Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nowa, stara

ciąża, folik, femibion...

Polecane posty

Gość gość
Mnie też się wydaje, ze cały zestaw jest zbędny i przede wszystkim trzeba zadbać o to, aby nie dopuścić do niedoboru kwasu foliowego. zwłaszcza jeśli się łyka pigułki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem ze kwas foliowy w nadmiarze nie jest toksyczny i nawet dzienne doustne dawki sięgające 5–15 mg są dobrze tolerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba go przyjmowac, chociazby ze względu na swoje zdrowe i dziecka. Musimy byc odpowiedzialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im szybciej wezmie sie kwas foliowy tym lepiej. Np. Folik mozna przymowac raz dziennie wiec zawsze mozemy brac do śniadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123669

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któras z Was moze zaczeła przyjmowac kwas foliowy jak już była w ciąży ? Czy to nic złego jesli chodzi o dziecko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda nie ma co panikować:) Co do witamin to ważny jest Folik, łykaj go przynajmniej 3 miesiące przed ciążą, no a resztę uzupełniaj zbilansowaną dietą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a mam pytanie, ile kosztuje teraz kwas foliowy ? Jakie tabletki kupujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wiekszośc z Was też przyjmowałam kwas foliowy dokladnie Folik. I tak naprawde najlepiej własnie jest postawić potem na zdrowa diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na pewno z mojego jak najbardziej pozytywnego doświadczenia polecam Prenalen. Najlepiej zbilansowanewitaminy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry wszystkim przyszłym mamom :) Jestem studentką Psychologii i prowadzę badania dotyczące obrazu siebie i funkcjonowania zawodowego kobiet ciężarnych. Wszystkie mamy, które są w pierwszej ciąży, w 2 lub 3 trymestrze, które nie przebywają na zwolnieniu lekarskim a dalej są aktywne zawodowo proszę o pomoc. https://docs.google.com/forms/d/10_Tg8fS5zHs5Xu6Hy2FdwSVsn_CtgGs-ooUF4tiyAsY/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link Każda uzupełniona ankieta jest dla mnie na wagę złota. Z góry dziękuję! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde folik to nawet trzeba brać w trakcie łykania pigułek antykoncepcyjnych bo wówczas bardzo obniża się poziom kwasu foliowego w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno trzeba go przyjmowac, chociazby ze względu na swoje zdrowe i dziecka. Musimy byc odpowiedzialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tyle tego że głowa boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda z nas kiedy planuje dziecko powinna własnie w pierwszej kolejności isc do apteki i kupić kwas foliowy,. To najwazniejsze dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj tak naprawde jeśli od dłuższego czasu stosujesz doustną antykoncepcję hormonalna to niestety ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że w Twoim organiźmie jest niedobór kwasu foliowego, daltego powinnaś pomyślec o uzupełnieniu go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to nawet słyszałam, że folik wzmacnia serce i zapobiega miażdżycy, także przyjmowanie niesie ze sobą sporo korzyści nie tylko dla dziecka, ale i naszego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację z tymi pigułkami, słyszałam ze ich przyjmowanie obniża poziom kwasu foliowego w organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buukkaa
Kwas foliowy ma wiele pozytywnych aspektów jak mamy go odpowiednia ilosc w naszym organizmie. Baaa... nie tylko ciezarne powinny go brać, mój dziedek dostał niedawno folik od lekarza aby zapobiec udarowi. Wiadomo, w ciazy to o tym najczesciej sie slyszy, ale nie zapominajmy o tej witaminie przez cale nasze życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZarUla
no właśnie zdziwiłam się kiedys jak zobaczyłam u mojej babci folik, ale już nie dopytywałam o co chodzi - a teraz wszystko jasne. Nie wiedziałam, że na ta witamine nalezy klasc nacisk nie tylko w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wyobrażam sobie nie przyjmowac tej witaminy, jesli nie przed zajściem w ciąże to na pewno w momencie kiedy dowiaduje sie ze w niej jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123654789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze kwas foliowy przynosi tyle korzyści, że zawsze spróbować warto. Nie wszyscy wiedzą, ze nawet wzmacnia i ochrania serce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Essiee22
Kwas foliowy w tabletkach to uzupelnienie diety, ale wtedy mamy przynajmniej pewnosc, ze jest jego odpowiednia ilosc w organizmie, a przy samej diecie bogatej w foliany nie zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie, najgorsze jest to ze nieraz nie masz swiadomości jak wazne jest przyjmowanie kwasu foliowego nawet w momencie kiedy nie jesteśmy w ciązy ale przyjmujemy tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdrowa dieta ciężarnej kobiecie wystarczy, jedynie kwas foliowy musimy uzupełniać bo chociaż nie brakuje go w warzywach i owocach, zwłaszcza w pomarańczach to ginie on bardzo szybko i do organizmu dostają się bardzo małe ilości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tryszja
I dlatego należy brać kwas foliowy w tabletkach - ja mam sprawdzony folik i jemu jestem wierna. Brałam w ciazy i teraz podczas karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież folik to jest kwas foliowy w dawce 0,4 mg , który jest najlepszym lekiem niezbędnym dla ciebie i twojego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasza dieta jest uboga w kwas foliowy - ten bardzo szybko ulatnia się z pożywienia, dlatego ginekolodzy zalecają ta witamine w tabletkach. Ja obecnie przyjmuję Folik - taki polecił mi moj ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc Folik jako lek to w aptece kupisz, a suplementów to nie polecam - nie wiadomo jak to z nimi jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×