Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość oszczedna z przymusu
ladnie sie oszczedzanie rozwija wszystkim,w idze duze postepy godne pochwal :D nawet pomranczki musza to przyznac.. ja mam poki co nadwyzki budzetu- sama nie wiem skad sie wziely??, ale na wydawanie mnie nie ciagnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie akcja wrzuć 5 zł do skarbonki trwa:):) Po 5 dniach jest już tam 50 zł :) dusigrosz-ka Bardzo ładna sukienka tez o takiej myśłałam :) Ja kupiłam sobie takie buciki:) http://www.pullandbear.com/webapp/wcs/stores/servlet/category/pullandbearpl/pl/pullandbear/29059/OBUWIE#/508509/KOTURNY%20Z%20WĘZEŁKIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
swietne buciki choc drogie :). ale podobno lepiej zainwestowac w jedne buty a dobre gatunkowo niz kupowac byle badziew co sezon :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
panna mloda-> strasznie duzo udalo Ci sie odlozyc w ciagu 5 dni :) ja nie wyobrazam sobie zebym jeszcze duszac ile dusze byla w stanie odlozyc chociaz 20 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy jaki bede miała bilans na koniec miesiąca :):):) na ten miesią konie z zakupami bo poszalałam w sklepach . W nastepnym miesiącu muszę kupic balerinki koniecznie bo nie mam żadnych :(:( Dzisiaj mnie czeka wyprawa do rossmana aż się boję bo jak zwykle wszystko na raz się kończy :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja z kosmetykow musze kupic w tym m-cu farbe do wlosow i krem. reszte chyba poki co mam :)/ no, moze na jakis suplement diety sie skusze coby wzmocnic moje slabe wloski i pazurki... ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
panna mloda-> a co juz kupilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigrosz-ka Oprócz butów kupiłam sobie dwie bluzeczki i sukienke. Mój lov dwie pary spodni, koszule, dwie polówki, buty. I niech mi ktoś powie że faceci zakupów nie lubią :) Więcej sobie kupił niż Ja :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki dusigrosz-ka bardzo ładna sukienka , ja czekam na wypłatę i lecę do H&m po spodnie , bo widziałam , żesą od 39zl więc może coś znajdę. Zawsze to lepsza cena niz 119 w NY pali a musi oszczędzac trzymam sie dzielnie , w zasadzie nie brakuje mi samego papierosa ale mam wciaz ten odruch , wyciagnij zapal , zaciagnij sie ...tzn o tym najtrudniej zapomniec :) Ale mysle ze teraz bedzie dobrze bo zanim przyleilam pierwszy plaster miala takich kilka dni kiedy czulam sie przepalona i na sama mysl o papierosach bylo mi niedobrze....w pracy przez 8 h zapalilam wtedy jednego papierosa....i pomyslalam zeto dobry czas by rzucic. Scarletta jeszcze niczego konkrtnego nie mam na oku , ale będęsie rozglądac , ja godzinowo musze patrzec bo sama robie nocki , i kiedys musze sie polozyc spac. Panna młoda tez musze kupic balerinki :( najgorsze jest to ze znowu bedzie tyle do wyboru ze nie bede umiala sie zdecydowac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisałam na początku topiku
hej ja też będę musiała w kwietniu jakieś buty kupić, i pewnie znów będzie problem z wyborem dusigroszka - sukienka bardzo piękna Byłam dziś u ortodonty 200 zł nie moje :D i już wiem, że na następną wizytę pozbywam się tej płytki z podniebienia ( w końcu będę normalnie mówić) i mam przygotować ponad 2200 zł za aparat stały na górę + jakaś opłata za zdjęcia ok 100 zł. więc będę musiała ruszyć konto oszczędnościowe. Od jutra planuję zacząć dietę a raczej nie jeść tyle słodycz, ćwiczyłam na steperze w miarę systematycznie ale i tak z 3 - 4 kg przydało się zrzucić. dziś już jadłam ostatni raz słodkie. obiecuje :D zostało mi 400 zł do końca marca na własne przyjemności- mam nadzieję, że wystarczy i jeszcze coś zostanie... ale póki co nie wpłacam tego na konto oszczędnościowe jakby mi wypadło coś niespodziewanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to ja-> pali a musi oszczedzac, czas zmienic nicka w koncu juz nie pale:P ja tez bym chciala jakies buciki, tylko ja choruje na obcasiki na plaskim boli mnei kregoslup,zreszta plaskie nosze tylko na spacer z psem wiec mam trampki,jakies baleriny,polbuty z byleczego:P na obcasie na wiosne mam jedne i to na wczesna wiosne na pozniej znow by sie jakies przydaly:Pdobra juz sie nie rozmarzam.nie mam pieniedzy to nei kupie:P zmotywowana faktycznei ten odruch w okreslonych momentach jest straszny,ja zawsze palilam po przebudzeniu w lozku ogladajac tv i pijac kawke i pierwsze dni wyciagalam reke szukajac na ławie smrodow:Dbylo duzo takich sytuacji bo w wielu palilam, teraz sie zapalilam do diety i cwiczen wiec pewnie dlatego nei mysle nawet o fajce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawiona w boju
Hejka. Wypłata przyszła i ja też sobie coś kupiłam - olej, filtr, tłumik środkowy i tłumik końcowy. Przepuściłam na te fanaberie 800 zł - na stos ze mną, hy hy! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
może w końcu dziś nadejdzie ten moment :P i ujrzę pieniądze na moim koncie. Natychmiast zrobię miesięczny bilans ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
wprawiona=> niezle zaszalalas. chyba serce by mi peklo gdybym wydala 8 stow na czesci do samochodu........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Mloda 2012
o matko ale duzo wydałaś na tę części ehhh to ja już wolę jeździć komunikacją miejską ;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja tez :P nie dosc ze ceny paliwa kosmiczne, to dochodza koszty utrzymania samochodu tj. ubezpieczenie, przeglady, nie daj Boze jakies awarie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też doceniam komunikację :) Jaka oszczędność w porównaniu do auta. Co do moich wydatków to dostałam uczulenia. I znów 100zł na piankę do mycia twarzy NUXE i krem do twarzy BIODERMA. Ehh...ciężko być alergikiem :( Ja czuję, że w marcu nie oszczędzę za wiele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istne szalenstwo! :D wychodzi na to, ze ja tylko w tym miesiacu nic nie kupilam dla siebie :) dusi czekamy na raport :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scarletta i ja nie zapominaj :p ten miesiąc będzie troszke lepszy w oszczędzaniu kilka stówek wleci na konto, po 10tym zrobie bilans :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scarletta-no szał:D teraz sie zastanawiam czy kit w oknach jest jadalny:D no do tego musialam zrobic zdjecia 20zl i zaplacic za zaswiadczenie kolejne 20zl tak wiec skarbonka ma kuku :P dusi raport!!!bo na stos:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam. Niestety musiałam ruszyć oszczędności bo spóźniają się z wypłatą premii prawie 900zł, a do 10ego musiałam zapłacić za studia... i wyjęłam 500zł z konta. Ale obiecuję w przyszłym tygodniu tam dorzucić całą premię. I wiecie co? Mam wyrzuty sumienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
la-lyla nie martw sie jak pewnie pamiętasz w styczniu tez musiałam tysiaka wyciągnąć i jakoś nie moge tego nadrobić :( ale w tym miesiącu powinnam sporo zaoszczedzic więc sie cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wprawiona w boju
"ja też doceniam komunikację Jaka oszczędność w porównaniu do auta." Nie taka wielka, o ile w ogóle. Po pierwsze, jeżdżą dwie osoby. Po drugie, mieszkamy na zadupiu, gdzie w godzinach szczytowania :P jedzie jeden autobus na pół godziny, z regularnością jak w Afryce (np. jak Nil wylewa, to nie przyjeżdża - szczególnie zimą), a poza nimi - raz na godzinę-półtorej. W środku dnia wcale nie jeździ (!). Po trzecie, łatwo się przeziębiam i zarażam => utrata części zarobków - a we własnym aucie nikt na mnie nie charcha :D Po czwarte, wszelkie wyjazdy dalej niż po mieście (wakacje) przy dwóch osobach są tańsze, nawet przy tych cenach paliwa, nie mówiąc o możliwości zabrania bagażu, rowerów itp. Po piąte wreszcie, czas to pieniądz. To, czego nie wydałabym na wóz, straciłabym w postaci dodatkowego czasu na dojazdy komunikacją i dyganie piechotą. Biorąc stawkę godzinową jak za normalną pracę, nawet nie jak za zlecenia, nie miałoby to większego sensu. Więc może i trochę dopłacam za ten komfort, ale podejrzewam, że nie więcej jak 300 zł miesięcznie. To nic w porównaniu z wygodą. Wszystko zależy od tego, czy ma się więcej czasu, czy pieniędzy. Mając więcej pracy za kasę niż czasu, byłaby to żadna oszczędność. Jeśli ktoś nie ma możliwości/chęci dorabiania w dodatkowym czasie albo stawkę godzinową ma niską, to oczywiście lepiej jeździć komunikacją - bo niczego się nie traci. 800 na naprawę to nie tak dużo - w zeszłym roku wyłożyłam ponad 3000. Tak to jest przy starych autach - ale to i tak o wiele mniej niż utrata wartości przy nowym. Można naprawiać nieco taniej, ale w ostatecznym rozrachunku znów nie bardzo się opłaca, o ile ma się w danym momencie gotówkę (jak się nie ma, robi się taniej, ale części zużyją się szybciej - owa wymiana tłumika stąd, że dwa lata temu wzięłam najtańszy i tak też mnie uprzedzano, że tyle tylko wytrzyma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
salamandra-> ladnie zaszalalas. Gdzie takie wyprzedaze? gdzie takie promocje ? jakis linczek moze? raport: po oplaceniu wszystkiego ( 160 dojazdy, 300 zl dla mamy, po zakupie kilku art. kosmetycznych, zaplacie za sukienke, oddaniu koledze stowy, zaplacie 60 zl za tester) zostalo mi 190 zl na przyjemnosci ( niewiele, ale daje az 50 zl tygodniowo). oszczednosci- 2400 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
zmotywowana-> mocno trzymam kciuki za walke z nalogiem. Niech moc bedzie z Toba, moja droga 🌼 scarletta-> brawo! tak trzymaj, nic nie kupuj! jedną lowczynie okazji mniej :D :D :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dusigroszka-gratuluję oszczędności. Zaszalałaś :) Ja na razie uszczupliłam budżet i mam 1100zł,ale nadrobię to jak dostanę przelew z premią( może w poniedziałek). A tak to wracam do mojej ciężkiej pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edc56
Zawsze można poczytać dodatkowo o oszczędzaniu, może ktoś coś zaproponuje czego jeszcze człowiek nie wie. Bo w sumie nie sztuka uzyskać nadwyżkę na koncie, ale jeszcze mądrze je ulokować. Lokata/ROR. http://racjonalne-oszczedzanie.blogspot.com/ http://drogadowlasnegom.blogspot.com/ http://appfunds.blogspot.com/ http://procent-od-zycia.blogspot.com/ warto też poczytać choćby taką książeczkę http://selkar.pl/aff/qaz56/twoje_finanse_organizowanie_i_planowanie_wlasnych_finansow_marek_lipinski_p_104788.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×