Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość Mysle, ze wpasuje sie idealnie
w wasz topic moja rada. Do tej pory przewalalam ok. 1000 - 1500zl na bizuterie miesiecznie. Teraz po czesci robie ja sama, wydaje tylko na materialy. Wychodzi ok. 700 miesiecznie ;-) Dodatkowo na obiady naciagam mojego faceta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
Do 93829389283 My nie żyjemy po to aby tylko oszczędzać, ale też aby trochę normalnie pożyć. Każda oszczędza na swój sposób i na miarę swoich środków. Jeśli możemy oszczędzić pieniądze po przeanalizowaniu wydatków (np. zamiast drogich produktów możemy zamienić je tańszymi równie dobrymi) to to robimy. Niektóre z nas nie robią zapasów bo wg ich kalkulacji to się nie opłaca, ja z kolei mam zawsze 1 sztukę szamponu, odżywki i takich innych produktów codziennej potrzeby w zapasie, bo kupuję je w promocji. Na przykład na farbie do włosów oszczędzam w ten sposób od 5 - 7 zł itp, ale moje wynagrodzenie też jest nieco wyższe niż innych piszących tutaj (mieszkam w dużym mieście, mam duży staż pracy i odchowane dzieci:-)) więc mogę sobie na to pozwolić. Dziewczyny z tego forum zarabiające 1400 zł i potrafiące odkładać z tego jakieś rezerwy są dla mnie inspiracją:-) i muszę przyznać, że od czasu ujawnienia się "oszczędnej kobiety" udaje mi się dużo więcej oszczędzić. Mając 900 zł na 2 osoby świetnie dajesz sobie radę, ale jak długo tak pociągniesz?? Dziecko rośnie i jego potrzeby również. Nie skupiałabym się na tym, że daję radę z 900 złotymi, ale raczej na tym, że muszę zarabiać więcej dla jego dobra. Nam nie chodzi o to aby wegetować, ale też o to aby coś z tego życia mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobrywieczór paniom
lubię poczytać wasz temat. mądra rzecz. ja odkładanie mam już we krwi, od małego się w to "bawię". tak czasami jest to zabawa. nie oszczędzam na sobie, odkładam. dzięki temu w razie problemów finansowych działam spokojnie, bez presji stresu, wszak zawsze mam coś odłożone. to tylko problemy i mam je rozwiązać a nie tragedia i 'co ja teraz zrobię!' nawet w złych czasach należy i odłożyć i pokryć swoje ja. trzeba być elastycznym działaniach i sztywnym w dążeniach. dla początkujących polecam opowieść o jakubie, siedem lat tłustych siedem chudych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktura korygująca
oj, no bez przesady- oszczędzać nie oznacza odmawiać sobie wszystkiego. Akurat ja lubię mieć staranny makijaż, schludne ubranie i pachnieć perfumami. Oszczędzać- znaczy wydawać, ale z głową, nie być rozrzutnym... Jeżeli od kilku lat maluję się, ubieram się w swoim stylu, to z dnia na dzień nie zacznę używać szarego mydła, kremu nivea i chodzić w traperach.... :/ To nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
kupilam w tym m-cu sporo suplementow diety. Postanowilam inwestowac w urode od wewnatrz. dzis po pracy tez ide na zakupy i chyba zaiooatrze sie w oliwe virgin z pierwszego tloczenia. mozna z niej sporo wykombinowac - uzywac do maseczek, kąpieli, robic oklady na wlosy,... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wracając do tematu
Dusigroszka - tylko tej oliwy do kąpieli to dosłownie kilka kropel dawaj i nie za często stosuj, bo ja np. dostałam uczulenia! A robiłam sobie kąpiel raz w tygodniu z kilkoma kroplami oliwy dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Oj widze niezły ruch się zrobił na naszym topicu. Ja tak szybciutko bo nie mam niestety czasu. Oszczędzanie jak narazie idzie pomyślnie. I muszę Wam powiedziec ze natchnelyscie mnie do kupienia kominka i olejkow. Przyznam sie ze sie nad tym wczesniej zastanawialam ale teraz wiem ze kupie ;) ( jestem tak zmeczona i zestresowana ze decyzja zapadla w chwile) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktura korygująca
ZmotywowanaPanna- ładne oko masz ;) powiem Wam, że prawie w ogóle nie zaglądam na allegro w celach zakupowych :D jak już coś to tylko, żeby zobaczyć, jak stoją moje aukcje (wystawiam swoje ciuchy- zawsze to dodatkowy grosz :) ) Aż się sama sobie dziwię! Dziś byłam w Silesii i już miałam taką wielką ochotę wejść do parfois, żeby kupić....okulary przeciwsłoneczne, ale powstrzymałam się. Racjonalnie wytłumaczyłam sobie, że nie potrzebuję teraz okularów i że nie ma ich na mojej liście ;) Widziałam też piękny kubek porcelanowy, już go miałam w łapie, ale odłożyłam go na półkę :D jeszcze kilka dni temu pewnie bym kupiła kubek, okulary i w drodze powrotnej z pracy zajrzała do natury po jakiś kosmetyk (w rzeczywistości nawet kilka...) Dobrze się zaczęło, niech tak trwa.... Musimy się wspierać i motywować wzajemnie :) Z supelmentów piję oleofarm, bo ostatnimi czas miałam, bardzo suchą, swędzącą skórę na łokciach. Oleo mi pomógł- moja cera jest bardziej nawilżona. Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
faktura samokontrola to podstawa oszczędzania, narazie świetnie Ci idzie hehe:-) ps. Oczywiście mam nadzieję ze pieniądze zarobione na allegro odrazu zostaną przelane na konto oszczędnościowe?? W innnym przypadku(ja tylko ostrzegam!!!) zostaniesz automatycznie wykluczona z naszego klubu!!;-)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Zmotywowana Polecam Ci w takim razie olejek "drzewo sandałowe":-) Ja palę w "piecu" codziennie..super klimat, piekny zapach-nawet mojemu facetowi to odpowiada:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
aha i ważne zeby to były NATURALNE olejki a nie jakieś sztuczne świnstwa. Aromaterapia ma równiez forme leczniczą więc ważne aby to byłu 100% naturalne olejki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Zmotywowana W sumie firma nie jest ważna, ważne żeby w składzie olejku pisało że jest naturalny Nie wiem jak u was kochane ale u mnie WIOSNAAAA...lalalaalalla:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Dostałam przed chwila od mojej kochanej babuni 20 zł:-) Oczywiscie odrazu wrzuciłam je do mej skarbonki!! A pomyśleć ze pare miesięcy temu to odrazu bym poszła do sklepu i kupiła za to kolejną pierdółkę.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktura korygująca
Cześć Dziewczyny :) oczywiście kasa z allegro zostanie wpłacona na konto oszczędnościowe. Nawet nie wiecie, jak się cieszę... że jednak potrafię się ograniczać! Ale to w dużej mierze Wasza zasługa- Wasze wpisy mnie motywują :) Dziękuję 🌼 🌻 Boję się tylko, abym nie stała się za bardzo skąpa ;) ;) ;) Olejki to świetna sprawa, szczególnie zimą... widziałam w sklepie aromat pieczonego jabłka z przyprawami... pachnie cuuuudownie. To była kolekcja zimowa. Nie kupiłam, bo mam zapas olejków do następnej zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
a ja dostałam od taty 50 zł :D bo byłam go gdzieś zawieźć i za to sobie zatankowałam trochę auto a od mamy dostałam 40 zł, za to kupiłam jakieś "pierdółki" do tego mojego aparatu ortodontycznego. aha za ten aparat na dół i na górę ten rozszerzający i założenie zapłaciłam 3300 zł. I teraz dopiero wizyta 4 stycznia, a wizyty co miesięczne 180 zł :/ troszkę dużo ale co zrobić...no i za 4 miesiace znów 1950 zł na aparat na górą. Będę oszczędzała na niego równolegle. Jedno konto mam to oszczędnościowe "nigdy nie ruszam" i na nim mam 3000 zł ( ostateczne podsumowanie) i teraz od wypłaty grudniowej będę przelewać na drugie konto oszczędnościowe na ten aparat na górę. Dostałam przelew świąteczny 600 zł :) Ciężko mi się mówi z tą płytką na podniebieniu :( tak śmiesznie, ale można mnie zrozumieć. miałam teraz wolne wponiedziałek idę już do pracy.... i mam trochę obawy ... muszę się bardzo starać poprawnie mówić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szcęścieeee
oszczędzajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Postanowiłam do was dołączyć. Śledzę topik od dnia, w którym powstał. Też zaczęłam oszczędzać :) Mam skarbonkę, do której codziennie wrzucam 2zł (nie mam pojęcia ile się już uzbierało) Mam również konto oszczędnościowe, na które przelewam wszystkie dodatkowe pieniądze. Niestety ostatnio się trochę zadłużyłam (studia-do stycznia muszę zapłacić 2500zł) i nie wiem co będzie z tym moim oszczędzaniem :( Dziś wystawiam kolejną turę ubrań z mojej szafy na allegro,a zarobek-od razu na konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
a mi zostało do konca miesiąca niezagospodarowane 150 zl- z tego zamierzam kupić prezent dla mamy, ojca i chlopaka. Oj ciemność widzę, ciemność... a z zakupami odzieżowymi dla siebie nawet nie zaszalalam w tym m-cu wyjatkowo. za to jutro idę do teatru- bilet 4 dyszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FAKTURA KORYGUJĄCA
dusigorsz-ka na jaki spektakl idziesz? :) Ja muszę porobić opłaty dziś wieczorem, zobaczymy po odliczeniu wszystkiego ile mi zostanie do przelania na konto oszczędnościowe. Aukcje na allegro ładnie się sprzedały, więc dodatkowy grosz wpadnie :) Wcześniej, to co zarobiłam zaraz wydawałam- tłumaczyłam sobie, że to jest dodatkowa kasa na zachcianki i zaraz ją trwoniłam zamiast odkładać :( Dziś wieczorem zrobię tiramisu... wczoraj kupiłam składniki i będę szaleć wśród biszkoptów :p :D Aha, kupiłam sobie czółenka- 50 zł. (!), ale spokojnie; były na mojej liście zakupowej i mam jeszcze niewyczerpany limit przyjemności :) W zeszłym tyg. byłam w kinie- 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FAKTURA KORYGUJĄCA
dusigorsz-ka na jaki spektakl idziesz? :) Ja muszę porobić opłaty dziś wieczorem, zobaczymy po odliczeniu wszystkiego ile mi zostanie do przelania na konto oszczędnościowe. Aukcje na allegro ładnie się sprzedały, więc dodatkowy grosz wpadnie :) Wcześniej, to co zarobiłam zaraz wydawałam- tłumaczyłam sobie, że to jest dodatkowa kasa na zachcianki i zaraz ją trwoniłam zamiast odkładać :( Dziś wieczorem zrobię tiramisu... wczoraj kupiłam składniki i będę szaleć wśród biszkoptów :p :D Aha, kupiłam sobie czółenka- 50 zł. (!), ale spokojnie; były na mojej liście zakupowej i mam jeszcze niewyczerpany limit przyjemności :) W zeszłym tyg. byłam w kinie- 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
idziemy na szalone nozyczki :). Jutro napiszę jak wrazenia. Mnie najbardziej martwią te prezentowe wydatki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktura korygujaca
ZmotywowanaPanna- daj znać, jak wrażenia :) który aromat bardziej Ci odpowiada. Wróciłam z pracy, zapaliłam w pokoju kominek- znalazłam w szufladzie olejek waniliowy :), wzięłam prysznic, przebrałam się w milusiński szlafrok, getry, t-shirt, porobiłam przelewy za uczelnię, tv, internet. Na konto oszczędnościowe przelałam 400 zł :) kartę wyciągnęłam z portfela i schowałam. Ta karta jest NIETYKALNA. Mam zakaz ruszania jej, koniec, embargo...! Zaraz zbieram się za tiramsuuu...mniam :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawiona w boju
Właśnie podsumowałam, ile oszczędziłam przez ostatnie 2-3 lata i wyszło mi 38 tysięcy!!! A jeszcze po drodze zmieniałam komputery i auta. Jestem w pozytywnym szoku. :D I powiem, że im więcej się odłoży, to jakoś tak szybciej przyrasta. :) Jak tak dalej pójdzie, to za kilka lat pozbędę się 30-letniego teoretycznie kredytu na mieszkanie. Oszczędzanie rulez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Czesc Dziewczynki:-) Kurde mi troche odejdzie z oszczędności bo samochód mi nawala wrrrr:-/ Ale najważniejsze ze mam kasę odłożoną i nie będe musiała się zapozyczać!! Zmotywowana, i jak to drzewo sandałowe?Mam nadzieję ze i Tobie się podoba..:-) faktura, ja szukałam waniliowego i za chiny nie mogę znależć...a uwielbiam waniliowe klimaty....:-) Mam waniliowe zele pod prysznic, perfumy tez zawsze muszą miec cos z wanilią...mów mi tu szybko gdzie kupiłaś ta wanilię!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
wprawiona do boju, wow nieżle...ilez bym dała za taką kupke pieniędzy:-P A ile zarabiasz i ile średnio odkładasz kasy?? Wiesz masz rację, czym więcej na koncie oszczednosciowym tym szybciej przybywa oszczędnosci. Człowieka chyba cieszy ze tak dobrze mu idzie i stara sie maxymalnie oszczedzać. A najlepsze jest to że czym więcej tym ciężej Ci przychodzi ewentualne podbieranie z konta oszczednosciowego- bo zwyczajnie jest Ci żal ruszyć to co udało sie uzbierać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
dusigroszka i jak tam spektakl??tutuł sztuki wskazuje że to komedia...?:-) jak się bawiliście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktura korygująca
oszczędna kobita-> z tego, co pamiętam to olejek kupiłam na allegro :) Zazwyczaj yam kupuję i od razu biorę większą ilość, żeby się opłacało. tam jest tego mnóstwo i duży wybór różnorodnych zapachów... spójrz, jakie fajne połączenia: http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=olejek+wanilia wanilia-cytryna, wanilia-czekolada, wanilia-sandał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faktura korygująca
oszczędna, mnie to właściwie teraz wzięło na takie słodkie klimaty :) Szukałam nawet perfum z nutą wanilii, pochwal się, jakie masz? Ja zamówiłam próbki oriflame- tego zapachu czekoladowego :D już nie mogę się doczekać, jak przetestuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×