Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Akacjowa_Arabella

Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Polecane posty

Witam, Od samego początku - zapuściłam się strasznie, zawsze byłam gruba, jedynie raz udało się się schudnąć 36 kg, ale co z tego skoro znowu przytyłam 20 kg. Najgorzej, że całkowicie zniszczyłam sobie zdrowie - mam choresterol i trójglicerydy jak 50 letnia kobieta po przejściach, ciągle jestem zmęczona i niewyspana, na nic nie mam siły i energii, wejście po schodach to dla mnie katorga, zaczynam się dusić. Chce radykalnie zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby doprowadzić się do jakiegoś stanu używalności;) Jednak nie mam o tym pojęcia, w mojej rodzinie nikt nie dba o wagę ( jedyne rady to drakońskie diety, a wiem że na takiej nie wytrzymam), czytałam różne strony internetowe, ale gubię się w tym gąszczu informacji. Może polecicie jakieś sprawdzone strony? Albo jakieś własne rady - od czego zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasady główne to 1.zrezygnować z rzeczy smażonych na tłuszczu, zacząć wszystko grilować lub gotować na parze 2. Nie jeść później niż 2 h przed snem 3. Nie jeść słodyczy, nie słodzić kawy czy herbaty 4. Jeść dużo warzyw 5. Jeść owoce ale tylko rano do godziny 14.00 6. Pić dużo wody niegazowanej i napojów niegazowanych bez cukru (min 2 l dziennie) 7. Zrezygnować z białego pieczywa, jeść pełnoziarniste 8. Nie smarować pieczywa masłem ani margaryną To tak ogólne, na pewno ktoś kto się lepiej zna ode mnie Ci coś więcej doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loooooooody
A jakie są napoje niegazowane bez cukru? Poza herbatą, bo nie mogę pić ani kawy ani herbaty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woda, zioła jakieś, soki 100 % bez cukru (np. wszystkie z fortuny). Mnóstwo. Trzeba szukać na półkach napoje z napisem bez dodatku cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efekty uboczne...? Znaczna część ludzi zaczynających żywić się optymalnie robi to ponieważ chce się pozbyć dokuczliwej nadwagi. To prawda - Żywienie Optymalne jest najlepszą, ku temu metodą. Przy tym rodzaju żywienia ludzie chudną szybko i trwale. Nie ma mowy o tzw. "efekcie jojo" tzn. o powrocie do dawnej wagi, po okresie intensywnego jej spadku. "Efekt jojo" przy Żywieniu Optymalnym po prostu nie występuje. Nigdy. Żywienie Optymalne ma zresztą wiele innych przewag nad tzw. dietami odchudzającymi. Przy proponowanym przez nas modelu żywienia człowiek chudnie choć nigdy nie chodzi głodny. Głodzić się nie wolno, bo to nieprzyjemne i szkodliwe dla naszego zdrowia. Nikt nie lubi drakońskich głodówek. Inną niedogodnością zawsze występującą przy stosowaniu diet "odchudzających" jest zmuszanie ludzi je stosujących do zjadania rzeczy niesmacznych. Większość z "diet" narzucanych przez pseudo-żywieniowców, zwłaszcza na łamach czasopism kobiecych nakazuje jadanie produktów, które w innych okolicznościach, w ogóle nie znalazłyby się na talerzu, bo są niesmaczne i niezdrowe. Podczas gdy przy Żywieniu Optymalnym można, bez kłopotu dobrać sobie posiłki tak, aby nam smakowały i to bardzo! Sporo z "cudownych" metod na schudnięcie, wiąże się z kupowaniem pewnych preparatów, leków czy ziół. Są to zwykle produkty dość kosztowne, a w ich skuteczność można wątpić. Na Żywieniu Optymalnym ludzie chudą zupełnie za darmo. Nie trzeba przy nim kupować żadnych medykamentów, suplementów i innych preparatów. Nie ma takiej potrzeby. Wiedzę o tym rodzaju Żywienia można zdobyć zupełnie za darmo, np. na wykładach prowadzonych przez nas w klubie Sami Swoi. Można, co prawda, jeżeli ma ktoś ochotę sprawić sobie jedną czy drugą książkę na temat tego rodzaju żywienia, ale i bez tego można sobie poradzić. Czyli Żywienia Optymalne jest, bez wątpienia, najlepszym, najłatwiejszym, najtańszym i najskuteczniejszym sposobem, na uzyskanie wagi należnej. Bez wątpienia, ale to tylko skutek.... uboczny! Żywienie Optymalne, które stosuje coraz więcej osób, aby uzyskać i utrzymać prawidłową wagę ciała w swoich założeniach wcale nie to miało na celu. Ten rodzaj żywienia człowieka został stworzony jako sposób na usunięcie ciężkich chorób. Trzeba przyznać, że bardzo skuteczny sposób. Opracowane tego rodzaju żywienia pozwoliło tysiącom ludzi wyleczyć się z takich dolegliwości jak np. cukrzyca, choroba Beurgera, miażdżyca, nadciśnienie, wrzody dwunastnicy, astma, alergie i wiele, wiele innych, których "państwowa" medycyna nie potrafi, albo nawet nie chce leczyć. Na Żywieniu Optymalnym mijają one szybko. I w tym celu Żywienie Optymalne zostało stworzone. Jest ono skuteczną metodą leczenia niemal wszelkich chorób nękających gatunek ludzki. I to jak łatwą! Nie wymagającą leków, kosztownych badań i zabiegów, ani kosztownej aparatury. A tak pożądany efekt jakim jest uzyskanie wagi należnej występuje nijako "przy okazji" - jako efekt uboczny. I bardzo dobrze! Oby takich "efektów ubocznych" było jak najwięcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie Zdrowe odzywianie polega na dostarczeniu organizmowi wszystkich mikro i makroelementow, witamin i nauki zdrowego stylu zycia. Zajrzyjcie tutaj: www.terazwellness.pl ciekawe artykuly i porady, sama zdrowo i bezpiecznie schudlam w ciagu 3 miesiecy 14 kg. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta281
Ja odkąd pamiętam borykałam się ze sporą nadwagą (165cm wzrostu i 85kg wagi) próbowałam już wielu diet i treningów i za nic sama nie mogłam sobie poradzić z tym żeby schudnąć choćby kilka kilogramów. Nawet jeżeli na początku to się udawało, wszystko wracało jak bumerang. Naszczęście trafiłam na dziewczyny z Akademia Promocji Zdrowia & Formy, dzięki którym uwierzyłam że się da. Odpowiednia dieta, motywacja i trening pod ich okiem zrobił swoje. Jeszcze brakuje kilku kilo do celu, ale wierzę że to tylko formalność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neczka1411
Ja odkąd pamiętam borykałam się ze sporą nadwagą (165cm wzrostu i 85kg wagi) próbowałam już wielu diet i treningów i za nic sama nie mogłam sobie poradzić z tym żeby schudnąć choćby kilka kilogramów. Nawet jeżeli na początku to się udawało, wszystko wracało jak bumerang. Naszczęście trafiłam na dziewczyny z Akademia Promocji Zdrowia & Formy, dzięki którym uwierzyłam że się da. Odpowiednia dieta, motywacja i trening pod ich okiem zrobił swoje. Jeszcze brakuje kilku kilo do celu, ale wierzę że to tylko formalność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozecie podac taki plan na 1 dzien chociaz- zdrowego odzywianai. co jesc i ile razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joennyana
Ja polecam... Wsiąść jutro z rana na rower i pojechać do przychodni zbadać hormony!!! Bo senność ,ciągle zmęczenie i przybiera nie na wadze są obiawami niedoczynności... No i zgodzie się z przedmowcami w sprawie pdrzywiania bo najlepiej zrezygnować ze skażonego jedzienia białego pieczywa i jeść 5posilkow MAŁYCH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim trzeba się zmotywować! Jęsli już się człowiek zawiezmie w sobie to najważniejsze, zeby tego nie utracił. Reszta już jakoś pójdzie sama. Przede wszystkim warto wybrać się do dietetyka lub bariatry, który ułoży najbardzij optymalną dla Ciebie dietę - weźmie przy jej tworzeniu wszystko pod uwagę (płeć, tryb życia, tryb pracy tp). Jeśli jesteś z Warszawy mogę Ci polecić te klinikę: http://www.odchudzanie.medicover.pl/, mają tam świetnych specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, zapraszam na mój blog, gdzie opisuję co jem - przykładowe menu i podaje przepisy na gotowe posiłki, dopiero zaczęłam, ale z czasem będzie ich więcej ;-) - celebrujackazdydzien blogspot com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny, powiem wam, ze to dziala, w maju waga ok. 89kg odstawilam biale pieczywo, slodycze ograniczylam do 80%, zaczelam jezdzic rowerem, pilam duzo wody nie gazowanej do sierpnia schudlam do 79kg. Efekt byl widoczny. Wrocilo 3 kg, ale to przez to, ze czaczelam jesc pieczywo, slodycze. Wiec od pazdziernika wrocilam na szlak zdrowego zywienia:-) , i jestem pewna, ze do Sylwestra cel zrealizuje (76kg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie jak? co jesc a czego wogole nie tykac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama nie wiem tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze ktos napisac taki dzien na diecie? menu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
300 g owoców i 500 g warzyw dziennie a do tego razowe pieczywo i chude mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakis chudy nabial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malyna83
Warto pomyśleć o skorzystania z pomocy dietetyka. Ja załapałam się w niedzielę na profilu Philipiak Milano na facebook'u na spotkanie z Panią dietetyk i zadałam jej kilka pytań w kwestii zdrowego odżywiania. I teraz wiem jak właściwie się odżywiać i jak prowadzić dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robik33
Bardzo fajnym sklepem z takimi zdrowymi artykułami jest Zielona Jaskinia ( www.zielonajaskinia.pl ). Szybko robią dostawę, można też podpytać o szczegóły przez ich formularz kontaktowy, od razu odpowiadają. Ja zamawiałem stąd specjalny syrop z konopii siewnej na prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaLat
Bardzo fajnym sklepem z takimi zdrowymi artykułami jest Zielona Jaskinia ( www.zielonajaskinia.pl ). Szybko robią dostawę, można też podpytać o szczegóły przez ich formularz kontaktowy, od razu odpowiadają. Ja zamawiałem stąd specjalny syrop z konopii siewnej na prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu podejmij decyzje od dzis zdrowo sie odzywiam i calkowity zakaz jedzenia smieicowego jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można zacząć od włączenia do każdego posiłku jakiegoś warzywa lub owocu, a następnie co tydzień zwiększać ich ilość, zmniejszając jednocześnie ilość śmieciowego jedzenia, aż do momentu całkowitego wykluczenia z diety produktów przetworzonych i szkodliwych (jak smażone potrawy, fast-foody, słodycze, napoje, mrożone i gotowe dania, itp.) i zastąpienia ich tym co naturalne i zdrowe (oprócz warzyw są to produkty pełnoziarniste, ryby, czy chude produkty mleczne). http://zdrowe-odzywianie-online.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze są dobre nawyki i ruch. Dieta bogatsza w owoce i warzywa, mniej słodyczy, mniej ziemniaków, tłustych sosów i smażonych potraw. Lubisz gadżety i wszystkie nowinki technologiczne? Chcesz być na bieżąco ze wszystkim co pojawia się na rynku? Wejdź na mój blog http://zastawniak.tumblr.com/ !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
owoce tez nam dodaja kg w naadmiarze jedone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważne jest też to, że owoce są cukrami prostymi a co za tym idzie nie powinno się ich jeść na noc. Oczywiście nie można też ich jeść w nadmiarze. Osobiście teraz przerzuciłam się na świeżo wyciskane soki, które są bardzo smaczne. Dużo informacji na temat zdrowego odżywania można znaleźć na http://www.vitajuice.pl/ szczególnie jeżeli chodzi o soki, więc jeżeli jest ktoś zainteresowany to zachęcam do odwiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unikaj węglowodanów, kupuj jedzenie ze sprawdzonych źródeł, ja mięso wołowe kupuję np. od http://cezan-ubojnia.pl/, jedz regularnie i nie najadaj się. Ogranicz także słodycze. Moim zdaniem zdrowe odżywianie na tym właśnie polega. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×