Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Witam :) Poproszę o informację - czy jest sens zaczynać dietę optymalną - jeżeli nie jadam mięsa. Jadam natomiast jaja, ryby, prod. mleczne. Uprawiałam sport, rozhuśtałam metaboilizm, bardzo łatwo tyję .Mam kłopot z tarczycą , 18 k nadwagi :( :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość białko zwirzęce ma najwyższą
wartość biologiczną , jak nie masz pojęcia o tej diecie o proporcjach B:T:W to sobie odpuść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasandra666 Jasne, ze jest sens. DO to dieta wysokotluszczowa, a nie wyskobialkowa. Doskonalym źródłem wysokiej jakości bialka sa jaja. Zawieraja wszystkie aminokwasy egzogenne i mnóstwo witamin i mineralow. Skup się glownie na zoltkach. Jadasz jeszcze ryby i nabial wiec spokojnie dasz rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tam lubię boczek.....
Max a co ty właściwie chcesz ? co tu robisz , nie pamiętasz swoich idiotycznych wpisów z początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do anusidanusi
moja koleżanka ma postępujące SM czy mogę jej podsunąć książki o diecie optymalnej ? sama stosuję podobne zalecenia ale aż tak chora nie jestem jak ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. zywienie optymalne zawsze ma sens. warto podsunac ksiazki . w jednej z ksiazek jest napisane o mlodym lekarzu nad ktorym wszyscy postawili krzyzyk wlasnie z powodu sm. lekarz ten nie poddal sie i zastosowal zo jeszcze kilka lat temu przyjmowal w Katowicach w Arkadii. kasandra ,jak pisze plywak ,jaja to podstawa. warto byc na zo. pozdrawiam. pisze z telefonu bo jestem w pracy. trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorka tej diety pisze o odpowiednich proporcjach ale w tym jadlospisie przewazaja weglowodany,bialka malo a tluszczu sladowe ilosci. spadek wagi zaskakujaco duzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos wam pokażę sekto
podejrzewam ,że z tą utratą kg to jest niezła ściema , czytając to naprawdę się ośmiałam , bo je się ryż ;) na pewno zdrowe to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam :) Miałam kłopoty z internetem, teraz zaś rodzinne, ale staram się Was podglądać chociaż czasami ;) Nie chudnę ale i nie tyję. Jem sporo, pokusiłam się nawet o takie cudo http://mojewypieki.com/ zmniejszyłam cukier, dałam wódkę zamiast likieru, pominęłam bezy, dałam amerykańską wersję jagód. Upiekłam też drożdżowe ciasto czekoladowe z owej strony. Cukier jak stał tak stoi w miejscu i w optymalnej normie, a o to głównie mi chodziło. Zaznaczam, że ciacha robię bardzo rzadko (takie jak powyżej) i to raczej dla męża, który uwielbia słodkie przysmaki. Ale i tak nic nie pobija sernika na zimno z kawą z książki doktora, z tym, że w okresie wakacji zrobiłam wersję bez kawy, ale z owocami, raz z truskawkami, raz z malinami, ta druga o niebo lepsza, ale za to mająca nieco wkurzające pestki. Sernika z malinkami nie polałam masą czekoladową, ale starłam cztery kosteczki czekolady i posypałam wierzch. W ten sposób zaoszczędziłam na węgielkach. A co do tej wersji owocowej, to miksuję owoce ze śmietaną i łączą z masą serową, do której dodaję roztopione masło (proporcje na kg sera około 20 dag masła) do tego 3-4 łyżki cukru, olejek i alkohol, a na koniec 20g żelatyny rozrobionej w połowie filżanki mocno ciepłej wody. Wszystko miksujemy i do lodówki. Jest to pyszny i orzeźwiający deser. Trzymajcie się :) PS.Surówki liczy się normalnie, dodajemy wszystkie składniki (tzn. tylko węgle, gdyż białko roślinne nie jest liczone; paprykę i cebulę traktujemy jako źródło witaminy C, dlatego również węgle pochodzące z tych warzyw odpuszczamy; no i liczymy tylko węglowodany przyswajalne!) pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako cudo wystąpiła tarta z jagodami i z kremem z białej czekolady. Nie wiem, czemu link nie działam. Autorka przenosi blog na inną stronę. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta dukana nie dla każdego
lepsze to niż wyniszczający dukan ;) tak trzymajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich od wczoraj straszny upał na sląsku i tak zapowiadaja na najbliższe dni. teraz w cieniu mam 33 stopnie na termometrze. lato w pełni. Mariola fajnie ze napisałas. tatrta musi byc pyszna. ja też mam problem z internetem., nie dosc że mam mało czasu po pracy to bywa że chodzi tak wolno ze rezygnuje z pisania:( nic ciekawego ostatnio kulinarnie nie wymysliłam bo mało jemy. moje sniadanie to ostatnio kawa mrożona z bita smietanką lub bita smietanka z malinami. jedynie obiad zjadam popołudniu ''normalny'' wczoraj zakisiłam ogóreczki,już zaczynają pachniec:) Gosia ,Wolke hop hop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hop,hop....żyję,żyję....upały wykańczają... popadało....a duchota dalej panuje,że hej.......... serniczek na zimno zalany galaretką zagościł u nas na stałe ... Doszlifujemy nasz urlop i chyba jednak będzie to Arkadia w Jastrzębiej Górze.:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plywak i Anusiadanusia :) Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź . Czy ja mogłabym Was serdecznie poprosić o przykładowy jadłospis dzienny bez mięsa ? Nie jestem wybredna - przygotuje tak, jak napiszecie. Może być prosty - np: jajka na twardo + łosoś na maśle + makrela / trewal ? Kefir ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po dłuższej przerwie. Weekend spędziłam w górach i niestety zawiodła mnie kondycja. Oj, za mało u mnie ruchu, zdecydowanie za mało. Dietka ok, bez szaleństw kulinarnych. Aniu, ogóreczki też kisiłam już dwa razy. Pychotka. Może macie jakiś fajny pomysł na chłodnik optymalny? Pozdrowionka i buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey ja już albo dopiero po pracy. upał straszny ale własnie nadciągają jakies ciemne chmurki,mooże poleje.w cieniu jeszcze 33. Wolke fajnie że zawitacie do Arkadii,oby tylko pogoda dopisała nad morzem. Kasandra nie jesz miesa .mam pytanie czy jesz jakies zupy,jesli tak to na czym je gotujesz? poczytaj topik od poczatku. Gosia a w kk sprawdzałas? str 175,177,179

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej zaczęłam żo od dwóch dni dlaczego? Nadwaga nadciśnienie kłopoty z hormonami. Przeczytałam co się dało dr Kwaśniewskiego wiem co wolno co nie tylko kurczę mam straszny mętlik z tym pilnowaniem btw czy jest jakiś sposób żeby szybko komponować posiłki z tego co dozwolone? Wiem że otyli muszą więcej białka podam mój przykładowy jadłospis z dnia pierwszego i poprawcie mnie jak coś było nie tak śniadanie placuszki serowe ok 50g z kiełbasą i majonezem szczypiorek obiad kaszanka na boczku ok150g kaszanki i ok 20 g boczku ( czy jak się nie ma boczku można użyć smalcu ze skwarkami?) kolacja placuszki serowe z pastą ser biały plus masło plus śmietanka to wg przepisu przekąska 2 kromki macy z cebulką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa zapomniałam dodać ok 100 g agrestu akurat mi w ogródku na krzaku tak cudownie dojrzewa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak i chyba o żo nie ma pojęcia bo tam raczej takie suplementy nie są potrzebne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten bardzo upalny dzien. z cukini mozna zrobic kotleciki-pnkroic na plastry,wypanierowac i usmazyc. wieksza ilosc bialka zjadamy na poczatku zo. po przebudowie organizmu zmniejszamy ilosc bialka. przy odchudzaniu ograniczamy ilosc tluszcz do 1.5-2g na 1g bialka. nadmiar bialka organizm zamienia na weglowodany a te przeciez ograniczamy. pozdrawiam. wracam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakiś przykładowy jadłospisik na jeden dzień:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowe posiłki SNIADANIE 50g chleba biszkopt. 5,5 7 6 20g masła 0,12 16,5 0,14 20g sera żółtego 5,4 5,8 20g szynki 4,6 6,6 50 g smiet do kawy 1 15 1,55 b 16,62 t 50,9 w 7,69 jajecznica 1 całe jajo 50g 6,25 5,35 0,5 2 zółtka 40g 6,52 12,76 0,28 50g smiet 30% 1,1 15 1,55 50 g cebuli 0,6 3,05 30g masła 0,18 24,75 0,21 b 14,65 t 57,86 w 5,6 pasta z sera startego ,czosnku i majonezu ser zółty 40g 10,8 11,6 majonez 50g 1,05 36,3 1 1 zabek czosnku 50g cleba biszkopt 5,5 7 6 b 17,35 t 54,9 w 7 nie licze tego zabeczka czosnku omlet 2jaja 100g 12,5 10,7 1 50g masła 0,35 41,25 0,35 25g dzemu niskosłodz.0,05 8,15 (łowicz) b 12,9 t 51,95 w 9,5 twaróg 100g 17,9 9,2 smiet 30% 100g 2,2 30 3,1 szczypiorek b 20,1 t 39,2 w 3,1 2 jaja 100g 13,5 10,7 1 majonez 50g 1,05 36,3 1 pomidor 100g 0,8 4,8 chl biszkopt 50g 5,5 7 6 masło 20g 0,12 16,5 0,14 b 21,15 t 70,5 w 12,94 parówki smazone na smalcu parówki 100g 12 25 smalec 50 g 49,75 cebula 50g 0,6 3,05 pomidor 100g 0,8 4,8 ogórek 100g 0,5 2,1 smiet 30% 5og 1,1 15 1,55 b 15 t89,75 w11,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a jak się oblicza ile czego jest w danej potrawie np ile btw jest w plasterku salcesonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×