powtarzac i zaplacilam 30 zl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny, bo przypomniało mi się, ze pytałam Mamy o te hemoroidy. Ona smarowała sobie miodem wymieszanym ze smalcem (ale takim nie ze sklepu tylko stopionym w domku - prawdziwym, że tak napiszę). Oczywiście chodziła z podpaską, żeby majteczki się nie ubrudziły:) I pomogło:) Więc może taki domowy sposób którejś z Was pomoże;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............Wiek.....Data porodu...Płeć.....Imię......Który poród...Miejscowość Bajua...............22.........01.04.......M......Filip.. .........1..........Zakopane słoneczko81.........30.........02.04.......K......Lena.. ..........?..........Rzeszów Dragoniki...........28,........03.04.......K(?)...Maja... .........2..........Wrocław M4DZ1A..............28.........06.04.......M......Adam... .........1..........Kraków alexiasz............25.........10.04.......M......Aleksan der......1..........Krosno Brinka..............19.........11.04.......K......Julia(? )........1..........ok.Suwałk buteleczka85........26.........12.04.......K......??????? .........2..........Gliwice Iwonaa19............19.........12.04.......K......Julia.. .........1..........ok.Radomia Nastusiaelo.........25.........13.04.......k......Milena. .........2..........śląsk kwietniowka26.......25.........14.04.......K......Olga... .........1..........woj.dolnośląskie Kiniu ..............30.........14.04.......M......Wiktor.......... 2..........???????? Kafka28.............29.........14.04.......M......Daniele k........1..........Niemcy Kasiek81legnica.....30.........18.04.......K......??????? ?........2..........Legnica agaf................26.........18.04.......M......Kubuś. ..........1..........Reszów martusia 82.........29......18.04(5.04)....K......Lena............3.. .......Uk Nadia_2012..........35.........19.04.......K......??????? ?........2..........Poznań różyczka83.....................20.04.......M......Szymo n..........1..........Wrocław martusia_mala.......21.........20.04.......M......Kornel. ....................Jelenia Góra uleczka90...........21.........21.04.......M......Piotr.. .........1..........ok.Bielska Białej qwarce..............22.........21.04?......M......Philipp Kuba....1..........Burgdorf Anita1978...........33.........22.04.......M......??????? ?........2..........ok.Białegostoku malutkaa28..........28.........22.04.......K......Klara.. .........1..........Gdańsk gwens...............24.........24.04.......K......Zuza... .........1..........Śląsk pierwsze_malenstwo..19........ 25.04.......K......Julia...........1..........Bydgoszcz kika1603............35.........25.04.......M......Dawid ..........2..........W-wa Zysiolinka..........25.........26.04.......M..... Wojtuś..........1..........Warszawa Indianka25 .........25.........28.04.......M..... Maciej..........1..........Wrocław/ Lubin li_la_li............29.........29.04.......?......??????. .........2..........Śląsk Karola11............31.........29.04.......M......Mateusz ek.......1..........USA/Szczecin MAMUSIE JUŻ ROZPAKOWANE: Nick...........Data porodu....Waga.....Wzrost...Imię dziecka.......Miejscowość IZAMAMA...........29.02......3050g......52cm.....Jaś ..............(?)..... Asia033...........24.03......3020g......54cm.....Oliwka.. ..........Lubin kasia_27_słupsk...25.03......3370g......47cm.....Kajetan ...........Słupsk Krisii............25.03......3750g......57cm............. ................. FlorentynaAnna....28.03......3640g......51cm.....Orest... ..........ok. Suwałk lola_lu..............29.03........????........???........ .Brunon..........???? beata.sr..........30.03......2800g......51cm.....Do minik-Śpij w spokoju Nasz Aniołku:* S.U.R.I...........31.03......3550g......55cm.....Jaś.... ...........Śląsk Czuprynaa.........02.04......3760g......57cm.....Leon.... ..........Radom Bronka w kropki...02.04......3314g......----.....Adrian...........Szk ocja Blanka6................04.04.......3100g.....52cm......Ka rina.......ok Warszawy Sylvia4709........05.04.......2630g.......52cm...Michałe k.. .....????? Hannelka..........05.04.......3650g.......56cm.....Kamil. ..ok.Bydgoszczy ani00..............06.04.......3400g........56cm.....Kubuś.........Tychy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo ja zle widze albo mamy tylko 2 dziewczynki Dragoniki o tym nie slyszalam moze faktycznie pomoze bo mi mowili ze domowym sposobem to nasiadowki w korze dębu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pytanie do Mamuś: Jak karmicie? I ile wasze dzieci jedzą... Ja na początku nie miałam pokarmu, do tego płaskie brodawki... koniec końców mała nie chce ssać piersi. Ściągam więc pokarm laktatorem ale Ona strasznie dużo chce jeść, nie nadążam ze ściąganiem. Zjada nawet po 90 ml na porcję a potem słodko śpi 3h i znowu... W szpitalu każda pielęgniarka miała inne zdanie :( Ile ma jeść taki noworodek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki ja tylko na momęcik wpadam się przywitać bo właśnie mi puścili sygnał z internetu i już na szczęście działa .Potem was nadrobie bo zbieram się do szpitala jak wróce to zdam relacje. Oczywiście gratulacje dla nowych mam bo naprawde ich przybyło byle tak dalej:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanka wydaje mi sie ze to indywidualna sprawa i powinnas dawac tyle ile dziecko chce bo ograniczanie to chyba nie bardzo i ja mysle ze powinnas dostawiac do piersi i probowac karmic a moze cos wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. właśnie wróciłam z KTG i z USG i okazało się że powoli odchodzą mi wody których nie czuję :( i mam mało wód, Dziś wracam na oddział, dostaję jakieś sterydy dla dziecka i jutro mam CC. Trzymajcie sie dziewczyny. I gratulacje dla nowych mamuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki ja juz jestem w domq moja slicznotka urodzila sie 06.04 o 11.35 przez cc wazyla 4220 i mierzyla 61cm wiec taki klocek malenki pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafka właśnie się zastanawiam aby nie było za szybko i żeby później nie rodzic z lewatywą w ........ ;) kurcze sama nie wiem. Nie widze jakoś aby inne dziewczyny robiły bo cosik się nic nie odzywają. Blanka szczerze to pewnie jest indywidualna sprawa dzieciątka ile zjada :) ale ja myslę, że 90 ml jak na noworodka na jedna dawkę to naprawdę sporo jak byłam w szpitalu to takim maluchom chyba ze 30 góra 50 ml dawali. A ja karmiłam swojego piersią więc nie wiem ile zjadał, ale prawie cały czas wisiał przy cycu. Dzięki temu, że wisiał właśnie dostałam pokarm i karmiłam (dziecko lepiej ciągnie niż laktator). Może spróbuj mała przytrzymać dłużej przy piersi. tak abys mniej więcej dzień z nią poleżała i zobacz jak się ma. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś znalazłam, że dziecko pokarmu naturalnego powinno jeść 10 ml razy ilość dni jaką ma (dotyczy chyba pierwszych 10 dni życia). Próbuję ją przystawiać do piersi ale zupełnie nie umie jej chwycić, w nakładce chwyta ale momentalnie wypuszcza. I wrzeszczy straszliwie :( Nic to próbujemy dalej... grunt, że pokarm się pojawił a w razie czego mam MM (Emfamil 1 bo taki dostawała w szpitalu). Poza tym krzyczy jak jest głodna i przy przewijaniu. No i jak ją z kąpieli wyciągam. Teraz słodko śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.:) gratulacje dla nowych mamus.;) rzeczywiscie mamy jak narazie przewage chlopców ale 3 dziewczynki to tez nie jest zly wynik he he .;) a ja wczesniej jak mialam (niby) pełno objawow porodu tak teraz dzien przed terminem nic a nic sie nie dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie jak popatrze w stecz to moja 1 corcia byal aniolem pod wzgledem jedzenia spania kompania itp a teraz tak bardzo sie boje ze 2 dziecko bedzie inne i nie dam rady ze sie zalamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Blanka
Witam,jesli Twoje malenstwo je 90ml to jest najbardziej ok.I tak masz szczescie ze chce co 3 godziny bo niektore szkraby domagaja sie czesciej.Ja wiem ze jak sie odciaga to 3 godziny zleca szybko.Sprobuj czasem dostawic jak troszke odciagniesz i zacznie wiecej pokarmu leciec to malenstwo powinno sobie poradzic.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka a są jeszcze takie specjalne użądzenia do których wlewasz MM i przyczepiasz jakoś do piersi i przez cieniutką rurkę leci mleczko a dzidzia ssie od razu pierś i prowokuję produkcję pokarmu. Bo z tego co opisujesz to mała się denerwuje, że słabo mleczko leci a ona chce już bo głodna jest. Mój synek też taki był. I z kąpielami identycznie było w wannie mógł sobie pływać ale wyciągnięcie i reszta zabiegów pielęgnacyjnych to już był krzyk. Pmiętam, że nawet nagiego go do piersi przystawiałam aby się troszkę uspokoił bo ubrac się nawet nie dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane kwietnióweczki, po świętach została mi straszna zgaga. Narobiłam sie jak głupia i kupiłam za dużo wszystkiego. Mało jedzenia poszło wiec w tygodniu organizuje imprezę dla znajomych:) Ja sama nic prawie nie zjadłam bo mam straszna zgagę, meczy mnie od dawna ale teraz to jest tragedia. Mogę tylko siedzieć, bo jak leże to mam refluks. Więć śpię na siedząco- oszaleć można. W środę kończę 38 tydzień i mam nadzieje, że Maciek wyjdzie przed majówką. Ciągle mu mówię, że tu unas ciekawiej niz tam u niego ale jak widać moje argumenty nie działają. Zastanawiam się tylko czy mi sie wody nie sączą, bo w niedziele doznałam szoku bo w pewnym momencie poczułam ze mam mokra bieliznę( a miałam wkładkę) i jak poszłam sprawdzić okazało się że majtki prawie całe wilgotne. Pomyślałam, że zobaczę co będzie i taka sytuacja juz sie nie powtórzyła ale cały czas mam mokro. Wizyta jutro więc czekam cierpliwie. Czy może powinnam iśc i sprawdzić?? Czy lekarz może jakos sprawdzić czy te wody się sączą?? GRATULUJE DZIECIACZKÓW!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×