Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiatm witam i o zdrowie pytam

Jaki skuteczny krem na rozstępy w ciąży?

Polecane posty

ja polecam PALMERS cocoa coś tam. Ja go kupuje w aptece. W porównaniu z innymi wcale nie jest drogi bo ok 30kilku zł i jestem w 9 miesiącu a smarowałam się od 5 może 6 miesiąca bo nie znosiłam nawet kremu do twarzy poczatkowo ;] i na razie zero rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarnaaa
jestem w 37 miesiacu ciazy. przytylam 13 kg w normie, cala ciaze smarowalam sie drogimi kremami oliwka, po 4 razy dziennie rozstepow mam wiecej niz wlosow na głowie:( ale jesli chcecie wierzyc ze wam pomoga jakies kremy to sobie w to wierzcie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olej kokosowy :) przytyłam 18 kg w ciązy, miałam duży brzuch i ani jednego rozstępu na nim. A tendencje do rozstępów mam. Na piersiach mi sie pojawiły, bo smarowałam rzadziej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używałam pharmaceris od 4 m-ca, rozstępy się nie pojawiły a brzuch miałam duży tyle ,że przytyłam 9 kg tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno predyspozycje mają duże znaczenie, czasem kremy nie pomogą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
olejek kosmetyczny ze słodkich migdałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mustela rano , oliwka wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja stosowałam fissan, dziewczyny wszystko co dzieje się na skórze to kwestia kolagenu. Ja nie mam rozstępów po ciąży, (jest kilka na pośladkach z wieku dojrzewania) smarowałam się fissanem, generalnie po ciąży nie został mi żaden ślad, brzuch wciągnął się chyba po dwóch tygodniach miałam płaski i umięśniony, o ciąży przypominała tylko linia od pępka w dół. Zwróćcie uwagę m.in. na elastyczność swoich stawów przypomnijcie sobie ćwiczenia fizyczne na w-fie w podstawówce, takie rzeczy jak świeca czy przewrotki bezproblemowo wykonują ci, którzy mają elastyczne stawy. Patrzcie na swój organizm jako całość. A przecież kolagen jest w strategicznych podczas ciąży tkankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyBird31
Jeżeli już ktoś pisał o tym masażu to przepraszam, ale nie mam czasu przeczytać wszystkie odpowiedzi w tym wątku. Ja znalazłam w książce Michaliny Wisłockiej pt. "Sztuka kochania. Witamina M", wyd. z 1991 r na str.160 w rozdziale "Czy możemy uniknąć rozstępów?" w skrócie zalecenie do masażu brzucha i ud. " Masaż zaczynamy około 4 mca ciąży. Chwytamy fałd skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową jak do uszczypnięcia, możliwie głęboko w zagłębienie dłoni pomiędzy pomiędzy kciukiem a pozostałymi palcami. Potem przyciskając palce lekko do kciuka robimy ruch jakby strzelania z palców. Po wykonaniu takiego właśnie zakrętasa pociągamy mocno aby fałd skóry , wymykający się spomiędzy palców, wydał lekkie klaśnięcie. W ten sposób fragment ściany brzusznej pociągamy, masujemy, skręcając palce i puszczamy rozluźniając mięśnie. Skutkiem takich manipulacji poprawia się dopływ krwi do powłok brzusznych, co powoduje zwiększenie ich elastyczności. Szczypiemy w ten sposób drobnymi chwytami dookoła pępka i po linii spiralnej aż do bioder i okolic przepony. jeżeli robią sięrozstępy również na partiach ud, należy szypac i tę okolicę. Szczypanie wykonujemy codziennie przez 10-15 minut posypując uprzednio skórę talkiem, aby jej nie poocierać. Po masażu brzuch powinien być zaczerwieniony i gorący. Masaże wykonujemy codziennie do końca trwania ciąży. Dziecku nić nie grozi, gdyż chroni je grupa skóra, wody płodowe i jest bezpieczne w macicy" Ode mnie: mówiąc prościej: chwytamy skórę palcami, następnie do góry ją trochę podnosimy, skręcamy w lewo lub prawo i puszczamy, dosłownie szczypiemy się ale unosząc skórę trochę ku górze. Na początku to boli, i za pierwszym razem miałam małe zakwasy, tzn. skóra dzień później bolała ale to szybko minęło. Oprócz tego masuję się po takim masażu olejkiem arganowym, ale uważam, że może to być nawet olej z pestek winogron stosowany do smażenia. Autorka książki nie pisze nic o żadnych kremach ani olejkach, zaleca TYLKO ten masaż jako podstawa do rozciągnięcia się skóry i jej uelastycznienia. Twierdzi także, "ze kobiety nawet po ciąży bliźniaczej już w kilka dni po porodzie a czasem nawet w ciągu kilkunastu godzin mają brzuch plaski i jędrny, bez żadnych nadmiarów skóry." Pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzidziusie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy używała któraś w Was masła kokosowego naturalnego na rozstępy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta1
W ciąży nie używałam żadnego kremu bo się bałam chemii... W końcu kosmetyki przenikają przez skórę. Po ciąży poszłam na zabiegi laserowego usuwania rozstępów laserem ResurFX do Vici Clinic w Krakowie. Po trzech zabiegach już prawie nic nie widać :) Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety żaden krem nie pomoże jeżeli ma się predyspozycje. Ja używałam Mustalli i oleju kokosowego (smarowalam się 2-3 razy dziennie) a rozstępy się pojawiły mimo że kremy z "wyższej" półki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używałam olejku babydream z Rossmanna na zmianę z Perfektą ( dużo droższą) i nie miałam po ciąży ani jednego rozstępu. Byłam mile zaskoczona(nie wierzyłam, że cokolwiek pomoże), ponieważ już w okresie dojrzewania powstały u mnie rozstępy na biodrach i piersiach. A w ciąży nic. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksandra333
Czy kremy w ogóle komukolwiek pomogły na rozstępy? Mi niestety nie... Na szczęście znalazłam zabiegi transdermalporacji wykonywane z wykorzystaniem urządzenia Dermation. I one mi pomogły :) Są to zabiegi polegające na rozszerzaniu porów błon komórkowych skóry i wprowadzaniu w głąb skóry dużych dawek substancji aktywnych. Składniki te uwalniają się natychmiastowo i efekt jest od razu widoczny. Po kilku zabiegach nie mam ani śladu po rozstępach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten hipp jest najgorszy na świecie bo ma tak niepraktyczny dozownik że szlag trafia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ŻEL DO MASAŻU od Hildegard Braukmann. Korzystam od mniej więcej miesiąca, jestem w ciąży, planuję korzystać do końca. Moja siostra niczego nie używała i jej brzuch naprawdę wygląda dramatycznie. Nie chcę popełnić tego błędu - od razu wybrałam jakościowy kosmetyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdalenaDarasz363
Ja używałam od 4 miesiaca kremiku i olejku z mamas , na zmiane stosowalam ;) Super mi skóre nawilzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja odkąd zaczęłam drugi trymestr stosowałam bio oil, teraz na jeden bardziej widoczny i przeszkadzający mi rozstęp go stosuje i widzę poprawę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się wydaje, że zawsze lepiej zanim się siegnie po kremy produkowane "chemicznie" można poszukać info o naturalnych środkach zapobiegających rozstępom lub działających na nie, o np. https://www.tatento.pl/a/1466/rozstepy-w-ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaTetra
U mnie w gronie jest szal na kosmetyki od mamas, wiec na rozstepy rowniez mamm i krem i olejek na rozstepy od nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaRadosz90
Moja siostra ostatnio zamawiala sobie cala paczke z produktami mamas wiec moze te? Jest w 4 miesiacu i jest dosc obczytana, byle czego by nie zamowila ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaGoden12
Ja stosowalam takie kremy od mamas i ja rozstepy i na opuchniete nogi i dzialaly swietnie, wiec moge polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używałam Bielende i bardzo sobie chwale. Do 6/7 miesiąca dzień w dzień się smarowałam , później przestałam dotykać brzucha (zalecenia lekarzy), przytyłam 22 kg i póki co ani jeden rozstęp się nie pojawił :) kupiłam na przecenie w Rossmanie a niedawno dokupiłam ten na nogi z Bielendy - tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaWilk89
Ja uzywalam produktow od mamas , bo duzo naczytalam sie o nich w internecie. U mnie się fajnie spisały, wiec sama moge polecic. Wiadomo kazdy ma inna skore, ale te produkty naprawde maja dobre sklady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O Wypad obsranys spamas!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEwa1
Sproboj sobie kremu od mamas bo u mnie zadzialal rewelacyjnie. Nie wiem czy to kwestia genow czy kremu, ale nie mialam sladu po ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Używajcie po prostu żelu na rozstępy HB - zadbajcie o systematyczność, to wtedy wszystko będzie ok. Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja - codzienna. Wtedy docelowo problemów po prostu nie będzie. Ja po ciąży nie miałam żadnych pozostałości, ciało wyglądało normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Palmers maslo do brzucha i balsam od poczatku ciazy. Zdzialal cuda bo na poczatku ciazy wybielil mi stare rozstepy, a na koncu ciazy pojawilo sie tylko kilka nowych na dole brzucha, ale i tak dobrze bo startowalam ze spora nadwaga i przybralam 14 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×